• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : Oceny w 1 klasie

MMJ
06-09-11, 23:18
Czy u Waszych pierwszaczków są stopnie czy oceny opisowe? Czy też może jeszcze coś innego, np. słoneczka?

kas
06-09-11, 23:57
Czy u Waszych pierwszaczków są stopnie czy oceny opisowe? Czy też może jeszcze coś innego, np. słoneczka?
Słoneczka, a na półrocze i koniec roku - opisowa.
Ni du du nie pojmuję po co te słoneczka, to już stawialiby normalne oceny, a tak fikcja - niby ocen nie ma, ale właściwie są.

Marzena_28
07-09-11, 10:19
u nas w I byly opisowe. Nawet w zeszycie pani pięknym pismem pisała np. Zadania wykonałaś poprawnie. brawo!
ew. pisz staranniej. Dbaj o większą staranność itp.
Nie było słonek, kwiatków itp.
Ocena opisowa na półrocze i koniec roku.

Pasiasta
07-09-11, 10:25
U nas jest gotowy dzienniczek z rubrykami na jakim poziomie dziecko wykonało zadanie - pani odhacza ptaszkiem:Niepewny:

78676465478
07-09-11, 10:41
Niestety MEN wymyślił sobie,że w klasach 0-3 nie może być ocen napisanych stopniem, ale nauczyciele znaleźli lukę i właśnie wynaleziono te pieczątki. Niby to samo, ale jednak nie są to stopnie i nie łamiemy " prawa".
W klasie pierwszej powinno sie tylko stawiać takie stopnie, ewentualnie widziałam, ze były stopnie typu 5p, 4p czyli punkty, ale oceny. Dlaczego nie powinno się pisać?/Bo dziecko w pierwszej klasie i tak tego nie przeczyta...prawda??Dopiero mama w domu odczytuje, alno nauczyciel. A tak to ma rysunek, który bardziej przemawia do dziecka. W drugiej klasie do obrazków dopisuje się krótką notatkę.A od półrocza powinno się pisać tylko opisówkę.

smoki
07-09-11, 10:47
Słoneczka, albo oceny - zależy czy pani ma przy sobie komplet pieczątek czy nie.

Natomiast znacząca różnica jest przy ocenie na koniec semestru i koniec roku. Dostaje się piękną ocenę opisową na pół strony, w której są wszystkie mocne i słabe strony dziecka.Wiadomo nad czym trzeba jeszcze popracować, a z czym dziecko radzi sobie śpiewająco.

Devilry
07-09-11, 11:13
U nas za dobrze zrobione zadanie pani daje oceny w skali ABCD. Nie ma usmiechow i sloneczek.

Zu dostala tez "A" za prace domowa.

Mageras
07-09-11, 11:21
u nas na codzień pieczątki ze słoneczkami :) reszty się dowiem dziś na zebraniu

Devilry
07-09-11, 12:01
u nas na codzień pieczątki ze słoneczkami :) reszty się dowiem dziś na zebraniu

U nas sa pieczatki na angielskim "very good".

Madzia'1409
07-09-11, 13:57
u nas są literki
w- wspaniale
b-bardzo dobrze
d- dobrze
mp - musisz pracować
t - masz trudności

opisowa na koniec semestru i roku

Jane
07-09-11, 14:23
u nas w I byly opisowe. Nawet w zeszycie pani pięknym pismem pisała np. Zadania wykonałaś poprawnie. brawo!
ew. pisz staranniej. Dbaj o większą staranność itp.
Nie było słonek, kwiatków itp.
Ocena opisowa na półrocze i koniec roku.

U nas tak samo. Jedyna roznica to taka, ze obok tablicy wisiala tablica ze zdjeciami dzieciakow i wokol swojego zdjecia dzieci dostawaly kwiatki za aktywnosc, czy ilosc przeczytanych lektur.

kokunia
07-09-11, 20:47
U Wiktora na początku były słoneczka,a potem pani oceny wstawiała A B C itd.

Efcia2004
07-09-11, 21:08
Niestety MEN wymyślił sobie,że w klasach 0-3 nie może być ocen napisanych stopniem, ale nauczyciele znaleźli lukę i właśnie wynaleziono te pieczątki. Niby to samo, ale jednak nie są to stopnie i nie łamiemy " prawa".
W klasie pierwszej powinno sie tylko stawiać takie stopnie, ewentualnie widziałam, ze były stopnie typu 5p, 4p czyli punkty, ale oceny. Dlaczego nie powinno się pisać?/Bo dziecko w pierwszej klasie i tak tego nie przeczyta...prawda??Dopiero mama w domu odczytuje, alno nauczyciel. A tak to ma rysunek, który bardziej przemawia do dziecka. W drugiej klasie do obrazków dopisuje się krótką notatkę.A od półrocza powinno się pisać tylko opisówkę.

a to ciekawe. Asia przyniosła dwie 5 za prace domowe. I z tego co mówiła pani na zebraniu będzie stosowac normalny system oceniania. Czuli jest to sprzeczne z MEN?
Ocena na koniec semestru i roku opisowa, ale na codzień za prace domowe mają normalnie.

Poza tym w 1 klasie mają mieć sprawdziany w formie pisania z pamięci. Pani pisze na tablicy zdanie, zasłania je i dzieci piszą to co zapamiętały. Zaczyna mnie ta cała szkoła lekko przerażać. Jutro startują z nauką pisania literek.

Devilry
07-09-11, 21:57
Jutro startują z nauką pisania literek.

Ja się dziś dowiedziałam od Pani, ze od poniedziałku zaczynają używać pióra. To się pewnie literki zaczną, chociaż w książce jeszcze do nich kilka stron zostało. Mamy Razem w Szkole.

Ewa7612
07-09-11, 22:14
u nas są literki
w- wspaniale
b-bardzo dobrze
d- dobrze
mp - musisz pracować
t - masz trudności

opisowa na koniec semestru i roku

to u nas podobnie

W-bardzo dobrze
B-dobrze
T-przeciętnie
S-słabo

aoh
07-09-11, 23:22
U nas system oceniania literowy, A,B,C,D

jutro zebranie, zobaczymy jakie wnioski po tych kilku dniach.

Bourbonetka
08-09-11, 20:51
U nas na razie buźki.

DOKI
08-09-11, 20:59
U nas pod rysunkami w cwiczeniach Marta ma dwie "5".
Zebranie w srode.

MMJ
08-09-11, 23:19
a to ciekawe. Asia przyniosła dwie 5 za prace domowe. I z tego co mówiła pani na zebraniu będzie stosowac normalny system oceniania. Czuli jest to sprzeczne z MEN?
Ocena na koniec semestru i roku opisowa, ale na codzień za prace domowe mają normalnie.

U nas tak samo. Za prace domowe dostają stopnie (od 1 do 6), na półrocze i koniec roku będzie ocena opisowa. To dopiero pierwszy rok takiego oceniania w naszej szkole.

Bociek
09-09-11, 12:10
A robią u Was Panie wstępną diagnozę? U nas PAni będzie sprawdzać, kto na jakim poziomie jest, dzieci z mniejszymi umiejętnościami od razu będą chodzić na zespół wyrównawczy. Co do programu to na razie robią proste rzeczy, nie było jeszcze literek. Może po tej diagnozie coś się ruszy do przodu.
Odnośnie ocen to Pani rysuje kwiatki - im wieksza ilość płatków tym lepsza ocena - ilość płatków - ok 1 do 6. I zapowiedziane jest, że 6 to rzeczywiście za wybitną pracę

Pasiasta
09-09-11, 12:28
A robią u Was Panie wstępną diagnozę?
Tak, dzisiaj niby ta diagnoza ma się skończyć - ale co dalej po tym to nie wiem:Niepewny:

agnessa
09-09-11, 22:15

pani nam wczorajna zebraniu wyczytałą jakie mogą być oceny opisowe, ale powiedziała, że można stosować słoneczka, chmurki itp. ale raczej się tego nie praktykuje

Efcia2004
10-09-11, 12:45
U nas tak samo. Za prace domowe dostają stopnie (od 1 do 6), na półrocze i koniec roku będzie ocena opisowa. To dopiero pierwszy rok takiego oceniania w naszej szkole.

A w ramach urozmaicenia - pod jedną z prac domowych znalazłam pieczątkę z kotkiem. A dla równowagi z pracy plastycznej zrobionej na lekcji - normalna ocena.

Agneska
14-09-11, 23:57
W "naszej" szkole pani stawia pieczątki ze słoneczkami (na razie tylko takie widziałam) i chyba trochę "szastała" nimi na wyrost. Niestety dziecię mi przyszło któregoś dnia wstrząśnięte, że słonko uśmiecha się, ale "bez języczka", czyt.: coś na kształt 5, a nie 6 :Strach: i rozżalona: dlaczego mamo? Czy u Was Panie mówią/piszą dziecku dlaczego taka, a nie inna ocena. Trochę mi głupio lecieć do wychowawczyni z taką głupotą, z drugiej strony żal mi dziecka, bo nie zrobiła tego szlaczka gorzej niż wcześniejsze.

mamia
15-09-11, 07:07
W "naszej" szkole pani stawia pieczątki ze słoneczkami (na razie tylko takie widziałam) i chyba trochę "szastała" nimi na wyrost. Niestety dziecię mi przyszło któregoś dnia wstrząśnięte, że słonko uśmiecha się, ale "bez języczka", czyt.: coś na kształt 5, a nie 6 :Strach: i rozżalona: dlaczego mamo? Czy u Was Panie mówią/piszą dziecku dlaczego taka, a nie inna ocena. Trochę mi głupio lecieć do wychowawczyni z taką głupotą, z drugiej strony żal mi dziecka, bo nie zrobiła tego szlaczka gorzej niż wcześniejsze.

U nas są tradycyjne oceny.
Dawid zaliczył już kilka 4rek plus i minus, 5tkę i 6tkę.

ciachola
15-09-11, 09:49
U Matiego jest tak:

w - wspaniale
b - bardzo dobrze
d - dobrze
p - poprawnie
s - słabo

Agneska
15-09-11, 09:56
U nas są tradycyjne oceny.
Dawid zaliczył już kilka 4rek plus i minus, 5tkę i 6tkę.

No, ok, ale Mamia czy on wie dlaczego ma taką czy śmaką ocenę? Ewentualnie co ma "podrasować"?

mamia
15-09-11, 10:05
No, ok, ale Mamia czy on wie dlaczego ma taką czy śmaką ocenę? Ewentualnie co ma "podrasować"?

Niestety - nie.

Brak opisu przy ocenie - także i ja nie bardzo wiem...bo, np. za pokolorowanie obrazka A4 na angielskim dostał 6-, a kolega z ławki 6.

Pewnie kolega pokolorował dokładniej? Dawid nie umiał mi odpowiedzieć. Ja obu prac nie widziałam...

Bardzo brakuje mi paru słów przy ocenie. Przy najbliższej okazji poruszę ten temat z Nauczycielką.

Agneska
15-09-11, 10:14
Niestety - nie.

Brak opisu przy ocenie - także i ja nie bardzo wiem...bo, np. za pokolorowanie obrazka A4 na angielskim dostał 6-, a kolega z ławki 6.

Pewnie kolega pokolorował dokładniej? Dawid nie umiał mi odpowiedzieć. Ja obu prac nie widziałam...

Bardzo brakuje mi paru słów przy ocenie. Przy najbliższej okazji poruszę ten temat z Nauczycielką.

Dzięki, bo już myślałam, że tylko ja taka dociekliwa jestem i córa ma po mnie "wadę wrodzoną". Z drugiej strony jak w klasie jest 25 dzieci, to pani zbyt wiele czasu nie ma na wyjaśnienia...

mamia
15-09-11, 10:29
Dzięki, bo już myślałam, że tylko ja taka dociekliwa jestem i córa ma po mnie "wadę wrodzoną". Z drugiej strony jak w klasie jest 25 dzieci, to pani zbyt wiele czasu nie ma na wyjaśnienia...

Dawid jest 6letnim pierwszoklasistą. Nie chodził do szkolnej zerówki, mam opinię Ośrodka Pedagogicznego, że nie ma przeciwwskazań do tego, aby poszedł do 1szej kl. Ale doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nad pewnymi rzeczami musi "posiedzieć" dłużej i więcej niż przeciętny 7mio latek po zerówce...
Dlatego liczę na współpracę ze strony Nauczycielki. O tym muszę przypomnieć podczas rozmowy.

Agneska
15-09-11, 10:36
Dawid jest 6letnim pierwszoklasistą. Nie chodził do szkolnej zerówki, mam opinię Ośrodka Pedagogicznego, że nie ma przeciwwskazań do tego, aby poszedł do 1szej kl. Ale doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nad pewnymi rzeczami musi "posiedzieć" dłużej i więcej niż przeciętny 7mio latek po zerówce...
Dlatego liczę na współpracę ze strony Nauczycielki. O tym muszę przypomnieć podczas rozmowy.

:Wow!: ta sama sytuacja u nas. Mam dodatkowo taki problem, że K. usiłuje być we wszystkim najdoskonalsza i prymitywne kolorowanki i szlaczki zajmują jej tyle czasu, że jakby nie nadąża za resztą klasy. I oczywiście ma 2x więcej do zrobienia w domu. Boję się, że mimo iż czyta (b. ładnie) i pisze całkiem nieźle, to będzie pomykać na jakieś dodatkowe zajęcia wyrównawcze. I rysować szlaczki.

mamia
15-09-11, 10:44
:Wow!: ta sama sytuacja u nas. Mam dodatkowo taki problem, że K. usiłuje być we wszystkim najdoskonalsza i prymitywne kolorowanki i szlaczki zajmują jej tyle czasu, że jakby nie nadąża za resztą klasy. I oczywiście ma 2x więcej do zrobienia w domu. Boję się, że mimo iż czyta (b. ładnie) i pisze całkiem nieźle, to będzie pomykać na jakieś dodatkowe zajęcia wyrównawcze. I rysować szlaczki.

:-)

My dopiero zaczynamy naukę czytania. D. zna literki, ale nie umie czytać, ani pisać wyrazów....jestem dobrej myśli, bo czytanie łapie w mig.

Twoja córka, kiedy się już wprawi będzie śmigać te kaligrafie w mgnieniu oka:)
Będzie dobrze!

Agneska
15-09-11, 10:56
Dzięki Mamia:Niepewny:

majowamama
15-09-11, 11:02
u nas są oceny normalne, zapisane cyfrą od I klasy
we wszystkich klasach w szkole
i jakos trudno mi uwierzyc, że to wbrew przepisom

mamia
15-09-11, 11:16
Dzięki Mamia:Niepewny:

Agnesko czy ja napisałam coś nie tak?:Niepewny:

miałam na myśli tylko to, że mam nadzieję i wierzę w to, że nasze dzieci szybciutko nadgonią to, na co ich koledzy mieli czas przez cały rok zerówki.

Agneska
15-09-11, 11:53
[QUOTE=mamia;3599383]Agnesko czy ja napisałam coś nie tak?:Niepewny:
QUOTE]
Ależ absolutnie, wszystko ok., po prostu dziękuję Ci, że pocieszasz sfrustrowaną matkę :) ale minę mam jeszcze stroskaną, coż ten typ tak ma ;)

mamia
15-09-11, 12:07
[QUOTE=mamia;3599383]Agnesko czy ja napisałam coś nie tak?:Niepewny:
QUOTE]
Ależ absolutnie, wszystko ok., po prostu dziękuję Ci, że pocieszasz sfrustrowaną matkę :) ale minę mam jeszcze stroskaną, coż ten typ tak ma ;)

Nos do góry!
ja naprawdę wierzę w to, że będzie dobrze!

:Kciuki:

ciachola
15-09-11, 13:28
U nas nie ma kaligrafii.

Agneska
15-09-11, 18:05
U nas nie ma kaligrafii.

U mojej małej też jeszcze nie ma: są kreseczki, szlaczki, kolorowanki. Dla niej to masakra, nigdy nie lubiła. Tzn. zaczynała i szybko ją to nudziło. Literki, cyferki to inna bajka, ale teraz wyłącznie we własnym zakresie, nie w szkole.:Hyhy:

*ola*
15-09-11, 20:48
U mojego synka są normalne oceny,
z resztą oceny były już w 2 półroczu zerówki.
Codziennie dostaje kilka ocen (2,3,4 oceny- róźnie)
Ma sporo 6 (nawet jedną +6 :Wow!:) , kilka 5 i jednego bz :Hyhy:
Codziennie ma też zadanie domowe ( a miało nie byc nic zadawane :Foch:)
Z programem strasznie pędzą ........ jak dla mnie za szybko ale może to norma nie znam się.
Pracują wg pakiet "Nowe już w szkole".

bea_bea
16-09-11, 20:50
u Radka są pieczatki, za kilka pieczatek dukat, są też oceny, z 6kami Pani nie szaleje
zadania maja dopiero od tego tygodnia :)

pozdrawiam
Beata i Radek

Mijaa
17-09-11, 10:35
U Kuby sa na razie buźki, rysowane przez Panią.
Będą oceny od A do F, wyjściowa jest B, A wtedy, gdy dziecko zrobi coś poza programem szkolnym.

gosik
17-09-11, 21:40
U Filipa sa stopnie - narazie u niego w zeszycie widziałam 5, 5-, brawo! super! lub spr (jak się średnio przyłożył ;))

6 wyłapał z religii :Fiu fiu:

Mamroć
18-09-11, 11:48
U nas sa normalne oceny 1-6, przy czym na 6 to juz za bardzo wybitne osiagniecia wykraczajace poza ramy programu.
Na polrocze i koniec roku - jest ocena opisowa.

Krzyś na przykład dostal juz 5 oraz 5-
Ale widze ze te piatki poczatkowo to na zachete sa.... dostal je za prace domowe, choc jak dla mnie na 3 nawet nie zasluzyl.
Prace wykonal niechlujnie, pokolorował jeszczegorzej...te piatki naprawde musie nie nalezaly. No ale Pani ocenila to na 5, wiec OK - pewnie na zachete.