• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : Wkładka Mirena a tycie?

dorotkaln
08-05-11, 18:55
Zapewne są na forum dziewczyny które mają wkładkę Mirene.

Pytanie do Was kochane, czy po Mirenie nie przybieracie na wadze?

Bo ja jestem załamana..... Wkładkę mam od listopada 2010 i od tego czasu przytyłam 16 kg!!!!!

Dodam tylko że nic nie zmieniło się nic w moim odżywianiu od czerwca 2010 nie jem pieczywa, makaronu i przetworów mącznych prawie wcale, słodycze w stopniu znikomym.

Byłam u dwóch ginekologów każdy z nich mówi że tycie napweno nie jest spowodowane Mireną...

Przez 2 miesiące systematycznie 3 razy w tygodniu chodziłam na urządzanie Power Slim http://www.wspanialecialo.pl/pl/oferta/powerslim/fitnes i schudłam..... 0,5 kg!!!!!! przez 2 miesiące!!!!!!

Jestem zdruzgotana, nie wiem czy wyciągnąć wkładkę ??
Poradzcie, proszę.....

banzi07
08-05-11, 19:20
mój lekarz mówi, że po antykoncepcji się nie tyje tylko od jedzenia :Śmiech:
ale jeśli mówisz, że jesteś na diecie, ćwiczysz i nadal przybierasz w bardzo szybkim tempie, to ja zastanowiłabym się czy problem nie leży gdzieś indziej :Niepewny: mi się wydaje, że od tej wkładki byś tak nie przytyła :Hmmm...:

kantalupa
08-05-11, 19:24
nie tyje
od czterech lat
tzn. tyje,. ale wiem, dlaczego;)
i na pewno nie z powodu mireny

chilli
08-05-11, 21:32
TSH, ft3 i ft4

polecam wykonanie

cztery lata mireny
-15kg

Yoko.
10-05-11, 22:07
mirena to jednak antykoncepcja hormonalna!
to, że 'iks' osób nie tyje nie oznacza, że to nie jest w Twoim przypadku przyczyna.
Każdy organizm może reagować inaczej.
Skoro jedyne (poza wiekiem;))co się zmieniło w Twoim życiu (sposób odzywiania, etc), a mogłoby mieć wpływ na taki przyrost wagi, to antykoncepcja hormonalna, to musisz zrobić badania.
Przed założeniem mireny robił Ci je ktoś?

anek79
10-05-11, 22:30
Mam od 2 lat i nie tyję, a nawet schudłam. Za to libido mi spadło, ale o to nie pytasz:Niepewny:

solta
20-05-11, 12:00
Podłączę się pod temat:Hyhy:

Jestem przed założeniem mireny, rozmawiałam z moim ginem na temat tycia i powiedział, że mirena nie ma na to wpływu, owszem jest z hormonem, ale ten hormon nie działa na cały organizm tak jak to w przypadku tabletek. Przy tabletkach przytyłam 8kg i nie chciałabym tego powtórzyć:Boje się:

Cieszę się, bo udało mi się zrzucić 13kg :Hura!:

Przez 3 lata miałam spiralę cooperT, dwa miesiące temu ją wyciągnęłam i chcę założyć mirenę. Napiszcie jak jest u Was z okresami???
I jak było po założeniu mirenu - jakieś krwawienia, plamienia???

corel
20-05-11, 17:31
Mam mirenę od 2 lat i u mnie nie wpływa ona na wagę- chociaż trochę schudłam, ale tylko dlatego,że mniej jem:)

ewike
20-05-11, 22:21
Przez 3 lata miałam spiralę cooperT, dwa miesiące temu ją wyciągnęłam i chcę założyć mirenę. Napiszcie jak jest u Was z okresami???

po pół roku od założenia okres ustał, jako ciekawostkę dopiszę, że po wymianie na nowy egzemplarz krwawienie lekkie i krótkie, oby tak dalej / choć dyskomfort przy wyjmowaniu spory/

solta
20-05-11, 22:42
po pół roku od założenia okres ustał, jako ciekawostkę dopiszę, że po wymianie na nowy egzemplarz krwawienie lekkie i krótkie, oby tak dalej / choć dyskomfort przy wyjmowaniu spory/

Wiem, że każdy organizm reaguje inaczej, ale mam nadzieję, że będzie u mnie tak jak u Ciebie:Hyhy:

Przy tabletkach mój okres trwał 4 dni, przy cooperT 8 dni i to była tragedia :Wstyd:

Teraz jestem bez spirali i mój okres trwa 3-4 dni :Hyhy:

Dlatego jestem ciekawa jak to będzie przy mirenie:Hmmm...:

A po założeniu jak było???
Wszystko Ok???

Wkładanie cooperT u mnie spoko przebiegło, wyjmowanie miałam pod całkowitą narkozą, więc wiele nie pamiętam ;)

Psotka
20-05-11, 22:43

Jestem przed założeniem mireny, rozmawiałam z moim ginem na temat tycia i powiedział, że mirena nie ma na to wpływu, owszem jest z hormonem, ale ten hormon nie działa na cały organizm tak jak to w przypadku tabletek. Przy tabletkach przytyłam 8kg i nie chciałabym tego powtórzyć:Boje się:

Moja ginekolożka mówiła dokładnie to samo. Hormon działa tylko w obrębie macicy.
Przez trzy miesiące od założenia nie było dnia bez plamienia. Teraz mam tylko okres...maciupeńki - wkładka higieniczna wystarcza...i co najwazniejsze - bezbolesny :Hyhy: Bardzo sobie chwalę...o tabletkach zapominałam...z gumką różnie bywa...a tu...zero stresu. Aaaa co jeszcze...moja gin, mówiła że zdarzały jej się ciąże z wkładką z miedzią a z Mireną - nigdy.:)

solta
20-05-11, 23:01
Aaaa co jeszcze...moja gin, mówiła że zdarzały jej się ciąże z wkładką z miedzią a z Mireną - nigdy.:)

No mi się nie zdarzyła przy cooperT ;)

A ile płaciłyście za mirenę ???

Psotka
20-05-11, 23:10
900 zł + darmowa wizyta kontrolna ;)

ewike
20-05-11, 23:16
Wiem, że każdy organizm reaguje inaczej, ale mam nadzieję, że będzie u mnie tak jak u Ciebie:Hyhy:

Przy tabletkach mój okres trwał 4 dni, przy cooperT 8 dni i to była tragedia :Wstyd:

Teraz jestem bez spirali i mój okres trwa 3-4 dni :Hyhy:

Dlatego jestem ciekawa jak to będzie przy mirenie:Hmmm...:

A po założeniu jak było???
Wszystko Ok???

Wkładanie cooperT u mnie spoko przebiegło, wyjmowanie miałam pod całkowitą narkozą, więc wiele nie pamiętam ;)

Wymęczona byłam tym wyjmowaniem, zaczęliśmy się umawiać na zabieg pod narkozą ...
a 1 zakładanie /pół roku po porodzie/ było szybkie sprawne i bez traumy i bez znieczulenia i bez antybiotyku. W sumie dyskomfort po drugim zakładaniu trwał z 2-3 dni, bóle jak na @ i w plecach jak przy porodzie, po prostu już zapomniałam, że w takich okolicach może coś boleć. Płaciłam 1000 za wizytę z wkładką

k.j
21-05-11, 07:24
Zapewne są na forum dziewczyny które mają wkładkę Mirene.

Pytanie do Was kochane, czy po Mirenie nie przybieracie na wadze?

Bo ja jestem załamana..... Wkładkę mam od listopada 2010 i od tego czasu przytyłam 16 kg!!!!!

Dodam tylko że nic nie zmieniło się nic w moim odżywianiu od czerwca 2010 nie jem pieczywa, makaronu i przetworów mącznych prawie wcale, słodycze w stopniu znikomym.

Byłam u dwóch ginekologów każdy z nich mówi że tycie napweno nie jest spowodowane Mireną...

Przez 2 miesiące systematycznie 3 razy w tygodniu chodziłam na urządzanie Power Slim http://www.wspanialecialo.pl/pl/oferta/powerslim/fitnes i schudłam..... 0,5 kg!!!!!! przez 2 miesiące!!!!!!

Jestem zdruzgotana, nie wiem czy wyciągnąć wkładkę ??
Poradzcie, proszę.....

dziewczyny mirena jest z progesteronem hormonem meskim,i róznie moze wpływac,od zmian skórnych typowy trądzik do tycia,o wiele lepsza bezpieczniejsza jest zwykła miedziana,tansza zdecydowanie a organizmu nie faszerujesz,ja sie zdecyduje na zwykła....

Efcia2004
22-05-11, 20:36

Mirena od prawie 3 lat.
Okres po różnych zawirowaniach wciąz jest, ok 3-4 dni ale baaardzo skąpy. Poza tym mam atrakcje w postaci plamień w trakcie cyklu, sporych bóli podbrzusza w okolicach owu (tu ma szczęście jest krótko ale intensywnie).
Gin twierdzi że tak może być. PO prostu. Pierwszą Mirenę mój organizm odrzucił (ew. trafiłam na felerny egzemplarz) ale wymiana na drugą już obyła się bez problemu.

Efcia2004
22-05-11, 20:38
A ile płaciłyście za mirenę ???

1000 zł z założeniem. Z racji problemów z egzemplarzem nr 1 za free dostałam drugą plus kilka wizyt kontrolnych.

Efcia2004
22-05-11, 20:39
Moja ginekolożka mówiła dokładnie to samo. Hormon działa tylko w obrębie macicy.
Przez trzy miesiące od założenia nie było dnia bez plamienia. Teraz mam tylko okres...maciupeńki - wkładka higieniczna wystarcza...i co najwazniejsze - bezbolesny :Hyhy: Bardzo sobie chwalę...o tabletkach zapominałam...z gumką różnie bywa...a tu...zero stresu. Aaaa co jeszcze...moja gin, mówiła że zdarzały jej się ciąże z wkładką z miedzią a z Mireną - nigdy.:)

A widzisz ja rozmawiałam z ginem o tym miejscowym działaniu hormonu z Mireny. Sam powiedział "wie Pani, tak nam mówi producent i każe w to wierzyć ale wiadomo jak to bywa".