• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : grupon.pl

ochanecik
06-03-11, 17:19
Cześć,
mam pytanie czy korzystałyście z takiej formy zakupów i czy to jest pewne a nie jakieś oszustwo? Będę wdzięczna za odpowiedź.

pozdrawiam
ochanecik

aborka
06-03-11, 17:33
Cześć,
mam pytanie czy korzystałyście z takiej formy zakupów i czy to jest pewne a nie jakieś oszustwo? Będę wdzięczna za odpowiedź.

pozdrawiam
ochanecik

mąż kupił bilet na jakieś targi. ja kupiłam bon na zabiegi kosmetyczne - na 6 zabiegów. wczoraj był pierwszy. zobaczymy dalej :)+

ps. kolezanki meza z pracy sporo kupuja róznych zabiegów

ochanecik
06-03-11, 17:50
Aborka, a czy możesz mi powiedzieć jak to działa? Od razu trzeba wpłacić pieniądze?

Asik.
06-03-11, 18:02
Siostra mojego K. kupuje :)

chilli
06-03-11, 18:42
Aborka, a czy możesz mi powiedzieć jak to działa? Od razu trzeba wpłacić pieniądze?

ja nie aborka ale odpowiem -tak - ja płaciłam od razu karta kredytowa

Magda.
06-03-11, 18:46
tak płaci sie odrazu, mam duzo znajomych korzysta, trafiły im sie naprawde okazje w salonach fryzjerskich albo wyjazdy np, na weekend do krakowa:)

Kodo
06-03-11, 21:13
Moim zdaniem warto
moja siostra korzysta bardzo często- pizzeria, naleśnikarnia, fryzjer, kosmetyczka

agusjot
06-03-11, 21:16
Ja kupiłam bon na usługi kosmetyczne i semestr nauki angielskiego dla syna.
Najpierw się musisz tam zarejestrować, potem, kiedy kupisz coś, trzeba od razu zapłacić. Ja to robiłam przez przelew.
Do chwili, kiedy oferta zostanie potwierdzona, np. zbierze się odpowiednia liczba osób, pieniądze są zablokowane. Później, jeśli jest już transakcja dochodzi do skutku, pobierają kasę, jeśli nie, zwracają na konto.
Drukujesz kupon i z tym kuponem idziesz już po daną uslugę.

Z angielskim jest oki, na zabiegach jeszcze nie byłam.

swiki
06-03-11, 21:45
Korzystalam z grupona - teraz chodze na zabiegi - rewelka zamiast 50 zl zaplcilam 5 zl za jeden ;)
KLupilam bon do dwoch restauracji ale te chce wykorzystac jak zrobi sie cieplej, ponadto fotki w mega super cenie (ale nie mam czasu wybrac te 300 do wywolania... ;))

Sa inne poza gruponem takie miejsca, gdzie mozna kupic duzo taniej - sa serwisy gdzie nie trzeba czekac na zakonczenie i odrazu ma sie kupon ale wszedzie placi sie odrazu.

Marzena_28
07-03-11, 08:42
ja także korzystałam kilka razy i bez wpadek.
Zasady pokrótce omówiły poprzedniczki.
Grupon jest jakoby posrednikiem, a dzięki duzym zakupom negocjuje korzysne ceny.
Jak dla mnie ceny są okazyjne (fryzjer, lodowisko, pizza, bilety do anikina, gry komputerowe dla dzieci). Dodatkowa zaleta to ważność kuponu: kupujesz po cenie okazyjnej a korzystasz kiedy chcesz (zwykle mają dłuższą wazność). Płatność w momencie rezerwacji kuponu. Niektóre schodzą w oka mgnieniu...

green
07-03-11, 09:56
wiele razy kupowałam kupony na kilku takich serwisach: mydeal, fastdeal, gruper itp itd i w sumie tylko raz miałam "pod górkę" z realizacją kuponu ale ostatecznie i tak się udało. Zamówiłam odbitki foto w multifoto.eu - problem z naliczeniem zniżki (niby kod zły), po moim mailu do nich zniżka się naliczyła, po 15 dniach od złożenia zamówienia odbitek jeszcze nie wysłali, a potem jak już wysłali to zwykłym listem priorytetowy a nie poleconym i przesyłka raz zaginęła, ale wysłali raz jeszcze i doszło uffff i nawet ładne są.

Ale poza tym jestem bardzo zadowolona z pozostałych rzeczy: restauracji, zajęć dla dzieci, fryzjera, stomatologa, fotoksiążek (a tu też była reklamacja ale wyszło ostatecznie OK), depilacji laserowej IPL, fotokalendarzy. Teraz czeka na mnie karcher i 3 dni w hotelu w Gdańsku (w lipcu).

Iwi
07-03-11, 12:02
my korzystamy z Grupona, czasami są takie okazje ze szok!!! :Strach:

aborka
07-03-11, 12:34
my korzystamy z Grupona, czasami są takie okazje ze szok!!! :Strach:
no.. ja sie właśnie pozbywam owłosienia... za 6 sesji w cenie jednej... a nawet mniej.

alokazja
07-03-11, 14:57
Cześć,

pozdrawiam
ochanecik

Ja póki co kupiła tylko fotoksiążki i odbitki zdjęć w cenie takiej jak koleżanka napisała :Strach::Strach:

Bez wpadki :) Tak, że polecam ;)

swiki
07-03-11, 15:55
... fotoksiążek (a tu też była reklamacja ale wyszło ostatecznie OK), depilacji laserowej IPL, fotokalendarzy. Teraz czeka na mnie karcher i 3 dni w hotelu w Gdańsku (w lipcu).
A pamietasz z czego fotoksiazke robilas i dlaczego reklamacja byla - bo teraz wlasnie jest na fotoksiazke "promocje" n i wzielam oczywiscie kupon.

green
07-03-11, 19:16
Fotoksiążki były do kupienia w photobox.pl
Reklamacja bo przyszły bez polskich znaków w napisach i miały raz kiepski wydruk - jakieś takie pasy na zdjęciach jakby im drukarka nawalała.
Ostatecznie jednak jak mi przesłali wersje poprawione to były już OK.

Jak znajdę czas na to, bo zrobienie tej fotoksiązki wymaga czasu wg mnie, to przyczaję się na promocję u nich na fotoksiążkę, która ma 100 stron. :Hyhy: Były u nich w promocji za okolo 130 zł z 400 zł. Ale to u nich a nie na gruperze.

ochanecik
07-03-11, 21:25
Dziewczyny,
bardzo Wam dziękuję za wszystkie informacje. Chyba mnie one przekonały i muszę się zaczaić na depilację laserową. Dzięki Wam nie będę się obawiać, że jest to "naciągactwo".
pozdrawiam

ochanecik

swiki
07-03-11, 21:48
Green: no wlasnie teraz jest u nich chyba przez grupona ale tylko dla klientow nowych, ktorzy nigdy nie korzystali z grupona u nich.

W sumnie za 130 zl fotoksiazka to sie raczej oplaca, chocby byla jakosciowo troszke gorsza niz u innych za ponad 300 zl ;)

green
07-03-11, 21:53
jeszcze tylko zapoznaj się z kosztami przesyłki u nich - bo wysokie

ja tam generalnie na owe fotoksiazki nie narzekam - fajne jest to, że podczas tworzenia jej mogę sobie dowolnie zdjęcia na stronie układać, dodwać opisy, kolory tła itp itd i że mogę te zdjecia dowolnie przycinać i skalować.

aborka
08-03-11, 07:19
Dziewczyny,
bardzo Wam dziękuję za wszystkie informacje. Chyba mnie one przekonały i muszę się zaczaić na depilację laserową. Dzięki Wam nie będę się obawiać, że jest to "naciągactwo".
pozdrawiam

ochanecik
no własnie ja sie zaczaiłam. na początku miałam stracha bo zrobłam przelew, miałam kupon... i za nic sie na te lasery dodzwonic nie mogłam. zadzwoniłam do grupona i oni powiedzieli ze miejsce sprawdzali. kupowałam z styczniu ale termin mi pasował w tą sobote. przychodze pod lokal - a tam zadnej kartki na bloku. bo akurat to miejsce jest w mieszkaniu - na drzwiach jest naklejka ale na wejsciu do klatki nie. w srodku - 6 gabinetów i ogólnie wrazenie pozytywne. co di działania to jeszcze nie wiem. wczesniej byłam na laserze diodowym który bardziej boli. teraz nie bolało wiec sie boje ze nie zadziała :)

JOKA
08-03-11, 08:23
Kupiłam :

- fryzjera
- kosmetykę (mikrodermabrazję z maską algową);
- zabawę dla dzieci (3 godz. w cenie jednej)
- grotę solną za pół ceny
- masaż kregosłupa x 5 w cenie 2 zabiegów.

SUPER ! Polecam

swiki
08-03-11, 10:25
jeszcze tylko zapoznaj się z kosztami przesyłki u nich - bo wysokie

ja tam generalnie na owe fotoksiazki nie narzekam - fajne jest to, że podczas tworzenia jej mogę sobie dowolnie zdjęcia na stronie układać, dodwać opisy, kolory tła itp itd i że mogę te zdjecia dowolnie przycinać i skalować.chocby nawet 50 zeta przesylka kosztowala to i tak sie oplaca bo mi za moja fotoksiazke w fotojokerze wychodzilo cos kolo 350 zl. to jak mi tu 200 zl wyjdzie w sumie to i tak super bedzie.

Magda.
10-03-11, 07:48
Dzieczyny które korzystaly już....wlaśnie zakupiłam dla mojego M, prezencik na gruponie. Zapłaciłam i teraz co? jest jakis kupon który mam wydrukowac? przyjdzie on na maila?

JOKA
10-03-11, 10:06
Dzieczyny które korzystaly już....wlaśnie zakupiłam dla mojego M, prezencik na gruponie. Zapłaciłam i teraz co? jest jakis kupon który mam wydrukowac? przyjdzie on na maila?

Przyjdzie mailem w formacie PDF.

Magda.
10-03-11, 11:02
Ok super dzieki.

Mi&Ma
10-03-11, 13:08
matko, a wiecie że ja nawet nigdy tego nie czytam tylko kasuje od razu :Wstyd:, nie pomyślałam nawet że to może byc takie pożyteczne :Hmmm...:

Qr Chuck
10-03-11, 14:58
Cześć,

pozdrawiam
ochanecik

Zamówiłam, oferta skończyłą się wczoraj, miał przyjść kupon mailem - nic nie przyszło.
To co: znaczy nieważna już, czy mam jeszcze czekać :Hmmm...:?
Rozumiem, że jak nieważna, to płatność z karty nie zejdzie :Niepewny:...

ochanecik
10-03-11, 22:14
Odważyłam się i kupiłam: depilację laserową i kosmetykę (mikrodermo...). Kupony wydrukowałam ze strony, w opcji moje konto/ moje kupione oferty. Zobaczymy jak będzie z realizacją kupopnów:)

pozdrawiam
ochanecik

Pasiasta
11-03-11, 11:36
matko, a wiecie że ja nawet nigdy tego nie czytam tylko kasuje od razu :Wstyd:, nie pomyślałam nawet że to może byc takie pożyteczne :Hmmm...:
Ja tez od razu kasuje.

ahimsa
11-03-11, 12:59
Ja też kupiłam mikrodembrazję diamentową...no, zobaczymy!

Figa
09-05-11, 07:35
http://wyborcza.pl/1,87648,9558172,Postrzyzyny__czyli_przyszedl_Group on_do_fryzjera.html

rena12
09-05-11, 07:47
:Fiu fiu::Fiu fiu::Fiu fiu:

każdy chce zarobić a jak widac tutaj grupon niezłą kasę zbija

alokazja
09-05-11, 08:00
Podobnie jest przy innych ofertach.

Asik.
09-05-11, 08:10
Mojej koleżanki firma też wzięła udział w tej promocji
Teraz ledwie wyrabia się z realizacją ofert, ma z tego grosze
Jej jedynymi klientami są nabywcy z grupona, dla innych nie ma czasu

Bep
09-05-11, 08:14
Błagam! nie straszcie. Szy ma wykupioną półkolonię tenisową... :Fiu fiu:
Dziś dzwonię się umówić

rybcia001
09-05-11, 12:33
http://wyborcza.pl/1,87648,9558172,Postrzyzyny__czyli_przyszedl_Group on_do_fryzjera.html

czytałam to dzisiaj, starsznie mi szkoda tego faceta..

swiki
12-05-11, 00:43
Kupilam min "prasowanie" w salonie kosmetycznym - dzwonie by sie umowic - hehe na wrzesien dopiero dzwonie do wlascicielki z pretensjami (mialam umowic sie na poza gruponowe zabiegi) i ona mnie przeprasza i wlasnie mowi, ze sprzedali ponad 600 kuponow a kombinezon jeden i nie wyrabia - psuje sie ... - aha no i tlumaczy mi wlasnie jak dziala grupon, ja placilam 79 zl ona dostaje z tego polowe (za 3 zabiegi) nikt jej nie zaproponowal blokady, czy chocby ze jedna osoba jeden kupon...
Jej znajomy zbankrutowal przez grupona (hotel w Krakowie sprzedali tyle kuponow ze nie mieli kiedy przyjmowac normalnych klientow) i jest to realne - u nas restauracja wystawila oferte za 27 zl - normalnie wejscie 47 zl kosztuje - jesz ile chcesz za ta kwote dania roznej kuchni - czyli oni dostaja jakies 10 zl naszczescie im kupilo ma osob kupony ale wyobrazcie sobie ze 600 osob idzie do restauracji i placa tylko 10 zl za wyzerke calodniowa nawet... Restauracja pada jak nic... Niestety my jako kupujacy cieszymy sie ze sa takie oferty, ale ... jest oczywiscie druga strona tego medalu.
Ba - elektrostymulacja - sprzedalli tyle kuponow ze musieli kupic 3 maszyne - wszysstkie chodza od 7 do 23 i pozapisywane sa klientki od pocatku roku do pazdziernika....

kinia2054
12-05-11, 06:34
ja tagze kozystam i uwazam ze warto tam zajzec

Yoko.
12-05-11, 07:27
swiki, ja się nie spotkałam z ofertą, że płacisz 10 zł i możesz jeść ile chcesz...
płacisz np 29zł za dania z menu ważne 60zł, ale nie oszukujmy się, że restauracja na tym traci:) bo nie traci!

chilli
12-05-11, 13:28
swiki, ja się nie spotkałam z ofertą, że płacisz 10 zł i możesz jeść ile chcesz...
płacisz np 29zł za dania z menu ważne 60zł, ale nie oszukujmy się, że restauracja na tym traci:) bo nie traci!

bruni
czytamy ze zrozumieniem:

aha no i tlumaczy mi wlasnie jak dziala grupon, ja placilam 79 zl ona dostaje z tego polowe (za 3 zabiegi) nikt jej nie zaproponowal blokady, czy chocby ze jedna osoba jeden kupon...
Jej znajomy zbankrutowal przez grupona (hotel w Krakowie sprzedali tyle kuponow ze nie mieli kiedy przyjmowac normalnych klientow) i jest to realne - u nas restauracja wystawila oferte za 27 zl - normalnie wejscie 47 zl kosztuje - jesz ile chcesz za ta kwote dania roznej kuchni - czyli oni dostaja jakies 10 zl

Yoko.
12-05-11, 13:32
fakt, ja z rana powinnam milczeć, bo nie myślę:)
dziekuję szpilki, że mnie pilnujesz.

swiki
12-05-11, 13:44
bruni
czytamy ze zrozumieniem:
dzieki ;)

Yoko.
12-05-11, 13:52
ale wyobrazcie sobie ze 600 osob idzie do restauracji i placa tylko 10 zl za wyzerke calodniowa nawet... odniosłam się do tego.
trzeba być niemyślącym, żeby pójść na taką ofertę, zresztą jestem na grouponie od dawna i ja się z taką nie spotkałam,
żeby za 10zł można było siedzieć cały dzień i jeść.

także też polecam czytać co inni piszą od A do Z:)

chilli
12-05-11, 14:11
odniosłam się do tego.
trzeba być niemyślącym, żeby pójść na taką ofertę, zresztą jestem na grouponie od dawna i ja się z taką nie spotkałam,
żeby za 10zł można było siedzieć cały dzień i jeść.

także też polecam czytać co inni piszą od A do Z:)

600 osob kupilo w grouponie ofere za 27 pln (27pln przelalo na konto groupona)
i moze jesc ile wlezie nawet caly dzien
groupon przelewa do restauracji za kazda osoba 10pln

dla restauracji wychodzi na to, ze kazdy klient zostawil 10pln za calodzienne wyzywienie.

swiki
12-05-11, 14:14
Bruni u nas jest restauracja ktora dziala na takiej zasadzie: od godziny powiedzmy 14 sa dwa stoly - jeden stol salatkowy(i tu poza salatkami jakies dodatki, sosy,szynki, oliwki i inne cuda) a drugi dan na goraco (i tam praktycznie same miesa sa w roznej formie np schab ze sliwka, kaczka w pomaranczach, skrzydelka w miodzie, zeberka... ponad 10 rodzajow mies, i ziemniaczki pieczone, ryz, i buleczki z piekarnika swieze - nie pamietam co jeszcze)) Oba stoly czynne sa od godziny powiedzmy 14 do zamkniecia czyli w tygodniu 22-23 a w wekendy roznie. Placisz 47 zl od osby i w ramach tego jesz ile chcesz i siedzisz w knajpce (lub poza nia bo zrrobili ogrodek letni) ile chcesz godzin i caly czas mozesz czestowac sie tymi daniami z tych stolow (ponadto mozesz zamowic w tych 47 zl dania z karty ale przez grupona tego nie bylo). Aha za napoje plecisz osobno.

No a grupon:
mozna bylo kupic kupon za nie pamietam ale cos 27 zl na to wejscie za 47 zl.

Poniewaz kupon kosztowal powiedzmy27 zl to ta restauracja z kazdego kuponu dostala tylko 10 zl....
Wyobraz sobie ze sprzedaliby 500 kuponow i kazdy jadlby dowoli (miejsce tak fajne ze zazwyczaj siedzie sie tam pol dnia - obok stadnina koni, cisza, lasek itd..) napewno zjesz tam za 10 zl - sama kaczka czy schab to drogie miesa ... naszczescie sprzedali tylko jakies 40 kuponow.

swiki
12-05-11, 14:16
600 osob kupilo w grouponie ofere za 27 pln (27pln przelalo na konto groupona)
i moze jesc ile wlezie nawet caly dzien
groupon przelewa do restauracji za kazda osoba 10pln

dla restauracji wychodzi na to, ze kazdy klient zostawil 10pln za calodzienne wyzywienie.
Dokladnie ;) I wszystko w 3 zdaniach i wszystko jasne a ja monolog na pol strony napisalam ;) Dzieki ;)

Piggy
12-05-11, 14:18
Bruni u nas jest restauracja ktora dziala na takiej zasadzie: od godziny powiedzmy 14 sa dwa stoly - jeden stol salatkowy(i tu poza salatkami jakies dodatki, sosy,szynki, oliwki i inne cuda) a drugi dan na goraco (i tam praktycznie same miesa sa w roznej formie np schab ze sliwka, kaczka w pomaranczach, skrzydelka w miodzie, zeberka... ponad 10 rodzajow mies, i ziemniaczki pieczone, ryz, i buleczki z piekarnika swieze - nie pamietam co jeszcze)) Oba stoly czynne sa od godziny powiedzmy 14 do zamkniecia czyli w tygodniu 22-23 a w wekendy roznie. Placisz 47 zl od osby i w ramach tego jesz ile chcesz i siedzisz w knajpce (lub poza nia bo zrrobili ogrodek letni) ile chcesz godzin i caly czas mozesz czestowac sie tymi daniami z tych stolow (ponadto mozesz zamowic w tych 47 zl dania z karty ale przez grupona tego nie bylo). Aha za napoje plecisz osobno.

No a grupon:
mozna bylo kupic kupon za nie pamietam czy 23 czy 27 zl na to wejscie za 47 zl.

Poniewaz kupon kosztowal powiedzmy25 zl to ta restauracja z kazdego kuponu dostala tylko 10 zl....
Wyobraz sobie ze sprzedaliby 500 kuponow i kazdy jadlby dowoli (miejsce tak fajne ze zazwyczaj siedzie sie tam pol dnia - obok stadnina koni, cisza, lasek itd..) napewno zjesz tam za 10 zl - sama kaczka czy schab to drogie miesa ... naszczescie sprzedali tylko jakies 40 kuponow.
A powiedz mi czy jesteś w stanie tam spędzić pól dnia bez picia?

swiki
12-05-11, 14:20
A powiedz mi czy jesteś w stanie tam spędzić pól dnia bez picia?
Pewnie ze nie i na tym zarabiaja takze, ale siedzac tam i tylko probujac wszystkiego po trochu moim zdaniem nakladasz sobie dan za jakies 15-20 zl minimum na poczatek (tzn skladniki na te dania mim zdaniem tyle kosztowaly) wiec napojami by nie nadrobili bez szans, bo oplac jeszcze pracownikow, gaz itd...
Zreszta hotel w Krakowie splajtowal bo sprzedali tak duzo gruponow, ze nie byli w stanie przjac normalnych klientow, a w ramach gruponu byl wlasnie tez jakis posilek czy cos....
Ok bo zaczynamy odbiegac i opowiadac o naszej miejscowej restauracji ;)

Piggy
12-05-11, 14:37
Pewnie ze nie i na tym zarabiaja takze, ale siedzac tam i tylko probujac wszystkiego po trochu moim zdaniem nakladasz sobie dan za jakies 15-20 zl minimum na poczatek (tzn skladniki na te dania mim zdaniem tyle kosztowaly) wiec napojami by nie nadrobili bez szans, bo oplac jeszcze pracownikow, gaz itd...
Zreszta hotel w Krakowie splajtowal bo sprzedali tak duzo gruponow, ze nie byli w stanie przjac normalnych klientow, a w ramach gruponu byl wlasnie tez jakis posilek czy cos....
Ok bo zaczynamy odbiegac i opowiadac o naszej miejscowej restauracji ;)

Nie byłabym pewna, no ale to oczywiście zależy od cen i klienteli bo sa też tacy co o szklance wody wysiedzą cały dzień ;)
A zdradzisz gdzie to?
Jestem ciekawa czy ludzie aż tak bezmyślnie w to wchodzą, jednocześnie oferując pełnowartościowe dania, jednakowe z tymi, które oferują zazwyczaj.
Bo ja mam wrażenie, że spora część jednak się nie da oszukać.

Yoko.
12-05-11, 14:40
u nas restauracja wystawila oferte za 27 zl - normalnie wejscie 47 zl kosztuje - jesz ile chcesz za ta kwote dania roznej kuchni - czyli oni dostaja jakies 10 zl naszczescie im kupilo ma osob kupony ale wyobrazcie sobie ze 600 osob idzie do restauracji i placa tylko 10 zl za wyzerke calodniowa nawet...może faktycznie nie rozumiem...
bo z tego wynika, ze było 27 zł za dania z menu, które normalnie 47zł by kosztowały...
czyli nie idziesz i nie jesz cały dzień do oporu wszystkiego.
tak są skonstruowane te ofert na groupon.pl

no to jak - wyżerka cały dzień czy za 47 zł z menu, gdzie płacisz 27, czyli kwotę pomniejszoną o wartość bonu groupon?

Yoko.
12-05-11, 14:44

No a grupon:
mozna bylo kupic kupon za nie pamietam ale cos 27 zl na to wejscie za 47 zl.

Poniewaz kupon kosztowal powiedzmy27 zl to ta restauracja z kazdego kuponu dostala tylko 10 zl....

to o co krzyk?
40 bonów sprzedali, ale mieli chyba więcej gosci niz tylko tych z groupon.
ot, to co 'stracili' powinni potraktować jako inwestycje w reklamę.

Piggy
12-05-11, 14:45
może faktycznie nie rozumiem...
bo z tego wynika, ze było 27 zł za dania z menu, które normalnie 47zł by kosztowały...
czyli nie idziesz i nie jesz cały dzień do oporu wszystkiego.
tak są skonstruowane te ofert na groupon.pl

Ja rozumiem, że te 47 to "wejściówka", trochę jak całodniowy bilet autobusowy z możliwością przesiadania :D tam jeździsz ile chcesz tu operujesz między tacami.
I rozumiem, że wchodzisz raz.
Normalnie kosztuje 47 a teraz 27, ze czego 17 kasuje groupon, tak?
Czyli restauracja ma 10 zamiast 47.

A te dania z menu to opcja dodatkowa dla standardowych klientów, dla groupona nie.
Chyba :D

Schab nie jest drogim mięsem a na czas wykorzystania kuponów groupona nie sztuka zmienić menu i zamiast kaczki kurczaka rzucić

Yoko.
12-05-11, 14:45
teraz po wyjaśnieniach kumam jaki rodzaj restauracji mamy na myśli.
z pierwszego postu jakoś nie załapałam.

swiki
12-05-11, 15:07
Nie byłabym pewna, no ale to oczywiście zależy od cen i klienteli bo sa też tacy co o szklance wody wysiedzą cały dzień ;)
A zdradzisz gdzie to?
Jestem ciekawa czy ludzie aż tak bezmyślnie w to wchodzą, jednocześnie oferując pełnowartościowe dania, jednakowe z tymi, które oferują zazwyczaj.
Bo ja mam wrażenie, że spora część jednak się nie da oszukać.
Kochana jak najbardziej pelnowartosciowe dania, bo dania stoja caly czas na tym stole a realizacja kuponu byla przez 3 miesiace - niby zastrzegli zeby wczesniej zarezerwowac stolik ale ja zadzwonilam o 16 ze bede za 15 minut ;)
I tak - mysle wlasnie ze ludzie tak bezmyslnie to wchodza moze nie zawsze wszyscy oferuja pelnowartosciowe produkty, bo np zamowilam fotki - 100 sztuk za 15 zl z przesylka (sama przesylka przeciez kosztuje z 10 zeta jak nic) no i zdjecia na nienajlepszym papierze, ale w sumie za takie pieniadze to i tak sie ciesze bo przynajmniej musialam sie zmobilizowac i wywolalam fotki sprzed 5 lat w koncu ;) (moznabylo kupic maks 3 kupony na osobe czyli 300 zdjec za 45 zeta)
ale niektorzy musza oferowac pelnowartosciowe produkty, bo knajpka normalnie dziala i ma normalnych klientow a menu ktore jest na tych stolach jest stale, jakby zaczeli cos kombinowac to straciliby klientere, bo wlasnie w tej restauracji fajne jest to, ze masz takie niecodzienne dania ;)

to o co krzyk?
40 bonów sprzedali, ale mieli chyba więcej gosci niz tylko tych z groupon.
ot, to co 'stracili' powinni potraktować jako inwestycje w reklamę.
Bruni krzyk o to, ze troche nie pomysleli, mieli fuksa ze sprzedali tylko 40 kuponow. Ale wlasnie chodzi o to, ze grupon tak wciaga jakos tych ludzi i ktos daje sie brzydko mowiac "urobic" nie myslac ze moze sie sprzedac az tyle kuponow i ze moze miec tylko przez to problemy zamiast reklamy jak w lkinku ktory byl wczesnie podany.Jjak np fitnes u nas ktory sprzedal ponad 1000 zabiegow elektrostymulacji za 5 zl za jeden zabieg ( 50 zl za 10 zabiegow bylo) ....a potem byl placz, bo nie wyrabiali sie i musieli dokupywac maszyne...

Ja rozumiem, że te 47 to "wejściówka", trochę jak całodniowy bilet autobusowy z możliwością przesiadania :D tam jeździsz ile chcesz tu operujesz między tacami.
I rozumiem, że wchodzisz raz.
Normalnie kosztuje 47 a teraz 27, ze czego 17 kasuje groupon, tak?
Czyli restauracja ma 10 zamiast 47.

A te dania z menu to opcja dodatkowa dla standardowych klientów, dla groupona nie.
Chyba :D

Schab nie jest drogim mięsem a na czas wykorzystania kuponów groupona nie sztuka zmienić menu i zamiast kaczki kurczaka rzucić

Wszystko sie zgadza - dokladnie - a co do zmiany menu pisalam juz powyzej - nie da rady ;) Ale chocby kurczaka wrzucic, to on jednak tez kosztuje i spokojnie przez te kilka godzin zjesz ponad kg kurczaka czyli za ponad 10 zeta

ochanecik
12-05-11, 21:40
dziewczyny, ale mnie wystraszyłyście... a ja sie tak napaliłam i kupiłam różnych kuponów chyba z 10 szt. Muszę czym prędzej umówić się bo mi poprzepadają... Teraz do grupona będę bardzo sceptycznie podchodzić... Nie miałam pojęcia, ze to w ten sposób działa:(

grazyna_z
13-05-11, 09:54
Ja zaś wykupiłam 3 mikrodebrazje za 99 zł. Dodzwoniłam się po 2 dniach, na jednym zabiegu byłam. Rozmawiałam z kosmetyczką, chciała zrobić sobie reklamę, bo nowy gabinet, a teraz nie wyrabia, sytuacja taka jak u opisanego fryzjera. Grupon był na 3 miesiące, otrzymałam maila , że na 6 przedłużają ważność.
Oby dziewczyna wyrobiła, bo włożyła sporo w remont i wyposażenie , a przy kwotach jakie otrzymuje za jedną klientke, to nie wiem czy na materiały starczy, a gdzie zusy, podatki, czynsze i inne bciążenia.

grazyna_z
13-05-11, 10:24
Kupilam min "prasowanie" w salonie kosmetycznym - dzwonie by sie umowic - hehe na wrzesien dopiero dzwonie do wlascicielki z pretensjami (mialam umowic sie na poza gruponowe zabiegi) i ona mnie przeprasza i wlasnie mowi, ze sprzedali ponad 600 kuponow a kombinezon jeden i nie wyrabia - psuje sie ... - aha no i tlumaczy mi wlasnie jak dziala grupon, ja placilam 79 zl ona dostaje z tego polowe (za 3 zabiegi) nikt jej nie zaproponowal blokady, czy chocby ze jedna osoba jeden kupon...
Jej znajomy zbankrutowal przez grupona (hotel w Krakowie sprzedali tyle kuponow ze nie mieli kiedy przyjmowac normalnych klientow) i jest to realne - u nas restauracja wystawila oferte za 27 zl - normalnie wejscie 47 zl kosztuje - jesz ile chcesz za ta kwote dania roznej kuchni - czyli oni dostaja jakies 10 zl naszczescie im kupilo ma osob kupony ale wyobrazcie sobie ze 600 osob idzie do restauracji i placa tylko 10 zl za wyzerke calodniowa nawet... Restauracja pada jak nic... Niestety my jako kupujacy cieszymy sie ze sa takie oferty, ale ... jest oczywiscie druga strona tego medalu.
Ba - elektrostymulacja - sprzedalli tyle kuponow ze musieli kupic 3 maszyne - wszysstkie chodza od 7 do 23 i pozapisywane sa klientki od pocatku roku do pazdziernika....

Nie strasz, ja mam zarezerwowany na czerwiec weekend w hotelu w Krakowie właśnie przez grupona:Strach:

bejka
13-05-11, 11:04
Nie strasz, ja mam zarezerwowany na czerwiec weekend w hotelu w Krakowie właśnie przez grupona:Strach:
grażynko, napisz jaki hotel - sprawdzimy czy jeszcze stoi ? ;)

kinia2054
13-05-11, 11:48
oglondalam program jakis czas temu o takich restalracjach.
faktycznie mozna jesc ile sie chce byli pokazani ludzie w ktozy w to nie wieza, ale kto siedzi caly dzien i cos je a poza tym napoje trzeba kupic sobie oddzielnie i jak dobrze pamietam jest to jednorazowe czyli mozna jesc dopuki sie tam siedzi. jesli ktos zje np obiad i wyjdzie to joz nastepny posilek sie nie wlicza.

grazyna_z
13-05-11, 19:14
grażynko, napisz jaki hotel - sprawdzimy czy jeszcze stoi ? ;)

Stać to pewnie stoi:Hyhy: tylko czy turystów przyjmie ???
Quality Hotel

ztforka
14-05-11, 08:18
a ja właśnie usiłuję się dodzwonić i umówić do fryzjera w ramach grouponu. Telefon cały czas zajęty:Fiu fiu: cholibka, muszę się zafarbować i ostrzyc za dwa tygodnie w sobotę:Stres:

EDIT Udało się :D

Bratek
15-05-11, 09:39
kupiłam dzis dla mojej mamy zabieg w gabinecie spa
w ramach prezentu na dzień matki:Wow!:

Olusia
15-05-11, 21:20
Ja wczoraj kupiłam kupon zniżkowy na obiad dla dwojga :)

tysia.
09-02-12, 08:41
wyciagam!

wykupilysmy z kolezanka dla nas i naszych malzow weekend w Kazimierzu Dolnym - wszystko pieknie ladnie (wykupowalysmy w grudniu - czas realizacji do konca marca 2012), gdyby nie to, ze 2 dni przed przewidywanym terminem zadzwonil do nas facet z tego hotelu z informacja, ze oni juz nie realizuja klientow groupona!!! :Strach:
tlumaczy sie tym, ze z grouponem zawierala umowe firma X - a on od stycznia wydzierzawil od firmy X ten hotel - no to ja mu na to, ze skoro wydzierzawil to z calym dobrodziejstwem inwentarza i tym dobrym i zlym i mnie nie obchodza zmiany w kierownictwie hotelem - na to facet do mnie z morda, ze powinnam sie cieszyc, ze on wogole zadzwonil, bo mogl nie dzwonic i wtedy na darmo bym jechala 200 czy 300km i co wtedy bym zrobila - nie mialabym wyjscia i musialabym mu zaplacic normalna stawke za nocleg :Strach:
no zesz k***w mac co za beszczel!
oczywiscie mu odpowiedzialam, ze wtedy to poszlabym gdziekolwiek i zaplacila nawet 500zl za nocleg, a jemu zarobic na pewno bym nie dala!

do rzeczy - bo mi tu elaborat zaraz wyjdzie ;)
co w takiej sytuacji?
jak odzyska kase?

groupon twierdzi, ze moze (z naciskiem na moze) oddadza kase jesli facet meilowo wystawi nam takie pisemko, ze odmowil realizacji tego kuponu - oczywiscie facet sie wypial i powiedzial, ze nic nam nie wystawi..

telimena
09-02-12, 08:44
Jak to nie chce zrealizować Grupona i nie chce dać Wam tego na piśmie? Czy Wy juz tam byliście czy dopiero jedziecie?

tysia.
09-02-12, 08:46
Jak to nie chce zrealizować Grupona i nie chce dać Wam tego na piśmie? Czy Wy juz tam byliście czy dopiero jedziecie?

mielismy zarezerwowany najblizszy weekend 11-12 luty i facet zadzwonil z informacja, zeby nie przyjezdzac, bo on nas nie przyjmie na groupona, moze nas przyjac tylko jako "zwyklych" pelnoplatnych gosci..

telimena
09-02-12, 08:50
A gdyby Grupon zapytać co w sytuacji gdy Pan nie chce wydać Wam takiego zaświadczenia - czy wystarczy faktura na której bedzie cena za pobyt.

Pasiasta
09-02-12, 08:52
O rzesz:Strach:
:mad:

tysia.
09-02-12, 08:55
A gdyby Grupon zapytać co w sytuacji gdy Pan nie chce wydać Wam takiego zaświadczenia - czy wystarczy faktura na której bedzie cena za pobyt.

dzwonilismy do grupona - pan twierdzi, ze nie jestesmy jedyni, ponoc wyslali tam wczoraj swojego czlowieka, ktory ma sie porozumiewac z nowym wlascicielem hotelu,
kazali nam sie wstrzymac do konca przyszlego tygodnia na rezultat tych rozmow - a jak sie dowiedzieli, ze to o ten najblizszych weekend chodzi, to kazali zdobyc to oswiadczenie na pismie..
nie wiem co dalej - dzisiaj kolezanka ma wydzwaniac jeszcze i do hotelu i do grupona.

Zuzel
09-02-12, 09:05
Tysia
:Kciuki: żeby wszystko dobrze się skończyło.

telimena
09-02-12, 09:15
Jesli wysłali wczoraj to jest szansa ze jeszcze przed wyjazdem bedziecie wiedzieć na czym stoicie. Oby Pan poszedł po rozum do głowy i wszystko sie udało :)

Kamelia
09-02-12, 10:29
Korzystamy!

groupon.pl
gruper.pl
sweetdeal.pl
cityteam.pl

Na wszystkich kupowałam kilkukrotnie. Z powodzeniem i zadowoleniem. Najbardziej udany okazał się zakup 3-dniowego pobytu w Wilnie, który dla naszej 4-osobowej rodziny z częściowym wyżywieniem kosztował 399zł.

tysia.
09-02-12, 10:46
Tysia
:Kciuki: żeby wszystko dobrze się skończyło.

dzieki

Jesli wysłali wczoraj to jest szansa ze jeszcze przed wyjazdem bedziecie wiedzieć na czym stoicie. Oby Pan poszedł po rozum do głowy i wszystko sie udało :)

w tej sytuacji mysle, ze jedynie zwrot pieniedzy by nas satysfakcjnowal - i widze, ze bedzie ciezko :(