• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : ***WIOSNA 2011 - Kwietnówki i Majówki***

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

Magda.
08-02-11, 14:35
Aaa tam przesądy...co jak co ale w takie nei wierze, że niemozna kupic wcześniej itd. Z misiem mialam wszystko kupione juz w połowie ciązy i urodził sie chłopak zdrowy, wszystko ok było. Lepiej wcześniej i stopniowo sobie kupować niż obudzic sie na ostatni dzwonek i nie miec czegoś w szpitalu.

Paulinka Z
08-02-11, 14:36
Bardzo fajny wozeczek,mialas okazje go juz prowadzic?

Oglądałam go dzisiaj i miałam problem żeby go podnieść na dwa koła, może to wina złego ustawienia rączki.
Wygodniejszy wydał mi się ten jumper x

Ewcia123
08-02-11, 14:37
Wydaje mi się, że większość fotelików sprzedawanych z wózkami jako 3w1 nie spełnia norm bezpieczeństwa i nie miało testów ADAC. Przynajmniej jak patrzyłam na testach to żaden z tych fotelików nie był z zestawu...
Jakiś na E... jest z zestawu i to nawet nie jest tani a w testach słabiutkoooo... Dla mnie jak fotelik to tylko Maxi Cosi :)
ten zestaw o ktorym teraz mysle spenia jakies normy CE 44/04 czyli najnowsze i jest dopuszczony to uzywania nawet w niemczech, a oni maja bzika na punkcie bezpieczenstwa, takze mam nadzieje,ze nie jest najgorszy.

Ewcia pisałam...nie było ani tego ani gti :( jutro będę w jeszcze jednej hurtowni to znów zobaczę.

Paulinka jak mozesz to sprawdz, a dla siebie znalazlas cos fajnego?

Oficjalnie nie mamy imienia,ale mocno zastanawiamy sie nad Dominikiem,ale pisalibysmy w formie niemieckiej,aby znowu nie bylo problemow w szkole jak z Natalia.Jak Wam sie imie Dominik podoba?
Ewcia nie gniewaj sie ale Matrynka mi nie podchodzi,moze dlatego,ze znam taka jedna Martyne i jej nie cierpie.Za to moj M jest zachwycony tym imieniem,bo -Martyna Wojciechowska

Diminik ladne, tez mi sie kojazy dosc pozytywnie, bo znam takie malego wariata 5 letniego, wulkan, nie dziecko, bardzo bystry chlopczyk.

A ja dalej nie wiem,ani natalka ani Martynka mi sie z nikim nie kojaza, wiec mam dylemat...
I nie wiem ;(

Paulinka Z
08-02-11, 14:39
Paulinka jak mozesz to sprawdz, a dla siebie znalazlas cos fajnego?

Tego który chciałam zobaczyć nie było. Jutro jedziemy do sklepu gdzie na pewno będzie. Jeszcze ten taco jumper x mnie zaciekawił, też zgrabny, nie wiem jak z parametrami technicznymi.

guciova
tylko co zrobić jak na niektóre modele czeka się kilka tygodni:Hmmm...:
chyba trzeba dziecko wozić w taczce:Hyhy:
A z kupowaniem i przesądami to można pod to podpiąć wszystkie zakupy dla dziecka

Babcia mojego Męża opowiadała, że właśnie kiedyś nie kupowało się nic dla dziecka zanim się ono nie urodziło. I gdy urodził jej się pierwszy syn to na początku trzymali go zawiniętego w prześcieradło bo nic nie mieli ;) :D
Dobrze, że dzisiaj te wszystkie przesądy traktuje się z przymróżeniem oka, bo sobie trochę tego nie wyobrażam ;)

Kanapka
Ewcia mi Martynka sie kojazy z byla mojego meza....to dlatego,a cizia jest bardzo ladna i inteligentna.Moj M ma z nia dalej przyjazny kontakt,moze dlatego to imie mi nie podchodzi:Fiu fiu:

guciova
08-02-11, 14:41
Tego który chciałam zobaczyć nie było. Jutro jedziemy do sklepu gdzie na pewno będzie. Jeszcze ten taco jumper x mnie zaciekawił, też zgrabny, nie wiem jak z parametrami technicznymi.

Ja mam właśnie tego Jumpera X i jestem nim zachwycona :)
Ma wszystko to co jest w wózku potrzebne :)

Paulinka Z
08-02-11, 14:42
Ja mam właśnie tego Jumpera X i jestem nim zachwycona :)
Ma wszystko to co jest w wózku potrzebne :)

No widziałam go na żywo i mi się spodobał. Cena też jak najbardziej ok.
A jak u niego jest z fotelikami?

guciova
08-02-11, 14:44
No widziałam go na żywo i mi się spodobał. Cena też jak najbardziej ok.
A jak u niego jest z fotelikami?

Fotelik to my mamy Maxi Cosi :) Ale są adaptery do tego Tako i można go wpiąć w stelaż.
Nie braliśmy w ogóle pod uwagę kupna fotelika Tako.

Paulinka Z
08-02-11, 14:45
Fotelik to my mamy Maxi Cosi :) Ale są adaptery do tego Tako i można go wpiąć w stelaż.
Nie braliśmy w ogóle pod uwagę kupna fotelika Tako.

właśnie o to mi chodzi, ja też chcę tylko maxi cosi i można go tez wpiąć w stelaż?

Są osobne budki do spacerówki i gondoli?

guciova
08-02-11, 14:51
właśnie o to mi chodzi, ja też chcę tylko maxi cosi i można go tez wpiąć w stelaż?

http://allegro.pl/adapter-tako-warrior-cruze-camaro-maxi-cosi-i1428451601.html

Nie jest tu wyszczególniony model Jumper X, ale specjalnie dzwoniłam do producenta i zapewniano mnie, że się nada ;)

Adaptery będę niedługo zamawiać więc powiem czy rzeczywiście pasują ;)

Paulinka Z
08-02-11, 14:53
http://allegro.pl/adapter-tako-warrior-cruze-camaro-maxi-cosi-i1428451601.html

Nie jest tu wyszczególniony model Jumper X, ale specjalnie dzwoniłam do producenta i zapewniano mnie, że się nada ;)

Adaptery będę niedługo zamawiać więc powiem czy rzeczywiście pasują ;)

Powiedz mi jeszcze czy budki do gondoli i spacerówki są osobne? Bo - tego który mi się podoba jest jedna wspólna

guciova
08-02-11, 14:54
Powiedz mi jeszcze czy budki do gondoli i spacerówki są osobne?

Tak. Tutaj jest cała specyfikacja http://tako.net.pl/index.php?action=showitem&id=221

koralowa
08-02-11, 15:01
guciova a powiedz mi w gondolce jest podnoszone siedzisko? w sensie można posadzić w niej dzidziusia? Bo tak jak pisałam sąsiadka ma wózek Tako zielono- czarny chyba jumpera i widziałam ostatnio że dalej wozi maluszka w gondolce, ale ostatnio miała budke spuszczoną i siedzi :Hmmm...:

O taki ma: http://tako.net.pl/index.php?action=showitem&id=271 na żywo jest duuużo ładniejszy :)

Aj muszę podjechać i te Tako obejrzeć na żywo :Fiu fiu:

penelope
08-02-11, 15:03
Wydaje mi się, że większość fotelików sprzedawanych z wózkami jako 3w1 nie spełnia norm bezpieczeństwa i nie miało testów ADAC. Przynajmniej jak patrzyłam na testach to żaden z tych fotelików nie był z zestawu...
Jakiś na E... jest z zestawu i to nawet nie jest tani a w testach słabiutkoooo... Dla mnie jak fotelik to tylko Maxi Cosi :)

My zdecydowani raczej jestesmy na wózek 3w1 GRACO i fotelik spełnia wszystkie normy i oceny ma b.dobre, wiec po prostu trzeba tylko na to wrócic uwage... zresztą my już mamy za sobą same dobre doświadczenia z graco wiec teraz też wybór padł na tą firmę ;)

Ewcia123
08-02-11, 15:04
Ewcia mi Martynka sie kojazy z byla mojego meza....to dlatego,a cizia jest bardzo ladna i inteligentna.Moj M ma z nia dalej przyjazny kontakt,moze dlatego to imie mi nie podchodzi:Fiu fiu:

tu jest kot pogrzebany :Śmiech::Śmiech::Śmiech:

Kanapka
08-02-11, 15:05
To mnie rozpracowalas...:Wstyd:

guciova
08-02-11, 15:08
guciova a powiedz mi w gondolce jest podnoszone siedzisko? w sensie można posadzić w niej dzidziusia? Bo tak jak pisałam sąsiadka ma wózek Tako zielono- czarny chyba jumpera i widziałam ostatnio że dalej wozi maluszka w gondolce, ale ostatnio miała budke spuszczoną i siedzi :Hmmm...:

Można podnosić główkę - tzn. tak jak na tych łóżkach w szpitalu ;)
Myślę, że jak na maxa się podniesie to dziecko może w nim siedzieć.

Pokażę Wam nowe legowisko mojego Gutka :D

http://www.andryjowicz.pl/zuz.png

koralowa
08-02-11, 15:10
hehe już sobie wybrał nowe legowisko :D

Śliczne łożeczko macie! :Wow!: Na ścianie, malunki? Kto malował? :Hyhy:

Ach ale dzisiaj pięknie słonko świeci! Dziewczyny IDZIE WIOSNA!! :Wow!:

Kanapka
08-02-11, 15:11
Gutek ale ci dobrze za kratkami,bedziesz pewnie zazdrosny jak ci pani do domu niespodzianke przyniesie....:Wow!:
Super ten kacik dla malenstwa,kto tak ladnie sciane przyozdobil?Nawet Gutek na scianie jest namalowany!

guciova
08-02-11, 15:14
Łóżeczko dostaliśmy w kolorze jasnego brązu, ale mi się nie widziało więc je pomalowałam na niebiesko.
A ścianę malowała najmłodsza artystka rodu - Zuzia (na razie ręką swojej mamusi ;)).
A tak szczerze to mam nadzieję, że Mała nie pójdzie w moje ślady i do malowania będzie wybierać raczej kartki ;)

A Gutkowi również dobrze śpi się w gondoli i foteliku (nauczył się wchodzić do niego mimo bujania ;)) :D

P.S. Nie wiem czy zauważyłyście ale zapomniałam domalować krówce wymion :Wstyd: ;) Kiedyś przy okazji się dorobi ;)

guciova
08-02-11, 15:18
Nawet Gutek na scianie jest namalowany!

Nie mogłam się powstrzymać ;) :D :D

Magda.
08-02-11, 15:19
Ale super łózeczko:) i mamusia pokazała swój talencik:)

A ja mam pytanko: mnie tylko interesuje łóżeczko z kółkami, powiedzcie mi czy orientujecie się czy można kółka kupić osobno? i np, dołączyc do zwykłego łózeczka?? Czy lepiej nei ryzykowac...

natka_82
08-02-11, 15:26
Napisał Kanapka Zobacz post
Bardzo fajny wozeczek,mialas okazje go juz prowadzic?

niestety nie miałam okazji go prowadzić, jak już to tylko po sklepie:Hyhy:
na początku oszalałam na punkcie x-landera xa i bardzo go chciałam mieć ale szczerze mi się opatrzył już, nie ma za ciekawych kolorów a sprzedawca polecał nam właśnie tego tako-kolorystyka jest przeogromna,w sumie niczym nie różni się od x-landera i ma przekładaną rączkę co dla mnie jest na duuuuży plus:Kciuki:
mnie mama też opierniczyła,że tak szybko wózek kupujemy ale musimy czekać na niego aż 3 tyg,więc....

koralowa
08-02-11, 15:33
No No guciova wielkie brawa za powstałe dzieło!! Ja się tam wolę sama za malowanie nie brać hehe :D Wolę malowanie na kartce jednak :D
Ale mamy juz jednego artystę który chętnie nam namaluje areografem na ścianie scenę z Kubusia Puchatka :Wow!: Doczekać sie już nie mogę kącika dla mojego syneczka :Wow!:

G wymyslił inną koncepcję układu pokoju i już w sumie sama nie wiem gdzie postawić łożeczko :Hmmm...: Muszę wziąć wszystko rozrysować, pomierzyć i wtedy zdecydujemy :) Powiedzcie mi dziewczyny, bo chce zmienić koniecznie kolor rolet, w ogóle marzyły mi się żaluzje drewniane, ale mama mi odradziła, że to zbieracz kurzu, więc zostaną rolety, ale mamy teraz pomarańczowe i jak świeci słonko, a świeci od południa do wieczora czyli to najmocniejsze to w pokoju jest jasno, aż bije po oczach ten pomarańcz i nie wiem na jaki kolor zmienić rolety :Hmmm...: Na pewno nie mogą być jasne bo będą przepuszczać słońce, ale zaś brązowe? Jak myślicie?

emi81
08-02-11, 15:36
my kupiliśmy x-landera xa,jak dla mnie jest dużo lżejszy niż Tako
jakoś pogodziłam się że nie ma przekładanej rączki ;)
ja chciałam Babyactive Jet Alu wszystko super,tylko stelaż i przyciski do zdejmowania gondoli i blokowania kół bardzo lipne,może i by dały radę ale mąż się uparł że Pawełek musi mieć solidny pojazd:Hyhy:

dziewczyny help ! :) pisałyście o materacach ale nie pamiętam:Wstyd:
jaki kupić? gryczano-piankowo-kokosowy będzie ok?

emi81
08-02-11, 15:38
koralowa ja mam jasne i nie przepuszczają słońca,jasne kolory odbijają promienie słoneczne

Ewcia123
08-02-11, 15:44
No No guciova wielkie brawa za powstałe dzieło!! Ja się tam wolę sama za malowanie nie brać hehe :D Wolę malowanie na kartce jednak :D
Ale mamy juz jednego artystę który chętnie nam namaluje areografem na ścianie scenę z Kubusia Puchatka :Wow!: Doczekać sie już nie mogę kącika dla mojego syneczka :Wow!:

G wymyslił inną koncepcję układu pokoju i już w sumie sama nie wiem gdzie postawić łożeczko :Hmmm...: Muszę wziąć wszystko rozrysować, pomierzyć i wtedy zdecydujemy :) Powiedzcie mi dziewczyny, bo chce zmienić koniecznie kolor rolet, w ogóle marzyły mi się żaluzje drewniane, ale mama mi odradziła, że to zbieracz kurzu, więc zostaną rolety, ale mamy teraz pomarańczowe i jak świeci słonko, a świeci od południa do wieczora czyli to najmocniejsze to w pokoju jest jasno, aż bije po oczach ten pomarańcz i nie wiem na jaki kolor zmienić rolety :Hmmm...: Na pewno nie mogą być jasne bo będą przepuszczać słońce, ale zaś brązowe? Jak myślicie?

ja rez mam ecru i nie wpuszczaja slonca.chyba zalezy od materialu.
ale radze tez poczytac czy warto zmieniac rolety, bo wg ksiazki JEzyk niemowlat ktora dokladnie opisuje jak wprowadzac rytualy i jak uczyc dziecko kiedy jest noc a kiedy dzien, pisze zeby nie zaslaniac okien na drzemke dzienna,zeby dziecku sie nie mieszal dzien z noca.ta ksiazka jest dostepna w wersji online do poczytania, polecam jeszcze zanim sie dziecko urodzi.wiele tam madrych wskazowek.

koralowa
08-02-11, 15:55
Czyli jasne mogą być?

Ewcia123 wiesz to nie chodzi nawet o to, że one sa jasne, ale one są dosłownie oczojebne, w sypialni nie da się w ciągu dnia siedzieć, tak bije po oczach ten pomarańcz. Myślałam o brązowych, bo pokój będzie w beżu +cynamon, bądź beż+zieleń, więc te brązowe by pasowały, ale nie wiem czy nie będą za ciemne, ale jak mówicie że jasne mogą być to się chyba przejadę do sklepu a nie przez allegro będę zamawiać i wypytam sprzedawcę :Hyhy:
Druga opcja jest taka, że i tak będzie karnisz kupiony i firanki, więc od biedy jak młody nie będzie mógł spać w jasnym pokoju dokupi się zasłonki :)

Ewcia123 mówisz że jest w wersji online? Po obiadku poszukam!! Słyszałam wiele dobrych opinii o tej książce :)

Dzisiaj na obiadek schab, ziemniaczki i buraczki, mniam :Hyhy:

Ewcia123
08-02-11, 16:01
ktoras wstawila link do tego TAKO Jumper X:Wow!:

bardzo ladny, chyba biore go pod uwage :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Ewcia123
08-02-11, 16:08
Czyli jasne mogą być?

Ewcia123 wiesz to nie chodzi nawet o to, że one sa jasne, ale one są dosłownie oczojebne, w sypialni nie da się w ciągu dnia siedzieć, tak bije po oczach ten pomarańcz. Myślałam o brązowych, bo pokój będzie w beżu +cynamon, bądź beż+zieleń, więc te brązowe by pasowały, ale nie wiem czy nie będą za ciemne, ale jak mówicie że jasne mogą być to się chyba przejadę do sklepu a nie przez allegro będę zamawiać i wypytam sprzedawcę :Hyhy:
Druga opcja jest taka, że i tak będzie karnisz kupiony i firanki, więc od biedy jak młody nie będzie mógł spać w jasnym pokoju dokupi się zasłonki :)

Ewcia123 mówisz że jest w wersji online? Po obiadku poszukam!! Słyszałam wiele dobrych opinii o tej książce :)

Dzisiaj na obiadek schab, ziemniaczki i buraczki, mniam :Hyhy:

wiesz, wzrok dziecka trzeba stymulowac ;)

jest napewno tylko trzeba troche pogrzebac.wydaje mi sie jest troche okrojona na necie, bo ja mam normalna i mi sie wydaje ze jest tam wiecej rozdzialow, ale najwazniesze napewno tym jest.autorka sie nazywa Hogan , Kelly czy jakos tak.
polecam tak na koniec ciazy.ja napeno do niej wroce.

Magda.
08-02-11, 16:34
książka faktycznie fajna. a co do rolet, ja wole jasne kolory, można wziasc z bardziej krytego materialu, albo podgumowane:) Ja bym polecała jasne. Mam całe mieszkanie w bieli i szarości. Ciemne kolory przytłaczaja pomieszczenie i szybko sie nudza intensywne kolorki, ale to moje zdanie.

koralowa
08-02-11, 16:54
Dobrze, że mi napisałyście o tych jasnych :) Teb brąz całkowicie odrzucam, poszukam jasnych beżowych albo ecru z lepszego materiału :)

emi81
08-02-11, 16:59
Ja mam tylko w sypialni zielone a reszta to piaskowy,jasny beż,kremowy
i sobie chwalę,bo chronią od słońca a nie przepuszczają go

Ponawiam moje pytanie:Fiu fiu:

dziewczyny help ! :) pisałyście o materacach ale nie pamiętam:Wstyd:
jaki kupić? gryczano-piankowo-kokosowy będzie ok?

koralowa
08-02-11, 17:01
emi81 ja kupuje zestaw łożeczko+materac+pościel i właśnie taki materac tam mamy :) Mam nadzieję że się sprawdzi :D

Magda.
08-02-11, 17:06
Ja słyszałam ze samego kokosowego nei brac bo za twardy...
Ja wezme jakąs mieszkanke pewnie:)

Kanapka
08-02-11, 17:23
Ja mam materacyk kokos -pianka-gryka.

Paulinka Z
08-02-11, 17:38
ktoras wstawila link do tego TAKO Jumper X:Wow!:

bardzo ladny, chyba biore go pod uwage :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

I widziałam go już na żywo i też mi się podoba ;)

Paulinka Z
08-02-11, 17:52
Marcówki zaczęły się już rozpakowywać :Strach:

agadra
08-02-11, 17:55
Znacie wanienki tummy tub? Zobaczcie na filmik http://www.youtube.com/watch?v=ff9WM_HfiYs
- pamietam ze pokazywala nam pani na szkole rodzenia ze dzieci sie czuja bezpiecznie jak w brzuszku i sie bardzo relaksują:) Przy kolce podobno swietna. Ja nie mialam przy pierwszym dziecku tego, ale zastanawiam się czy to rzeczywiscie taka fajna sprawa. Używał ktoś takiej? http://www.youtube.com/watch?v=4Hnonw1jZDo&feature=fvsr

Paulinka Z
08-02-11, 18:00
Znacie wanienki tummy tub? Zobaczcie na filmik http://www.youtube.com/watch?v=ff9WM_HfiYs
- pamietam ze pokazywala nam pani na szkole rodzenia ze dzieci sie czuja bezpiecznie jak w brzuszku i sie bardzo relaksują:) Przy kolce podobno swietna. Ja nie mialam przy pierwszym dziecku tego, ale zastanawiam się czy to rzeczywiscie taka fajna sprawa. Używał ktoś takiej? http://www.youtube.com/watch?v=ff9WM_HfiYs

Mi się wydaje, że do moczenia dziecka to może i fajne ale do umycia to raczej nie...

Madelaina
08-02-11, 18:05
- pamietam ze pokazywala nam pani na szkole rodzenia ze dzieci sie czuja bezpiecznie jak w brzuszku i sie bardzo relaksują:) Przy kolce podobno swietna. Ja nie mialam przy pierwszym dziecku tego, ale zastanawiam się czy to rzeczywiscie taka fajna sprawa. Używał ktoś takiej? http://www.youtube.com/watch?v=4Hnonw1jZDo&feature=fvsr

Mnie wiaderka jakoś nie przekonują. Dzidzia taka ściśnięta jest i to trzymanie za główkę. Poza tym w macicy dzidziusiowi jest miękko, a tutaj twarde i ciasne wiadro ? ja bym w każdym razie nie chciała, żeby mnie ktoś za głowę we wiadrze trzymał ;P

Magda.
08-02-11, 18:09
:D dokladnie tak samo pomyślalam. Wolę normalną wanienke.

agadra
08-02-11, 18:45
heheheh no przesmiesznie wygląda:) :Śmiech: Wlasnie zastanawiam sie jak to w rzeczywistosci się sprawdza.

bambamek
08-02-11, 18:51
bambamku czyżby to o mnie?? Ja zorganizowana? :) Ale komplement :Róża:

Tak to o Ciebie Magda chodzilo, podziwiam Cie kazdego dnia :)

Bambamku a Ty na który wózek się w końcu zdecydowałaś?

ja nadal trwam przy Jedo. Na moim osiedlu spor ich jezdzi i jak podpytalam dwa razy to mowili ze jest super, wiec kupujemy Jedo :)

My zdecydowani raczej jestesmy na wózek 3w1 GRACO i fotelik spełnia wszystkie normy i oceny ma b.dobre, wiec po prostu trzeba tylko na to wrócic uwage... zresztą my już mamy za sobą same dobre doświadczenia z graco wiec teraz też wybór padł na tą firmę ;)

widzialam Graco - rzeczywiscie ladny wozek, tez mi wpadl w oko :)

http://www.andryjowicz.pl/zuz.png

Rewelacyjny maluneczek, piekne lozeczko Gutek widac zachwycony. Ciekawe jak moja Kocurkowa zareaguje na lozeczko, na razie musiala wskoczyc na kazda polke w szafie ;)

Wypralam dzisiaj polowe rzeczy dla Tomka w rozmiarze 56-62, druga tura kolorowych czeka na proszek, bo jeszcze nie mam, a dzisiaj skorzystalam z probki Lovela. Jeny ile wieszania mialam, ale te ubranka takie slodziakowe sa :Wow!: Jutro pewnie prasowanie mnie czeka :) Pieluchy tez wyprane wiec kolejna rzecz do torby bedzie gotowa.

anecia_22
08-02-11, 20:00
Dziewczyny czy wy juz macie łóżeczka złożone?? Ja sie boje ze jeszcze za wczesnie ?

vieta
08-02-11, 20:24
Dziewczyny jako, że Wy już w temacie - rzucił się Wam jakiś wózek w fiolecie? oprócz Espiro rzecz jasna;)

martini
08-02-11, 20:45
Kobietki
Musze sie podzielic ta radosna dla mnie wiadomością:Wow!:
Mam nowego 2,5 miesiecznego pieska....znaczy się sunie cocker spaniela.....biszkoptową :Hura!:
Te które wiedza jak przezywalismy strate naszej Lufki...rozumieja jak sie ciesze:Wow!:
Tym bardziej ze pieska kupiliśmy niespodziewanie i moja córka która wraca jutro z ferii jeszcze o tym nie wie:Hyhy:
Oj nie moge sie doczekac jej minki :Hura!:
A ja nadal rozmyslam nad wózkiem....nie moge nic upatrzec....mój M mówi zebym napisała szwagierce i tesciowej do USA to mi przysla a ja tylko kasę wyslę...ale ja tak nie chce bo moge pózniej byc niezadowolona.....a znajac ich gusta...nawet napewno:Boje się:

martini
08-02-11, 20:54
Tak to o Ciebie Magda chodzilo, podziwiam Cie kazdego dnia :)

ja nadal trwam przy Jedo. Na moim osiedlu spor ich jezdzi i jak podpytalam dwa razy to mowili ze jest super, wiec kupujemy Jedo :)

widzialam Graco - rzeczywiscie ladny wozek, tez mi wpadl w oko :)

Rewelacyjny maluneczek, piekne lozeczko Gutek widac zachwycony. Ciekawe jak moja Kocurkowa zareaguje na lozeczko, na razie musiala wskoczyc na kazda polke w szafie ;)

Wypralam dzisiaj polowe rzeczy dla Tomka w rozmiarze 56-62, druga tura kolorowych czeka na proszek, bo jeszcze nie mam, a dzisiaj skorzystalam z probki Lovela. Jeny ile wieszania mialam, ale te ubranka takie slodziakowe sa :Wow!: Jutro pewnie prasowanie mnie czeka :) Pieluchy tez wyprane wiec kolejna rzecz do torby bedzie gotowa.

Widzę że wszystko Bombamku gotowe:Wow!:
Naprawde ślicznie:Wow!:
Też juz tak bym chciała....ale czekam jak trójeczka bedzie z przodu to tez podziałam :Wow!::Cwaniak:

bambamek
08-02-11, 22:34
Martini ale wspaniala wiadomosc :Hura!::Hura!: Coreczka na pewno bedzie zachwycona malym szczeniakiem. Imie juz macie czy czekacie az coreczka nazwie pieska?

meg-wi
09-02-11, 06:39
Widzę że wszystko Bombamku gotowe:Wow!:
Naprawde ślicznie:Wow!:
Też juz tak bym chciała....ale czekam jak trójeczka bedzie z przodu to tez podziałam :Wow!::Cwaniak:

Ojej nawet nie wiecie jak ja czekam na tą 3 z przodu... to dla mnie już taki spokojniejszy czas sie zacznie... bo córka znajomej urodziła synka na przełomie 24/25 i ma bardzo duże problemy ze wzrokiem... i ta znajoma i jej córka nastraszyły mnie że mam uważać żeby się niepowtórzyło... :Boje się:

I teraz nawet najmniejszy ból poprostu mnie paraliżuje a jeszcze moja mama ciągle sie pyta czy dobrze się czuję czy nic mnie nie boli... :Strach: i taka zbiorowa histeria bardzo źle na mnie wpływa coś mi się wydaję że czas do 30tc to będzie straszną meczarnią i ogromnym stresem nad którym próbuje zapanować ale niestety często mi się nie udaje...

Przepraszam za mój post ale musiałam się komuś wyżalić... nie myślałam że to będzie takie trudne... :Płacz:

Martini a piesek na pewno słodki... Ja mam też dwóch takich małych urwisów jeden czarno-biszkoptowy mały wilczurek a drugi taki słodki biszkoptowy kundelek... Ale oba słodziaki... :Hyhy:

martini
09-02-11, 06:47
[QUOTE=bambamek;3193384]Martini ale wspaniala wiadomosc :Hura!::Hura!: Coreczka na pewno bedzie zachwycona malym szczeniakiem. Imie juz macie czy czekacie az coreczka nazwie pieska?[/QUOTE
Bombamku
Imie nada honorowo Oliwia :)
Szczerze mówiac polecam malego szczeniaka jako trening przy wstawaniu przed Dzidzią :)
hehehehe dobrze ze pampersów nie trzeba zmieniac....chociaz z tym wychodzeniem problem zwlaszcza o 6 rano:Strach:

martini
09-02-11, 06:51
[QUOTE=meg-wi;3193478]Ojej nawet nie wiecie jak ja czekam na tą 3 z przodu... to dla mnie już taki spokojniejszy czas sie zacznie... bo córka znajomej urodziła synka na przełomie 24/25 i ma bardzo duże problemy ze wzrokiem... i ta znajoma i jej córka nastraszyły mnie że mam uważać żeby się niepowtórzyło... :Boje się:

I teraz nawet najmniejszy ból poprostu mnie paraliżuje a jeszcze moja mama ciągle sie pyta czy dobrze się czuję czy nic mnie nie boli... :Strach: i taka zbiorowa histeria bardzo źle na mnie wpływa coś mi się wydaję że czas do 30tc to będzie straszną meczarnią i ogromnym stresem nad którym próbuje zapanować ale niestety często mi się nie udaje...

Przepraszam za mój post ale musiałam się komuś wyżalić... nie myślałam że to będzie takie trudne... :Płacz:

Meg
Napewno wszystko będzie dobrze....spokojnie zaczynasz juz 25 tydzien i oby tak do przodu :)
Ja mam podobnie tym bardziej ze widzialam takie maluchy jak rodzilam Cypka w Lodzi.....normalnie na dloni sie miesciły Kruszynki male.....
Myśl pozytywnie....bo takie stresy tez zle na Dzidzię wplywaja....muzyczka relaksacyjna,dobra ksiązka i cos smacznego na zab....
I tak trzymac:Kciuki:

anecia_22
09-02-11, 08:01
martini mi strasznie szybko czas leci. Nawet nie zauważyłam ze juz 30 tydz. mi sie rozpoczął. Musisz myłeć o czyms innym albo zmienić swoje nastawienie ze juz połowa za mna i jeszcze tylko 15 tygodni do rozwiazania, ze to juz nie duzo.....

Uszy do góry!!Wszystko bedzie dobrze.

emi81
09-02-11, 08:51
dziewczyny mam ważne pytanie :)

dostałam skierowanie od lekarza,tylko nie wiem czy można je zrobić na NFZ,
ponieważ wygląda ono inaczej są wypisane wszystkie możliwe badania i zaznaczone w kółko te które mam zrobić,także wszystko mam na tym jednym
morfologia,mocz,glukoza,glukoza 75g
na tym skierowaniu mieści się adres gabinetu i pieczątka lekarza

anecia_22
09-02-11, 08:54
ja wszystkie te badania robiła z NFZ. Jedynie glukoze musiałam sobie kupic w aptece. koszt ok 5 zł.

emi81
09-02-11, 08:57
mój Pawełek wczoraj nieźle dokazywał :) kopniaki jeszcze nie są bolesne także bardzo je uwielbiam :) i chyba poszedł wyżej bo kopniaczki czuję w okolicach pępka i wyżej

i dziwne bo przez 1 dzień przybyło mi 1 kg,dosłownie z dnia na dzień:Strach:
czyli pewnie dobiję do 2 kg od ostatniej wizyty:Wstyd:
pilnuję się bardziej od miesiąca, staram się nie objadać i jem zdrowo,ale jak widać tak musi być u mnie:Niepewny:

bambamek
09-02-11, 09:05
Meg nie smuc sie i nie zamartwiaj, powtarzaj sobie jak mantre ze urodzisz o czasie zdrowa dzidzie. Popatrz na swiat zobacz ile chodzi zdrowych dzieci i ludzi i Ty tez bedziesz miala zdrowiutenkiego bobaska :) Usmiech i do przodu :)

Martini wyobrazam sobie jak teraz biegacie kolo malego ogonka hihihi ale to samo szczescie przeciez :)

Emi co do badan to jesli masz skierowanie od lekarza z NFZ to za darmo zrobisz badania, jesli od prywatnego to niestety.

Nowa zapomnialam wczoraj pogratulowac Ci skonczonego 32 tc, teraz aby do 37 bo wtedy chyba juz ciaza jest donoszona :Hmmm...: i skoro chcesz sie pierwsza z nas rozpakowac to ja Cie puszczam przodem ;)

ai00
09-02-11, 09:17
Ale super łózeczko:) i mamusia pokazała swój talencik:)

A ja mam pytanko: mnie tylko interesuje łóżeczko z kółkami, powiedzcie mi czy orientujecie się czy można kółka kupić osobno? i np, dołączyc do zwykłego łózeczka?? Czy lepiej nei ryzykowac...

My zamierzamy kupić kółeczka osobno. Łóżeczek z kółkami nie ma zbyt dużo i do tego nam się nie podobały, więc sami dokręcimy. Koleżanka tak zrobiła i nie ma żadnego problemu. Kupimy gumowe, żeby podłóg nie rysowały i cicho chodziły. Tylko łóżeczko weźmiemy bez szuflady, żeby za ciężko nie było

ai00
09-02-11, 09:18
Guciova łóżeczko super! :Wow!: A to, że kicia się tam układa to mnie wcale nie dziwi. Już widzę mojego kocurka, będzie siedział w łóżeczku jeszcze zanim do końca je poskładamy. Ciekawe jak go później upilnujemy :Hmmm...:

bambamek
09-02-11, 09:23
Guciova łóżeczko super! :Wow!: A to, że kicia się tam układa to mnie wcale nie dziwi. Już widzę mojego kocurka, będzie siedział w łóżeczku jeszcze zanim do końca je poskładamy. Ciekawe jak go później upilnujemy :Hmmm...:

Na Lutowkach byl jakis czas temu temat jak oduczyc kota wskakiwania do lozeczka i podobno dobry patent to wlozenie do niego duzej ilosci napompowanych balonow.

koralowa
09-02-11, 09:24
Kobietki
Mam nowego 2,5 miesiecznego pieska....znaczy się sunie cocker spaniela.....biszkoptową :Hura!:
Te które wiedza jak przezywalismy strate naszej Lufki...rozumieja jak sie ciesze:Wow!:
Tym bardziej ze pieska kupiliśmy niespodziewanie i moja córka która wraca jutro z ferii jeszcze o tym nie wie:Hyhy:
A ja nadal rozmyslam nad wózkiem....nie moge nic upatrzec....mój M mówi zebym napisała szwagierce i tesciowej do USA to mi przysla a ja tylko kasę wyslę...ale ja tak nie chce bo moge pózniej byc niezadowolona.....a znajac ich gusta...nawet napewno:Boje się:

:Wow!: gratuluję nowego mieszkańca :D Pokaż nam później tego słodziaka małego :D

Tymuś mnie dzisiaj od 9.00 budził kopniakami :Wow!: Poleżałam do 10.00 bo G witał się z synciem i nie mogłam nawet na siusiu wstać :Foch:

emi81 ja też od ostatniej wizyty mam już 2 kg do przodu :Wstyd: Czyli wychodzi w tydzień 0,5 kg, oj boje się tego jak przekroczę 8 z przodu, już czuję się jak słonica, a co będzie za dwa miesiące? :(

martini doskonale Cię rozumiem, G może nie, bo on twardo twierdz że urodzę najwcześniej w połowie kwietnia, ale moja mama już świruje :Niepewny: Krzyczy na mnie że mam leżeć, a nie łazić, że jaki basen mi w głowie, pyta czy aby na pewno zakupy mi nie zaszkodzą i w ogóle każe na siebie uważać bo mogę wcześniej urodzić....jak ją kocham tak mnie wkurza :Fiu fiu: Z drugiej strony ta jej troska jest milusia :Hyhy:

emi81
09-02-11, 09:38
emi81 ja też od ostatniej wizyty mam już 2 kg do przodu :Wstyd: Czyli wychodzi w tydzień 0,5 kg, oj boje się tego jak przekroczę 8 z przodu, już czuję się jak słonica, a co będzie za dwa miesiące? :(

mi przybywa średnio 2 kg co wizytę a wizyty mam co 3 tyg,przez ostatnie 2 tyg przybyło mi 1kg,za tydzień wizyta,
jak dobiję tylko do 1,5kg to będę zadowolona ;)
ja mam już 10kg na plusie:Wstyd::Wstyd::Wstyd:czyli 66kg waga pokazuje

ai00
09-02-11, 09:42
Chce Was uspokoić, bo mnie do 30 tygodnia też przybywało 2 kg z wizyty na wizytę, czyli 0,5 kg na tydzień. Ale teraz już 2 tygodnie nic nie przytyłam, więc może się uspokoiło. Mam na plusie 9,5 kg

Kanapka
09-02-11, 09:44
Martini super wiadomosc,corcia sie ucieszy,ale jej niespodzianke zrobiliscie!Dobrze,ze Twoja corcia juz jest duza i bedzie umiala zadbac o przyjaciela.
Meg-wi ja tez panikara jestem,pewnie do 30 tygodnia beda mi sie dluzyly dni.
A ja dzisiaj pierwszy raz pozwolilam corci ze szkoly samej wrocic,musi sie uczyc gdybym musiala np polozyc sie.Mam stresika,chyba troche jestem na jej punkcie przewrazliwiona.Ale Natalka tak bardzo o to prosila,bo mowi do mnie tak-mamuniu ja juz duza przeciez jestem,za dwa miesiace bede miec 8 lat:Wow!:

ai00
09-02-11, 09:44
Na Lutowkach byl jakis czas temu temat jak oduczyc kota wskakiwania do lozeczka i podobno dobry patent to wlozenie do niego duzej ilosci napompowanych balonow.

No ciekawe jak to będzie. Nie mam zamiaru izolować kota i psa od Małej, ale też w łóżeczku razem spać na pewno nie będą. No nic pożyjemy zobaczymy

bambamek
09-02-11, 09:50
No ciekawe jak to będzie. Nie mam zamiaru izolować kota i psa od Małej, ale też w łóżeczku razem spać na pewno nie będą. No nic pożyjemy zobaczymy

ja tez mojego kota nie bede izolowac od Tomka. Musza sobie ulozyc wspolne zycie ;) Juz mowie mojemu kotu ze to ostatnie dni jej beztroski ;) Ja to ogolnie jestem z tych co rozmawiaja ze zwierzakami :Fiu fiu: Najbardziej denerwuje mnie tesciowa, bo ciagle slysze a jak dziecko bedzie mialo alergie, a jak kot sie polozy na buzi dziecka i je udusi, a kot moze za grdyke zlapac i zagryzc - szlu dostaje jak to slysze

Magda.
09-02-11, 09:57
Bambamku milo mi bardzo:) Moj mąż nie traktuje tego jako komplement tylko mówi że to juz choroba;)

ai00 a gdzie można kupic same kółka?

Ja własnie kończe kawke. Syn w przedszkolu. Gdy go prowadziłam zazyczył sobie
- pączusia jak wróci, więc wracając zaliczyłam cukiernie:)
oraz czerwona zupke z kiterkami :D, pomidorówka sie robi. A z wczoraj jeszcze łazanki zostały, ciekawe kto to zje:)
Ja narazie nie piore ciuszkow, czekam az mi moja mama wysle to co ona ma. Za jednym razem piszykuje. lożeczko kupimy w marcu, wtedy spakuje torbe.
Ale ten czas zleci....:)

martini
09-02-11, 10:05
Martini super wiadomosc,corcia sie ucieszy,ale jej niespodzianke zrobiliscie!Dobrze,ze Twoja corcia juz jest duza i bedzie umiala zadbac o przyjaciela.
Meg-wi ja tez panikara jestem,pewnie do 30 tygodnia beda mi sie dluzyly dni.
A ja dzisiaj pierwszy raz pozwolilam corci ze szkoly samej wrocic,musi sie uczyc gdybym musiala np polozyc sie.Mam stresika,chyba troche jestem na jej punkcie przewrazliwiona.Ale Natalka tak bardzo o to prosila,bo mowi do mnie tak-mamuniu ja juz duza przeciez jestem,za dwa miesiace bede miec 8 lat:Wow!:

Kanapeczko
Licze na to że się zajmie bo nie uśmiecha mi sie ranne wstawanie :)
Po cichu licze ze się nauczy szybciutko wychodzenia na dwór sama :)) i tylko jej drzwi trzeba bedzie otworzyć....
A córci napewno przyda się lekcja samodzielności....napewno będzie z siebie dumna równie bardzo jak Ty z niej :Wow!:
A dzieci w takich czasach jak mamy musza umieć o siebie zadbac w razie "w"
Moja Oliwia jest niesamowicie samodzielna...czasem mnie to przeraża ale generalnie bardzo jestem z tego dumna :))
Wczoraj miała spotkanie z wójkiem którego bardzo nie lubimy....ale powiedziala ze postara sie byc miła....pisze po tym spotkaniu smsa następujacej treści..."Już po:) za to jego podbite oko przepraszam-nie chciałam to byl tylko odruch" Malo nie posikałam się ze śmiechu....ciety jęzorek to ona ma...tylko po kim:Hmmm...:

bambamek
09-02-11, 10:09
Kanapeczko wiec dzis masz Ty i Natalka dzien samodzielnosci - Brawo!!!!
Natalk na pewno sobie poradzi :) a Ty badz dzielna!!! :)

koralowa
09-02-11, 10:09
emi81 taką wagę to ja miałam na początku ciąży :Wstyd:
No nic po porodzie czeka mnie ostre zrzucanie tych kg :(

Ależ piękna wiosna idzie! Słoneczko od rana świeci, pootwierałam okna w sypialni i ach...jak tam cudownie teraz pachnie świeżością :Wow!:
Jej już się nie mogę doczekać spacerów z synkiem w takie słoneczne dni :Wow!:
Chyba się już na dobre wybudziłam ze snu zimowego, bo codziennie wstaję coraz wcześniej :Hyhy:

Za dwa dni zaczynamy III trymestr :Wow!:

bambamku ja też rozmawiam ze zwierzakami :D G się zawsze ze mnie śmieje, bo nie ograniczam się do rozmów z moim króliczkiem, ale lubię porozmawiać sobie często gęsto ze zwierzakami znajomych jak i nieznajomych :Fiu fiu: Ale ja tam tez często "rozmawiam" z przedmiotami :Śmiech:

Kanapka
09-02-11, 10:20
Wiecie ja bardzo sie boje o corcie,bo w jej wieku trudno o tym pisac,ale "napadl na mnie jeden pan i probowal sie ze mna pobawic"-do dzis pamietam ten koszmar i jak mi to tlumaczyla panie psycholog na komendzie,gdy zaplakana pytalam-dlaczego

martini
09-02-11, 10:32
Wiecie ja bardzo sie boje o corcie,bo w jej wieku trudno o tym pisac,ale "napadl na mnie jeden pan i probowal sie ze mna pobawic"-do dzis pamietam ten koszmar i jak mi to tlumaczyla panie psycholog na komendzie,gdy zaplakana pytalam-dlaczego

Naprawde mialas takie przejścia??
Ja Oliwi tłumacze nawet takie bardzo poważne sprawy...ostatnio w Polsce było głosno o tej 14 latce zgwałconej i zamordowanej tak brutalnie....
Ona twierdzi ze ją strasze ale lepiej zeby była świadoma zagrożeń niz zielona jesli cos takiego się zdarzy....

bambamek
09-02-11, 10:40
:Strach: Kanapeczko wspolczuje przejscia. Ja bym tych dziadow za jaja wieszala. Dla mnie nie ma wytlumaczednia dla nich. Od razu kastracja !!!!! Dziwie sie ze sie z nimi tak cackaja, prawa czlowieka terefere Wrrrrrr zdenerwowalam sie!!!!

Magda.
09-02-11, 10:44
straszne przeżycia Kanapko:( Masakra...takiego to bym dosłownie powiesiła za jaja..

Kanapka
09-02-11, 10:45
Ja Natali tez duzo tlumacze,ale ona chyba tego nie rozumie.Jej wydaje sie,ze wszyscy ludzie sa dobrzy.Staram sie nie byc kwoka,ale to wychodzi samo z siebie.Dobrze,ze chociaz w szkole dzieciom duzo mowia na rozne tematy w odpowiedni sposob przekazujac taka wiedze.Wiem,ze nie uchronie dziecka przed kazdym zlem tego swiata,ale staram sie ja odpowiednio przygotowac i na ile potrafie chronic.

ai00
09-02-11, 10:48
Kanapko współczuję przeżyć :Przytulam:

Magda u nas jest sklep z takimi różnymi pierdołami, typu zamki do drzwi, różne łańcuszki na furtki, tabliczki typu "zły pies" i różne inne rzeczy i tam właśnie są. Podejrzewam, że w obi lub practikerze też mogą być, ale nie sprawdzałam jeszcze

Kanapka
09-02-11, 10:50
Najgorsze,ze te 25 lat temu nie bylo psychologow dla dzieci,a jak juz sie do psychologa szlo to wszyscy uwazali,ze to wstyd.Ja sie czulam winna,bo tak dorosli we mnie to wmawiali.Z takimi przezyciami trudno jest w zyciu,ale da sie,choc sie nie zapomina.
Dla mnie najgorsze bylo opowiadanie co sie stalo przed komisjami na komendzie,potem pokazanie tego pana palcem i rozprawy sadowe.Jak dzis pamietam jak musialam powiedziec-tak to on-i sie posikalam.....
A facet dostal 2 lata,bo mial rodzine i nie byl wczesniej karany

bambamek
09-02-11, 10:53
Kanapeczko :Przytulam: strasznie mi przykro ze musialas przez to przejsc. Najwazniejsze ze goscia zlapali, ze go rozpoznalas. Swoim czynem jakas inna dziewczynka uniknela Twojego koszmaru.

Kanapka
09-02-11, 11:00
Ok,szybka zmiana tematu,bo mi lezka pociekla,sorki

Widzialyscie kiedys program o rodzinie 2 plus 8?
Najpierw babeczka urodzila coreczki blizniaczki,a potem szecioraczki.Matko jak zobaczylam ten tupot tylu stopek to sie przerazilam,jakie zamieszanie musza miec w domu.No i jak ta mama sobie z tymi dziecmi radzi.

bambamek
09-02-11, 11:04
Widzialam ten program :) Male przedszkole maja w domu :)

Magda.
09-02-11, 11:11
Ok to porozglądam sie za kółkami:)

A odnośnie tego programu to oglądałam. Powiem Wam że nei wyobrażam sobie tyle dzieci:( Mimo że kocham je calym sercem i całą miłością to nei wyobrażam sobie...
Teraz te małżeństwo sie rozwodzi, gościu nei wytrzymał tego....

Kanapka
09-02-11, 11:17
Moj mezus kocha dzieciaczki,ma do nich super podejscie,ale jak ten program zobaczyl tez powiedzial,ze nie dal by chyba rady,bo zamieszanie wprowadzila telewizja.Mi tez sie wydaje,ze chyba za bardzo byli na pokaz.

Paulinka Z
09-02-11, 11:33
Kanapko ja rodzinę 2+8 oglądałam wszystkie serie. I uwielbiam zwłaszcza te pierwsze kiedy dzieci były małe. Teraz jest rodzina 2+1 bo rodzice się rozstali.
A na program zdecydowali się, żeby zapewnić dzieciakom przyszłość...

Wózek zamówiony, stanęło na jedo, w rzeczywistości jest jeszcze fajniejszy niż na zdjęciach. Wybrałam kolor 130 (wczoraj akurat ten sprzedali i musimy czekać 3tyg, ale to mi pasuje bo gwarancja nie poleci). I w ogóle to mało zapłaciliśmy bo 2000 a mamy
wózek + torba
adapter
fotelik maxi cosi city bez bazy bo do naszego samochodu by i tak nie pasowała
folia przeciwdeszczowa
śpiworek

Kanapka
09-02-11, 11:46
Paulinko podaj linka do tego wozka,jest on na allegro?Albo wklej fotke.Widze,ze juz wiele z nas ma wozeczki.Ja poscieli do wozka nie kupuje,tylko cieniutki kocyk.Chcialabym aby mi mama kapke do wozka na szydelku zrobila,ale cos kreci mamusia nosem,ze oczy juz nie te co kiedys.Moja mama ma talent do takich rzeczy,moglaby sprzedawac.

Paulinka Z
09-02-11, 11:52
http://allegro.pl/2011-fyn-4ds-jedo-nowosc-katalog-2011-2011-2011-i1437344482.html ja wybrałam kolor 130. Na miejscu był ten z żółtym też ładny ale muszki mnie przeraziły... Były też brązy ale takie smutne mi się wydały choć m był do nich przekonany...
Ja pościeli też nie kupuję, tylko śpiworek na zimę widziałam na żywo i jest super z futerkiem w środku :)

Kanapka
09-02-11, 11:54
Natalia wrocila do domku,oczywiscie stalam przy furtce i patrzylam jak idzie :Wow!:
Ale szczesliwe moje dziecko!

słoneczko84
09-02-11, 11:54
witam dziewczyny nie było mniekilka dni ale regularnie was podczytuje.
meg-wi-spokojnie nie denerwuj się musi być dobrze .

emi81-kg w ciągu doby to na pewno woda,nie pij gazowanych napojów a
zobaczysz ze jutro będzie kg mniej

martini -gratuluje pieska, maluszki są takie słodkie
Guciowa-łóżeczko śliczne , kocurek też, my z mężem zabraniamy wchodzić do sypiali naszemu kociakowi, ale on jest z tych mocnych charakterów , próbuje nam rządzić w domu.

koralowa
09-02-11, 11:57
Kanapka :Przytulam: tym bardziej teraz rozumiem Twój lęk o Natalke!

Paulinka Z :Wow!: macie też na białej ramie? :Hyhy: Mam jakiegos fisia na punkcie białek ramy hehe :D
My też w zestawie Xlandera dostaniemy śpiworek, moskitiere, torbę, folię przeciwdeszczową osobno do gondolki i osobno do spacerówki :) Szukałam własnie takiej okazji gdzie do 2000 zł dostaniemy to wszystko z wózkiem i fotelikiem w pakiecie :D

Kanapka
09-02-11, 11:57
Super wybralas!Ogolnie maja fajna kolorystyke te wozeczki.

Paulinka Z
09-02-11, 12:07
Kanapka :Przytulam: tym bardziej teraz rozumiem Twój lęk o Natalke!

Paulinka Z :Wow!: macie też na białej ramie? :Hyhy: Mam jakiegos fisia na punkcie białek ramy hehe :D
My też w zestawie Xlandera dostaniemy śpiworek, moskitiere, torbę, folię przeciwdeszczową osobno do gondolki i osobno do spacerówki :) Szukałam własnie takiej okazji gdzie do 2000 zł dostaniemy to wszystko z wózkiem i fotelikiem w pakiecie :D

Mi się białe nie podobają ;) wybrałam aluminiową

Paulinka Z
09-02-11, 12:08
Super wybralas!Ogolnie maja fajna kolorystyke te wozeczki.

Też mi się podobają, takie inne są właśnie przez te wstawki w kółka czy paseczki.

emi81
09-02-11, 12:13
emi81-kg w ciągu doby to na pewno woda,nie pij gazowanych napojów a
zobaczysz ze jutro będzie kg mniej

może coś być na rzeczy,bo piłam gazowane,ale też nie jakieś duże ilości
i od wczoraj spadło mi 500g :)

ja dziś czekam na x-landera,kurier ma być lada chwila :)
Koralowa jaki kolor wybraliście? my płaciliśmy 1400zł(ale bez fotelika)
i całość wyszła nam jakieś 1700zł

Kanapka
09-02-11, 12:17
Te wozeczki to polski producent,tak?Bo szukam ich u nas na niemieckich stronkach i ich nie widze.Dobrze,ze juz kupilam wozek,bo bym miala zamieszanie w glowie.Ja kupilam wozek na aluminiowej ramie,jak sloneczko na niego swieci to wydaje sie biala.

Kanapka
09-02-11, 12:30
Dziewczyny jakie macie plany na Walentynki?
Ja mysle o jakiejs pysznej kolacji przy swiecach,bo w kinie nie wysiedze.

Paulinka Z
09-02-11, 12:39

Ja nic nie planuje bo m wróci o 21.30 z pracy, więc problem z głowy ;)

Ewcia123
09-02-11, 12:39
Kobietki
:
ale super, napewno sie ucieszy, zwlaszcza ze spanielki sa takie slodziuchne, a amle to juz w ogole zmiekczaja serducha ;)

Najgorsze,ze te 25 lat temu nie bylo psychologow dla dzieci,a jak juz sie do psychologa szlo to wszyscy uwazali,ze to wstyd.Ja sie czulam winna,bo tak dorosli we mnie to wmawiali.Z takimi przezyciami trudno jest w zyciu,ale da sie,choc sie nie zapomina.
Dla mnie najgorsze bylo opowiadanie co sie stalo przed komisjami na komendzie,potem pokazanie tego pana palcem i rozprawy sadowe.Jak dzis pamietam jak musialam powiedziec-tak to on-i sie posikalam.....
A facet dostal 2 lata,bo mial rodzine i nie byl wczesniej karany

Straszne Kanapeczko, mam nadzieje,ze nie wspominasz tego zbyt czesto, bo to napewno straszne przezycie ;(

Wózek zamówiony, stanęło na jedo, w rzeczywistości jest jeszcze fajniejszy niż na zdjęciach. Wybrałam kolor 130 (wczoraj akurat ten sprzedali i musimy czekać 3tyg, ale to mi pasuje bo gwarancja nie poleci). I w ogóle to mało zapłaciliśmy bo 2000 a mamy
wózek + torba
adapter
fotelik maxi cosi city bez bazy bo do naszego samochodu by i tak nie pasowała
folia przeciwdeszczowa
śpiworek

sliczny ten wozeczek, faktycznie sliczne maja wzopry i ten 130 bardzo bardzo bardzo ladny.
a mialas okazje spradwzic vikinga albo gti?

koralowa
09-02-11, 12:43

Jeśli uda nam się jeszcze kupić to Ocean albo Vulcano i wtedy za całość z fotelikiem Maxi Cosi wyjdzie nas niecałe 2000 zł, jesli już nie będzie ich w sprzedaży to myślimy o kolorze Arctic i wtedy sprzedawca mówił że 2200 kosztuje taki komplet, czekamy jeszcze na nowe kolory :D Na pewno nie chcemy wydać więcej niż te 2200 w ostateczności. A jaki kolor Wy kupiliście?:D

Paulinka Z
09-02-11, 12:48
ale super, napewno sie ucieszy, zwlaszcza ze spanielki sa takie slodziuchne, a amle to juz w ogole zmiekczaja serducha ;)

Straszne Kanapeczko, mam nadzieje,ze nie wspominasz tego zbyt czesto, bo to napewno straszne przezycie ;(

sliczny ten wozeczek, faktycznie sliczne maja wzopry i ten 130 bardzo bardzo bardzo ladny.
a mialas okazje spradwzic vikinga albo gti?

niestety znów nie było...mimo szczerych chęci nie pomogę

mycha33
09-02-11, 12:49
Jeśli uda nam się jeszcze kupić to Ocean albo Vulcano

ja mam kolor volcano:)

ai00
09-02-11, 12:53

No ja właśnie nie wiem. Pysznej kolacji to mi się robić nie chce :Wstyd: ale tak myślę, że może gdzieś pójdziemy na kolację.

penelope
09-02-11, 12:56
Witam Koleżanki!

Widze, że chyba większkość z Was ma juz wozeczki dla swoich Maleństw...
Paulinka - gratuluje zakupu, bardzo fajna kolorystyka

Kanapeczko - współczuje przezyć z dzieciństwa :Przytulam: i gratuluje dzielnej córeczki.... pewnie jesteś z niej bardzo dumna.... mój Oluś ma dopiero 5 lat a ja też już sie martwie jak to będzie gdy będzie starszy i chciałabym go uchronić przed "złym światem" ale chyba pozostaje nam tylko rozmawiac z naszymi dzieciaczki o wszystkim i po prostu wierzyc że dadzą sobie radę :Hyhy:

Koralowa - jeszcze nie gratulowałam Ci super zdolności plastycznych... malunki koło łożeczka dla Waszego synka są po prostu super... :Hura!:

To ja się teraz zbieram odebrać mojego synka z przedszkola i pewnie zaliczymy jakiś spacerek skoro taka piekna pogoda... czyzby już wiosna się zbliżała :Hyhy:

bambamek
09-02-11, 13:01
Wózek zamówiony, stanęło na jedo, w rzeczywistości jest jeszcze fajniejszy niż na zdjęciach. Wybrałam kolor 130

ooo czyli Jedo jednak :) My sie wahamy caly czas przy 129 a 173 z wiekszym odchyleniem ku 173 ;) Tylko ze my wybieramy Jedo Bartatina Alu, czyli buda taka sama ale stelarz bez skrecajacych kolek, ale pompowane :)

Natalia wrocila do domku,oczywiscie stalam przy furtce i patrzylam jak idzie :Wow!: Ale szczesliwe moje dziecko!

super :Hura!: Dzielna Natalka i wyobrazam sobie jej radosc :) oj zdoroslala pewnie w serduszku Twoja coreczka :)

u mnie samotny wieczor sie szykuje bo M w delegacje jedzie :(
Jedo to polska firma

NOWA190
09-02-11, 13:01
witam dziewczynki jakos nie mm humoru ostatnio, snia mi sie koszmary i chodze polprzytomna ciagle bym spala i nic mi sie nie chce :Hmmm...:
martini super ze bedziesz miala pieska :Hyhy:
ja jutro jade na wizyte do diabetologa, mierze ciagle cukier na razie normy nie przekroczylam ale czasem cukier mi skacze :Fiu fiu:
widze temat wozkow my juz dawno po zakupie tylko drobiazgi zostaly..
jesli chodzi o walentynki to ja mojemu m. kupilas super fajny i duzyyy kubek do picia z opisem 100 % faceta bo ostatnio mowil ze ma za male kupki ..
myslimy cos o kinie ?? moze jakas komedia zaobaczymy:Hmmm...:

koralowa
09-02-11, 13:06
penelope te piękne dzieła to niestety nie moje, a guciovej jej się należą gratulacje :D

My na Walentynki nic nie planujemy, ani finansów na to nie mamy, a i kino odpada- za duże tłumy, restauracja z tego samego powodu odpada, więc pewnie włączymy sobie jakiś fajny film w domu i zrobię włoską kolację i wsio :) Walentynki dla mnie to dzień jak co dzień ;) Jakoś bardziej ciesza mnie kwiaty dostawane od G- od tak, bez powodu :)

Paulinka Z
09-02-11, 13:08
Bambamku skoro bartatina to w klasykę uderzacie. Jest bardzo mięciutki ten wózek, dzisiaj oglądaliśmy na nim spacerówkę bo mają obydwa takie same a fyn były tylko z gondolkami wystawione. A 173 to o ten zupełnie beżowy CI chodzi? EDIT już widzę, że nie... Jejku bałabym się że ciągle będzie brudny. Mój z tym jasnym mnie zastanawia, na cały bym się nie odważyła.
Jeśli będziesz się decydowała na folię przeciwdeszczową nie bierz oryginalnej jedo, ona jest praktycznie nieprzezroczysta, jest taka szara.

mycha33
09-02-11, 13:10
penelope te piękne dzieła to niestety nie moje, a guciovej jej się należą gratulacje :D

My na Walentynki nic nie planujemy, ani finansów na to nie mamy, a i kino odpada- za duże tłumy, restauracja z tego samego powodu odpada, więc pewnie włączymy sobie jakiś fajny film w domu i zrobię włoską kolację i wsio :) Walentynki dla mnie to dzień jak co dzień ;) Jakoś bardziej ciesza mnie kwiaty dostawane od G- od tak, bez powodu :)

mam takie samo zdanie na temat walentynek;) Wolę kwiaty dane z zaskoczenia bez okazji niż takie " wymuszone" bo święto i tak wypada;)

NOWA190
09-02-11, 13:14
Kanapeczko wspolczuje przezyc :Przytulam:
Bambamku oczywiscie ze mozesz pierwsza sie rozpakowac tylko ja mam jakies przeczucie ze ja bede pierwsza he he :Fiu fiu:
Guciowa piekne rysuneczki i koncik dla dzidzi brawo nasza malarka a kotek jaki zadowolony :Hyhy:

bambamek
09-02-11, 13:21
Paulinko tak udarzamy w klasyke ;) i chyba jednak ten blekitny wezmiemy ;) Mam kupiona juz posciel do wozeczka niebieska, bedzie pasowalo ;) Dzieki za podpowiedz z folia :)

Nowa jak czujesz ze 1 sie rozpakujesz to pewnie tak bedzie :) Ja poczekam :Cwaniak: Napisalam tak bo blisko mamy terminy ;)

NOWA190
09-02-11, 13:24
Bambamku to prawda juz niedlugo zobaczymy ja juz sie nie moge doczekac....:Hyhy:

Paulinka Z
09-02-11, 13:26
Paulinko tak udarzamy w klasyke ;) i chyba jednak ten blekitny wezmiemy ;) Mam kupiona juz posciel do wozeczka niebieska, bedzie pasowalo ;) Dzieki za podpowiedz z folia :)

Nas Pani w sklepie uprzedziła ale nie wiadomo na jakiego sprzedawce się trafi..

NOWA190
09-02-11, 13:30
dziewczyny dzisiaj w nocy tak mnie brzuch bolal tak jakbym mniala zaraz miesiaczki dostac myslicie ze mi sie macica rozszerzala co cos takiego ????:Stres:

Ewcia123
09-02-11, 13:31
Paulinko, nie szkodzi.
ja znalazlam jeszcze jeden na moja liste.nie ukrywam ze cena dla mnie ma znaczenie, wiec szukam w nizszym przedziale cenowym.wiem ile stracilam na moim wozku po Szymusiu, choc wcale wiele nie kosztowal to bylam zniego bardzo zadowolona, wiec przedstawiam Wam moj nowy typ:

http://allegro.pl/raf-pol-wozek-fenix-3w1-gleboki-spacer-fotelik-i1414493546.html

Paulinka Z
09-02-11, 13:35
Paulinko, nie szkodzi.
ja znalazlam jeszcze jeden na moja liste.nie ukrywam ze cena dla mnie ma znaczenie, wiec szukam w nizszym przedziale cenowym.wiem ile stracilam na moim wozku po Szymusiu, choc wcale wiele nie kosztowal to bylam zniego bardzo zadowolona, wiec przedstawiam Wam moj nowy typ:

http://allegro.pl/raf-pol-wozek-fenix-3w1-gleboki-spacer-fotelik-i1414493546.html

Bardzo ładny. Też patrze na cenę ale kupuję z myślą o 2 dzieci więc chcę żeby przeżył do następnego...

Paulinka Z
09-02-11, 13:36
dziewczyny dzisiaj w nocy tak mnie brzuch bolal tak jakbym mniala zaraz miesiaczki dostac myslicie ze mi sie macica rozszerzala co cos takiego ????:Stres:

Taki ból to właśnie rosnąca macica więc się nie martw.

Ewcia123
09-02-11, 13:36

ja mysle ze to takie skurcze.
wiesz mi sie tak zaczal ostatni porod, ze wlasnie caly dzien mnie brzuch bolal jak na okres a w nocy juz jechalam na porodowke :Hyhy:
takze odpoczywaj i polez troszeczke.
a moze to byc tylko macica, ale moze lepiej polezec na wszelki W i jak nie minie to nospe :Hmmm...:

Magda.
09-02-11, 13:38
Dziewczyny padam....normlanie zmeczenie okropne czuje, ale nie oplaca mi sie klasc, bo za neidlugo po synka musze leciec....
AA nie wiem czy wam pisałam ale od 2 dni mam znów te okropne bóle krocza...w nocy nie umiem spać bo co rusze noga to łzy w oczach, a jaki to ból jak trzeba zmienić pozycje...masakra...dobrze ze mam za neidługo usg, luknie Pan czy cos sie zmieniło...a 16 gin wiec nie tak póżno...

bambamek
09-02-11, 13:38
moj wczorajszy i dzisiejszy dzien:
https://lh6.googleusercontent.com/_MDTEUPKPd8I/TVKXn2pov-I/AAAAAAAABic/RYLwRxVSbIY/s640/ubranka%20004.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/_MDTEUPKPd8I/TVKXlpszDbI/AAAAAAAABiY/FcPHBCUn-bI/s640/ubranka%20003.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/_MDTEUPKPd8I/TVKXhdaZQcI/AAAAAAAABiQ/q_WJbWo5Iys/s640/ubranka%20008.jpg

Bluzeczki taty i synka ;)

https://lh4.googleusercontent.com/_MDTEUPKPd8I/TVKXjWroVcI/AAAAAAAABiU/Xwo1rT6CpiU/s512/ubranka%20010-1.jpg

bambamek
09-02-11, 13:41
Magda wiem co czujesz :Hyhy: i wspolczuje, u mnie na szczescie juz przeszlo, meczylam sie tydzien.
Nowa mysle ze to macica sie powieksza, choc po tym co napisala Ewa to trzymam kciuki aby to jeszcze nie byla zapowiedz porodu.

emi81
09-02-11, 13:41
Jeśli uda nam się jeszcze kupić to Ocean albo Vulcano i wtedy za całość z fotelikiem Maxi Cosi wyjdzie nas niecałe 2000 zł, jesli już nie będzie ich w sprzedaży to myślimy o kolorze Arctic i wtedy sprzedawca mówił że 2200 kosztuje taki komplet, czekamy jeszcze na nowe kolory :D Na pewno nie chcemy wydać więcej niż te 2200 w ostateczności. A jaki kolor Wy kupiliście?:D
na początku myśleliśmy o Volcano bo najtaniej ten kolor wychodził i było go pełno
ale nam nie podobał się zbytnio w tych kolorach
później myśleliśmy o Rocky,ale przeraziła mnie wizja muszek na tej ostrej pomarańczy,
Arctic śliczny,ale mało praktyczny wg mnie(kolor) i w końcu kupiliśmy Ocean,śliczny jest,właśnie skończyłam go składać :Wow!:

koralowa
09-02-11, 13:42
bambamku :Wow!: ale cudna wyprawka!! :Wow!: To wszystko dostaliście? Musicie coś jeszcze dokupić czy macie już wszystko?
Alez cudne te bodziaki i te półśpioszki z pierwszego zdjęcia :Wow!:
Ojej i ta czapeczka do kompletu :D

bambamek
09-02-11, 13:44
Koralowa - Kupilam tylko to co z zelazkiem na zdjeciu a wszystko dostalismy i jeszcze druga polowa kolorowych czeka na proszek ... mam strasznie duzo tych rzeczy az za duzo, ale nie bede marudzic ;)

Ewcia123
09-02-11, 13:50
Bardzo ładny. Też patrze na cenę ale kupuję z myślą o 2 dzieci więc chcę żeby przeżył do następnego...

Powiem Ci Paulinko,ze nie ma reguly.
Ja mialam poprzedni wozek z tych tanich i spisywal sie swietnie.Nie sprzedawalam go czekajac na usg, bo gdyby byl chlopak napewno posluzylby i jemu.Zaplacilam za niego wtedy tez ok 1000 zl, a nawet mniej.Szukam nowego bo ten ktory mam jest taki fest razacy niebieski i dla dziewczynki jakos niebardzo.A ja wtedy nie myslalam zeby byl dla dwojki, ajkos mi to wogole do glowy nie przyszlo :Fiu fiu:

Mam nadzieje,ze ten sie bedzie dobrze spisywal kurcze, choc wiem ze moze byc tez bubel.
Choc z drugiej strony jak pamietam moj synek, jak tylko zaczal chodzic (10m) to juz nie lubil wozka, i od tamtej pory jezdzil w nim naprawde jak trzeba bylo, takze nie dlugo byl uzywany.Ale moja kolezanka z kolei wozila synka jeszcze do tej jesieni, choc maly w marcu skonczy 3 latka, wiec co dzieciatko to inne upodobania ;)

Ale dziekuje Ci ze pytalas o te moje typy:Róża:a to w podziece ;)

Paulinka Z
09-02-11, 14:03
Ja też jestem padnięta, zjadłam obiad i chciałam się troszkę zdrzemnąć ale jak się położyłam to przyszedł kuzyn mojego m z komputerem do naprawy więc teraz mi siedzą nad głową a ja wyszywam...

Bambamku pranko super! Za 3tygodnie też zacznę pranie, a w zasadzie zacznę i skończę ;)

NOWA190
09-02-11, 14:06
Dziewczyny nie straszcie mnie !!!! :Strach: niech sobie jeszcze Macius posiedzi u mamci :Nie nie:
ale te bole to ja mialam w nocy tylko :Hmmm...:
Bambamku sliczna wyprwka duzo tego nie ma co, dobrze masz ze nie musisz wielu rzeczy kupowac :Cwaniak:
Madziu wspolczuje bolu , mam nadzieje ze szybko zniknie...:Młotek:

Ablax
09-02-11, 14:09
Helo dziewczynki :)

Witam w ten sloneczny dzionek :) jak tam samopoczucia???? :):):)

Dziewczyny padam....normlanie zmeczenie okropne czuje, ale nie oplaca mi sie klasc, bo za neidlugo po synka musze leciec....
AA nie wiem czy wam pisałam ale od 2 dni mam znów te okropne bóle krocza...w nocy nie umiem spać bo co rusze noga to łzy w oczach, a jaki to ból jak trzeba zmienić pozycje...masakra...dobrze ze mam za neidługo usg, luknie Pan czy cos sie zmieniło...a 16 gin wiec nie tak póżno...

Magda jednocze sie z Toba, bo mam juz takie bole od 2 tyg i ostatnio w nocy bardzo sie nasilily...nie umiem nawet czasami wstac rano z lozka tak mnie ten bol poraza...masakra

Bambamkuwyprawka jest sliczna :) zazdrosze takiego wyboru i ilosci :) piknie!!!!!

emi81
09-02-11, 14:10
idę zjeść obiadek i odpocząć,bo troszku zmęczyłam się przy składaniu tego wózka,
tak związali spacerówkę że rozwiązać jej nie mogłam a później męczyłam
się z 10 min z zamontowaniem adapterów,ja to techniczna nie jestem:Wstyd:

Paulinka Z
09-02-11, 14:16
idę zjeść obiadek i odpocząć,bo troszku zmęczyłam się przy składaniu tego wózka,
tak związali spacerówkę że rozwiązać jej nie mogłam a później męczyłam
się z 10 min z zamontowaniem adapterów,ja to techniczna nie jestem:Wstyd:

A w ogóle wózki mają instrukcje obsługi? Jak będziemy nasz odbierac to i tak powiem, żeby wszystko mi pokazali ale nim Adaś będzie jeździł to pewnie zapomne co i jak ;)

emi81
09-02-11, 14:21
mają,ale mimo tego dla mnie to magia była ;)
już podejrzewałam że coś nie tak dali i nie da rady tego zmontować :)

oczywiście nie byłam na tyle cierpliwa aby z tym na męża poczekać do 19:Fiu fiu:

penelope
09-02-11, 14:45

Ale strzeliłam gafe...:Wstyd: ach ta moja postepujaca niekumatość ciążowa.... sorki dziewczyny za pomyłkę... w każdym razie poprawiam się i Guciova gratuluje talentu malarskiego - piękne malunki :Hyhy:

Emi - zuch dziewczyna... skoro sie wziełas za składanie wózka ja Cie podziwiam :Hyhy:

Madziu - wspólczuje bóli... dużo odpoczywaj i trzymaj sie dzielnie to już końcóweczka

Bambamku - juz widze z jakim uśmiechem na twarzy wieszalas do suszenia te rzeczy dla Maleństwa i pewnie nie z mniejszym je prasowałaś ;)
... a tak wogóle wyprawka cudna ;)

Ewcia123
09-02-11, 14:48
my sie we dwojke meczylismy jak skladalismy pierwszy wozek, takze to nie ma znaczenia czy ktos techniczny czy nie...

podziwiam Emi, wozek to jednak prawi samochod, wiec moze mechanik by sonie poradzil ebz problemu tylko, he he

Paulinka Z
09-02-11, 14:53
Bambamku używałaś płynu do płukania Lovelli czy zwykły?

Paulinka Z
09-02-11, 14:56
Wczoraj mama mi opowiadała, że jak czekała na mnie w poniedziałek (odbieram ją z pracy jak wracam ze szkoły rodzenia i zawsze musi na mnie chwilkę poczekać)to widziała w sklepie taką śliczną sukieneczke...No niestety ma 2córki, 2wnuczki teraz prezent dla technicznego dziadka ;)

I jeszcze pytanie jaki kupujecie podgrzewacz do butelek?
Sterylizatora nie kupuję będę gotować butelki i tyle.

Magda.
09-02-11, 15:06
oj staram sie odpoczywac...na tyle ile moge:)

Paulinka Z nie kupuje sterylizatora ani podgrzewacza.

Paulinka Z
09-02-11, 15:12
Cholera chyba właśnie poczułam pierwszy raz skurcz...Jest możliwe że w jednym miejscu boli?

koralowa
09-02-11, 15:14
Paulinka Z ja kupuję podgrzewacz do mikrofalówki z Aventu :)

bambamku ubranek dla maluszka nigdy za dużo :D Podliczyłam ilu sztuk mi jeszcze brakuje i aż się za głowę złapałam ;) Ale chyba kupię jednak mniej ubranek na 56- najwyżej G poleci do sklepu dokupić jakby Tymek okazał się malutki, ale coś wątpie, więc kupuje teraz już tylko na 62 i 68 :)

Oj ja po obiadku też zmęczona, najchętniej bym się położyła na chwilkę, ale zaraz jedziemy do SR- dzisiaj oglądamy filmy z porodu :Hyhy:

penelope
09-02-11, 15:17
I jeszcze pytanie jaki kupujecie podgrzewacz do butelek?
Sterylizatora nie kupuję będę gotować butelki i tyle.

Podrzewacza nie kupuje... wystarczy mi garnuszek z wodą :Cwaniak::Hyhy: a sterylizator mamy pozyczony taki obiegowy co krazy od kilku lat po rodzinie, wiec pokorzystamy przez pierwsze miesiące...

bambamek
09-02-11, 15:44
Bambamku używałaś płynu do płukania Lovelli czy zwykły?

ja wypralam w plynie lovela i tyle nie plukalam w niczym.

Jeny ale jestem zmeczona, najpierw prasowanie naszych ubran a potem Tomka ubranek ... padam. Poprasowalam tez kilka pieluch tetrowych i jakbym miala to robic codziennie to bym sie chyba poryczala ...

Emi wiec wozeczek juz stoi na 4 kolach brawo :Hura!:

Ja podbrzewacza tez nie kupuje.

Paulinko to dobrze ze skurcz sie pojawil niech cialo cwiczy, latrwiej bedzie pozniej :)

emi81
09-02-11, 15:53
heh,dzięki dziewczyny:) też jestem z siebie dumna:Hyhy:

ja w przyszłym tyg kupuję materacyk do łóżka,pościel,przewijak-mam już upatrzone więc tylko zamówić :)

ile pieluszek tetrowych kupujecie?

ja podgrzewacza nie kupuję, muszę kupić jeszcze butelki i smoczki
zastanawiam czy jedna butelka nie starczy przy karmieniu piersią?

a od siostry mam dostać nianię więc jeden wydatek odpada :)

NOWA190
09-02-11, 15:53
ja tez nie kupuje podgrzewacza
ja tez jestem zmeczona jakos dzisiaj a w sumie to nic nie robila :Hmmm...:

bambamek
09-02-11, 16:07
Dziasiaj Was pognebie fotkami ;)

moj maly pomocnik w prasowaniu - pieknie pilnowal zeby poskladanych i wyprasowanych ubranek nikt nie zniszczyl ;)
https://lh4.googleusercontent.com/_MDTEUPKPd8I/TVK62Rk0ozI/AAAAAAAABjA/f__tHT_6TEw/s640/ubr21.jpg

szafa Tomka:
https://lh6.googleusercontent.com/_MDTEUPKPd8I/TVK634_8ojI/AAAAAAAABjI/uRCTrYbbWZk/s512/ubr24.jpg

caly dzien prasowania a tego tak niewiele:
https://lh6.googleusercontent.com/_MDTEUPKPd8I/TVK63AtbhaI/AAAAAAAABjE/2ORhbLSueVA/s512/ubr22.jpg

Ewcia123
09-02-11, 16:23
Dziasiaj Was pognebie fotkami ;)

moj maly pomocnik w prasowaniu - pieknie pilnowal zeby poskladanych i wyprasowanych ubranek nikt nie zniszczyl ;)
https://lh4.googleusercontent.com/_MDTEUPKPd8I/TVK62Rk0ozI/AAAAAAAABjA/f__tHT_6TEw/s640/ubr21.jpg

szafa Tomka:
https://lh6.googleusercontent.com/_MDTEUPKPd8I/TVK634_8ojI/AAAAAAAABjI/uRCTrYbbWZk/s512/ubr24.jpg

caly dzien prasowania a tego tak niewiele:
https://lh6.googleusercontent.com/_MDTEUPKPd8I/TVK63AtbhaI/AAAAAAAABjE/2ORhbLSueVA/s512/ubr22.jpg

ale Wam zazdroszcze juz wszystko na swoim miejscu...
malo, nie malo, taki maluszek naprawde sie nie brudzi,najwazniejsze jest miec na start, bo potem jak sie wejdzie to sklepu z wozeczkiem, to tez sie chce kupic,a jak szafa bedzie pelna, to po co wtedy?
bardzo ladna ta szafa ;)
I widze ze nawet butki w wszafie stoja...:Kciuki:

Magda.
09-02-11, 16:39
Bambamku super fotki:)

meg-wi
09-02-11, 16:50
Bambamku super ciuszki i tylko trochę tej twojej ochronie się przysneło...
A gratuluję dobrego gustu - szafa bardzo mi się podoba...

bambamek
09-02-11, 17:48
Bambamku super ciuszki i tylko trochę tej twojej ochronie się przysneło...
A gratuluję dobrego gustu - szafa bardzo mi się podoba...

kimnelo sie Kocurkowej bo nudno strasznie jej bylo ;)

meg-wi
09-02-11, 17:54
kimnelo sie Kocurkowej bo nudno strasznie jej bylo ;)

Ale już niedługo będzie miała dużo atrakcji a przeważnie jedną... :Hyhy::Hyhy:

ai00
09-02-11, 18:06
No to owocny i pracowity dzień miałaś Bambamku ale za to jaka radość jak się na to patrzy. My szafy nie kupowaliśmy, bo w zeszłym roku kupiliśmy cały zestaw mebli i pół szafy jest puste, więc będzie akurat. Tylko muszę tam sprzątnąc, bo wiadomo jak coś stoi puste to od razu graciarnia sie robi

bambamek
09-02-11, 18:11
I widze ze nawet butki w wszafie stoja...:Kciuki:

BUtki dostalam od kolezanki w prezencie :) Stoja jedne jedyne :)

Ale już niedługo będzie miała dużo atrakcji a przeważnie jedną... :Hyhy::Hyhy:

ooo juz sie nie moge doczekac i to bardziej jak zaczna sie bawic ze soba wtedy moze Gruba Kocurkowa troche schudnie ;)

Tylko muszę tam sprzątnąc, bo wiadomo jak coś stoi puste to od razu graciarnia sie robi

oj znam to doskonale :Hyhy:

meg-wi
09-02-11, 18:19
BUtki dostalam od kolezanki w prezencie :) Stoja jedne jedyne :)

ooo juz sie nie moge doczekac i to bardziej jak zaczna sie bawic ze soba wtedy moze Gruba Kocurkowa troche schudnie ;)

oj znam to doskonale :Hyhy:

Bambamku jaka ona gruba ty mojej nie widziałaś ta to się utuczyła... Ale ostatnio się dopatrzyłam dlaczego bo ona zjada swoje jedzonko a potem podjada moim psiakom... :Fiu fiu:
A jaka towarzyska... jak poszlam do sąsiadki na herbatkę to ta ze mną szła i czekała pod ich domem... :Fiu fiu: a że nie mogła sie doczekać to sama wracała do domu i co chwilę przystawała i oglądała się za siebie czy ja idę... :Śmiech::Hyhy: Mój mąż się śmiał że mnie bardzo dobrze pilnuje... :Fiu fiu:

picaporte
09-02-11, 18:24
Można podnosić główkę - tzn. tak jak na tych łóżkach w szpitalu ;)
Myślę, że jak na maxa się podniesie to dziecko może w nim siedzieć.

Guciova pięknie!!! Już wiem, kto nam ściany ozdobi jak wrócimy :Wow!::Wow!::Wow!::Hyhy: Zdolna bestyja z Ciebie :D

Drogie wiosenne Mamusie. Dziś miałam ogromną przyjemność gościć u siebie Guciovą i Pannę Zuzannę :D Powiem Wam jedno - Zuzia ma zajefajne mieszkanko :D Taki ten brzusio jest suuuper, że zatęskniłam za czasami, kiedy Mała była w brzuchu. Ależ ten czas leci!!!!:Wow!: A Guciova wygląda rewelacyjnie :Wow!:

Już niedługo Wasza kolej, wiernie Wam kibicuję cały czas :D

Pozdrawiamy ciepło :)

Kanapka
09-02-11, 18:48
bambamku super jest ta focia z koszulka taty i synka,rozplynelam sie!
Ale sie dzisiaj napracowalas bidulko.Nie przemeczaj sie !

Madelaina
09-02-11, 20:04
Bambamku, rzeczywiście solidna ta wyprawka!! Piękniutkie ciuszki. Pewnie nieźle się zmęczyłaś tym praniem i prasowaniem, ale ile to radości no nie? ;)

Też dziś miałam dzień radości w PEPCO. Przyszła dostawa i obkupiłam córę na maxa za niewielkie pieniądze. Bardzo fajne tam ciuszki można znaleźć ;)

Co do wózka to po przeczytaniu i posłuchaniu opinii zdecydujemy się raczej na Tako Jumper z kolekcji STTF (kolor 06) z tej aukcji http://allegro.pl/3w1-tako-jumper-x-6-kolekcji-stelaz-2010-gratis-i1414211407.html, ale najpierw musimy pojechać zobaczyć, jak się go prowadzi.A może któraś widziała na żywo tą kolekcję? ;)

koralowa
09-02-11, 21:03
Uf wróciliśmy ze SR- film super-pytam się G czy się nie wystraszył i dalej chce być przy mnie jak będę rodzić, a on jedyne co powiedział to że duuzo cycków było :Śmiech: A tak na serio stwierdził że bardzo chce być i na dzień dzisiejszy zdania nie zmienił :) Zeszło nam troszkę bo po SR byliśmy na ciachu u teściowej :Hyhy:

bambamku :Wow!: jaka piękna szafa!! I jak pięknie rzeczy Tomusia poukładane- nasze leżą w workach :(
Dzisiaj z G pomierzyliśmy pokój i jednak będzie tak jak on to wymyślił, bo moja koncepcja nie trzyma się kupy ;) No i na 99% będziemy jednak kupować komodę i wstawkę na komodę do przewijaka, bo wspólnie stwierdziliśmy że rzeczy Tymka lepiej mieć pod ręką a nie po mieszkaniu porozkładane :) Szafa nam nie wejdzie póki będzie to nasza wspólna sypialnia, więc stanęło na komodzie z Ikei :)

Aaa dowiedziałam się ile przyjemność mienia wybranej położnej u nas kosztuje- 45 zł za godzinę, czyli przy 10h porodzie wychodzi 450 zł...mocno się z G zastanawiamy :Fiu fiu: No nic, decyzję podejmiemy zapewne w kwietniu dopiero :)

Madelaina
10-02-11, 06:36
Aaa dowiedziałam się ile przyjemność mienia wybranej położnej u nas kosztuje- 45 zł za godzinę, czyli przy 10h porodzie wychodzi 450 zł...mocno się z G zastanawiamy :Fiu fiu: No nic, decyzję podejmiemy zapewne w kwietniu dopiero :)

To jeszcze nie jest tak źle. Też bym się mocno zastanowiła, ale z drugiej strony ile fajnych rzeczy można za 450 zł kupić :Fiu fiu:

Dzień dobry dziewczyny,
Dziś mnie głód wybudził :Śmiech: Dosłownie mnie skręcało na łóżku i nie mogłam zasnąć. Na szczęście nie doszło jeszcze do sytuacji, że muszę w środku nocy biec do lodówki, bo chyba bym się załamała :Boje się: ;) Udanego dzionka!

Paulinka Z
10-02-11, 06:56
Mnie dziś siku wygoniło...znowu chyba 5razy wstawałam w nocy. A jak o 4 mi się zachciało i próbowałam wytrzymac to ledwie 10minut wyleżałam i wstałam, no i już sie nie kładłam bo o 5 i tak musiałam wstać. Eh kiedy ja się wyśpie :(

meg-wi
10-02-11, 07:10
To jeszcze nie jest tak źle. Też bym się mocno zastanowiła, ale z drugiej strony ile fajnych rzeczy można za 450 zł kupić :Fiu fiu:

Dzień dobry dziewczyny,
Dziś mnie głód wybudził :Śmiech: Dosłownie mnie skręcało na łóżku i nie mogłam zasnąć. Na szczęście nie doszło jeszcze do sytuacji, że muszę w środku nocy biec do lodówki, bo chyba bym się załamała :Boje się: ;) Udanego dzionka!

O ja też dziś miałam problemy ze spaniem jak wstałam do toalety tak jak się położyłam to było po spaniu bo synuś zaczął szaleć w brzusiu... :Hyhy: I tak się kręciłam ok 1,5 godz. obejrzałam program ogrodniczy, rozmowy w toku...:Fiu fiu: aż w koncu pomału zasnełam... I obudziło mnie po 7 piekne słońce a że mam w oknach takie pomaranczowosłoneczne rolety to widok był super... :Wow!::Wow!: już codziennie niech mnie budzi takie słoneczko...
Życze wszystkim tak samo miło rozpoczętego dnia.... :Hura!:

Magda.
10-02-11, 08:02
Dzien dobry. Ja czuje sie troszke nie wyspana. Syn przyszedł nad ranem sie poprzytulac....a że mamy materac 140cm, my z mężem nie grzeszymy wagą ;) więc stwierdziłam po 30minutach że nie umiem spac w jednej pozycji, oparta o ściena plecami...i wstałam i miałam iść do syna na wyrko sie położyć bo on spi na "doroslym łózku" więc wygodnie ale ...zobaczyłam piękne słoneczko, porozsuwałam rolety i zabrałam sie za ogranianie domku :Młotek:...pościeliłam lózko u niego, zorbiłam śniadanko, męzowi kanapeczki, umyłam wszystko...gdyby nie temperatura na zewnątrz to bym okna machnęła:Śmiech: Więc teraz siedze, dopije kawke i zaraz ide machnąc makijaż i zasuwam do przedszkola.

AAA bym zpaomniała, wiecie że wczoraj kolejna marcówka tuli swoje bobo:D

bambamek
10-02-11, 08:48
Czesc dziewczynki :) oj potwierdzam pogoda sloneczna i jest pieknie, tylko jak zobaczylam moje okna to zamarlam - biala maz doslownie. Musze M. zmobilizowac do ich umycia, bo ja nie bede ryzykowac ;)

anecia_22
10-02-11, 08:59
może coś być na rzeczy,bo piłam gazowane,ale też nie jakieś duże ilości
i od wczoraj spadło mi 500g :)

Ja za wozek x -lander uzywany z allegro zapłaciłam 630 zł. I tez mam cały pakiet ( folie, spiworek, parasolke do spacerówki itd) kolor grafitiwo czarny niestety ale bede miała synka wiec nawet pasuje.

meg-wi
10-02-11, 09:16
Czesc dziewczynki :) oj potwierdzam pogoda sloneczna i jest pieknie, tylko jak zobaczylam moje okna to zamarlam - biala maz doslownie. Musze M. zmobilizowac do ich umycia, bo ja nie bede ryzykowac ;)

Mi jakiś czas temu mama umyła okna ale znowu wyglądają tragicznie... Ale ja poczekam jeszcze trochę do malowania duzego pokoju... nie ja to będę robiła tylko pewnie do siostry się uśmiechnę... :o :Hyhy:

Ewcia123
10-02-11, 09:27
Bambamku,

Co do wózka to po przeczytaniu i posłuchaniu opinii zdecydujemy się raczej na Tako Jumper z kolekcji STTF (kolor 06) z tej aukcji http://allegro.pl/3w1-tako-jumper-x-6-kolekcji-stelaz-2010-gratis-i1414211407.html, ale najpierw musimy pojechać zobaczyć, jak się go prowadzi.A może któraś widziała na żywo tą kolekcję? ;)

mi sie tez ten wozek baradzo podoba, ale na srebrnej ramie, a Ty jaks zamawiasz?

wiecie co, te polskie wozki to wszystkie sa do siebie tak podobne, ten TAKO, Raf Pol i kilka innych, doslownie chyba roznia sie detalami i tapicerka.
Ja decyduje sie na ten, troszke tanszy i minimalnie lzejszy:
http://allegro.pl/raf-pol-wozek-fenix-3w1-gleboki-spacer-fotelik-i1371014079.html
na szczescie mieszkam w domku, wiec nie musze dzwigac , bo pewnie inaczej szukalabym w miare lekkiego wozka.

bambamek
10-02-11, 09:32
Ewcia a jaka tapicerka? Ladniusi wozeczek :)

Magda.
10-02-11, 09:32
Oj moje okna tez by sie przydało umyć, neijest tragicznie, bo w grudniu były myte. ale to że ma jeszcze padac śnieg i ma byc nawrót zimy mnie powstrzymuje... Pewnie pod koniec marca/poczatek kwietnia będę pucować:)

bambamek
10-02-11, 09:33
Oj moje okna tez by sie przydało umyć, neijest tragicznie, bo w grudniu były myte. ale to że ma jeszcze padac śnieg i ma byc nawrót zimy mnie powstrzymuje... Pewnie pod koniec marca/poczatek kwietnia będę pucować:)

Ja musze namowic M. a jak mi sie nie uda to moze tak w 38 tc umyje :Hyhy:

Magda.
10-02-11, 09:39
No wlasnie! Okna sie zaliczy to wtedy zostanie tylko masaz sutków, seksik i schody:D
Ja jeszcze przed terminem będe musiała nagotowac mojemu mężowi i pomrozić. Co by z głody nie umarł;) I naszykowac ciuchy synkowi, ze 3 komplety, żeby nie wyglądał póżniej jak pajacyk:)

Madelaina
10-02-11, 09:44
Mi jakiś czas temu mama umyła okna ale znowu wyglądają tragicznie... Ale ja poczekam jeszcze trochę do malowania duzego pokoju... nie ja to będę robiła tylko pewnie do siostry się uśmiechnę... :o :Hyhy:

Miałam to samo szczęście. Wczoraj przyjechała moja mama wymyła nam wszystkie okna i "przy okazji" posprzątała cały dom. Sama raczej nie mogłabym tego zrobić, bo jak dłużej pochodzę i ponaciągam to ciągnie mnie całe podbrzusze i twardnieje macica. Dobrze, że jest taka kochana osoba jak mama. Jak urodzę to się odwdzięczę i też jej pomogę :) (teraz naszła mnie refleksja, że przecież oni mają 300m2 domu i 35 okien :Śmiech: ale damy radę :Śmiech:)

Ewcia podoba mi się bardzo ten na srebrnej ramie i chyba taki będziemy zamawiać. Najpierw jednak w weekend podjedziemy je pooglądać i ocenić na żywo

Kanapka
10-02-11, 09:52
Co do okien to ja swiata nie widze,przez remont w domu sa tak brudne,ze az wstyd.Musze poczekac jeszcze,trudno.A jak mnie ludzie obgadaja,to mnie to nie rusza.Wlasnie mamy montowane ogrzewanie podlogowe w lazience i mezus zbijal posadzke w niej.Kurz jeszcze z nami troche pomieszka,a mnie to denerwuje.

Ewcia123
10-02-11, 09:55
Ewcia a jaka tapicerka? Ladniusi wozeczek :)

pewnie mnie spsioczycie, ale chyba wezme czarny.
podoba mi sie bardzo ten czarny albo czerwony z kwiatami, ale mezowi nie bardzo kwiatki;(
mial byc zielony, ale mam juz rozowy kocyk i ciuszki prawie rozowe, a czlowiek taki glupi, ze mysli, ze ten zielony z rozowym to nijak...

z Szymciem mialam dosc jasny wozek, taki niebieski i mnie trafialo ile razy maly zjadl ciastko wozek ufajtany.
i dlatego chce czarny, bo najpraktyczniejszy i pasuje ro rozowego ;)

no chyba ze przekonam meza na kwiatki...
w koncu dziewczynka to dziewczynka, nie?

meg-wi
10-02-11, 09:58
mi sie tez ten wozek baradzo podoba, ale na srebrnej ramie, a Ty jaks zamawiasz?

wiecie co, te polskie wozki to wszystkie sa do siebie tak podobne, ten TAKO, Raf Pol i kilka innych, doslownie chyba roznia sie detalami i tapicerka.
Ja decyduje sie na ten, troszke tanszy i minimalnie lzejszy:
http://allegro.pl/raf-pol-wozek-fenix-3w1-gleboki-spacer-fotelik-i1371014079.html
na szczescie mieszkam w domku, wiec nie musze dzwigac , bo pewnie inaczej szukalabym w miare lekkiego wozka.

Też je oglądałam na allegro... fajniutkie są... jeszcze tylko do sklepu muszę m wyciągnąć aby je obejrzeć tak na żywo... :Fiu fiu:

No wlasnie! Okna sie zaliczy to wtedy zostanie tylko masaz sutków, seksik i schody:D
Ja jeszcze przed terminem będe musiała nagotowac mojemu mężowi i pomrozić. Co by z głody nie umarł;) I naszykowac ciuchy synkowi, ze 3 komplety, żeby nie wyglądał póżniej jak pajacyk:)

Hi, hi fajny plan... :Hyhy::Śmiech:

Miałam to samo szczęście. Wczoraj przyjechała moja mama wymyła nam wszystkie okna i "przy okazji" posprzątała cały dom. Sama raczej nie mogłabym tego zrobić, bo jak dłużej pochodzę i ponaciągam to ciągnie mnie całe podbrzusze i twardnieje macica. Dobrze, że jest taka kochana osoba jak mama. Jak urodzę to się odwdzięczę i też jej pomogę :) (teraz naszła mnie refleksja, że przecież oni mają 300m2 domu i 35 okien :Śmiech: ale damy radę :Śmiech:)

Ewcia podoba mi się bardzo ten na srebrnej ramie i chyba taki będziemy zamawiać. Najpierw jednak w weekend podjedziemy je pooglądać i ocenić na żywo

Oj to tak jak moja mama mają duzy dom i przed weselem od kilku lat sama je pucowałam teraz musi robić to moja siostra... :Fiu fiu: Nie ma jak rodzina chociaż czasem wkurza strasznie to i tak super że jest...

Magda.
10-02-11, 10:00
Z Michalkiem miałam spacerowkę i fotelik czarny z odrobinka szarości- bardzo fajny kolorek:)

koralowa
10-02-11, 10:09
Ewcia123 czarne wózki są stylowe :D Mój G namawia mnie cały czas na czarnego Xlandera ;) Pomału zaczynam się łamać, ale wkurza mnie to że czarny Xlander jest droższy od innych kolorów :Niepewny:

Oj u mnie okna też wołają o pomstę do nieba, ale myciem zajmie się teściowa na wiosnę, jakoś w kwietniu powiedziała że przyjdzie pomyć, mieszkamy na II piętrze i gdyby nie to to bym sama przed porodem pomyła :Hyhy:

Dziewczyny proszę o kciuki dzisiaj, o 18.00 mamy wizytę u podglądacza, po cichu liczę że młody się obrócił...

Magda.
10-02-11, 10:11
Oo ja tez mam dzis USG, na 18:40:)
Masz moje kciuki :Kciuki:

Ewcia123
10-02-11, 10:11
Z Michalkiem miałam spacerowkę i fotelik czarny z odrobinka szarości- bardzo fajny kolorek:)

wlasnie mi sie wydaje taki uniwersalny, choc wiem ze nie kazdemu sie podobaja.osobiscie wole jasne wozki, ale mam juz doswiadczenie w tej kwesti i jednak co ciemne, to ciemne.

teraz musze wyprac ten moj niebieski wozek i wystawic na sprzedaz, bo czekalam do tej pory czy sie przyda-plec mam na mysli ;)

mam wozek 3 kolowy,spacerowka + gondolka, ktora mozna uzywac jako fotelik samochodowy, ma na to homologacje i wtedy maluszek podrozuje na lezaco, albo mozna ja zgiac i wtedy tworzy tradycyjny fotelik
to jakby travel system, ale 2 w 1, choc gondola pelni dwie funkcjejak myslicie ile mozna chciec za taki wozek?
ja myslalam zeby tak z 50 moze max 70 funtow.
nowy kosztowal mnie w mega promocji 170.
dodam ze jest w dobrym stanie, zadnych wiekszych uszkodzen.
no tylko pompke zgubilam na jakims spacerze.

Ewcia123
10-02-11, 10:15
Dziewczyny proszę o kciuki dzisiaj, o 18.00 mamy wizytę u podglądacza, po cichu liczę że młody się obrócił...

Oo ja tez mam dzis USG, na 18:40:)
Masz moje kciuki :Kciuki:

:Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Madelaina
10-02-11, 10:15
Dziewczyny, mocno trzymam kciuki za Wasze wizyty :Kciuki::Kciuki:

Magda.
10-02-11, 10:18
A dziekuje:)
Mam nadzieje że ten mój lekarz mi cokolwiek powie. Ostatnio nie chciał mówic płci i gdyby nie to że poszliśmy na 3d/4d to byśmy nei wiedzieli. Teraz licze że zmierzy maluszka i zważy.. nie wyjde bez info od niego:)

Kanapka
10-02-11, 10:20
Za wizyty:Kciuki:

meg-wi
10-02-11, 10:20
Ogromniaste :Kciuki::Kciuki: za dzisiejsze wizyty...

frida
10-02-11, 10:24
będą rozmawiać o znieczuleniach podczas porodu, które warto wybrać, które można sobie zażyczyć za darmo a które za kaskę...

myślę że jak dla nas temat bardzo na czasie i może któraś z Was będzie chciała obejrzeć...

Paulinka Z
10-02-11, 10:34
będą rozmawiać o znieczuleniach podczas porodu, które warto wybrać, które można sobie zażyczyć za darmo a które za kaskę...

myślę że jak dla nas temat bardzo na czasie i może któraś z Was będzie chciała obejrzeć...

tylko, że wszystko i tak zależy od wewnętrznch regulacji w szpitalach...

emi81
10-02-11, 10:47
:Kciuki: trzymam kciuki za wizyty dziewczyny :)

A dziekuje:)
Mam nadzieje że ten mój lekarz mi cokolwiek powie. Ostatnio nie chciał mówic płci i gdyby nie to że poszliśmy na 3d/4d to byśmy nei wiedzieli. Teraz licze że zmierzy maluszka i zważy.. nie wyjde bez info od niego:)
a dlaczego nie chciał powiedzieć?:Niepewny:
ja we wt mam wizytę i usg i mam zamiar upewnić się o płeć jeszcze :)
bo płeć potwierdził inny lekarz podczas usg połówkowego z echem serca

Ewcia123
10-02-11, 10:48
wiecie co zamawiam wiele rzeczy na ebay, czyli czyms jakby allegro w PL.
wczoraj dostalam sliczne skarpetusie z opaska, zapakowane oryginalnie w folie i na kartoniku, ale brudne ;(
jakby spadly komus na ziemie, w kurz. albo gdzies... ;(
i tak beda prane,ale wiecie-mialy byc nowiutkie i czysciutkie.
napisalam do baby, zeby mi inne przyslala w ramach rekompensaty, zobaczymy co powie.
moze to chamskie, ale kupilam kilka uzywanych rzeczy i byly czyste a tu kupujesz nowe i sa brudne

Paulinka Z
10-02-11, 11:00
Oglądała któraś z was dziś w ddtvn kawałek o pokoikach dla dzieci? Chciałam zobaczyć ale musiałam przed samym rozpoczęciem wyjść z domu :(

Ewcia123
10-02-11, 11:04
wracamy dziewuszki to tematu tabu:
ile macie na plusie?

mycha33
10-02-11, 11:27
Oglądała któraś z was dziś w ddtvn kawałek o pokoikach dla dzieci? Chciałam zobaczyć ale musiałam przed samym rozpoczęciem wyjść z domu :(
ja oglądałam i jak dla mnie Reni Jusis jest lekko nienormalna:Hmmm...:
wg niej malowanie tylko farbami ekologicznymi, zero wykładziny w pokoju dziecięcy wózek po kupieniu ma być wietrzony kilka tygodni na dworze, wszystkie materiałowe częsci wyprane itp... szczerze to po kilku chwilach przestałam jej słuchać;) acha na czas malowania ciężarna ma się wyprowadzić z domu.
Kompletnie nie odpowiada mi proponowany przez nią ekologiczny sposób życia i wychowywania dzieci.
Prowadzący Dorota Welman i Marcin Prokop też trochę się dziwili... co nam da że dziecko będzie żyło w sterylnych warunkach jak po wyjściu z domu jest normalna rzeczywistość... kurz, syf, bakterie itp

Ewcia123
10-02-11, 11:52
wg niej malowanie tylko farbami ekologicznymi, zero wykładziny w pokoju dziecięcy wózek po kupieniu ma być wietrzony kilka tygodni na dworze, wszystkie materiałowe częsci wyprane itp... szczerze to po kilku chwilach przestałam jej słuchać;) acha na czas malowania ciężarna ma się wyprowadzić z domu.
Kompletnie nie odpowiada mi proponowany przez nią ekologiczny sposób życia i wychowywania dzieci.
Prowadzący Dorota Welman i Marcin Prokop też trochę się dziwili... co nam da że dziecko będzie żyło w sterylnych warunkach jak po wyjściu z domu jest normalna rzeczywistość... kurz, syf, bakterie itp

we wszystkim trzeba znalezc umiar.
sterylne warunki nie zdaja egzaminu, bo dziecko nie buduje swojego ukladu odpornosciowego, a potem pojawiaja sie alergie, bo skora nie potrafi walczyc z bakteriami...
ale niektorzy tego nie rozumieja.

Madelaina
10-02-11, 11:56
ile macie na plusie?

Ehh, mnie moja waga zaczyna przerażać. Na początku ciąży przez wymioty straciłam, ale teraz tyję w zastraszającym tempie. Zaparcia pewnie też swoje dają. Mam już 10 kg na plusie i jestem zdołowana tym faktem :(

słoneczko84
10-02-11, 12:04
witam dziewczyny
waga ...u mnie teraz ani grama do przodu od 1,5 tygodnia i jem tyle samo co wcześniej, może na początku za dużo przytyłam a teraz organizm broni się.
dzisiaj rano miałam bardzo silny skurcz po prawej stronie nie mogłam wstać z łóżka,strasznie sie przestraszyłam , na szczęście przeszedł sam.
dziewczyny czy was tez tak bardzo boli miednica ?ja wieczorami nie mogę chodzić , wstawać z niskiego krzesła , przewracać sie z boku na bok.rano ból przechodzi ale wieczorem bardzo boli.

Ewcia123
10-02-11, 12:22
ja tez ok 10:Strach:

natka_82
10-02-11, 12:27
oj, ja też będę mieć z ok 10 kg na plusie:Fiu fiu:
co do bolących bioder to ja w nocy mam problemy z przekładaniem się na boki....a rano wstać nie mogę z łóżka-jak stara babcia normalnie..
a wczoraj podczas przygotowywania obiadu zachciało mi się siku, i tak sobie myślę, że zaraz pójdę do ubikacji jak skończę a za moment poczułam jak mi leci.....dobrze,ze wkładkę noszę, bo bym miała majtochy zalane:Hyhy:

emi81
10-02-11, 12:27
Ehh, mnie moja waga zaczyna przerażać. Na początku ciąży przez wymioty straciłam, ale teraz tyję w zastraszającym tempie. Zaparcia pewnie też swoje dają. Mam już 10 kg na plusie i jestem zdołowana tym faktem :(
nie łam się ;) u mnie też +10kg i mimo braku zaparć

w końcu dostałam tą moją wypłatę :):Hura!: !!!
już myślałam,że mnie stres zje jak sprawdzałam konto od 10 rano

słoneczko84
10-02-11, 12:29
natka_82-ja też często biegam do wc na siusiu, kiedyś w nocy moj mąż stwierdził ze mi nocniczek kupi , bo ciągle biegam do wc na tzw. trzy kropelki

słoneczko84
10-02-11, 12:31
Madelaina- na zaparcia wspaniale pomagają kiwi , codziennie rano jem dwa kiwi z płatkami i pomogło , a próbowałam juz wszystkiego , wcześniej tylko czopki pomagały.

emi81
10-02-11, 12:33
Madelaina- na zaparcia wspaniale pomagają kiwi , codziennie rano jem dwa kiwi z płatkami i pomogło , a próbowałam juz wszystkiego , wcześniej tylko czopki pomagały.
mi pomaga zielona herbata a dziś po jogurcie śliwkowym z musli po raz drugi mnie pogoniło do kibelka:Hyhy:

Kanapka
10-02-11, 13:01
A macie jakies typowe ciazowe zachcianki?

Magda.
10-02-11, 13:06
:Kciuki: trzymam kciuki za wizyty dziewczyny :)

a dlaczego nie chciał powiedzieć?:Niepewny:
ja we wt mam wizytę i usg i mam zamiar upewnić się o płeć jeszcze :)
bo płeć potwierdził inny lekarz podczas usg połówkowego z echem serca

Bo stweirdził że to nie jest potrzebne pacjentce, malemu dziecku mozna kupic wyprawke uniwersalna, zreszta dziewczynka moze chodzic w niebieskim, I on uwaza że to nie jest wazne, ze gdyby sie okazało że chłopak-to co bede mniej kochac??- tak dosłownie mi wygarnął, zaliczyłam opad szczęki dosłownie, tłumaczyłam mu ale jak groch o ściane. A nie mam siły szukac innego lekarza na końcówce....

Magda.
10-02-11, 13:06
ile macie na plusie?

Nie odpowiem, bo mnie dołujecie swoja chodzizną:P

Magda.
10-02-11, 13:07

Oj ja tez tej baby nie mogę sluchac. Przesada na maxa. Wiecie że ona kąpala swoje dziecko w mleku z cyca?? bo niby najlepsze to dla dziecka? Dla mnie to chore. Kompletnie sie nei zgadzam z jej poglądami.

Paulinka Z
10-02-11, 13:11
Mycha czyli nic ciekawego nie stwierdziłam.
Mam takich znajomych którzy chowali dziecko w sterylnych warunkach i chłopak ciągle chorował, wszelkiego typu uczulenia miał. Ja tam nie mam takiego zamiaru. Nawet chciałam kłaść panele bo kurz (mam wykładzinę) ale stwierdziłam, ze bardziej małemu będzie przeszkadzało nasze dreptanie po pokoju niż kurz...

dorciamm
10-02-11, 13:19
hejka:)

trzymam kciuki za dzisiejsze wizytki:Kciuki::Kciuki::Kciuki:

ja też mam dziś podgladanie wiec też prosze o kciukasy:)

co do bolu miednicy to ja mam to juz od kilku tygodni raz jest lepiej raz gorzej ale boli caly czas a szczegolnie w nocy wlasnie podczas przewracania sie z boku na bok
ze spaniem tez mam problemy bo wlasnie ten bol mnie budzi a i maly kopie Wybral sobie 23, 1-2 w nocy i 5 rano lobuziak W dzien tez jest strasznie ruchliwy a podobno w tym "wieku" to malenstwo ma przesypiac 15 h !! ciekawe... takze nie spie do 2 a pozniej nie moge sie obudzic rano i wstaje o 10:Fiu fiu:
a wczoraj mialam bol kosci lonowej - to chyba tak jak tu dziewczyny pisalyscie (m.in bambamek chyba) kurcze kroku nie moglam dac.... dzis jeszcze nie bolalo Oby to bylo jednorazowe

a wozeczki sliczne powybieralyscie - ja za to taki metlik w glowie teraz mam o do wyboru - ten piekny, ten sliczny, a tamten jeszcze dodatkowo funkcjonalny Jejku chyba maz wybierze bo ja sie nie zdecyduje Dla mnie bardzo wazne jest zeby zmiescil sie do samochodu i mial przekladana raczke/zakladana spacerowke tyl/przod Mieszkam na wsi wiec dluuugasnych spacerkow nie bede uprawiala (wystawie do ogrodu i jz maluszek bedzie oddychal swiezym powietrzem) ale latwy w prowadzeniu tez by sie przydal

martini gratuluje pieseczka!!
tez bym chciala malego pieska - ale miejsca w domciu nie mam:( mam na zewnatrz w kojcu mieszanca-wilczura ale takie malenstwa w domciu tez sa super Ciekawe jak cora zareaguje

ciociaKami
10-02-11, 13:24
:Śmiech: będzie dziewczynka 15 Maja

emi81
10-02-11, 13:25
A macie jakies typowe ciazowe zachcianki?
nie mam kompletnie żadnych :) z tym że ochotę na słodkie mam mniejszą niż przed ciążą no i kawa mi niespecjalnie smakuje,ale to są anty zachcianki ;)

Bo stweirdził że to nie jest potrzebne pacjentce, malemu dziecku mozna kupic wyprawke uniwersalna, zreszta dziewczynka moze chodzic w niebieskim, I on uwaza że to nie jest wazne, ze gdyby sie okazało że chłopak-to co bede mniej kochac??- tak dosłownie mi wygarnął, zaliczyłam opad szczęki dosłownie, tłumaczyłam mu ale jak groch o ściane. A nie mam siły szukac innego lekarza na końcówce....
dziwny lekarz:Niepewny:
ten u którego ja byłam na połówkowym to na dzień dobry spytał czy chcemy znać płeć dziecka

Magda.
10-02-11, 13:29
No dziwny dziwny... nie polecam go ale teraz juz nei będe zmieniac jak 30tydzień ciązy leci...

emi81
10-02-11, 13:31
no pewnie,toż to już końcóweczka :)

znalazłam fajną piżamkę do karmienia i w bardzo fajnej cenie
http://aukcjewp.wp.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-l-xl-i1434361331.html

Magda.
10-02-11, 13:33
Nom ładna, ale ja chyba za duża jestem jak na taka piżamke obcisłą :D

Ewcia123
10-02-11, 14:22
Pewnie poprostu nie widzial, i mu glupi bylo powiedziec:Hyhy:

:Śmiech: będzie dziewczynka 15 Maja
Witamy dziewczyneczke ;)

Kanapka,ja nie z tych przesadnych, ale w ciazy z Szymciem to mnie do slodkiego odzrucilo totalnie tak do 9 miesiaca, a teraz od kilku tyg pochlaniam i jak nie zjem czekoladowego co nieco to mam dola.
Czyli na dziewczynke...podobno i by sie zgadzalo...:Śmiech:

Czy ktos jeszcze pracuje?
Wiem ze Paulinka, Ty chyba ciagle biznesu dogladasz?
JA jeszcze 7 tygodni, nie wiem jak to zniose...
i pierwszego kwietnia ADIOS:Hura!:

bambamek
10-02-11, 14:33
Nie odpowiem, bo mnie dołujecie swoja chodzizną:P

to ja Cie z dola wyciagne :) + 18 :Cwaniak:

Trzymam kciuki za wszystkie ktore dzisiaj ida do lekarza :Kciuki:

Ewcia czarny wozeczek jest pieeeekny, dla mnie to jak czarny samochod - najladniejszy taki z klasa :)

a ja dzisiaj mialam ciezki dzien, brzuch bolal malpowato, ale to nie skurcze chyba bo dlugo mialam ten bol. Polozylam sie i spalam 3 godziny :Strach: Teraz siedze zmulona przy kompie, obiadu nie ma. M wroci to sie zdziwi :Hyhy: a zaraz jedziemy do SR - dzisiaj cwiczenia wiec i masowanie plecow - uwielbiam

Kanapka
10-02-11, 14:37
Wlasnie zmarla moja babcia,miala raka drog rodnych,bardzo cierpiala.:Płacz:
Moj maz nie chce abym jechala do Polski na pogrzeb,mamy przeszlo 1200 km,boi sie o nas.Nie trafiaja do niego argumenty,ze babci nalezy sie ode mnie ostatnie pozegnanie.Babcia mnie wychowywala praktycznie dopuki nie poszlam do szkoly,bardzo ja kochalam.Co dziwne czuje ulge,bo wiem jak bardzo sie meczyla.

Czy myslicie,ze powinnam jechac na pogrzeb?

bambamek
10-02-11, 14:42
Kanapeczko bardzo mi przykro. Przytulam Cie cieplutko. Tak jak piszesz Babcia juz nie cierpi. Kochana pogrzeb dla ciezarnej to ogromny stres, wiele emocji, a do tego tyle kilometrow. Moze jednak nie jedz. W dniu pogrzebu idz gdzies w jakies ustronne miejsce (kosciol, cmentarz, park), wycisz sie, polacz z babcia myslami, zapal znicz, mysle ze wystarczy. Babcia bedzie wiedziec ze ja bardzo kochalas.

Trzymaj sie kochana

Kanapka
10-02-11, 14:50
Nie wiem czy bede potrafila siedziec w domu wiedzac,ze wszyscy zegnaja babcie,a mnie tam nie bedzie...

Magda.
10-02-11, 14:55
Kanapko przykro mi bardzo....
Dla Babci
Jednak masz do przejechania kawal drogi, nie wiem czy bym ryzykowala...a co jeśli cokolwiek sie stanie, nie wybaczysz sobie tego tak samo babcia Twoja by nei chciala...

Ewcia123
10-02-11, 14:57
Moj maz nie chce abym jechala do Polski na pogrzeb,mamy przeszlo 1200 km,boi sie o nas.Nie trafiaja do niego argumenty,ze babci nalezy sie ode mnie ostatnie pozegnanie.Babcia mnie wychowywala praktycznie dopuki nie poszlam do szkoly,bardzo ja kochalam.Co dziwne czuje ulge,bo wiem jak bardzo sie meczyla.

ZGADZAM SIE Z BAMBANKIEM
ale decyzje musisz podjac sama.
Mi sie wydaje ze to wielki stres, tyle emocji, smutku i lez...
Sama nie wiem co Ci doradzic...
Zrob tak aby zgodnie z Twoim sumieniem, ale tez nie obciazylo Cie fizycznie i psychicznie :Przytulam:

Ewcia123
10-02-11, 14:59
Kanapeczko,a Tak w ogole, to Ty w Raichu a ja w Anglii, Ty po sasiedzku z Polska, a ja gdzies na wyspie, a mam do domu 1600km...myslalabym ze bedzie z Niemiec troche blizej do Polski, ale Polska szeroka widac...

meg-wi
10-02-11, 15:39

Bardzo mi przykro... :( Ale może lepiej jak zmarła niż miała cierpieć... Tak było z moim chrzestnym też bardzo cierpiał bo miał raka przewodu pokarmowego i mimo tego że był dobrym człowiekiem to odetchnełam z ulgą jak zmarł bo gorzej dla mnie było znosić widok jego cierpienia...

A co do pogrzebu to musisz się poważnie zastanowić i może jednak przemyśl argumenty męża... Najważniejsze abyś myślami i modlitwą była przy babci i rodzinie... Twoja modlitwa choć popłynie z daleka może być lepiej przyjęta niz kogoś kto będzie stał na trumną bo twoja będzie szczera i prosto z serca...
Ale decyzja należy do ciebie...

NOWA190
10-02-11, 16:23
Witam dziewczynki :)
Kanapeczko bardzo mi przykro z powodu babci, wspolczuje i mocno pocieszam :Przytulam: zgadzam sie z dziewczynami ze pogrzeb to stres i przezycie i jeszcze do tego tak daleka droga ale oczywiscie zrobisz jak uwazasz...
Bambamku ale slicznie juz masz poukladane w szafie to ja jestem w lesie tzn ma kupione i wyprasowane poukladane w szafie ale nie tak jak ty :Fiu fiu:
trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty :Kciuki::Kciuki:
ja dzisiaj mialam wizyte u pani diabetolog powiedziala ze wyniki ok ale martwi sie o moja wage bo schudlam i kazala mi wiecej jesc :Strach:
ja mam okolo 10 kg na plusie :Hyhy:
dzisiaj mialam ciezki dzien musialam jechac do naszych sklepow i troche popracowac , nogi mnie teraz bola...
ja tez sikam w nocy ale tylko raz tak okolo 4 rano :Hmmm...:

Umma
10-02-11, 16:52
Hej,

Kanapko - wyrazy współczucia. W zeszłym roku odszedł mój dziadek a niecałe 3 miesiace po nim babcia. Rozumiem twoją potrzebę pożegnania i :Przytulam:.

Magda. powiedz jakim maluszkiem jest Twój Michaś - spokojniakiem czy raczej żywczykiem? Pytam, bo zastanawiam się nad tym imieniem :Fiu fiu:.

A ja dziś odebrałam wyniki i moja hemoglobina jest na poziomie 9 z kawałkiem, więc jeszcze spadła od ostatniego badania :Stres:. Żelazo mam w normie.

Co do wagi - u mnie ok. 7 kg na plusie. No cóż, bedzie się czym zająć w maju :Hyhy:.

Pozdrawiam

emi81
10-02-11, 17:03
Kanapko bardzo mi przykro, tulę mocno:Przytulam:

Kanapka
10-02-11, 17:16
Dziekuje kochane za usciski,jakis dolek mnie zlapal,zapalilam swieczke na stole i tak sobie wspominam.Ale nie przesadzam,tak raczej spokojnie do tego podchodze.

penelope
10-02-11, 17:18
Koralowa, Magda, Dorciamm - trzymam mocno :Kciuki: za wasze wizyty

Kanapka - moje wyrazy wspólczucia... podzielam zdanie dziewczyn, że pogrzeb bliskiej osoby to duże przeżycie wiec sie dobrze zastanów... modląc się i myslami bedac przy babci mozesz ją także pozegnac...

Emi - fajnie że juz wypłata dotarła... w koncu koniec stresów a koszulka nocna super też ją już ogladałam i zastanawiałam sie czy kupić ;)

Dobrze, że poruszyłyscie temat czarnego koloru wózka... bo właśnie mój meżulek upodobal sobie taki kolor a ja jakoś nie byłam przekonana bo wydawało mi sie ze to taki smutny kolor jak dla Malenstwa... ale jak tak poczytałam Wasze opinie to zaczynam sie zastanawiam czy moze rzeczywiscie warto go rozważyć :Hmmm...:
To nasz wybór, co myslicie o nim w takim kolorze?
http://www.e-graco.pl/product_info.php?products_id=1001

Musze się Wam jeszcze pochwalić... bo zrobiłam dzis... choc przy Was to dopiero dzis pierwszy zakup dzidziusiowy :Hyhy: wprawdzie to tylko 6-pak chusteczek nawilzajacych i proszek Lovella, zeby w koncu zaczac pranie ubranek po Olusiu... wiec jeszcze mi daleko do Waszych zakupów wyprawkowych ale bardzo sie ucieszyłam, ze juz cos kupiłam ale to chyba z okazji że dziś zaczynam 30 tc;)

Ewcia123
10-02-11, 17:27
Hej,

Kanapko - wyrazy współczucia. W zeszłym roku odszedł mój dziadek a niecałe 3 miesiace po nim babcia. Rozumiem twoją potrzebę pożegnania i :Przytulam:.

Magda.

Co do wagi - u mnie ok. 7 kg na plusie. No cóż, bedzie się czym zająć w maju :Hyhy:.

Pozdrawiam

NO KOCHANA,jak masz do tej pory tylko 7, to wiele Ci juz nie przybedzie a to 10 kg to spada samo w kilka tyg po porodzie ;)
takze spokojnie, zrzucisz wszystko lekko!

ai00
10-02-11, 17:29
Kanapka bardzo mi przykro :Buziaki: Przyłączam się do dziewczyn: ja bym nie pojechała. To jednak strasznie daleko. Jak Mały się urodzi, to pojedziecie razem na grób babci.

Jakoś brzuch mnie z dołu boli, trochę jak przed okresem. Nie mocno, ale tak dziwnie. Nie wiem z czego to :Hmmm...:

ai00
10-02-11, 17:31
Ja mam 9,5 kg na plusie, ale od dwóch tygodni nie przytyłam nic, a jem normalnie. Myślicie, że może tak być? Jak się przedtem martwiłam, że za dużo tyję, to teraz odwrotnie. Heh

agadra
10-02-11, 18:32

Przykro mi bardzo z powodu Babci! To straszna strata. Wiem jak to jest byc przywiązanym do dziadków. Nie wiem jednak czy powinnas jechac. Bylam relatywnie niedawno na jednym pogrzebie i tak to mocno przeżyłam ze potem pare miesięcy musiałam dochodzić do siebie. Myslę że jesli jesteś bardzo wrażliwa, to odpuść sobie. Na pewno Babcia zrozumiałaby gdybyś nie przyszła, zwłaszcza że jak mówisz to daleka droga.

agadra
10-02-11, 18:39
Ja mam 9,5 kg na plusie, ale od dwóch tygodni nie przytyłam nic, a jem normalnie. Myślicie, że może tak być? Jak się przedtem martwiłam, że za dużo tyję, to teraz odwrotnie. Heh

A ja mam 5,5 na plusie nie za mało? Są jakieś tabele, normy ile powinno się przytywać w konkretnych tyg. ciąży?

ai00
10-02-11, 18:42
http://www.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=598&Itemid=116
tu jest cos podane
http://www.maluchy.pl/tabele/8-przyrost-wagi-w-czasie-ciazy
i tu też

ai00
10-02-11, 18:43
według tego powinnam dalej tyć, chociaż z drugiej strony fajnie jakby się waga już tak zatrzymała, byle Anetka przybierała na wadze

meg-wi
10-02-11, 19:15
Dziewczyny co kupujecie mężom na walentynki????
Ja jakoś nie mam pomysłu a że nie bardzo mam jak gdziekolwiek pojechać to nie mam nawet możliwości nic obejrzeć żeby coś fajnego wylukać... :Wstyd::Hmmm...:

Podpowiedz proszę... :o

agadra
10-02-11, 19:21
To ja tez za mało przytyłam według tej tabelki. I co to znaczy? Wydaje mi się ze jem duzo.

Własnie mama zadzwoniła ze moja siostra cioteczna poroniła:( Straszna wiadomosc, musze sie napic meliski jakiejs bo nie zasne dzisiaj.

agadra
10-02-11, 19:35
Znalazłam kalkulator wai w ciąży
http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/
ale wg niego tez mało przybieram. Hmmmm czy to zły znak?:Hmmm...:MOze za mało mam wód płodowych? Albo dzidzius za mały? Czy nie?

koralowa
10-02-11, 20:02
Kanapka tulę Cię słońce :Przytulam: rozumiem Twój ból- parę lat temu odeszła również moja kochana babcia, która mnie wychowywała- mama w pracy, a ja z babcią, bardzo przeżyłam jej odejście zwłaszcza że odeszła nagle. Z jednej strony rozumiem Twoją potrzebę pożegnania się z Nią, zaś z drugiej myślę że babcia z góry czuwa nad Tobą i maluszkiem i na pewno nie chciała by byście ryzykowali Waszym zdrowiem, najważniejsza jest pamięć o niej!

Buba, nie wiemy ile Tymek waży :Foch: Za 3 tygodnie się dopiero dowiem, z wymiarów wszystko wygląda ok, szyjka ma 3,5 cm więc ponoć ok, ja się nie znam ;) No i najważniejsze mały leży główką w dół :Wow!: Już wiem dlaczego mnie dzisiaj tak brzuch bolał i co ten mój szkrab od dwóch dni kombinował hehe :Hyhy:

Ach i dołączam do grona grzybobrania, się paskudztwo przyplątało :Foch: Dostałam globulki, które mam nadzieję wytępią paskudę ;)

martini
10-02-11, 20:37
Dobry wieczór Dziewczynki :)
Kanapka wyrazy współczucia i tzrymaj się kochana!!!
Dziewczyny ja czuje się od dwóch dni jakbym robila szpagat i miala zakwasy w pachwinach:Strach: normalnie jak po bardzo dlugim i ostrym sexie :Wstyd:
Wogóle wczoraj przez ta moja psine maiałam dzień pelen zajęć......powiem krótko weszla mi pod maskę samochodu dostawczego ,wbiła się między silnik a cos tam i w trójkę ja wyciągaliśmy....i z rudego zrobil się czarny piesek....godzinę ją kąpałam!!!!
Ale efekt gdy córcia przyjechala był piorunujacy...popłakała się biedaczka ze szczęścia:)))
Jutro wrzuce fotki :)

Pozdrawiam :Wow!:

Magda.
10-02-11, 20:51
Magda. powiedz jakim maluszkiem jest Twój Michaś - spokojniakiem czy raczej żywczykiem? Pytam, bo zastanawiam się nad tym imieniem :Fiu fiu:.

Michał...jest kochany. Nie jest to dziecko ślamazarne ale tez nie jest nadpobudliwy:) Bardzo bystry, cwany, mądry i czuły, uwielbia sie tulić, po kilkadziesiat razy mówi : "Kocham Cie mamo najbardziej na niebie". Jak Wam sie podoba to bierz Michasia, są przesłodkie:)

Dziewczyny co kupujecie mężom na walentynki????
Ja jakoś nie mam pomysłu a że nie bardzo mam jak gdziekolwiek pojechać to nie mam nawet możliwości nic obejrzeć żeby coś fajnego wylukać... :Wstyd::Hmmm...:

Podpowiedz proszę... :o

Ja nic, jakoś dla mnie to sztuczne święto. Pewnie przygotuje jakąś słodkość na wieczor, oglądniemy film itd, może kawiatka dostane, ale prezentów nie robimy sobie z tej okazji.

Dzięki dziewczyny za kciuki odnośnie wizyty... niestety nie była dla mnie ona jakas pozytywna:(
1- lekarz powiedział mi na oko ile wazy i mierzy...ja nei wiem czy to jego brak wiedzy czy wina sprzętu
2- nie pozwolil wejsc mężowi- na moją prośbe powiedział że " zdjęcia Pani mu pokaże"
3- nie potwierdził płci
4- pewnie nie potwierdzi płci ponieważ mały jest ułożony pośladkowo, są małe szanse że sie obróci a przy okręcaniu może sie zaplątac w pępowine, bo jesdak juz ma mało miejsca, jest duży, etraz będzie jednak dalej przybierał na wadze itd...

Jakoś załapałam dolka...30tydzień leci, jutro zaczne 31 więc mało czasu...a tu takie cuda wychodzą...

Urim84
10-02-11, 20:59
kanapka ja tez uwazam ze to zły pomysł bardzo mi przykro z powodu tak duzej straty ale wiesz dobro dziecka najwazniejsze idz do koscioła i pomudl siue na miejscu u siebie ja miałam po swietach taka sytuacje zmarł tata mego przyjaciela było strasznie zimno i razem z emkiem postanowiłm ze nie pojde potem okazało sie ze nie mozna kobietom w ciazy ogladac trumny i osoby zmarłej niby zabobon ale 3 nasze wspolne znajome nie poszły bo w ciazy były tak ze niech maz jedzie sam jak cos a ty nie zamartwiaj sie

koralowa
10-02-11, 21:14
Magda. jak to lekarz nie pozwolił wejść mężowi na wizytę a tym bardziej być przy USG :Strach: co to za lekarz? :mad:
Ja dzisiaj się też niestety nie dowiedziałam ile mały waży, ale to akurat wina sprzętu, gin która mnie dzisiaj przyjmowała w zastępstwie- mojego zaś nie było :mad: nie umiała za bardzo się nim obsłużyć, ale mówi że dzieć na pewno nie jest za mały ;) No nic, wagę podadzą mi za 3 tygodnie dopiero ;)

Magda.
10-02-11, 21:16
NO też byłam zla, mąż już nawet nie pisze....w szoku był jak uslyszał że ma sobie zdjęcia pooglądac. A syn sie rozpłakał pod gabinetem, bo chciał brata oglądać. No zla jestem. Ani raz mój mąż nie byl u niego na usg, tylko na prywatnym 3d/4d oglądał syna. Masakra..I do tego te ułozenie:(

koralowa
10-02-11, 21:20
Magda. :Przytulam: a może się jeszcze obróci? Ja mam nadzieję że Tymek się już nie obróci z powrotem dupcią do dołu, wisi na razie główką i niech tak zostanie...ale wiem że sama się zamartwiałam tym ułożeniem pośladkowym :(
A to jest Twój stały lekarz? Chodzisz na NFZ czy prywatnie?

meg-wi
11-02-11, 06:53
Mam problem... chyba osiwieje przez to wszystko....
W nocy jak wstałam do łazienki na siusiu to zobaczyłam na wkładce coś rózowego jakby lekko w pomarancz wpadające... Wystraszyłam się strasznie... :Strach: Na papierze żadnej krwi ani nic takiego nie było jedynie resztki rozpuszczonej tabletki...:Boje się:
Bo od włożenia pessara mam przyjmować co drugi dzięń dopochwowo feminelle vagi C... i do tej pory brałam ale wczoraj pierwszy raz zastosowałam zamiennik Vitagyn C bo tamtego w aptece nie mieli a podobno to samo działanie... :Hmmm...:

I nie wiem czy to po tym leku czy coś złego się dzieje... W nocy się wypłakałam ze strachu... :Płacz: I nawet w nocy mały nie kopał jak go zaczełam prosić to się zlitował nademną i tak lekko kopnął ze 2 razy, więc musiałam go ptasim mleczkiem zachęcić... :Fiu fiu: No i wtedy pokopał trochę...

A rano znów było na wkładce... Dzwoniłam do m i ustalilismy że tak ok. 9 zadzwonie do mojej ginki co ona mi powie... :Strach:

Ale i tak boję się... niechce znów wracać do szpitala... :(

Paulinka Z
11-02-11, 07:02
Muszę Wam polecić opis porodu Małgosi. To jedna z zawziętych mamusiek a jej ciąża to prawdziwy cud bo cykl bezowulacyjny i w dodatku przypadał na niedrożny jajowód. Popłakałam się ze śmiechu a później ze wzruszenia :) http://forum.dziecko-info.com/showthread.php?t=208196

Paulinka Z
11-02-11, 07:09
Bambamku kiedy idziesz teraz na USG, Ja za tydzień i chciałam mieć punkt odniesienia wagi Adasia...Czuję że pobije 2200...(ostatnio tylko o 50gram się pomyliłam...):Boje się:

Kanapka
11-02-11, 07:09
Witam !
Meg-wi zadzwon do lekarza,ale mysle ,ze to wina tabletki.
Ja nie umialam spac,ciagle mysle o tym pogrzebie i mam ochote pojechac,bo nie chce 4 dni bez meza w domu zostac.Moze mnie nie zrozumiecie ,ale czuje wewnetrzna potrzebe pojechania,nie daje mi to spokoju.W domu bym ciagle myslala i sie zamartwiala.M podchodzi do tego dziwnie,bo zna mnie i wie,ze trudno mnie przegadac jak sie upre.W koncu nie jestem chora tylko w ciazy.Pojechalibysmy autem i gdyby bylo mi zle zawsze mozemy sie zatrzymac.W ostatecznosci nie poszlabym na pogrzeb.Nie wiem babeczki,ale mam ogromny metlik w glowie.Bo gdyby sie mialo cos stac to przeciez moze sie wszedzie wydarzyc.My duzo autem jezdzimy,w sobote przejechalismy 100 km i nic mi nie bylo.Oj ,nie wiem....trudny decyzja

Magda.
11-02-11, 08:02
Magda. :Przytulam: a może się jeszcze obróci? Ja mam nadzieję że Tymek się już nie obróci z powrotem dupcią do dołu, wisi na razie główką i niech tak zostanie...ale wiem że sama się zamartwiałam tym ułożeniem pośladkowym :(
A to jest Twój stały lekarz? Chodzisz na NFZ czy prywatnie?

Witam...

My mamy pakiet ubezpieczenia wykupiony w LIM- ie. Tam chodze do gin która mi skierowanie na usg daje i tak od początku zapisywałam sie do tego gościa, (wybrany losowo). Na poczatku nie byl jakiś taki, myślałam że niema tyle info a wraz ze wzrostem ciąży więcej będzie mi udzielał itd. A tu d.u.p.a:(

I jeszcze mówie mu że mnie boli okropnie krocze, czuje mocny nacisk itd i czy może mi spojrzeć na szyjke by sprawdzić czy sie nei skraca itd , a ten mi na to że na skierowaniu nie ma napisane że ma zbadać szyjke wiec jej nie zbada. Nosz mówie mu że mnie boli a ten że nie....myślałam że padne....
16 lutego mam wyzyte u mojej gin, poprosze ja o jeszcze jedno skierowanie i pojde jak najszybciej do innego lekarza na usg.

bambamek
11-02-11, 09:01
Meg najwazniejsze ze dzidzius sie rusza :) Mozliwe ze to przez tabletke, ale najlepiej jesli to skonsultujesz z lekarzem, zadzwon i zapytaj a najlepiej gdybys pojechala na wizyte. Wszystko sie wyjasni i bedzie dobrze :)

Bambamku kiedy idziesz teraz na USG, Ja za tydzień i chciałam mieć punkt odniesienia wagi Adasia...Czuję że pobije 2200...(ostatnio tylko o 50gram się pomyliłam...):Boje się:

Ja to pewnie teraz USG bede miala przed porodem tak w okolicach 36 tc, wiec z porownania nici. Bardziej porownany do mojego usg w 30 tc :)

Kanapeczko nie wiem co Ci napisac, pamietaj ze 100 km to nie 1200 + emocje. Takie nadwyrezenie moze spowodowac ze wyladujesz w szpitalu, a co wtedy z Natalka, kto ja do szkoly wyszykuje? Kochana zrobisz co Ci serducho podpowie. Moja szwagierka nie pojechala na pogrzeb swojego dziadka a miala tylko 150 km byla wtedy w 30 tc i nikt nawet nie pomyslal ze robi cos nie tak. Ciaza to nowe zycie, o ktore musimy dbac ponad wszystko.

emi81
11-02-11, 09:05
To ja tez za mało przytyłam według tej tabelki. I co to znaczy? Wydaje mi się ze jem duzo.

a jaką masz budowę? osoby który mają jakiś większy zapas tłuszczyku ;) tyją dużo mniej

mi przez noc urósł brzuszek :) mąż jak wrócił z pracy to zrobił takie oczy :Strach: :Hyhy:

bambamek
11-02-11, 09:18
Paulinko przeczytalam opis tego porodu - niesamowite. Siedze teraz zaryczana straszliwie i marze zeby miec juz mojego Tomaszka przy sobie, ale jeszcze poczekam :)Jeszcze tylko pare tygodni :) Coraz czesciej mysle o porodzie o bolach o oddychaniu, o skurczach ... zbliza sie moj czas, a na SR to jeszcze bardziej uswiadamiaja. Za tydzien mam ostatnie zajecia.

agadra
11-02-11, 09:22
a jaką masz budowę? osoby który mają jakiś większy zapas tłuszczyku ;) tyją dużo mniej

mi przez noc urósł brzuszek :) mąż jak wrócił z pracy to zrobił takie oczy :Strach: :Hyhy:

No ja z tych "anorektyczek" jestem raczej więc powinnam o wiele wiecej przytyc, a tymczasem jest odwrotnie i jakis taki mały brzuch mam w porównaniu z poprzednią ciążą. Z Adasiem przytyłam 20 kilo w ciągu całej, teraz to nie wiem czy do 9 dojdę... Wizyte mam u poloznej 23 lutego ale usg juz nie bede miala do konca ciąży żadnego.

ai00
11-02-11, 09:26
No ja z tych "anorektyczek" jestem raczej więc powinnam o wiele wiecej przytyc, a tymczasem jest odwrotnie i jakis taki mały brzuch mam w porównaniu z poprzednią ciążą. Z Adasiem przytyłam 20 kilo w ciągu całej, teraz to nie wiem czy do 9 dojdę... Wizyte mam u poloznej 23 lutego ale usg juz nie bede miala do konca ciąży żadnego.
Dodat

Ja przytyłam 9,5, ale już ponad 2 tygodnie nic nie przytyłam, a teraz to Mała rośnie, więc teoretycznie też powinno się podnosić na wadze nie? chyba, że ona moje pokłady tłuszczyku, które zbierałam od początku ciąży pochłania :):Hmmm...: zastanawia mnie to

agadra
11-02-11, 09:26
Dodatkowo mam straszne skurcze po lewej stronie brzucha, nie jak na okres ale bolesne że ruszyc się nie mogę. Jak powiedziałam o tym tej nowej położnej stwierdziła że to pewnie dlatego ze brzuch rosnie, ale wcale nie rosnie i nie wiem skąd te skurcze.

Paulinka Z
11-02-11, 09:37
Paulinko przeczytalam opis tego porodu - niesamowite. Siedze teraz zaryczana straszliwie i marze zeby miec juz mojego Tomaszka przy sobie, ale jeszcze poczekam :)Jeszcze tylko pare tygodni :) Coraz czesciej mysle o porodzie o bolach o oddychaniu, o skurczach ... zbliza sie moj czas, a na SR to jeszcze bardziej uswiadamiaja. Za tydzien mam ostatnie zajecia.

Nam na SR będzie położna opowiadała w poniedziałek o cesarce...
Ile Tomcio ważył w 30tyg?

bambamek
11-02-11, 09:41
Nam na SR będzie położna opowiadała w poniedziałek o cesarce...
Ile Tomcio ważył w 30tyg?

1933g :)

emi81
11-02-11, 09:43
ja mam we wtorek usg,ciekawe czy lekarz poda mi wagę dziecka :Niepewny: