• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  
 

Zobacz pełną wersję : kiedy pensja od ZUS?88_ilonka
16-07-10, 18:36
Witam dziewczyny! Od 7 maja jestem na zwolnieniu lekarskim a powodu ciąży. Wynagrodzenie za maj otrzymałam w całości, zaś w czerwcu dostałam jedynie niecałą połowę mojego wynagrodzenia. Z tego, co wiem, pracodawca płaci mi za pierwsze 33 dni zwolnienia ( więc pewnie to jeszcze pieniądze od Szefa), a następnie ZUS. Moje pytanie- kiedy mogę się spodziewać wypłaty z ZUS-u? Czy dostanę pieniądze za część miesiąca (od 9-30 czerwca), czy mam się jej spodziewać dopiero po upływie jakiegoś określonego czasu, np. 30/31 dni? I drugie pytanie, czy pieniądze zostaną przelane na moje konto za pośrednictwem pracodawcy, czy w jakiś inny sposób?
Serdecznie proszę o pomoc, bo jest już polowa lipca i nie wiem, czy interweniować w sprawie mojej pensji, czy jeszcze cierpliwie poczekać?
Ilona

aktyde
16-07-10, 21:37
Ja wiem tylko że Zus ma 30 dni na wypłatę zasiłku chorobowego od momentu otrzymania dokumentów.Bo po 33 dniach pracodawca przekazuje zwolnienie do Zus-u i zależy kiedy to nastąpiło.
A chorobowe jest płatne za dni a nie za m-c.Więc zależy jak miałaś zwolnienie wypisane.

telimena
17-07-10, 08:28
Witaj!
Zazwyczaj pieniążki przynosi listonosz :)

samotronka87
17-07-10, 08:55
Nom ja jestem od 1 maja na l-4 z powodu ciąży i wypłatę za Maj i za czerwiec dostałam ku mojemu ździwieniu od kierownika.... z czego byłam w szoku bo nastawiałam się na mniejszą nom i z zusu... nom za miesiąc lipiec dostane ostatniego więc już się nie łudzę że to będzie ta fajna większa wypłata tylko że to będzie już z zusu.... :-P nom bynajmniej już powinna być... :Niepewny:

k.j
17-07-10, 09:25
witam ja jestem na zwolnieniu od końcówki marca.ok 26 poszłam na L-4.
i tak w kwietniu dostałam normalne wynagrodzenie za marzec.w maju pomniejszone było tylko o kilka dni o ile dobrze pamiętam. a w połowie czerwca dostałam z zusu wyrównanie z wypłaty majowej.teraz pieniążki przychodzą pod koniec miesiąca bo tak mam zwolnienie wypisane.
pieniążki przynosi z reguły listonosz chyba że wypiszesz takie pisemko o wypłacie na konto najlepiej zrobić to w zusie zajmuje to bardzo mało czasu a zawsze można się spytać...
jeśli martwi cię że jeszcze nie otrzymałaś pieniążów zadzwoń po prostu do zusu do działu zasiłków i spytaj czy dokumenty twojego zwolnienia dotarły czy może wypłata już gotowa.pamiętaj że jak pieniążki przez pocztę idą to z reguły im się nie śpieszy ;)

powodzonka.

Lucy82
17-07-10, 09:26
Ja się zastanawiałam i stresowałam, aż zapukał listonosz i przyniósł. Trzeba czekać, napewno będzie.
A wcześniej to w moim przypadku to było tak, że to ja musiałam iść do ZUSu po specjalny druk i zanieść go do pracodawcy do wypełnienia, ale u ciebie wątpię.

Finia
17-07-10, 09:51
widzę, że coś się pozmieniało... z poprzedniej ciąży pamiętam, że zasiłek z zus otrzymywałam na konto... nie przypominam sobie, żebym wypisywała jakiś wniosek w tej sprawie:Hmmm...:

edycia0110
17-07-10, 10:17
ja miałam przelewane na konto i musiałam w zusie wypełnić taki druk.u nas zawsze byly wysyłane 26 każdego miesiąca,więć na koncie miałam tego samego dnia popołudniu a pocztą to by gdzieś ok za tydzień były.
więc wygoda!!!


ZUZANUSIA
http://www.suwaczek.pl/cache/56bcb544c9.png (http://www.suwaczek.pl/)

i drugie szczęście-MIKOŁAJ albo LIDKA
<a href="http://www.suwaczki.com/"><img src="http://www.suwaczki.com/tickers/h4zpskjoy0fu4i6c.png" alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>
______________________________________________

"..........szczęście chowa sie wsród zwykłych dni:)"

aktyde
17-07-10, 10:22
Nom ja jestem od 1 maja na l-4 z powodu ciąży i wypłatę za Maj i za czerwiec dostałam ku mojemu ździwieniu od kierownika.... z czego byłam w szoku bo nastawiałam się na mniejszą nom i z zusu... nom za miesiąc lipiec dostane ostatniego więc już się nie łudzę że to będzie ta fajna większa wypłata tylko że to będzie już z zusu.... :-P nom bynajmniej już powinna być... :Niepewny:Jeśli Twój pracodawca zatrudnia co najmniej 20 pracowników to będziesz dostawała pensje od niego a nie od Zusu.

Finia
17-07-10, 10:32
Jeśli Twój pracodawca zatrudnia co najmniej 20 pracowników to będziesz dostawała pensje od niego a nie od Zusu.

a no właśnie... to był powód, że dostawałam pieniądze na konto - wypłatę przelewał pracodawca i dostawał od zus pieniądze spowrotem.

88_ilonka
17-07-10, 10:52
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, troszkę mnie uspokoilyście, bo już zaczynalam się martwić o pieniążki:Niepewny: Pracuję w bardzo malej firmie, gdzie pracuje 10 osób, więc pewnie pieniądze dostanę pocztą...

ty-gry-sek
17-07-10, 11:01
a no właśnie... to był powód, że dostawałam pieniądze na konto - wypłatę przelewał pracodawca i dostawał od zus pieniądze spowrotem.

u mnie jest tak samo,mi płaci pracodawca,a Zus im zwraca i pieniążki zawsze dostaję 10-go każdego miesiąca,niezależnie na ile czasu mam wypisane zwolnienie

k.j
18-07-10, 09:15
widzę, że coś się pozmieniało... z poprzedniej ciąży pamiętam, że zasiłek z zus otrzymywałam na konto... nie przypominam sobie, żebym wypisywała jakiś wniosek w tej sprawie:Hmmm...:

no niestety teraz trzeba..

Finia
19-07-10, 12:24
no niestety teraz trzeba..

wątpliwości rozwiane - mój pracodawca zatrudniał ponad 20 osób i to od niego dostawałam pensję..on z kolei dostawał kasę od zusu... z tymi formularzami to chyba od zawsze tak musiało być, bo niby skąd zus miałby wiedzieć gdzie przesłać pieniądze - mają przecież tylko adres...

88_ilonka
20-07-10, 13:46
Ja też nie dostałam pensji nadal, ale też nie dostałam żadnego pisemka z ZUS-u, czy od pracodawcy. Cisza...

88_ilonka
20-07-10, 14:00
Ale już się wyjaśniło- Szef jeszcze nie przesłał mojego zwolnieniaaaa:Hmmm...::Hmmm...:

aktyde
20-07-10, 14:29
Ale już się wyjaśniło- Szef jeszcze nie przesłał mojego zwolnieniaaaa:Hmmm...::Hmmm...:

A no właśnie.W takim przypadku najlepiej samemu dostarczać zwolnienie do Zusu.Ale i tak najpierw trzeba iść do pracodawcy bo on musi potwierdzić że zatrudnienie nie ustało i dopiero ze zwolnieniem do Zus.