• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : ospa - gencjaną na buzi? pilne

Aneta.
26-06-10, 17:49
nie przenoście mnie plisss, bo dziś i tak pusto na forum a ja mam dylematy ;)

smarowałam do tej pory dziecia pudrodermem, ale posmarowałam dziś roztworem gencjany i widzę, że mu to bardziej pomaga..

i mam teraz dylemat, bo nie wiem, co robić z twarzą, tutaj na razie zostawiłam białe, ale może by też przelecieć na fioletowo? tylko czy mu nie zostaną ślady? to się zmyje? macie doświadczenia w tym temacie?

awkaminska
26-06-10, 17:59
widzisz mówiłam że gancjana,

buzię też, będzie trochę te kropkiw idać szczególnei na skórze głowy (pod włosami) ae to najlepsze rozwiązania, moim się wręcz podobało mieć kropaczki na pyszczkach :) i jeszcze musiałam serduszka rysować...

w sumie u mnie było tak że Daga tak w 10 dniu choroby gdy niezarażała miała długo oczekiwaną wizytę u laryngologa i starałam się ją domyć tak by paniki nie było na korytarzu i spoko a po tygdoniu to już nie było śladu (poza tym co we włosach bo tam jakoś trudniej schodziło)

efik
26-06-10, 18:00
nie poradze, nigdy gencjany nie używałam.... zawsze sie tego fioletu bałam jakoś:)
a nie możesz zadzwonić do swojego lekarza domowego?
moja pani dr z przychodni w weckendy odbiera tel domowy:)

Aneta.
26-06-10, 18:08
nie poradze, nigdy gencjany nie używałam.... zawsze sie tego fioletu bałam jakoś:)
a nie możesz zadzwonić do swojego lekarza domowego?
moja pani dr z przychodni w weckendy odbiera tel domowy:)

już dzwoniłam w sprawie kaszlu, nie będę wydzwaniać jak wariat ;)

Aneta.
26-06-10, 18:09
widzisz mówiłam że gancjana,

buzię też, będzie trochę te kropkiw idać szczególnei na skórze głowy (pod włosami) ae to najlepsze rozwiązania, moim się wręcz podobało mieć kropaczki na pyszczkach :) i jeszcze musiałam serduszka rysować...

w sumie u mnie było tak że Daga tak w 10 dniu choroby gdy niezarażała miała długo oczekiwaną wizytę u laryngologa i starałam się ją domyć tak by paniki nie było na korytarzu i spoko a po tygdoniu to już nie było śladu (poza tym co we włosach bo tam jakoś trudniej schodziło)

no to super, to jedziemy na fioletowo :)

marchewkowa
26-06-10, 18:39
no to super, to jedziemy na fioletowo :)

no to super, jedziemy na "mam problem" :Hyhy:

:Śmiech:

Aneta.
26-06-10, 18:40
no to super, jedziemy na "mam problem" :Hyhy:

:Śmiech:

:D

niech i tak będzie ;)

miamia
26-06-10, 19:21
my właśnie kończymy ospę,
smarowałam Tanno -Hermal Lotio (pediatra poleciła) i gencjaną, te wieksze krosty i na śluzówkach tylko gencjaną, T. miała krosty wszędzie, mnóstwo, nawet na dolnej powiece po wewnetrznej stronie, natychmiast się przyplątało ropne zapalenie spojówek, krosty pojawiały się przez 5 dni, ostatnia pękła po 9 dniach od pojawienia się pierwszych
w okresie wylęgania się ospy- czyli przed poajwieniem się pierwszych plamek, Tośka przeszła szkarlatynę, oczywiście z antybiotykiem
po dwóch tygodniach ospy Toska poza tym, ze ma jeszcze sporo strupów jest w świetnej formie :-)
trzymam kciuki, żeby Wam szybko przechodziło
Edytuję, bo zapomiałam, że przeciw świądowo dawałam jej Fenistil w kroplach - pomagało

Bep
26-06-10, 19:24
Dobrze, że pojechałaś fioletem. Nam pod pudrodremem się paprało. Mat miał okropne ropniaki na plecach. Po fiolecie było - REWELACYJNIE!
Moja mina jak zobaczyłam kumpla Szy z przedszkola z fioletowymi włosami - BEZCENNA! Obecnie Antoś jest nadal ślicznym blondaskiem :Hyhy: więc to na pewno się zmywa ;)

tazmanka
26-06-10, 19:53
nie przenoście mnie plisss, bo dziś i tak pusto na forum a ja mam dylematy ;)

smarowałam do tej pory dziecia pudrodermem, ale posmarowałam dziś roztworem gencjany i widzę, że mu to bardziej pomaga..

i mam teraz dylemat, bo nie wiem, co robić z twarzą, tutaj na razie zostawiłam białe, ale może by też przelecieć na fioletowo? tylko czy mu nie zostaną ślady? to się zmyje? macie doświadczenia w tym temacie?

można śmiało, tylko na śluzówke- np. w buzi, koło oczu, genecjana na wodzie.
Czy domyjesz? na pewno po jakimś czasie:)

tazmanka
26-06-10, 19:55
smarowałam Tanno -Hermal Lotio (pediatra poleciła) i gencjaną, te wieksze krosty i na śluzówkach tylko gencjaną, T. miała krosty wszędzie, mnóstwo, nawet na dolnej powiece po wewnetrznej stronie, natychmiast się przyplątało ropne zapalenie spojówek, krosty pojawiały się przez 5 dni, ostatnia pękła po 9 dniach od pojawienia się pierwszych
w okresie wylęgania się ospy- czyli przed poajwieniem się pierwszych plamek, Tośka przeszła szkarlatynę, oczywiście z antybiotykiem
po dwóch tygodniach ospy Toska poza tym, ze ma jeszcze sporo strupów jest w świetnej formie :-)
Edytuję, bo zapomiałam, że przeciw świądowo dawałam jej Fenistil w kroplach - pomagało

o raju to nieźle ją wzięło, my w tym roku tez szkarlatyna i ospa, ale odstęp czasu 3 miesięczny.

Aneta.
27-06-10, 13:44

no to nieźle Was też wymęczyło..

u nas dziś już jakby lepiej, nie wiem, czy dzięki malowaniu na fioletowo, czy to tak już miało być :) no ale widzę, że krostki już się tak nie paprzą jak przy pudrze.
no i dziś już nie muszę podawać ani przeciwgorączkowych, ani przeciwświądowych leków, kaszel też się schował..

chyba idzie ku dobremu :Niepewny:

Aneta.
27-06-10, 13:45
można śmiało, tylko na śluzówke- np. w buzi, koło oczu, genecjana na wodzie.
Czy domyjesz? na pewno po jakimś czasie:)

ten wodny roztwór jeszcze dodatkowo na wodzie?

tazmanka
27-06-10, 18:14
ten wodny roztwór jeszcze dodatkowo na wodzie?

nie, na całe ciała genecjana na alkoholu- przynajmniej tak lekarka mowila, a na śluzówki ta wodna.

Aneta.
27-06-10, 18:26
nie, na całe ciała genecjana na alkoholu- przynajmniej tak lekarka mowila, a na śluzówki ta wodna.

aha..
a jak ja wszystko robię wodnym, to źle będzie?:Niepewny:

kurcze, oszaleć idzie ;) najgorsze, że ja w życiu nie widziałam jak powinny te krostki wyglądać, jak się "dobrze" goją.. no ale się nie paprze, to chyba ok? :Niepewny: