• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : In vitro nadzieja po raz pierwszy

Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

ptysia80
09-08-12, 22:06
jesssi ptysia to juz w zaawansowanej ciazy :) ja tu rozedrgana jeszcze jestem :D trzymam kciuki za krotki protokol :)

inez mysle ze podjelas dobra decyzje z ta praca w razie czego na sicka zawsze zdazysz pojsc :) co do obliczania ciazy to pewna na 100% nie jestem ale tak czytalam ze 2 tyg od transferu + 2 tyg ale jak bede wiedziec to Ci powiem :D chyba ze kolezanki nam pomoga wczesniej :D

Hej Kobitki :)
Crystal jeszcze raz gratuluje :) no i jak pisalam wczesniej co do terminu to faktycznie liczy sie od 1-go dnia ostatniej miesiaczki plus 2 tyg ale tak jak w moim przypadku termin pokryl sie z dniem zaplodnienia (czyli kolekcja w pt a zaplodnienie w sob wic termin mam 40 na sob :) he he mysle ze rozumiecie ). W naszych przypadkach to jest super ze termin wyliczyc mozna co do godziny hi hi choc normalen ze to nie regula:) Crystal dbaj o siebie i obys nie miala mdlosci :( bo to bardzo uporczywe bardzo :)

Ramzetka wiem przez co przechodzisz ale jak sprobujesz przejesc czyli zagrysc te mdlosci raz drugi to sie moze troszke zmniejsza. Jak ja bylam pierwszy raz u poloznej to mi powiedziala zeby jesc malo i czesto tak co przegrysc. Dlugo nie moglam i sie mezylam az w koncu sie udalo :) codziennie musze cos przegrysc co 2godz bo inaczej mnie mdli i :P

Ineskhan to wyglada na to ze moj protokol byl dlugi he he bo czekalam na okres no i potem zastrzyki :) juz tak daleko zaszlas ze naprawde mocno trzymam kciuki za dlasza cierpliwosc i udane rezultaty :)

Moje dzieciatko rosnie szybciutko scan w czwartek za tydz a ono siedzi i cisnie na pecherz wiec dzis znowu byla emergency wizyta u poloznej he he ale wszystko oki serduszko bije ale juz coraz ciezej je uslyszec bo sie dzieciatko chowa powiedizla pani :)

Pozdrawiam wszystkie i trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

crystal80
09-08-12, 22:59
Crystal, ale Ty miałaś świeży transfer, a nie crio? Po crio rzeczywiscie często sie nie daje progesteronu, bo jest normalna owulacja, ale po punkcji to dziwne. Mnie tłumaczyli, że w cyklu z punkcją może byc upośledzone ciałko żółte, wiec daje się progesteron. Pewnie głupi nie są, nie od wczoraj robią in vitro, a o suplementacji progesteronu są bardzo różne opinie. W Polsce zawsze dają i dużo, za granicą zupełnie inne jest podejście.

Dzieki Madziorex za odpowiedz, to byl moj pierwszy raz wiec mialam świeżaczki. Nie wiem troche panikuje bo nie chce zeby @ mnie nawiedzila :Stres:
Wlasnie poczytalam sobie troche na forum i kazda laska ma progesteron przez 3 miesiace. Ja mam dzis ostatnia dawke i juz :Strach::Strach::Strach:
Nie dosyc ze czlowiek ma teraz tyle stresow to jeszcze to grrrrrrr no coz nic nie poradze jak mi gp nie da jutro to trudno :( jutro ide na bete moze cos sie rozjasni ....
dzieki jeszcze raz Twoje rady sa baaaaardzo cenne :o

ineskhan
10-08-12, 06:39
ptysia ale ten czas zlecial a ty juz za niedlugo bedziesz w polowie.. jak tak sie rozgladam to jakos wszystkim ten czas szybciej leci hehe
ja na razie staram sie nie myslec o przyslzosci i o tescie i wmawiam sobie codziennie, ze co ma byc to bedzie a ja na to nie mam zadnego wplywu, wiec i tak nic nie zmienie a tylko moge sobie zaszkodzci zamartwianiem sie...

crystal z tym progesteronem, kurcze nie chce mi sie wierzyc, ze tak by sprawe pokpili... ja sie wzielam za czytanie i doszukalam , ze on jest po to zeby pomoc w zagniezdzaniu i tak sobie mysle, nie my pierwsz i ni eostatnie tutaj ivf robimy i ze pewnie wiedza co robia, nie ma sie co zastanawiac i stresowac, chociaz warto sporbowac u gp.. troche mnie to dziwi, ze po ivf nie suplementuja progesteronem, no ale nie bedzimey sie klocic z lekarzami chyba... chociaz moze ja jak pojde na ktorys scan to o to zapytam, dlaczego tak jest i czy to nei stwarza zagrozenia.. moze cos sensownego mi powiedza...

swoja droga jak bylam w klinic ei pielegniarka cos tak gadala o komorkach jajaowych, a ja jej na to, ze to najwieksza komorka w organizmie czlowieka, a ona oczy na mnie wybaluszyla ze zdziwiniea i powiedziala, ze nigdy nie slyszla o czyms takim, ze super, ze musi lekarza zapytac... ja sie troche zmeiszalam, i sama zaczelam myslec czy nie palnelam glupstwa ale wrocilam do domu i sprawdzilam, ze mialam racje i tak sie zastanawiam, dlaczego ona o tym nie wiedziala? jest pielegniarka i zajmuje sie leczeniem nieplodnosci..:Hmmm...:

ptysia80
10-08-12, 10:05
Tak Ineskhan tylko patrzec jak dolaczysz do naszego grona he he i zaczniesz panike od poczatku ...czy to wszysko oki z dzidziusiem czemu sie nie rusza itp :) zobaczysz juz niebawem :) Dzidizusia Ci zycze z calego serca :) A tak wogole to ja juz na polmetku tak jak mowisz i kiedy to zlecialo? wybieramy imiona, tak sie zastanawiamy, malujemy pokoik itp ....

Crystal ja osobiscie tez mialam progestern prze 3 miesiace czyli od 9kwietnia do jak sie nie myle 15 czerwca :) ale wydaje mi sie ze Ci lekarze wiedza co robia. A nie bierzesz nic innego do tego? co juz zawiera progesteron ? co do miesiaczki nie przestraszcie sie wszystkie ale mam leki co do wstawania w nocy na siku, zeby nie przyszla :( kazdy ma ta obawe zobaczysz sama. Teraz u mnie jak to polozna wczoraj powiedzaila zaczelo sie "lagoon life" czyli bede coraz mocniej czula dziecka ruchy no i to silne parcie na pecherz, sciegna i miesnie pod brzuszkiem :) bardzo silne uczucie ja bynajmniej takie mam. Wiec glowa do gory laseczki i do przodu juz nieduzo Wam zostalo :) tylko dbac o siebie i uwazac :)

Pozdrawiam Wszystkie KObitki i milego weekendu zycze :)

ramzetka
10-08-12, 13:37
czesc kobietki :)
mialam dzis wizyte u poloznej, tym razem w szpitalu, w ktorym bede rodzic, godzina wypelniania papierow, pobranie krwi(och jak ja za tym tesknilam haha), i dala mi skierowanie na scan, za tydz w piatek..nareszcie, bo strasznie sie denerwuje, czy z dzidzia wszystko ok..choc te mdlosci to chyba z powietrza nie sa:Kciuki::Kciuki: a mdli mnie strasznie, nic do picia mi nie smakuje,przerzucam sie na wode z cytryna znow, staram sie jesc czesto,choc ma wrazenie, ze nic nie przelkne,ale jak juz wezme pierwszy kes, to juz idzie:) dzis bylam w polskim sklepie, zaopatrzylam sie w sucharki, bo mamunia mi tak doradzila, wyprobuje :)
dzis pieeeeekna pogoda:Hura!::Hura!::Hura!:

crystal80
10-08-12, 14:26
mialam dzis wizyte u poloznej, tym razem w szpitalu, w ktorym bede rodzic, godzina wypelniania papierow, pobranie krwi(och jak ja za tym tesknilam haha), i dala mi skierowanie na scan, za tydz w piatek..nareszcie, bo strasznie sie denerwuje, czy z dzidzia wszystko ok..choc te mdlosci to chyba z powietrza nie sa:Kciuki::Kciuki: a mdli mnie strasznie, nic do picia mi nie smakuje,przerzucam sie na wode z cytryna znow, staram sie jesc czesto,choc ma wrazenie, ze nic nie przelkne,ale jak juz wezme pierwszy kes, to juz idzie:) dzis bylam w polskim sklepie, zaopatrzylam sie w sucharki, bo mamunia mi tak doradzila, wyprobuje :)

super gratuluje ramzetka :)
myslalam ze bedziesz miala tez dzisiaj scan ... czyli dzisiaj byla papierkowa robota a za tydz podgladanie dzidziusia :D czy to bedzie Wasz pierwszy scan po transferze ?
kochana te mdlosci to napewno uciazliwe ale z powietrza nie sa :D pocierpiec troche trzeba ale to w wyzszym celu ;P
u nas tez dzis piekna pogoda trzeba to wykorzystac :)

crystal80
10-08-12, 14:38
Tak Ineskhan tylko patrzec jak dolaczysz do naszego grona he he i zaczniesz panike od poczatku ...czy to wszysko oki z dzidziusiem czemu sie nie rusza itp :) zobaczysz juz niebawem :) Dzidizusia Ci zycze z calego serca :) A tak wogole to ja juz na polmetku tak jak mowisz i kiedy to zlecialo? wybieramy imiona, tak sie zastanawiamy, malujemy pokoik itp ....

Crystal ja osobiscie tez mialam progestern prze 3 miesiace czyli od 9kwietnia do jak sie nie myle 15 czerwca :) ale wydaje mi sie ze Ci lekarze wiedza co robia. A nie bierzesz nic innego do tego? co juz zawiera progesteron ? co do miesiaczki nie przestraszcie sie wszystkie ale mam leki co do wstawania w nocy na siku, zeby nie przyszla :( kazdy ma ta obawe zobaczysz sama. Teraz u mnie jak to polozna wczoraj powiedzaila zaczelo sie "lagoon life" czyli bede coraz mocniej czula dziecka ruchy no i to silne parcie na pecherz, sciegna i miesnie pod brzuszkiem :) bardzo silne uczucie ja bynajmniej takie mam. Wiec glowa do gory laseczki i do przodu juz nieduzo Wam zostalo :) tylko dbac o siebie i uwazac :)

Pozdrawiam Wszystkie KObitki i milego weekendu zycze :)

oj Pytsia świete słowa :) najpierw czlowiek martwi sie o kolejne etapy ivf zeby bylo ok a jak juz wyjda te upragnione kreseczki to martwi sie czlowiek o nie zeby wszystko bylo ok na kazdym kolejnym etapie .... ehhhh my kobiety mamy ciekawie ;P

niestety ptysia nie mam juz zadnych innych lekow wiec jesli gp mi nie da dzis tego zelu to niestety lece na zywiol czyli modle sie zeby mi @ nie przyszedla :Stres: objawow jak na @ narazie nie mam tzn czasem mnie cos pokluje w jajniku piersi od jakiegos tygodnia mam obrzmiale i pobolewaja ale nic poza tym... ahhh zobaczymy co ma byc to bedzie na to wplywu nie mam :(

dzisiaj zrobilam bete ( tez musialam sie prosic o to badanie ) moj brat pracuje w tym labie gdzie beda robic badania i moze bedzie juz dzis w stanie powiedzic mi jaki wynik a jak nie to w niedziele bedzie w pracy , napewno sie odezwe jak juz bede wiedziala co i jak :)

pozdrowionka kobitki milego weekendu

ineskhan
10-08-12, 15:01
dziewczyny czuje sie paskudnie... glowa boli, nieodbrz,e slabo mi jest i jestem taka ociezala i otepiala, nie wiem jak to zrobilam ale si eoparzylam dzis w pracy para... czuje sie potwornie.. wlasnie przyjechalam do domu i tez nie wiem jak.. jest mi goraco i poce sie jak swinka, teraz si eprzebralam i troche lepiej.. czy to sa normalne objawy po buserelin? kiedy sie mam zaczac martwic? wlasnei si eklade spac i mam nadzieje, ze jak sie obudze bedzie juz dobrze, a spray mam brac znowu o 16...:Boje się: poradzcie cos pls... kiedy mam sie martwic i dzownic do peileghniarek. na razi edzwonilam do gp o zwolnienie, to mi powiedzieli ze mam sobie sama wypisac na pierwszy tydzien, a potem dala mi wizyte na 20 to mi gp wypisze na jeszcze tydzien.. ech... teraz weekend w pon mam wolne moze mi rpzjedzie,. ale z drugiej storny jak zobaczylam rozpiske na przyszly tydzien w pracy... 8.30 do 18 oczywiscie caly dzien sama i jeszcze lunch 12-1 a potem 5 h bez przerwy... moze bedzie lepiej jak sobei wypisze to zwolnienie na ten tydzien, a potme zobacze co i jak, bo czuje sie parszywie. przepraszam ze tak egoistycznie ale nie mam juz sil na nic ide spac buziaki

Mania 85
10-08-12, 16:34
Hey dziewczynki ja wróciłam wczoraj z Polski , bo bylismy na umówionej wizycie w Gamecie u dr żeby porobic badania dostać leki i wypisać karte do pzrebiegu procedurry. A więc badania musieliśmy zrobić takie : JA kariotyp tokso, morfologia,mutacje i z krwi czy nie mam bakterii oaz 1 dawkę szczepionki na żółtaczkę MĄŻ kariotyp, mutacje i też czy nie ma w nasieniu bakteii. A z leków to dostałam Gonapeptyl 14 zastrzyków. Od dziś zaczynam tabl anty a po 14 dniach zastrzyki potem po 2 tyg wprowadzi mi jeszcze jakieś inne leki ale jeszcze nie wiem co. wizyte mam na 4 września w Polsce wtedy musze zrobic badania mam spotkanie z anestezjologiem. Ucieszyłam się bo lekarz powiedział ze poda nam nawet 3 zarodki jeśli będą gorszej grupy lub jeden tej najlepszej...bo wcześniej chciał podać tylko 1 zarodek nie zależnie od grupy ale go pzrekonałam że wolimy więcej niż jeden jeśli by tyle było. Boje sie tego leczenia jak będe reagować :Boje się: jak reagujecie na ten Gonapeptyl? pozdrawiam

ptysia80
10-08-12, 17:53
oj Pytsia świete słowa :) najpierw czlowiek martwi sie o kolejne etapy ivf zeby bylo ok a jak juz wyjda te upragnione kreseczki to martwi sie czlowiek o nie zeby wszystko bylo ok na kazdym kolejnym etapie .... ehhhh my kobiety mamy ciekawie ;P

niestety ptysia nie mam juz zadnych innych lekow wiec jesli gp mi nie da dzis tego zelu to niestety lece na zywiol czyli modle sie zeby mi @ nie przyszedla :Stres: objawow jak na @ narazie nie mam tzn czasem mnie cos pokluje w jajniku piersi od jakiegos tygodnia mam obrzmiale i pobolewaja ale nic poza tym... ahhh zobaczymy co ma byc to bedzie na to wplywu nie mam :(

dzisiaj zrobilam bete ( tez musialam sie prosic o to badanie ) moj brat pracuje w tym labie gdzie beda robic badania i moze bedzie juz dzis w stanie powiedzic mi jaki wynik a jak nie to w niedziele bedzie w pracy , napewno sie odezwe jak juz bede wiedziala co i jak :)

pozdrowionka kobitki milego weekendu

Crystal nie martw sie na zas widocznie nie kazdemu podaja progesteron nie wiem i nie potrafie Ci powiedziec na czym i od czego to zalezy ale zawsze nalezy byz dobrej mysli ze sie dalej uda i bedzie ok :)Co do piersi to bola mnie do dzisiaj masakra jest czasem lepiej a czasem gorzej ale zawsze sa odczuwalne he he. W pracy mi poradzily starsze kolezanki ze maz tak " seksownie" powinien masowac sutki co pomoze w przyszlosci przy karmieniu piersia...ale jak to robic jak tak bola :)
Teraz niech sie tylko wszystko uklada po Twojej mysli i bedzie super :)

ptysia80
10-08-12, 17:57
dziewczyny czuje sie paskudnie... glowa boli, nieodbrz,e slabo mi jest i jestem taka ociezala i otepiala, nie wiem jak to zrobilam ale si eoparzylam dzis w pracy para... czuje sie potwornie.. wlasnie przyjechalam do domu i tez nie wiem jak.. jest mi goraco i poce sie jak swinka, teraz si eprzebralam i troche lepiej.. czy to sa normalne objawy po buserelin? kiedy sie mam zaczac martwic? wlasnei si eklade spac i mam nadzieje, ze jak sie obudze bedzie juz dobrze, a spray mam brac znowu o 16...:Boje się: poradzcie cos pls... kiedy mam sie martwic i dzownic do peileghniarek. na razi edzwonilam do gp o zwolnienie, to mi powiedzieli ze mam sobie sama wypisac na pierwszy tydzien, a potem dala mi wizyte na 20 to mi gp wypisze na jeszcze tydzien.. ech... teraz weekend w pon mam wolne moze mi rpzjedzie,. ale z drugiej storny jak zobaczylam rozpiske na przyszly tydzien w pracy... 8.30 do 18 oczywiscie caly dzien sama i jeszcze lunch 12-1 a potem 5 h bez przerwy... moze bedzie lepiej jak sobei wypisze to zwolnienie na ten tydzien, a potme zobacze co i jak, bo czuje sie parszywie. przepraszam ze tak egoistycznie ale nie mam juz sil na nic ide spac buziaki

Ineskhan Tobie to najmniej moge pomoc bo ja bralam zastrzyki bylo to calkiem inaczej ale... mdlosci zaczely sie od 1 zastrzyku no i trwaja do dzis :) Przemecz sie Kochana wiesz warto teraz siedze i pisze do Ciebie a moj Plywak tak sobie tam plywa cudownie :) Glowa do gory juz jestes blizej niz dalej a jak chodzisz do pracy to tak o tym nie myslisz to tez lepiej trzymam :Kciuki::Kciuki:

ptysia80
10-08-12, 18:02

Jezeli chodzi o mdlosci to pewnie wiesz , ze sa wywolane wysokim poziomem hormonu HCG w organizmie i slyszalam ze to bardzo dobrze wplywa na Dzieciatko wiec glowa do gory i mecz sie dalej bo Twoje dzieciatko rosnie he he... a tak calkiem serio to naprawde musisz znalesc cos co Ci odpowiada do jedzenia. Probowalam sucharkow i nic, okropne. Ja teraz jem na sniadanie chleb tostowy z maslem i dzemem i to wszystko. Jak zjem co sinnego to zyganko he he wiec musze nadal uwazac hi hi
Pozdrawaim :)

ineskhan
10-08-12, 23:20
Czy buserelin moze powodowac stan podgoraczkowy albo goraczke? Ja chyba zwariuje

ptysia80
11-08-12, 09:20
Czy buserelin moze powodowac stan podgoraczkowy albo goraczke? Ja chyba zwariuje

Hej znalazlam to na str NHS jako efekty uboczne, tego leku i podejrzewam ze polowe z nich Ty masz. Nic nie pisza o zglaszaniu sie do lekarza wiec pewnie lek nalezy kontynuowac tak jak ja milam z metforminem. Zwiekszajac dawke zaczelam zygac i miec biegunke a oni powiedzieli zeby sie przemeczyc :) Wiec pewnie bedziesz sie jeszcze musiala pomeczyc :)
? Nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych? trądzik? zmiany łaknienia? Problemy z krwi? niewyraźne widzenie? tkliwość piersi? zmiany w wielkości piersi? zmiany w masie? problemy z koncentracja? zaparcia? zmniejszenie libido? depresja lub zaostrzenie depresji zasięgnąć porady lekarza w przypadku wystąpienia depresji? trudne lub bolesne stosunki płciowe? suche oczy - Twoje oczy mogą stać się rozdrażnione, czy nosisz soczewki kontaktowe? sucha skóra? ucho lub wzrok problemy? lęk? zawroty głowy? uczucie senności? uczucie nerwowy? Poczucie ciśnienia za okiem? wypadanie włosów? przerost włosy? bóle głowy w tym migreny? problemy ze słuchem? gorących gorąca(chyba chodzi o uderzenia goraca)? reakcje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie skóry, swędzenie, wysypka, pokrzywka, trudności w oddychaniu lub allergicasthma anafilaksja, które mogą prowadzić do wstrząsu - zasięgnąć porady lekarza w przypadku wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznej lub nadwrażliwości? problemy w miejscu wstrzyknięcia takie jak ból? obniżenie gęstości mineralnej kości - może to prowadzić do osteoporozy i złamań kości? problemy z pamięcią: ? menopausalsymptoms: ? problemy metaboliczne? zmiany nastroju? Problemy paznokci? nudności? obrzęk twarzy lub kończyn? torbiel jajnika? zespół hiperstymulacji jajników - to może być śmiertelne. Zasięgnąć porady lekarza, jeśli wystąpią: uczucie napięcia brzucha, biegunka lub zmniejszone wytwarzanie moczu? ból lub sztywność mięśni lub stawów: ? kołatanie serca? parestezje? Produkcja mleka? zmniejszenie tolerancji glukozy - osób z cukrzycą może zaistnieć konieczność dostosowania ich anty-terapii cukrzycowej? problemy snu? stomachpain? pocenie się? pragnienie? szum w uszach? zmęczenie: ? nowotwory? krwawienie z pochwy - może to nastąpić w ciągu pierwszych kilku miesięcy od rozpoczęcia leczenia octanem buserelina. Jeśli to nadal się zdarzyć raz octan buserelina została podjęta przez pewien czas należy zasięgnąć porady lekarza? upławy? suchość pochwy? wymioty? pogorszenie cancersymptoms na początku leczenia, takie jak tumourpain, pogorszenie bonepain jeśli masz raka, który rozprzestrzenił się do kości, problemy z nerkami, problemy neurologiczne, takie jak osłabienie mięśni nóg, trudności w oddawaniu moczu, choroby zakrzepowo lub ogólne złe samopoczucie,? pogorszenie cukrzycy? pogorszenie podwyższonym ciśnieniem tętniczym

ineskhan
11-08-12, 09:31
haha to mnie pocieszylas hahah matko kochana...:Boje się: z moich objawow to:
-poty
-dreszcze
-bol glowy
- bol piersi
- suchosc pochwy
-zwiekszone pragnienie
-slabosc i szybkie meczenie sie
- nudnosci
-zmiana apetytu
-uderzenia goraca
-wczoraj stan podgoraczkowy dzis juz nie
-placzliwosc
-suchosc oczu

mam nadzieje, ze wiecej nie bedzie hehe nic ide na tydzien zwonienia chorobowego i jakso to przemecze...

dziekuje ptysia za odpowiedz bo ja tutaj troche swiruje ;)

ptysia80
11-08-12, 09:39
haha to mnie pocieszylas hahah matko kochana...:Boje się: z moich objawow to:
-poty
-dreszcze
-bol glowy
- bol piersi
- suchosc pochwy
-zwiekszone pragnienie
-slabosc i szybkie meczenie sie
- nudnosci
-zmiana apetytu
-uderzenia goraca
-wczoraj stan podgoraczkowy dzis juz nie
-placzliwosc
-suchosc oczu

mam nadzieje, ze wiecej nie bedzie hehe nic ide na tydzien zwonienia chorobowego i jakso to przemecze...

dziekuje ptysia za odpowiedz bo ja tutaj troche swiruje ;)

Naprawde Ci wierze, bo jak zwykle nie we wszystkich a bynajmniej w wiekszosci przypadkow Cie zbywaj Cie ze wszystko ok. Juz lepiej by bylo jakby Cie zaprosili do przychodni i wytlumaczyli- ja sie wtedy czuje lepiej i pewnie Ty bys tez sie czula bardziej spokojna :) No ale coz niestety tego raczej nie robia :) Dam Ci przyklad -ja sie mecze od poczatku prawie ciazy z katarem i bylam u lekarzy z 3-4 razy i zawsze jak cos to paracetamol :) Dopiero sama wyczytalam na internecie , ze niektorym kobietom w ciazy on przeszkadza bo w wyniku podwyzszonego poziomu estrogenu i progesteronu nasza sluzowka jest nabrzmiala i jest katar a nawet pojawia sie w nim krew. W ten oto sposob sama sie uspokoilam :)
Wiec i Ty badz spokojna jak cos to idz na to zwolnienie odpocznij ale czy to juz koniec za tydz tego leku czy nadal go musisz brac? bo jak tak to zastanow sie moze o dluzszym zwolnieniu ?
Pozdrawiam Cie :) odpoczywaj duzo i jutro bedzie lepiej :)

ineskhan
11-08-12, 10:13
nie wiem jak jest u was, ale u nas tydzien peirwszy chorobowego to sie samemu wypisuje formularz... dopiero wtedy mozna isc do lekarza, wiec ja mam wizyte na 20 sierpnia jakby co.. lek mam brac caly miesiac az do pobrania jajeczek, ale za 12 dni mam zaczac zastrzyki wiec mam nadzieje, ze mi sie polepszy, tak mi mowila przynajmniej pielegniarka, wiec na razie wezme tydzien, zobacze jak sie bede czula i co dalej, bo moze byc tak ze mi przejdzie nie? hehe
mowilam pielegniarce, ze mialam takie okropne skutki uboczne po anty, ale ja w ogole tego nei rozumiem, robia in vitro daja silne hormony,, ktore roznie moga na nas wplywac, ale maja to w d... ze musimy chodzic do pracy, moim zdaniem powinni dawac zwolnienia z pracy, pisemne, a nei ze ja jeszcze musze si estresowac i sama tlumaczyc w pracy czemu chce chorobowe wrrrrr no a potem do lekarza rodzinnego bo klinika uwaza, ze ivf to nic takiego i sobei mozna normalnei rpacowac.. jasne , ze mozna no hcyba ze masz zimne poty, fale goraca, dreszcze, nudnosci i bole glowy i ogolna slabosc, do tego jeszcze jestem obolala cala.. no i wez sobei pracuj z dzieciakami po9 h ... ech.. wlasnie mnei mecza mdlosci...na razie nie bede dzownci nigdzie poczekam az tabletki skoncze brac, to juz jutro ostatnia, dzieki bogu i moze wtedy mi sie troche polepszy.. wkurza mnie to, ze strasznie syzbko sie mecze i dostaje zadyszki... no i znowu pracuj z dziecmi, spacery, zbawy ruchowe... ech.. a wczoraj pol dnia plakalam znowu ja juz nie moge ze soba wytrzymac , raz sie czuje supe ra za chwilke dol.. ale sie wyzalilam, na pewno macie mnie tutaj juz dosyc, nawet nie moge sie normalnei kochac z mezem bo musz euzywac zeli nawilzajacych a i tak czuje, ze mam sucho ...

crystal80
11-08-12, 10:39
coz Inez witaj w świecie hormonów :D
ja najgorzej spray znosilam pamietaj ze teraz przechodzisz sztuczna menopauze, do tej pory zostalo mi duzo efektow ubocznych ze sprayu a nie biore go juz ponad 2 tyg w pon bedzie 3 tyg . Nadal mam dusznosci nie moge za szybko sie podniesc bo mi sie w glowie kreci, mam obolale piersi, mam zadyszke , bole glowy i ogolnie to nie moge podniesc rak do gory bo wszystkie miesnie mnie bola tzn cale cialo mnie boli no i ta zmiennosc nastrojow... mam nadzieje ze Tobie faktycznie troche przejdzie jak zaczniesz brac zastrzyki. Chociaz watpie ze ustapia calkowicie bo to nadal hormony ..

Ja nadal czekam na wynik bety moj brat jutro do pracy idzie to powinnam cos wiedziec bo jak spytalam na pobraniu krwi kiedy wyniki to mi pielegniara powiedziala ze pod koniec przyszlego tyg grrrrr poza tym gp nie dal mi progesteronu wiec jestem zestresowana zeby @ nie przyszla :Stres::Stres::Stres: :Boje się::Boje się::Boje się::Boje się:
no cóż objawów jak na @ nie mam wiec moze bedzie ok ....

milego weekendu kobitki

ineskhan
11-08-12, 10:53
crystal :Kciuki: na pewno bedzie dobrze :) oni musza wiedziec co robia i na pewno wiedza i tak masz szczescie, ze ci bete zrobili :Kciuki:

crystal80
11-08-12, 11:54
crystal :Kciuki: na pewno bedzie dobrze :) oni musza wiedziec co robia i na pewno wiedza i tak masz szczescie, ze ci bete zrobili :Kciuki:

kochana zrobili mi bete bo lekko minelam sie z prawda i powiedzialam im ze z royala kazali zrobic ten test, bo nie chcieli robic. Stwierdzili ze jak sikaniec wyszedl pozytywny to tak jest i juz ....

ineskhan
11-08-12, 13:19
Ech co za kraj dziwny ... Alez ja jestem slaba I obolala

Madziorex
11-08-12, 19:12
Crystal - ja trochę głupieję z tym progesteronem - piszesz, że gp Ci nie przepisał. GP to co? General pracitce? Taki normalny lekarz? Ci to na pewno się nie zanają na in vitro. A klinika in vitro? Potwierdzałaś z nimi, że nie trzeba? Szukałaś na necie, czy ktoś jeszcze nie miał progesteronu? Kurcze - przyznam się, że nigdy nie spotkałam się z brakiem suplementowania progesteronu po in vitro. Może jednak lepiej to jeszcze raz sprawdzić niż potem żałować. Na portalu "nasz bocian" odpowiadają lekarze specjaliści na zadane pytanie - może warto napisać także tam zapytanie, chociaż pewnie do poniedziałku nie odpowiedzą.

Madziorex
11-08-12, 19:15
A może się nie ma czym przejmować - po prostu różne podejścia - tutaj pisze, że w póbie kontrolnej brak progesteronu nie miał wpływu.

http://www.fertstert.org/article/S0015-0282(00)01709-X/abstract

Madziorex
11-08-12, 19:23
i jeszcze jeden, więc chyba nie ma co się przejmować

http://www.fertstert.org/article/S0015-0282(06)00105-1/abstract

crystal80
11-08-12, 19:53
Wierz mi Madziorex ze zrobilismy wszystko zeby dali mi ten progesteron klinika ivf stwierdzila ze taka jest standardowa procedura ze progesteron daja w naszym przypadku na 2 tyg i jesli test jest pozytywny to ok za 3 tyg usg i juz ani bety ani progesteronu nic :( tez nie spotakalam sie na zadnym forum zeby nie dawali progesteronu i opierali sie tylko na tescie z moczu ... no ale coz nie mam na to wplywu .... :(
dzieki za te linki co podsunęlas troche podnosza na duchu ...
zobaczymy co ma byc to bedzie :Boje się:

ineskhan
11-08-12, 20:24
Wierz mi Madziorex ze zrobilismy wszystko zeby dali mi ten progesteron klinika ivf stwierdzila ze taka jest standardowa procedura ze progesteron daja w naszym przypadku na 2 tyg i jesli test jest pozytywny to ok za 3 tyg usg i juz ani bety ani progesteronu nic :( tez nie spotakalam sie na zadnym forum zeby nie dawali progesteronu i opierali sie tylko na tescie z moczu ... no ale coz nie mam na to wplywu .... :(

CRYSTAL JEDNAK MAJA 40% skutecznoci. moze faktycznei to nei ma znaczenia... :Kciuki:

a ja mam objawy menopauzy, dreszcze i fale goraca, normalnei w minute robei sie czerwona jak burak... mama sie ze mnie smieje, ze w babcie sie zamieniam ;) dzis w centrum jak szlam po schodach musialam sie zatrzymac bo sie zasapalam i mi sie slabo zrobilo i dziadek mnie w plecy klepnal i powiedzial poczekaj az bedziesz w moim wieku hehe a ja sobei pomyslalam, nooo teoretycznie jestem :Boje się: teraz czuje sie ok, ale tak kilka razy na dzien czuje sie slabo, kreci mi sie w glowie, fala goraca, dreszcze i nudnosci jeszcze tylko niecaly miesiac hahah

crystal80
11-08-12, 20:45
Inez ja narzekac nie moge w koncu mam II kreski na 3 testach w 8dpt, 11dpt i 14dpt :Wow!: tylko sie martwie zeby utrzymac ich 40% skuteczność przez nastepne 8 miesiecy :)
Czy Ty w swojej magicznej zielonej torebce ile masz progesteronu tzn na ile dni ?
Niestety skutki uboczne sprayu sa niefajne ale dasz rade teraz to juz z górki ;) zobaczysz zaraz Ty bedziesz testowac :D

ineskhan
11-08-12, 21:10
Nie sprawdzalm ile ale pewnie tak jak ty na 2 tygodnie mam 1 paczke no I nie wiem czy tak z gorki to dopiero poczatek jeszcze duzo przede mna ;) a ty masz szanse na blizniaki co nie? :)

ptysia80
11-08-12, 21:40
coz Inez witaj w świecie hormonów :D
ja najgorzej spray znosilam pamietaj ze teraz przechodzisz sztuczna menopauze, do tej pory zostalo mi duzo efektow ubocznych ze sprayu a nie biore go juz ponad 2 tyg w pon bedzie 3 tyg . Nadal mam dusznosci nie moge za szybko sie podniesc bo mi sie w glowie kreci, mam obolale piersi, mam zadyszke , bole glowy i ogolnie to nie moge podniesc rak do gory bo wszystkie miesnie mnie bola tzn cale cialo mnie boli no i ta zmiennosc nastrojow... mam nadzieje ze Tobie faktycznie troche przejdzie jak zaczniesz brac zastrzyki. Chociaz watpie ze ustapia calkowicie bo to nadal hormony ..

Ja nadal czekam na wynik bety moj brat jutro do pracy idzie to powinnam cos wiedziec bo jak spytalam na pobraniu krwi kiedy wyniki to mi pielegniara powiedziala ze pod koniec przyszlego tyg grrrrr poza tym gp nie dal mi progesteronu wiec jestem zestresowana zeby @ nie przyszla :Stres::Stres::Stres: :Boje się::Boje się::Boje się::Boje się:
no cóż objawów jak na @ nie mam wiec moze bedzie ok ....

milego weekendu kobitki

He he Crystal a Ty juz nie przechodzisz skutkow ubocznych spraya tylko zaczynaja Ci dokuczac ciazowe objawy: zdyszka-mam ja do dzis he he, cycki bola jak diabli :), rece dretwieja ale troszke pozniej hi hi - Witaj w gronie :Ciężarówka: he he . wszystko przed Toba - ale sie juz po malutku zaczyna :)

ptysia80
11-08-12, 21:49

Wiesz Crystal oni naprwde chyba wiedza co robia co? moze nie potzrebny byl w tym Twoim przypadku progesteron na dluzej? nie wiem jak oni ustalaja te leki i co na to wplywa, ale napewno musza brac pod uwage wszystkie Twoje badania, i poziomy hormonow co? nie denerwuj sie i mysle ze bedzie dobrze. A bety nie robia faktycznie - wszystko jest na slowo z sikow hi hi :) Ja do pracy nic nie mialam tylko moje slowo ze jestem w ciazy - glupota ale coz tak to tu wyglada :) Glowa do gory i nie daj sie zwariowac hormonom bo teraz wahania nastroju beda Ci dokuczaly :)
Powodzenia Dziewczynki :)

crystal80
11-08-12, 22:15
Inez wierz mi ze zleci jak jeden dzien ;P wiem ze latwo sie mowi ale naprawde bedzie szybciutko niestety z pewnymi uciążliwościami np takimi jak juz wczesniej pisalas ja niestety mialam je do konca i jak ptysia zauwazyla ze teraz to juz chyba ciazowe ... jeszcze troche boje sie glosno do tego przyznac ... Tak moze sie zdarzyc ze beda blizniaki mialam 2 embriony wszczepione wiec sie okaze wkrotce ( mam nadzieje :Boje się: )

Ptysia Tobie tez nie robili badan ? tzn bety ? co za dziwny kraj :Niepewny: czy Ty od testu domowego mialas jakies badania czy musialas czekac na usg ?
Jak ja juz chcialabym byc na Twoim etapie ciaży .... juz bym chyba mogla byc spokojna a napewno spokojniejsza o szczesliwe zakonczenie ....

ineskhan
12-08-12, 09:00
Inez wierz mi ze zleci jak jeden dzien ;P wiem ze latwo sie mowi ale naprawde bedzie szybciutko niestety z pewnymi uciążliwościami np takimi jak juz wczesniej pisalas ja niestety mialam je do konca i jak ptysia zauwazyla ze teraz to juz chyba ciazowe ... jeszcze troche boje sie glosno do tego przyznac ... Tak moze sie zdarzyc ze beda blizniaki mialam 2 embriony wszczepione wiec sie okaze wkrotce ( mam nadzieje :Boje się: )

Ptysia Tobie tez nie robili badan ? tzn bety ? co za dziwny kraj :Niepewny: czy Ty od testu domowego mialas jakies badania czy musialas czekac na usg ?
Jak ja juz chcialabym byc na Twoim etapie ciaży .... juz bym chyba mogla byc spokojna a napewno spokojniejsza o szczesliwe zakonczenie ....

a ja bym chciala byc na twoim heheh

crystal80
12-08-12, 10:39
bedziesz Inez, bedziesz :) juz niedlugo ...

moj brat wyslal mi wyniki mojej bety i 15dpt wynosi 1088 :Wow!::Wow!::Wow!:
troche mi ulzylo

ineskhan
12-08-12, 12:20

troche mi ulzylo

:Hura!::Wow!:
moze to blizniaki :) bo jest dosc wysoka :Kciuki:

marita77
12-08-12, 12:23

troche mi ulzylo
:Wow!::Wow!::Wow!: gratuluję bliźniaków :Hyhy::Hyhy:

crystal80
12-08-12, 12:39
myslicie ze moga byc blizniaki :Hmmm...::Hmmm...::Hmmm...:
nie za niska ta beta jak na blizniaki ??
myslicie ze powinnam zrobic jeszcze jedna bete w przyszlym tyg ??

ptysia80
12-08-12, 13:38
Tak Crystal ja nisetety nie mialam badan krwi tylko z 7 testow zrobionych w domu. Ja osobiscie dopiero tu na forum dowiedzialam sie co to beta hi hi :) Wiec dobrze dla mnie bo az tak nie martwilam sie ale musialam czekac na scan. Scan byl w 7 tyg i tez bylam wsciekla i rozgoryczona , ze to tak pozno, ale szybciej mowia tu ze malo co widac. W 7 tyg zobaczysz te swoje "orzeszki na dyskotece" ja tak nazywalam swoje malenstwo bo wygladalo ja orzeszek ziemny w lupince i w tym biljace serduszko. Obserwuj siebie bo widze ze naprawde zaczynaja Cie juz kochana dopadac humory, nastroje no i potem moga dojsc mdlosci ale dasz rade co sie nie robi dla Dzidzi :)
Jak widzisz kazda z nas mowi : Ty :" jak ja bym chciala Ptysia byc na Twoim miejscu" a Ineskhan : Crystal jak ja bym chciala byc na Twoim" wiec jak widzisz kazdy etap przejsc nalezy :)
Ja tez sie martwie czy wszystko ok, co tam u dzieciatka czy mu dobrze? a teraz jeszcze mam scan w czt 16 i to ostatni gdzie dowiemy sie plec :)
I Tobie zleci do tego pierwszego a potem juz jakos poleci :) a nie przeraz sie , bo moja polozna powiedziala jak dzwonilam umowic sie na 1 wizyte, ze one ta 1 wizyte umawiaja ok 12tyg , bo wczesniej dla nich to nie ciaza :(
Duzo jeszcze innych niespodzianek Was czeka i mnie napewno tez wiec nadal sie uczyc bedziemy :)

Glowy do gory i milej niedzieli naprawde nie myslcie tyle starajcie sie zrelaksowac :)

monika3r
12-08-12, 16:40
crystal80 Gratuluję:Hura!::Hura!::Hura!: Bliźniaki mogą być:Hyhy: ja miałam mniejszą betę :Hyhy:na tym etapie:p ale może też być dziewczynka, bo one "produkują" większe wartości bety:)

Mania 85
12-08-12, 17:00
crystal80 woow gratulacje!!!! super!!!

Mania 85
12-08-12, 17:09
laski moje potrzebuję waszej pomocy:Niepewny:mój mąż musi wypisać sobie wniosek urlopowy aby przyjechać na punkcję moją we wrześniu, mamy kartę stymulacji od lekarza bo teraz nam dał jak bylismy w środę ale troszkę mało z niej jarzymy o co chodzi z tymi datami wypiszę co tu mam wypisane i proszę napiszcie kiedy mozliwa jest prawdopodobna punkcja, dodam że będzie to długi protokól i metodą ICSI. 10 sierpnia zaczełam tabl antykoncepcyjne mam brac je cały miesiąc od 24 sierpnia mam zacząć brać gonapeptyl, wpisane mam pózniej że 4 września jest 1 dniem stymulacji i tez w ten dzień mam zrobic badania krwi, a potem jest data 11 września i nic przy niej nie wypisane, uświadomił mi że jeszcze jakieś leki mi da oprócz tego gonapeptylu ale mi zależy na tej dacie rzekomej punkcji czy to jest właśnie ten 11 września? czy to za wcześnie aby miała juz byc w tym dniu punkcja? prosze pomożcie bo nie wiem a do lekarza sie dziś nie dodzwonię :/

ptysia80
12-08-12, 17:36
laski moje potrzebuję waszej pomocy:Niepewny:mój mąż musi wypisać sobie wniosek urlopowy aby przyjechać na punkcję moją we wrześniu, mamy kartę stymulacji od lekarza bo teraz nam dał jak bylismy w środę ale troszkę mało z niej jarzymy o co chodzi z tymi datami wypiszę co tu mam wypisane i proszę napiszcie kiedy mozliwa jest prawdopodobna punkcja, dodam że będzie to długi protokól i metodą ICSI. 10 sierpnia zaczełam tabl antykoncepcyjne mam brac je cały miesiąc od 24 sierpnia mam zacząć brać gonapeptyl, wpisane mam pózniej że 4 września jest 1 dniem stymulacji i tez w ten dzień mam zrobic badania krwi, a potem jest data 11 września i nic przy niej nie wypisane, uświadomił mi że jeszcze jakieś leki mi da oprócz tego gonapeptylu ale mi zależy na tej dacie rzekomej punkcji czy to jest właśnie ten 11 września? czy to za wcześnie aby miała juz byc w tym dniu punkcja? prosze pomożcie bo nie wiem a do lekarza sie dziś nie dodzwonię :/

Hej Mania widze ze jestesmy sasiadkami he he prawie :)
wedlug moich doswiadczen to tak ta data bedzie Twoja przyblizaona data kolekci. Jak moge wiedziec to do ktoerj kliniki jezdzisz? jesli nie chcesz pisac na forum napisz na private :) fajnie miec znajoma :)

Mania 85
12-08-12, 17:42
Hej Mania widze ze jestesmy sasiadkami he he prawie :)
wedlug moich doswiadczen to tak ta data bedzie Twoja przyblizaona data kolekci. Jak moge wiedziec to do ktoerj kliniki jezdzisz? jesli nie chcesz pisac na forum napisz na private :) fajnie miec znajoma :)

Czyli ten 11 września moze byc już datą punkcji? nie za szybko bo wtedy by wychodziło że brałabym tylko 7 dni zastrzyki na pobudzenie pacy jajników:Niepewny: na innym wątku odpisano mi że ten 11 wrzesnia może oznaczac usg. sama nie wiem co teraz myslec
sasiadkami? a gdzie dokładnie mieszkasz? ja widzisz jeżdzę do gdyni do gamety nie podchodzę u siebie do in vitro.

ptysia80
12-08-12, 17:48
Czyli ten 11 września moze byc już datą punkcji? nie za szybko bo wtedy by wychodziło że brałabym tylko 7 dni zastrzyki na pobudzenie pacy jajników:Niepewny: na innym wątku odpisano mi że ten 11 wrzesnia może oznaczac usg. sama nie wiem co teraz myslec
sasiadkami? a gdzie dokładnie mieszkasz? ja widzisz jeżdzę do gdyni do gamety nie podchodzę u siebie do in vitro. chyba że ja zle zrozumiałam i ty tez podchodzisz w polsce?!

Ja miala Ivf tutaj w Sheffield i dopiero teraz doczytalam, ze Ty jezdzisz do Polski.Ja mieszkam w Worksop pewnie slyszalas o naszej miescinie he he :) Fakt to moze byc Twoj pierwszy scan i wtedy beda widziec jak jajniki pracuja przy Twojej przypadlosci moga byc bardziej oporne i dlatego zaplanowali ten 1 scan na 11. Ja zaczynalam od zastrzykow od 24 marca a potem 1 scan mialam 28 marca czyli 4 dni po i wtedy mnie monitorowali jak pracuja moje jajniki i np zwiekszali moje dawki. Moj finalowy zastrzyk byl 4kwietnia a 6 kolekcja. Jak to jest w Polsce nie wiem, wiecej powie Ci Madziorex lub Tokana. A dlaczego w Polsce a nie tu? Wyczerpalas tu juz swoje szanse? sorki ale nie czytalam tak bardzo forum :)

crystal80
12-08-12, 18:55
Monika 3r , Mania85 dzieki za gratulacje :)
Ptysia80 dzieki za rady, czy ty po scanie ( 7 tyg ) to mialas kolejny scan 12 tyg czy umawialas sie na wizyte z polozna to a kliniki gdzie sie leczylas ona byla czy z innego miejsca ? Jak to wyglada z tymi papierami kto prowadzi ciaze ? Twoj szpital czy klinika gdzie robilas ivf ?

ptysia80
12-08-12, 19:36
Monika 3r , Mania85 dzieki za gratulacje :)
Ptysia80 dzieki za rady, czy ty po scanie ( 7 tyg ) to mialas kolejny scan 12 tyg czy umawialas sie na wizyte z polozna to a kliniki gdzie sie leczylas ona byla czy z innego miejsca ? Jak to wyglada z tymi papierami kto prowadzi ciaze ? Twoj szpital czy klinika gdzie robilas ivf ?

Ja mialam IVF w Sheffield w bardzo malutkiej klinice wygladala jak 2 wielkie domy do kupy zebrane. Pierwsze wrazenie moje bylo :"super co oni mi tu pomoga" he he:) Ale mniejsza z tym teraz to jestem im bardzo bardzo wdzieczna :) Jak pisalam 1 scan u nas byl w 7 tyg tak zeby mozna bylo zobaczyc "orzeszka" i wtedy one ustalaly moja date porodu, wystawily raport i na tym nasza wspolpraca sie skonczyla. Klinika powiedziala mi, ze mam isc do swojego GB i powiedziec mu , ze jestem w ciazy i zeby umowiono mnie na wizyte. Ja nie moglam spotkac sie z polozna w osrodku zdrowia wiec dostalam do niej nr tel i umowilam sie z nia bezposrednio w miejscu gdzie przyjmuje - u mnie to jest Sure Start wiesz te przedszkola :)
U niej ona zaklada Ci ksiazke cizowa zielona he he i wszystko liczy jeszcze raz hi hi i pobiera krew na np HIV, ktore to badania robilo sie przed IVF. Taka procedura, no i prosi o "mocz" do badania wiec jak cos to mozesz juz miec go ze soba he he bo mi np bylo bardzo ciezko zrobic to na miejscu ;)
Polozna przeprowadza caly wywiad srodowiskowy, pyta o wszystkie Twoje, meza i rodzinne choroby- zastanow sie tez dobrze bo np mojemu bratu urodzil sie synek z obustronnym rozszczepem podniebienia i to tez zaznaczyla. Tak w podsumowaniu cala nasza ciaze prowadzi polozna, ja lekarza mam na 22 sierpnia ale nie wiem czy to tylko ja czy to regula , bo moja kolezanka nie miala. U mnie podejrzewaja, ze moze bede miec cukrzyce ciazowa bo przy policystycznych jajnikach i moim BMI 30 moze wystapic. wiec nie wiem czy to ja mam ta przyjemnosc czy kazda z nas po IVF powiem Ci po 22 :)
Jak juz bedziesz miec nr do poloznej i jaky sie cos dzialo to nie wahaj sie dzwonic, one naprawde sa pomocne i powinny takie wlasnie byc. Ja mialam juz swoje 2 paniki i przyjela mnie zaraz bez problemu wiec nie klopotaj sie dzwonic, lub jechac do szpitala. Ja po pierwszych badaniach moczu mialam infekcje drog moczowych i musialam wziasc antybiotyk to bylo poczatkiem czerwca i potem w lipcu poczatkiem zaczelam miec parcie na pecherz mocne i sikanie co 20 min wiec dlugo nie myslac pojechalismy do szpitala, ale mocz byl ok to tylko nasze dzieciatko sobie od tamtego czasu upodobalo moj pecherz he he. Fakt sikam bardzo duzo w nocy to z 6 razy wstaje hi hi :)
Pytaj jak bede mogla to odpowiem... Trzymam :Kciuki::Kciuki: i rosnijcie zdrowo :)

Ramzetka jak tam Dzidzia?

crystal80
12-08-12, 20:11
DZIEKI Ptysia za wyczerpujace informacje :D

Nie mialam pojecia jak to wszystko wyglada tzn slyszalam od kolezanek ale one nie przechodzily ivf wiec nie bylam pewna jak to dokladnie przebiega ... Jest tak jak przypuszczalam ze oni tutaj z bardzo sie nie przejmuja ciaza i jak ma byc to bedzie tzw selekcja naturalna :/
No coz co ma byc to bedzie teraz oby do usg .... mam nadzieje ze nie dostane plamien ...

dzieki jeszcze raz i pozdrawiam

ineskhan
12-08-12, 21:43
crystal czy ty bralas antyhistamine podczas leczenia?

crystal80
12-08-12, 22:02
crystal czy ty bralas antyhistamine podczas leczenia?

nie, nie bralam nawet m zabronilam brac. Tak na wszelki wypadek. Meczy cie alergia ? skonsultuj sie z royalem zeby nie bylo bo niby nie powinno byc problemu ale strzezonego pan Bog strzeze :D

ineskhan
12-08-12, 22:17
nie, nie bralam nawet m zabronilam brac. Tak na wszelki wypadek. Meczy cie alergia ? skonsultuj sie z royalem zeby nie bylo bo niby nie powinno byc problemu ale strzezonego pan Bog strzeze :D

ja mam problem bo ja na roztocza uczulona jestem i zaczyna mi troche swiszczec przy oddechu.. ale jak trzeba to wytrzymam, wszystko wytrzymam, ide jutro do alergologa, ciekawe co ten mi powie

Mania 85
13-08-12, 10:39
Ja miala Ivf tutaj w Sheffield i dopiero teraz doczytalam, ze Ty jezdzisz do Polski.Ja mieszkam w Worksop pewnie slyszalas o naszej miescinie he he :) Fakt to moze byc Twoj pierwszy scan i wtedy beda widziec jak jajniki pracuja przy Twojej przypadlosci moga byc bardziej oporne i dlatego zaplanowali ten 1 scan na 11. Ja zaczynalam od zastrzykow od 24 marca a potem 1 scan mialam 28 marca czyli 4 dni po i wtedy mnie monitorowali jak pracuja moje jajniki i np zwiekszali moje dawki. Moj finalowy zastrzyk byl 4kwietnia a 6 kolekcja. Jak to jest w Polsce nie wiem, wiecej powie Ci Madziorex lub Tokana. A dlaczego w Polsce a nie tu? Wyczerpalas tu juz swoje szanse? sorki ale nie czytalam tak bardzo forum :)

to czekam równiez na odp dziewczyn, które może cos więcej będą wiedzieć :Niepewny: bo ja nie wiem za wiele...o tym 11 :(
to szybko u ciebie poszlo od zastrzyków do punkcji, mi lekarz od razu zaznaczył, że będzie trudno ze stymulacją ale wierzę że nie aż tak trudno:Fiu fiu:
nie nie wyczerpałam, bo tu nie podchodziłam mam niby tu 3 szanse, ale straszne pocedury tu niby mają że długo się czeka nawet rok na kwalifikację, a ja tego czasu za wiele nie mam przez te AMH gin w Pl uświadomoł nam że trzeba jak najszybciej działać bo AMH spada i z każdym rokiem będzie ciężej coś wystymulować, wierzę że się uda za 1 razem a jak nie to pomyślę....:Hmmm...: ale obym nie musiała:Hyhy:

ineskhan
13-08-12, 14:54
mania slyszalas.. a co ci szkodzi isc do lekarza z kompletem badan i sie dopytac? gdzie ty mieszkasz w anglii? ja slyszalam, ze w anglii sie wcale dlugo nei czeka, w polnocnej irl okres oczekiwania to mniej wiecje rok... idz i sie zapisz , bedzie na zas, jesli nawet teraz sie uda, to chociazby na 2 bobasa i za darmo :) moim zdaniem warto sie przejsc do lekarza i dowiedziec, a nie sugerowac sie czyms co sie slyszalo :Kciuki: ogromniaste i na pewno wszystko sie uda, musi!!

tokana
13-08-12, 19:15
Mania - wlasnie przygotowywuje sie do kolejnego podejscia,tzn czekam na okres i zaczynam lub jeszcze poczekam miesiac.Napisze jakie mam zalecenia od lekarza : zaczynam od antykoncepcji przez 21 dni,w ostatnim dniu tabletek zaczynam Gonapeptyl codziennie-okres-i od 2 dc GonalF.Pierwsze usg mam po 6 dniach stymulacji i potem co 2 dni usg.Punkcja powinna byc jak pecherzyki maja ok 18-20 mm,a rosna one ok 2 mm na dobe.Wiec u kazdego jest inaczej,na pewno na pierwszym usg powiedza Ci wstepna date.
Jezeli masz jeszcze jakies pytania to chetnie odpowiem.

Pozdrawiam wszystkich :)

ptysia80
13-08-12, 20:11
to czekam równiez na odp dziewczyn, które może cos więcej będą wiedzieć :Niepewny: bo ja nie wiem za wiele...o tym 11 :(
to szybko u ciebie poszlo od zastrzyków do punkcji, mi lekarz od razu zaznaczył, że będzie trudno ze stymulacją ale wierzę że nie aż tak trudno:Fiu fiu:
nie nie wyczerpałam, bo tu nie podchodziłam mam niby tu 3 szanse, ale straszne pocedury tu niby mają że długo się czeka nawet rok na kwalifikację, a ja tego czasu za wiele nie mam przez te AMH gin w Pl uświadomoł nam że trzeba jak najszybciej działać bo AMH spada i z każdym rokiem będzie ciężej coś wystymulować, wierzę że się uda za 1 razem a jak nie to pomyślę....:Hmmm...: ale obym nie musiała:Hyhy:

Ja ci powiem ze bardzo szybko cala procedura trwala. Jak stwierdzono u mnie w Doncaster zablokowany lewy jajowod, policystyczne jejniki i miesniaka na macicy to skierowali mnie bezposrednio do tej kliniki. I gdybym sie nie wahala i walczyla z waga he he to pewnie juz w zeszlym roku bym byla w ciazy ale... jestem w tym:) W Sheffield na 1 wizycie 1go lutego badania krwi mierzenie i wazenie. Potem kolejna 16 lutego i ostatnia 2 marca gdzie juz dostalam leki w razie nie pojawienia sie miesiaczki i zostalo nam objasnione jak bedzie wszystko razem wygladalo. Nie wiem skad masz informacje ze sa 3 podejscia ale na worksop, i okolice jest tylko jedno i zalezy to od kodu pocztowego niestety. Tylko sheffield mialo chyba 2 lub 3 podejscia refundowane. Wiec jak juz rozumiesz ja mialam jedno jedyne, do tego maksymalnie z zaplodnionych embrionow mogli zamrozic 3 na 3 lata oraz w zwiasku ze mam zaledwie 31 lat nalezal mi sie tylko jeden embronek...i zostal ze mna :) Tak, ze jak widzisz wcale sie dlugo nie czeka nie wiem kto Ci nagadal ale najdluzej bedziesz czekala na zdiagnozowanie bo nie wiem czy przyjma nasze polski wyniki. A i najwazniejsze musisz byc w UK min 3lata:) Ja rowniez rozpoczelam akupunkture zaraz po ostatnim spotkaniu i mysle ze bardzo duzo dala. Mam nadzieje, ze Ci sie teraz uda a moja historia to Tylko kolejne doswiadczenie i nie bedziesz musiala sie za nim rozgladac.
Trzymam moc :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Pozdrawiam Babeczki :)

Madziorex
13-08-12, 20:18
Mania na tym etapie nie da radybwyznaczyc dokladnej daty punkcji. Zalezy jak sie bedziesz styjulowala - moze byc i po 7 dniach i po 14. Ale meskie nasienie mzona zamrozic wiec mozecie tak cyrklowac.

crystal80
13-08-12, 23:18
Ptysia mam pytanko, pierwsze usg mialas w klinice w 7 tyg a pozniej juz nie mialas zadnego w miedzy czasie ? czy to usg 22 bedzie drugim ?? Sorki ale sie nie doczytalam czy po spotkaniu lub na spotkaniu z polozna mialas usg :Niepewny: dzieki :)

ptysia80
14-08-12, 05:45
Ptysia mam pytanko, pierwsze usg mialas w klinice w 7 tyg a pozniej juz nie mialas zadnego w miedzy czasie ? czy to usg 22 bedzie drugim ?? Sorki ale sie nie doczytalam czy po spotkaniu lub na spotkaniu z polozna mialas usg :Niepewny: dzieki :)

Hej Crystal pierwsze usg mialam w klinice w 7 tyg, potem drugie w 12 tyg a teraz 3 w 20 tyg i to juz ostatnie :( Polozna nie robi usg tylko co najwyzej posluchasz serduszka dzieciatka przez aparat zwany Dopler :) Niestety martwie sie juz na zapas jak to bedzie bez zadnego scanu do 9 m-ca ...powinni traktowac nas jako ciaze zagrozone i poswiecac nam wiecej czasu ale niestety maja nas gdzies. Tylko ze Ty z blizniakami powinnas mic usc co miesiac - tak moja kolezanka miala i to z naturalnej ciazy :)

Pozdraiwiam milego dnia zycze :)

Mania 85
14-08-12, 09:02
mania slyszalas.. a co ci szkodzi isc do lekarza z kompletem badan i sie dopytac? gdzie ty mieszkasz w anglii? ja slyszalam, ze w anglii sie wcale dlugo nei czeka, w polnocnej irl okres oczekiwania to mniej wiecje rok... idz i sie zapisz , bedzie na zas, jesli nawet teraz sie uda, to chociazby na 2 bobasa i za darmo :) moim zdaniem warto sie przejsc do lekarza i dowiedziec, a nie sugerowac sie czyms co sie slyszalo :Kciuki: ogromniaste i na pewno wszystko sie uda, musi!!

a to szkodzi, ze ja tu nie mam jeszcze ubez holenderskiego bo jestem tylko na karcie europejskiej a poza tym tu wymagają przetłumaczonych wyników badań, a także wiem że oczekuje sie tu ten rok bo znam takie osoby osobiście może w Anglii to szybciej działa ale tu nie :(

Mania 85
14-08-12, 09:11
Mania - wlasnie przygotowywuje sie do kolejnego podejscia,tzn czekam na okres i zaczynam lub jeszcze poczekam miesiac.Napisze jakie mam zalecenia od lekarza : zaczynam od antykoncepcji przez 21 dni,w ostatnim dniu tabletek zaczynam Gonapeptyl codziennie-okres-i od 2 dc GonalF.Pierwsze usg mam po 6 dniach stymulacji i potem co 2 dni usg.Punkcja powinna byc jak pecherzyki maja ok 18-20 mm,a rosna one ok 2 mm na dobe.Wiec u kazdego jest inaczej,na pewno na pierwszym usg powiedza Ci wstepna date.
Jezeli masz jeszcze jakies pytania to chetnie odpowiem.

Pozdrawiam wszystkich :)

dziekuję ci ślicznie :)
czyli troszkę inaczej ty idziesz bo ja teraz biore tabl anty i po 2 tyg zaczynam brac gonapeptyl co 2 dzień razem z tymi tabl i potem po 11 dniach od zaczecia brania gonapeptylu mam wizyte czyli 4 września i to jest oznaczone jako 1 dzien stymulacji czyli pewnie wtedy ten gonal dostane.
Wczoraj rozmawialam z ginem i wytlumaczyl mi ze tego 11 wrzesnia mam pzrewidywane usg i oceni na kiedy ta ounkcja jest 10% ze to juz tego 11 zatrzyma stymulację ale dzieje sie tak w żadkich przypadkach szczegolnie przy moim amh zaklada ze trzeba bedzie duzej postymulowac niz te 8 dni zalozyl na ta chwile ze najprawdopodobniej bedzie punkcja 15-16 wrzesnia ale kazal jzu byc mojemu M od 13 do 21 wrzesnia aby miec spokoj wiecx moj dzis walczy o ten urlop a bedzie ciezko bo musi wywalczyc 3 tyg bo po transferze jedzimey na wakacje :Fiu fiu: ojjj oby sie udalo....bo jak nie to mamy problem:Stres:

Mania 85
14-08-12, 09:23
Ja ci powiem ze bardzo szybko cala procedura trwala. Jak stwierdzono u mnie w Doncaster zablokowany lewy jajowod, policystyczne jejniki i miesniaka na macicy to skierowali mnie bezposrednio do tej kliniki. I gdybym sie nie wahala i walczyla z waga he he to pewnie juz w zeszlym roku bym byla w ciazy ale... jestem w tym:) W Sheffield na 1 wizycie 1go lutego badania krwi mierzenie i wazenie. Potem kolejna 16 lutego i ostatnia 2 marca gdzie juz dostalam leki w razie nie pojawienia sie miesiaczki i zostalo nam objasnione jak bedzie wszystko razem wygladalo. Nie wiem skad masz informacje ze sa 3 podejscia ale na worksop, i okolice jest tylko jedno i zalezy to od kodu pocztowego niestety. Tylko sheffield mialo chyba 2 lub 3 podejscia refundowane. Wiec jak juz rozumiesz ja mialam jedno jedyne, do tego maksymalnie z zaplodnionych embrionow mogli zamrozic 3 na 3 lata oraz w zwiasku ze mam zaledwie 31 lat nalezal mi sie tylko jeden embronek...i zostal ze mna :) Tak, ze jak widzisz wcale sie dlugo nie czeka nie wiem kto Ci nagadal ale najdluzej bedziesz czekala na zdiagnozowanie bo nie wiem czy przyjma nasze polski wyniki. A i najwazniejsze musisz byc w UK min 3lata:) Ja rowniez rozpoczelam akupunkture zaraz po ostatnim spotkaniu i mysle ze bardzo duzo dala. Mam nadzieje, ze Ci sie teraz uda a moja historia to Tylko kolejne doswiadczenie i nie bedziesz musiala sie za nim rozgladac.
Trzymam moc :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Pozdrawiam Babeczki :)

Ptysia Ptysia Ptysia :) a czy ty pzreczytałas w końcu, ze ja mieszkam w Holandii!!!!!i tu jest inaczej niz u ciebie!!!!nie mieszkam w Anglii a ty nie mieszkasz w Holandii jesteśmy sasiadkami ale dzieli nas sporo kilometrów, u ciebie sa takie procedury i czas oczekiwania a u mnie takie! co do wynikow to nie pzrejda polskie muszą byc tłumaczone.a informacje ze sa 3 podejscia mam z kliniki holenderskiej wiec chyba pewne bo znam osoby co tyle podchodzily wiec jak widzisz nastepna rzecz ktora rozni sie!i nie wiem o co chodzi z tym worksop i sheffield bo tam nie mieszkam ;) ale chyba sa to miasta w ktorych pewnie robia in vitro.moja kolezanka z pracy czeka juz 1,5 roku na in vitro przeszli juz rozmowy, wizyty i kazali czekac bo ida po koleji a oni sa troszkę daleko:) i też wiedzą że mają 3 próby!!!to chyba tyle...:)

Mania 85
14-08-12, 09:27
Mania na tym etapie nie da radybwyznaczyc dokladnej daty punkcji. Zalezy jak sie bedziesz styjulowala - moze byc i po 7 dniach i po 14. Ale meskie nasienie mzona zamrozic wiec mozecie tak cyrklowac.

Tak kochana napisałas dokładnie to co wczoraj objaśnił mi lekarz, że nie wie jak ja będę reagować na stymulację :/ no żałujemy że nie oddalismy jednak do depozytu nasienia bo teraz nie byłoby problemu z tym :( ale chcialo sie na te 1 podejscie oddac świeżutkie no i mamy etraz stres ale dziś się wszystko wyjaśni czekam na info co do urlopu mężusia :Cwaniak:

Mania 85
14-08-12, 09:32
Hej Crystal pierwsze usg mialam w klinice w 7 tyg, potem drugie w 12 tyg a teraz 3 w 20 tyg i to juz ostatnie :( Polozna nie robi usg tylko co najwyzej posluchasz serduszka dzieciatka przez aparat zwany Dopler :) Niestety martwie sie juz na zapas jak to bedzie bez zadnego scanu do 9 m-ca ...powinni traktowac nas jako ciaze zagrozone i poswiecac nam wiecej czasu ale niestety maja nas gdzies. Tylko ze Ty z blizniakami powinnas mic usc co miesiac - tak moja kolezanka miala i to z naturalnej ciazy :)

Jeżeli wolisz byc pewna to zawsze przecież możesz pójśc prywatnie na usg :) i wtedy nie trzeba sie martwić :) w Polsce pzreciez także u większości ginekologów robią ci 3 usg, jezeli idzie sie juz klinika niepołodności i jest sie po in vitro itp to wtedy robią częsciej a tak to też się chodzi na własną rękę na usg żeby mieć ich więcej niz 3 no i miec dzięki temu spokój.

ineskhan
14-08-12, 10:52
Jeżeli wolisz byc pewna to zawsze przecież możesz pójśc prywatnie na usg :) i wtedy nie trzeba sie martwić :) w Polsce pzreciez także u większości ginekologów robią ci 3 usg, jezeli idzie sie juz klinika niepołodności i jest sie po in vitro itp to wtedy robią częsciej a tak to też się chodzi na własną rękę na usg żeby mieć ich więcej niz 3 no i miec dzięki temu spokój.

usg straszne drogie u nas...

ja caly czas myslalam ze ty w anglii mieszkasz ;p

crystal80
14-08-12, 11:33

dzieki Ptysia za odpowiedz :) troche mi ulzylo ze bedzie jeszcze jakies usg po tym w 7 tyg . Mysle ze po 20 tyg to jestes juz w polowie ciazy wiec moze beda jakies usg nieplanowane ... mam nadzieje bo to troche dziwne ze przy koncu nie beda sprawdzac czy np pepowina sie nie owinela ... Mysle ze musi byc jeszcze jakies usg ...
co do mnie to jeszcze nie wiadomo czy to beda blizniaki dowiemy sie za ok 2 tyg mam nadzieje ze wszystko tam ok :)
pozdrawiam

Mania 85
14-08-12, 11:38
usg straszne drogie u nas...

ja caly czas myslalam ze ty w anglii mieszkasz ;p

Przecież mam napisane Rotterdam, więc raczej W Anglii takiego miasta nie ma :Niepewny:
No w dziesiejszych czasach wszystko jest drogie:Fiu fiu:jak sie chce miec pewność to trzeba sobie ten spokój kupić, ja nawet jak podchodze do in vitro w Pl to i tak jak sie uda bedę chodzic na usg także w Holandii i tez ładnie za to będę płacic ale coś za coś, aby byc pewną zdrowego dziecka że takie nosze pod sercem wydam spore pieniądzę i nie będę patrzeć na cenę.U mnie zaplombowanie zęba to koszt 300 euro i takich rzeczy tu nie robie tylko jade do Pl ale nad usg bym sie nie zastanawiała...a tak z ciekawości to jaki koszt tego usg? że cena taka straszna?:Niepewny:

crystal80
14-08-12, 11:46
[QUOTE=Mania 85;4063385]Jeżeli wolisz byc pewna to zawsze przecież możesz pójśc prywatnie na usg :) i wtedy nie trzeba sie martwić :) w Polsce pzreciez także u większości ginekologów robią ci 3 usg, jezeli idzie sie juz klinika niepołodności i jest sie po in vitro itp to wtedy robią częsciej a tak to też się chodzi na własną rękę na usg żeby mieć ich więcej niz 3 no i miec dzięki temu spokój.

Ja nie mieszkam w PL i procedury tutejsze sa inne niz u nas ... pewnie tak zrobie jak pisalas ze zrobie sobie usg prywatne tylko tu nie robia np usg wczesniej niz w 7 tc nawet prywatnie , zobaczymy co mi powiedza na spotkaniu ahhh zobaczymy co bedzie ...
nie pisalam nic o twoim problemie bo nie bardzo sie orientuje jak to wylicza bo to bylo moje pierwsze ivf i u nas za bardzo lekarze nie sa pomocni w objasnianiu takich rzeczy :/ na szczescie mamy to forum :D

Mania 85
14-08-12, 11:53
Ja nie mieszkam w PL i procedury tutejsze sa inne niz u nas ... pewnie tak zrobie jak pisalas ze zrobie sobie usg prywatne tylko tu nie robia np usg wczesniej niz w 7 tc nawet prywatnie , zobaczymy co mi powiedza na spotkaniu ahhh zobaczymy co bedzie ...
nie pisalam nic o twoim problemie bo nie bardzo sie orientuje jak to wylicza bo to bylo moje pierwsze ivf i u nas za bardzo lekarze nie sa pomocni w objasnianiu takich rzeczy :/ na szczescie mamy to forum :D[/QUOTE]

wiem wiem ze nie mieszkasz w Pl masz to widoczne :)
powiedzą same dobre rzeczy, zobaczysz :) czekaj spokojnie.
niestety za dużo nie da sie zrobic w naszej sprawie M i tak musi byc na wszelki wypadek szybciej w Pl bo nie wiemy i lekarz tez nie będzie wiedział kiedy nastapi punkcja a M nie dałby rady zjawić sie nast dnia w klinice aby oddać chłopaków więc musi byc szybciej:Fiu fiu:czekam na info od niego co z tym urlopem...denerwuje się...:Stres:

crystal80
14-08-12, 11:59
niestety za dużo nie da sie zrobic w naszej sprawie M i tak musi byc na wszelki wypadek szybciej w Pl bo nie wiemy i lekarz tez nie będzie wiedział kiedy nastapi punkcja a M nie dałby rady zjawić sie nast dnia w klinice aby oddać chłopaków więc musi byc szybciej:Fiu fiu:czekam na info od niego co z tym urlopem...denerwuje się...:Stres:[/QUOTE]

no niestety jesli nic innego nie jestes w stanie zrobic to trzeba :Kciuki: zeby wszystko wyszlo po waszej mysli :) za pierwszym razem to jest zawsze wielka niewiadoma bo kazda z nas jest inna i inaczej reaguje na hormony takze :Kciuki: za pomyslne wiesci :)

Mania 85
14-08-12, 12:07
niestety za dużo nie da sie zrobic w naszej sprawie M i tak musi byc na wszelki wypadek szybciej w Pl bo nie wiemy i lekarz tez nie będzie wiedział kiedy nastapi punkcja a M nie dałby rady zjawić sie nast dnia w klinice aby oddać chłopaków więc musi byc szybciej:Fiu fiu:czekam na info od niego co z tym urlopem...denerwuje się...:Stres:

no niestety jesli nic innego nie jestes w stanie zrobic to trzeba :Kciuki: zeby wszystko wyszlo po waszej mysli :) za pierwszym razem to jest zawsze wielka niewiadoma bo kazda z nas jest inna i inaczej reaguje na hormony takze :Kciuki: za pomyslne wiesci :)[/QUOTE]

Racja w 100% każda jest inna i może w moim przypadku wcale nie będzie tak zle ze stymulacją może okaże sie że rosną jak na drożdzach bo w każdym cyklu nie mam żadnych problemów z pęcherzykami rosną ładnie do pięknych książkowych rozmiarów więc tu raczej będzie chodzic o ich ilość a nie wielkość :Niepewny:

monika3r
14-08-12, 12:10
[QUOTE=Mania 85;4063385]Jeżeli wolisz byc pewna to zawsze przecież możesz pójśc prywatnie na usg :) i wtedy nie trzeba sie martwić :) w Polsce pzreciez także u większości ginekologów robią ci 3 usg, jezeli idzie sie juz klinika niepołodności i jest sie po in vitro itp to wtedy robią częsciej a tak to też się chodzi na własną rękę na usg żeby mieć ich więcej niz 3 no i miec dzięki temu spokój.

nie pisalam nic o twoim problemie bo nie bardzo sie orientuje jak to wylicza bo to bylo moje pierwsze ivf i u nas za bardzo lekarze nie sa pomocni w objasnianiu takich rzeczy :/ na szczescie mamy to forum :D
Nie robią wcześniej usg bo to jest bez sensu. Dopiero w 7 tc powinno być widać serduszko,a to jest wyznacznikiem zdrowej ciąży i tego, że nie ma tzw. pustego jaja płodowego. W Polsce tez niechętnie robią usg przed 7tc. Wytycznym mojej kliniki było usg najwczesniej 3 tygodnie po pozytywnej becie czyli w 8tc. W trzecim trymestrze warto jest zrobić usg nie tyle ze względu na pępowinę, bo nią okręca i odkręca się dziecko kilka razy i nie jest to żadne realne zagrożenie dla niego;) ale ważniejsza jest ocena prawidłowego wzrostu dziecka, czy nie ma ono hipotrofii (nie przestało rosnąć) czy łożysko prawidłowo funkcjonuje, czy nie skracasię szyjka, jaką dziecko ma pozycję, choć tą położna może sprawdzić dotykając brzucha.

ineskhan
14-08-12, 12:25
mania bardzo ci eprzepraszam, moja wina w ogole nie patrzylam na ten rog gdzie napsiane skad jestes, jakos sobie ubzduralam ze z anglii i juz hehe jeszcze raz wybacz ;p

crystal na pewno bedzie dobrze, grubt to sie nei martw, skoro robi w 7 tc to w 7 i koniec, potem w 12 potem w 20 a potme mozesz sobei sic prywatnie, bodajze w irl jest taniej i mozesz sobei 3d zrobic :)

mania koszt wizyty i usg tutaj to okolo 300 funtow, ja jesli uda mi sie zajsc w ciaze to po 20 tyg pojde prywatnie na usg, pojade do irlandii bo tsam taniej.. bo polski raczej nei bede latac no bo pewnei nie bede chciala ryzykowac, wiem, ze niby nci, ale wiadomo jak czlowiek tak dlugo sie stara o dziecko to potme strasznie sie boi,. ja mam tylko nadzieje, dotrwac do transferu , a potem co ma byc to bedzie, czuje sie paskudnie ale nie wazne, wazne, ze robie to dla Naszego dziecka :)

crystal80
14-08-12, 12:54
mania bardzo ci eprzepraszam, moja wina w ogole nie patrzylam na ten rog gdzie napsiane skad jestes, jakos sobie ubzduralam ze z anglii i juz hehe jeszcze raz wybacz ;p

crystal na pewno bedzie dobrze, grubt to sie nei martw, skoro robi w 7 tc to w 7 i koniec, potem w 12 potem w 20 a potme mozesz sobei sic prywatnie, bodajze w irl jest taniej i mozesz sobei 3d zrobic :)

mania koszt wizyty i usg tutaj to okolo 300 funtow, ja jesli uda mi sie zajsc w ciaze to po 20 tyg pojde prywatnie na usg, pojade do irlandii bo tsam taniej.. bo polski raczej nei bede latac no bo pewnei nie bede chciala ryzykowac, wiem, ze niby nci, ale wiadomo jak czlowiek tak dlugo sie stara o dziecko to potme strasznie sie boi,. ja mam tylko nadzieje, dotrwac do transferu , a potem co ma byc to bedzie, czuje sie paskudnie ale nie wazne, wazne, ze robie to dla Naszego dziecka :)

Dokladnie tak jest jak pisala Ptysia 7 tydz , 12 tydz i 20 tydz a jak chcesz to podesle Ci linki do stron gdzie w Belfscie robia scany i ceny sa od 70f - 189f przy czym ten ostatni to zeby stwierdzic syndrom downa wiec ja raczej bede u nas robic scan :)

ineskhan
14-08-12, 12:56
Dokladnie tak jest jak pisala Ptysia 7 tydz , 12 tydz i 20 tydz a jak chcesz to podesle Ci linki do stron gdzie w Belfscie robia scany i ceny sa od 70f - 189f przy czym ten ostatni to zeby stwierdzic syndrom downa wiec ja raczej bede u nas robic scan :)

crystal ale 70 za scan z wizyta?

crystal80
14-08-12, 12:58
[QUOTE=crystal80;4063588]
Nie robią wcześniej usg bo to jest bez sensu. Dopiero w 7 tc powinno być widać serduszko,a to jest wyznacznikiem zdrowej ciąży i tego, że nie ma tzw. pustego jaja płodowego. W Polsce tez niechętnie robią usg przed 7tc. Wytycznym mojej kliniki było usg najwczesniej 3 tygodnie po pozytywnej becie czyli w 8tc. W trzecim trymestrze warto jest zrobić usg nie tyle ze względu na pępowinę, bo nią okręca i odkręca się dziecko kilka razy i nie jest to żadne realne zagrożenie dla niego;) ale ważniejsza jest ocena prawidłowego wzrostu dziecka, czy nie ma ono hipotrofii (nie przestało rosnąć) czy łożysko prawidłowo funkcjonuje, czy nie skracasię szyjka, jaką dziecko ma pozycję, choć tą położna może sprawdzić dotykając brzucha.

I wyszlo szydlo z worka i brak doswiadczenia ;P dzieki za info tak daleko w przyszlosc jeszcze nie wybiegam bo sie boje :Stres: tyle rzeczy moze sie zdarzyc ehhhh ...

ptysia80
14-08-12, 20:54
Wiatm Kobitki :

Mania przepraszam nie doczytalam.. faktycznie jestes z Holandii, w kazdym kraju inna procedura, inne ceny i kazda z nas zrobi jak uwaza. Ja tez mam znajomych w Holandii i wiem jakie sa tam ceny i wiem ze wszystko zalatwiacie w Polsce. Jest tylko jedna roznica - Wy wsiadacie w autko i po 8 godz jestescie w domku a my prawie 3 razy tyle he he :) Mam nadzieje, ze Tobie wystarczy tylko ta jedna wycieczka to Polski a potem juz piekna zdrowa :Ciężarówka:

Ja faktycznie jak cos bedzie nie tak to mozna sie wyprosic o kolejny scan lub isc prywatnie... u nas Dziewczyny Crystal i Ineskhan sa polskie osrodki i tam mozna podjechac na wizyte. Kosz wydaje mi sie ze ok max ?120, ale wiem ze Was to niestety nie poratuje.
Crystal nie martw sie na zapas mnie tez teraz dotlknela wysypka ciazowa i w czt ide do poloznej masakra zawsze cos he he ... ja sie w ciazy nie nudze hi hi :) ale warto zobaczysz jeszcze troszke :)

Ineskhan trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki: i nie poddawaj sie naprawde warto :)

Mania 85
15-08-12, 10:30
Mania przepraszam nie doczytalam.. faktycznie jestes z Holandii, w kazdym kraju inna procedura, inne ceny i kazda z nas zrobi jak uwaza. Ja tez mam znajomych w Holandii i wiem jakie sa tam ceny i wiem ze wszystko zalatwiacie w Polsce. Jest tylko jedna roznica - Wy wsiadacie w autko i po 8 godz jestescie w domku a my prawie 3 razy tyle he he Mam nadzieje, ze Tobie wystarczy tylko ta jedna wycieczka to Polski a potem juz piekna zdrowa

:) no z tym autkiem to nie tak prosto :Niepewny: bo jedziemy 15 godzin :( a nie 8 więc jak tylko jest mozliwośc to latamy samolotem o wiele taniej no i krócej:Fiu fiu: a ci znajomi podchodzili do procedury in vitro w holandii?pytam tak informacyjnie, bo może już przechodzili to u nich i bym troszkę więcej wiedziała....:Hmmm...:
Ja jestem załamana wczoraj szef mężowi nie dał tego urlopu na wrzesień, przeraziłam się:Strach:może dzis zrobi mi miły prezent urodzinowy i przyniesie takową optymistyczna wiadomość do domku:Foch:

ineskhan
15-08-12, 14:12
crystal potrzebuje twojej pomocy, bo mysle i mysle i spoju mi to nei daje...
czy u ciebie tez tak bylo?
kazali odstawic tabletki 12 sierpnia, a stymulacje zaczynam 23 sierpnia czyli 11 dni po odstawieniu tabletek, normalnei syymulacje zaczyna sie na poczatku cyklu, a ja niby teraz powinnam byc w trakcie okresu, o co tu chodzi? czy ty tez mialas taka dluga przerwe?

Mania 85
15-08-12, 16:25
przed chwila lekarz poinformowal mnie ze w wynikach ktore dostal wyszlo, ze moj mąż jest nosicielem wzw b:Nie nie: masakra nie wiem co o tym myslec slyszalyscie cos o tym jak to sie ma do jego zycia zdrowia teraz i co mu moze grozic? lekarz kazal udac sie do internisty...ale to we wrzesniu dopiero sie uda :( stwierdzil rowniez ze to nie wplywa na in vitro ze dalej dzialamy wedlug planu!!!ale sie zmartwilam cala sie trzese, mam nadzieje ze wyolbrzymiam za bardzo:Niepewny:

ineskhan
15-08-12, 16:37
mania z tego ci mi wiadomo to da sie to wyleczyc, wzw b czli zoltaczka typu b, powinniscie sie chyba zabezpieczac, zebys sie nei zarazila od niego.. ale ja sie tak dobrze na tym nie znam, na pewno lekarz wam wszystko wyjasni. Jesto to cholerstwo nei da sie ukryc, ale nie jest tak najgorzej, C bylaby gorsza. Jak najszybciej do lekarza i na pewno was uspokoi :)
masz szczescie, ze robicie normalne ivf widzisz u nas bylo napisane, ze wzw b lub c czy hiv powoduje, ze nie moga nam zrobic ivf tutaj bo klinika nie jet przystosowana. Jesli lekarz powiedzial ze nie ma sie co martwic i dalej robicie ivf to na pewno wszystko jest w porzadku :)

crystal80
15-08-12, 17:53
crystal potrzebuje twojej pomocy, bo mysle i mysle i spoju mi to nei daje...
czy u ciebie tez tak bylo?
kazali odstawic tabletki 12 sierpnia, a stymulacje zaczynam 23 sierpnia czyli 11 dni po odstawieniu tabletek, normalnei syymulacje zaczyna sie na poczatku cyklu, a ja niby teraz powinnam byc w trakcie okresu, o co tu chodzi? czy ty tez mialas taka dluga przerwe?

Kochana nie panikuj, wszystko jest pod kontrola :) ja tez tak mialam tzn po odstawieniu tab bylam tylko na sprayu przez 11 dni po tym czasie zaczelam zastrzyki. Pamietaj ze teraz produkujesz pecherzyki przez ten czas a zastrzyki powoduja ich wzrost :) Okres powinnas dostac normalnie tak jak zawsze dostawalas po dostawieniu tab wiec wszystko jest jak byc powinno :D kiedy masz pierwszy scan ?

crystal80
15-08-12, 17:58
przed chwila lekarz poinformowal mnie ze w wynikach ktore dostal wyszlo, ze moj mąż jest nosicielem wzw b:Nie nie: masakra nie wiem co o tym myslec slyszalyscie cos o tym jak to sie ma do jego zycia zdrowia teraz i co mu moze grozic? lekarz kazal udac sie do internisty...ale to we wrzesniu dopiero sie uda :( stwierdzil rowniez ze to nie wplywa na in vitro ze dalej dzialamy wedlug planu!!!ale sie zmartwilam cala sie trzese, mam nadzieje ze wyolbrzymiam za bardzo:Niepewny:

U mnie bylo tak samo jak u Inez bo leczymy sie w tej samej klinice i robili nam specjalnie badania krwi przed poczatkiem protokolu i jesli ktorej z nas by mialo wzw b,c i hiv to odpadamy z leczenia. Takze uwazam ze jesli lekarz nie ma problemu z rozpoczeciem leczenia to powinniscie postepowac wg planu. Niestety bardzo czesto wychodza rozne niespodzianki przed leczeniem bo jestesmy wszyscy badani wzdloz i wszerz :) Wszystko bedzie dobrze zaufaj lekarzowi . Glowa do gory bedzie dobrze :D

ineskhan
15-08-12, 18:39
23 siepnia mam zaczynac zastrzyki a pierwszy scan mam 28 ... czyli ok czyli normlany plan, dziwny troche, normalnei zaczynaja stymulacje podczas okresu. Ja odstawilam tabletki w niedziele, dzis jest srida zaden okres sie nie pojawil jeszcze, ale powiedzieli, ze moze sie nie pojawic w ogole i sie nie mam tym przejmowac..

crystal80
15-08-12, 20:04
23 siepnia mam zaczynac zastrzyki a pierwszy scan mam 28 ... czyli ok czyli normlany plan, dziwny troche, normalnei zaczynaja stymulacje podczas okresu. Ja odstawilam tabletki w niedziele, dzis jest srida zaden okres sie nie pojawil jeszcze, ale powiedzieli, ze moze sie nie pojawic w ogole i sie nie mam tym przejmowac..

Jakbys nie zauwazyla to w naszej kochanej klinice wiele rzeczy jest innych niz gdzieindziej ale atk wszystko masz zgodnie z planem, ja dostalam okres normalnie dwa dni po odstawieniu tab byl bardzo skapy ale byl.
Inez wiedza co robia jestem pozytywnym przykladem ( poki co ) :Taniec::Taniec:

ptysia80
15-08-12, 20:40

Hej Ineskhan ja odtswilam tab i okres dostalam dopiero po 3 dniach i to sie dopiero zaczynal rozwijac...nie panikuj w koncu go dostaniesz, nie stersuj sie i pij duzo wody :) Zastrzyki zaczelam od 2 doby no i jak pisalam wczesniej w postach w pon, sr i pt mialam scan zeby sprawdzic jak sie rozwijaja moje pecherzyki :) U Was jest troszke inaczej ale jakos sie Crystal udalo to i Tobie sie uda glowa do gory :) Trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

ptysia80
15-08-12, 20:44

Crystal co do syndromu downa to pewnie juz wiesz ze tu robia przy 1 scanie jesli sie zgodzisz w tym 12 tyg i pobieraja krew :) rosnij zdrowo, mi juz zaczynaj puchnac powoli nozki he he i robie sie duuuzaaa :Strach::Strach: a co to bedzie w 9 miesiacu :)

ptysia80
15-08-12, 20:48
:) no z tym autkiem to nie tak prosto :Niepewny: bo jedziemy 15 godzin :( a nie 8 więc jak tylko jest mozliwośc to latamy samolotem o wiele taniej no i krócej:Fiu fiu: a ci znajomi podchodzili do procedury in vitro w holandii?pytam tak informacyjnie, bo może już przechodzili to u nich i bym troszkę więcej wiedziała....:Hmmm...:
Ja jestem załamana wczoraj szef mężowi nie dał tego urlopu na wrzesień, przeraziłam się:Strach:może dzis zrobi mi miły prezent urodzinowy i przyniesie takową optymistyczna wiadomość do domku:Foch:[/QUOTE]

Nie martw sie mania napewno lekarze cos poradza na wyniki meza :) glowa do gory choc wiem ze jak sie wali to sie wali ale wiedz ze wszystko sie ulozy musicie w to bardzo wierzyc powodzenia :) trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

crystal80
15-08-12, 21:38
Crystal co do syndromu downa to pewnie juz wiesz ze tu robia przy 1 scanie jesli sie zgodzisz w tym 12 tyg i pobieraja krew :) rosnij zdrowo, mi juz zaczynaj puchnac powoli nozki he he i robie sie duuuzaaa :Strach::Strach: a co to bedzie w 9 miesiacu :)

Ptysiu ja pierwszy scan bede miec w 7 tc a o scanie ktory wykrywa zespol downa w prywatnej klinice a nie wiem jak sie to odbywa przez nhs .. Moge poprosic w 12tyg o takie badania ?? Narazie jeszcze dwa tyg do pierwszego scanu i boje sie jak diabli :Boje się: czy to jest normalny scan czy dopochwowy ? co dokladnie powinno byc widac ? pecherzyk ? Serdeuszko juz tez powinno bic prawda ??
Pracujesz normalnie czy jestes na zwolnieniu ? Jak sie czujesz poza puchnacymi nozkami ? Kiedy planujesz isc na maternity ?? Kiedy masz kolejny scan ???

Olusia_gd
16-08-12, 10:14
crystal80 jeszcze raz wielkie dzięki za rady! Trochę poczytałam i poszukałam na forach po tych klinikach i przyznam, że sama już nie wiem. Opinie są w kązdym przypadku i pozytywne i negatywne...coraz bardziej zastanawiam się nad jedną z klinik w gdyni. to jest invimed. poznałam taką kobięte, które starała się z mężem o dziecko i trafili właśnie tam, niedługo mają termin, więc pomyślałam, że to dobry znak dla mnie. ALe jeszcze sprawdzam. co myślicie o tej klinice?

ineskhan
16-08-12, 10:23
takze mamm chorobowe jeszcze na przyszly tydzien, to znacyz nie mam jeszcze, ale w pon ide do lekarza i ma mi dac, chyba nie bedzie robil problemow, jesli bede sie dobrze czula to mam w planach wrocic do pracy na tydzien i potem urlop na 2 tyg i jakos to bedzie...

Crystal jak sie czujesz?

Ptysia alez ci zazdroszcze :) pozytywnie oczywiscie hehe

jessi gdzie jestes? co tam sie dzieje? kiedy zaczynasz/?

a co sie stalo z ramzetka?

Olusia_gd
16-08-12, 10:31
crystal80 jeszcze raz wielkie dzięki za rady! Trochę poczytałam i poszukałam na forach po tych klinikach i przyznam, że sama już nie wiem. Opinie są w kązdym przypadku i pozytywne i negatywne...coraz bardziej zastanawiam się nad jedną z klinik w gdyni. to jest invimed. poznałam taką kobięte, które starała się z mężem o dziecko i trafili właśnie tam, niedługo mają termin, więc pomyślałam, że to dobry znak dla mnie. ALe jeszcze sprawdzam. co myślicie o tej klinice?

crystal80
16-08-12, 10:41

Olusia nie ma sprawy :D Wiem ze to baaaardzo wazna decyzja. Ciesze sie ze masz juz jakas klinike na oku , mysle za po pierwszej wizycie bedziesz miec swoje zdanie i o lekarzu prowadzacym Cie i o klinice wtedy bedziesz wiedziec czy kontynuowac z nimi leczenie czy szukac dalej . Sluchaj intuicji :D
Pozdrawiam i powodzenia zycze :D

crystal80
16-08-12, 10:54
takze mamm chorobowe jeszcze na przyszly tydzien, to znacyz nie mam jeszcze, ale w pon ide do lekarza i ma mi dac, chyba nie bedzie robil problemow, jesli bede sie dobrze czula to mam w planach wrocic do pracy na tydzien i potem urlop na 2 tyg i jakos to bedzie...

Crystal jak sie czujesz?

Ptysia alez ci zazdroszcze :) pozytywnie oczywiscie hehe

jessi gdzie jestes? co tam sie dzieje? kiedy zaczynasz/?

a co sie stalo z ramzetka?

Kochana z chorobowym nie ma problemu tzn ja nie mialam mi lekarz dal od razu na 6 tyg jak uslyszal o co walczymy :D Wszystko zalezy od Ciebie :)
Jak sie czujesz ? Ustapily Ci jakies objawy ??

Ja objawow jakis szczegolnych nie mam, troche piersi pobolewja , czasami brzuch mnie ciagnie ale to chwilke, troche nawyki zywieniowe mi sie zmienily jem mniej i nie moge jesc pewnych rzeczy ( szczegolnie tlustych np kielbasa z grilla ) bo mnie mdli potem ... Nie wiem czy to juz ciazowe czy z mojej glowy ... No i nie moge sie doczekac usg !! to jeszcze 2 tyg ( mam nadzieje ze nie wiecej bo zawal u dostane )

Wlasnie dziewczyny co u Was ??

ineskhan
16-08-12, 11:49
w sumei czuje sie lepiej, jedynie dalej mam czasami zawroty glowy, nudnosci, pobolewanei brzucha, slabosc i zadyszka no i bola mnei kosci i miesnie i to hcyba wszystko :)
okresu jeszcze nie mam... moze w ogole nie dostane? podobno mozna nie dostac...

Mania 85
16-08-12, 16:19

Ja trafiłam do Gamety w Gdyni jak na razie jestem dobrze na nia nastawiona bo lekarz daje nadzieje, konkretny. A co do Invimedu to nie wiem :Niepewny:
Dowiedz sie jaki maja procent udanych ciąż, bo w Gamecie jest 54 % to są dane z 2 lat.

ptysia80
16-08-12, 18:49
Ptysiu ja pierwszy scan bede miec w 7 tc a o scanie ktory wykrywa zespol downa w prywatnej klinice a nie wiem jak sie to odbywa przez nhs .. Moge poprosic w 12tyg o takie badania ?? Narazie jeszcze dwa tyg do pierwszego scanu i boje sie jak diabli :Boje się: czy to jest normalny scan czy dopochwowy ? co dokladnie powinno byc widac ? pecherzyk ? Serdeuszko juz tez powinno bic prawda ??
Pracujesz normalnie czy jestes na zwolnieniu ? Jak sie czujesz poza puchnacymi nozkami ? Kiedy planujesz isc na maternity ?? Kiedy masz kolejny scan ???

Crystal jak pisalam w 12 tyg robia dopiero badania na ten syndrom, bo w 7 widac tylko maly zarodek z bijacym serduszkiem wiec nie zrobia Ci tych badan bo to polega na pomiarach karku dziecka. Wszystko wyjasni Ci polozna na 1 spotkaniu czy ty juz je mialas? I nic Ci nie mowila?a ten scan w 7tyg jest dopochwowy bo to dziecka to ma nawet niecaly centymetr. Widac serduszko od 4 mca. Babka Ci wszystko wyjasni:) ja nadal pracuje I zamierzam isc na maternity od 1 listopada , teraz mialam jakies uczulenie I dostalam masc na egzeme wiec mam ciaze z przebojami :) a tak wogole juz jestem po ostatnim scanie I bede miec CORECZKE :Hura!::Hura!::Hura!:

tokana
16-08-12, 19:05
PTYSIA gratuluje córeczki :Hura!::Hura!::Hura!: Duzo zdrowka zycze:Wow!::Wow!:

crystal80
16-08-12, 19:14
Ptysia SUPERŚNIE !!! Gratuluje córy :Wow!::Wow!::Wow!::Hura!::Hura!::Hura!:

Ja nie pisalam o scanie na zespol downa w 7 tyg bo to logiczne za jest za wczesnie chcialam wiedziec czy w 12tyg moga zrobic to badanie i czy jest ono tez wykonywane przez nhs, wczesniej pisalam ze mozna zrobic taki scan prywatnie a nie wiedzialam czy nhs tez to robia. Jeszcze nie bylam u poloznej bo to chyba za wczesnie, poki co czekam na list z informacja kiedy mam pierwszy (scan jeszcze 2 tyg ) Dzieki za informacje i jeszcze raz GRATULUJE :Hura!::Hura!:

ramzetka
16-08-12, 19:20
Crystal jak pisalam w 12 tyg robia dopiero badania na ten syndrom, bo w 7 widac tylko maly zarodek z bijacym serduszkiem wiec nie zrobia Ci tych badan bo to polega na pomiarach karku dziecka. Wszystko wyjasni Ci polozna na 1 spotkaniu czy ty juz je mialas? I nic Ci nie mowila?a ten scan w 7tyg jest dopochwowy bo to dziecka to ma nawet niecaly centymetr. Widac serduszko od 4 mca. Babka Ci wszystko wyjasni:) ja nadal pracuje I zamierzam isc na maternity od 1 listopada , teraz mialam jakies uczulenie I dostalam masc na egzeme wiec mam ciaze z przebojami :) a tak wogole juz jestem po ostatnim scanie I bede miec CORECZKE :Hura!::Hura!::Hura!:

ptysia gratuluje coreczki :Hura!::Hura!::Hura!::Hura!::Hura!::Hura!:
imie juz wybralas? :D bo ja mam wybrane od baaaaaardzo dawna ;)

ramzetka
16-08-12, 19:29
czesc dziewczyny,
no ja ostatnio rzadko zagladam, bo mnie sie nie chce :Fiu fiu: :Fiu fiu:
strasznego mam lenia, jak wracam z pracy, to nie mam na nic sily, a do tego mdli mnie okropnie, dzis jest troche lepiej wiec zagladam :)

zespol downa- polozna jedna mowila nam o tym, dala ulotki do poczytania, mowila ze jak bede miec scan ten w 12tyg, to mam powiedziec czy chce czy nie, wtedy zbadaja krew, no i na scanie beda patrzec..przeczytalam te ulotki,i wynika z nich, ze najpierw jest ten test z krwi plus scan, i jesli znalazlabym sie w grupie podwyzszonego ryzyka, to wtedy robia drugi test, jak dobrze pamietam to bada sie plyn owodniowy czy cos..i tam jest ryzyka, wprawdzie niby nie duze, ale 1-2 % poronienia..wiec zdecydowalismy z mezem, ze nie chcemy tego testu..bo do drugiej czesci nie podejde, nawet jesli ryzyko byloby nie 1% a 0,0001 nie naraze dzidzi na ktora tyle czekalam i o ktora tyle walczylam..wiec pierwszej czesci, tej z krwi i scanu tez nie chce,bo nie mam zamiaru przez nastepne pol roku sie w razie co stresowac, i wszystkich naokolo lacznie z dzidzia, bo jestem w grupie z wyzszym ryzykiem..nooo, sie rozpisalam :)
aha, i ten test jest u nas za darmo :)
a ja mam jutro scan babeczki, strasznie sie denerwuje, trzymajcie kciuki coby wszystko bylo ok, zebym uslyszala mojego malenstwa serduszko :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

crystal80
16-08-12, 20:19
Ramzetka koniecznie napisz jak juz bedziesz po scanie :) Napewno wszystko bedzie dobrze :D
Dzieki za rozszerzenie tematu scanu i wykrywania zespolu downa.

Trzymaj sie cieplutko i dzidzia tez :)

ptysia80
16-08-12, 20:32
czesc dziewczyny,
no ja ostatnio rzadko zagladam, bo mnie sie nie chce :Fiu fiu: :Fiu fiu:
strasznego mam lenia, jak wracam z pracy, to nie mam na nic sily, a do tego mdli mnie okropnie, dzis jest troche lepiej wiec zagladam :)

zespol downa- polozna jedna mowila nam o tym, dala ulotki do poczytania, mowila ze jak bede miec scan ten w 12tyg, to mam powiedziec czy chce czy nie, wtedy zbadaja krew, no i na scanie beda patrzec..przeczytalam te ulotki,i wynika z nich, ze najpierw jest ten test z krwi plus scan, i jesli znalazlabym sie w grupie podwyzszonego ryzyka, to wtedy robia drugi test, jak dobrze pamietam to bada sie plyn owodniowy czy cos..i tam jest ryzyka, wprawdzie niby nie duze, ale 1-2 % poronienia..wiec zdecydowalismy z mezem, ze nie chcemy tego testu..bo do drugiej czesci nie podejde, nawet jesli ryzyko byloby nie 1% a 0,0001 nie naraze dzidzi na ktora tyle czekalam i o ktora tyle walczylam..wiec pierwszej czesci, tej z krwi i scanu tez nie chce,bo nie mam zamiaru przez nastepne pol roku sie w razie co stresowac, i wszystkich naokolo lacznie z dzidzia, bo jestem w grupie z wyzszym ryzykiem..nooo, sie rozpisalam :)
aha, i ten test jest u nas za darmo :)
a ja mam jutro scan babeczki, strasznie sie denerwuje, trzymajcie kciuki coby wszystko bylo ok, zebym uslyszala mojego malenstwa serduszko :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Ramzetko po tym tescie na downa jesli cos by bylo nie tak to wcale nie musisz podchodzic do dalszych badan to nie jest obowiaskowe :) wszystko bedzie dobrze :)

ptysia80
16-08-12, 20:38
Ptysia SUPERŚNIE !!! Gratuluje córy :Wow!::Wow!::Wow!::Hura!::Hura!::Hura!:

Ja nie pisalam o scanie na zespol downa w 7 tyg bo to logiczne za jest za wczesnie chcialam wiedziec czy w 12tyg moga zrobic to badanie i czy jest ono tez wykonywane przez nhs, wczesniej pisalam ze mozna zrobic taki scan prywatnie a nie wiedzialam czy nhs tez to robia. Jeszcze nie bylam u poloznej bo to chyba za wczesnie, poki co czekam na list z informacja kiedy mam pierwszy (scan jeszcze 2 tyg ) Dzieki za informacje i jeszcze raz GRATULUJE :Hura!::Hura!:

He to sie dogadalysmy? A to badania jest na NHS bezplatnie jak cala reszta. Nie martw sie pytaj polozna o wszystko :)

ptysia80
16-08-12, 20:39
Dziekuje Kobitki za GRATULACJE I powodzenia zycze trzymam:Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

ramzetka
16-08-12, 20:48
Ramzetko po tym tescie na downa jesli cos by bylo nie tak to wcale nie musisz podchodzic do dalszych badan to nie jest obowiaskowe :) wszystko bedzie dobrze :)

wiem wiem ze nie musze podchodzic, i nie chce do tej drugiej czesci podchodzic, dlatego pisze, ze do pierwszej czesci tez nie podejde, bo po co mam sie meczyc przez pol roku w niepewnosci, ze moze jestem w grupie ryzyka..no bo jesli po pierwszej czesci mi powiedza ze jest 40%szansy ze bedzie dzidzia chora, a na druga czesc zeby dokladniej okreslic ryzyko sie nie zgadzam, to znam siebie, i wiem jaka masakre bym miala przez reszte ciazy..wiec wole nie wiedziec nic, co ma byc to bedzie, a dzidzi nie usune w zyciu :)

ramzetka
16-08-12, 20:52
w sumei czuje sie lepiej, jedynie dalej mam czasami zawroty glowy, nudnosci, pobolewanei brzucha, slabosc i zadyszka no i bola mnei kosci i miesnie i to hcyba wszystko :)
okresu jeszcze nie mam... moze w ogole nie dostane? podobno mozna nie dostac...

ines ja bylam na dlugim protokole, ale bez anty, wiec nie wiem jak to powinno wygladac, ale skoro u crystal taki pozytywny rezultat, to na pewno wiedza co robia :Kciuki::Kciuki:
wszystko bedzie ok, ja caly czas mocno zaciskam :Kciuki::Kciuki:

ptysia80
17-08-12, 07:13
Ramzetka nie ma co sie martwic na zas :) dzidzia rosnie i jeszcze troszke poczujesz pierwsze "babelki", niesmiale musniecia i na koniec kopniecia he he :) Na to ostatnie ja nadal czekam ....na tego porzadnego kopniaka hi hi :) Wszystko bedzie dobrze tak nalezy wierzyc, wierzyc ze sie uda i czekac na "TO" CUDO :)

Odpoczywaj Kochana i rosnij zdrowo :)

ineskhan
17-08-12, 09:25
ramzetka na pewno wszystko bedzi edobrze i wiesz co / masz racje, ja tez nie bede podhcodzila do tego badania, bo pytanie jest po co? przeciez to i tak nic nie zmieni... no mam nadzieje, ze bede w ciazy w ogole hehe ja juz tak pisze jakby to mialby byc na pewno ;)

dziewczyny, ktore braly anty i buserelin czy wy tez przytylyscie? jestem taka jakas gruba..zwazylam sie ale na wadze no z kilogram wiecej, a czuje sie okropnie, taka klucha wrecz, a najgorzej z brzuchem...

crystal wytrzymasz , ciesz sie chwila :) a do pracy chodzisz?

ja wczoraj znowu bardzo zle si epoczulam po poludniu, juz nie wiem od czego to zalezy rano zazwyczaj czuje sie ok, poza bolami kregoslupa, a po poludniu sie zaczyna, mdlosci, bole i zawroty glowy i slabosc i w ogole masakra..i ogolnie to poschizowana jestem niezle tym wszystkim ;) az strach pomyslec co bedzie jak sie zastrzyki zaczna.. dostalam chyba cos jakby okres, ale to tylko lekkie brazowe plamienie i pobolewal mnie wczoraj okresowo brzuch..

co sie dzieje z jessi? o ile pamietam miala tez jakos juz za niedlugo zaczynac

ptysia80
17-08-12, 11:14
ramzetka na pewno wszystko bedzi edobrze i wiesz co / masz racje, ja tez nie bede podhcodzila do tego badania, bo pytanie jest po co? przeciez to i tak nic nie zmieni... no mam nadzieje, ze bede w ciazy w ogole hehe ja juz tak pisze jakby to mialby byc na pewno ;)

dziewczyny, ktore braly anty i buserelin czy wy tez przytylyscie? jestem taka jakas gruba..zwazylam sie ale na wadze no z kilogram wiecej, a czuje sie okropnie, taka klucha wrecz, a najgorzej z brzuchem...

crystal wytrzymasz , ciesz sie chwila :) a do pracy chodzisz?

ja wczoraj znowu bardzo zle si epoczulam po poludniu, juz nie wiem od czego to zalezy rano zazwyczaj czuje sie ok, poza bolami kregoslupa, a po poludniu sie zaczyna, mdlosci, bole i zawroty glowy i slabosc i w ogole masakra..i ogolnie to poschizowana jestem niezle tym wszystkim ;) az strach pomyslec co bedzie jak sie zastrzyki zaczna.. dostalam chyba cos jakby okres, ale to tylko lekkie brazowe plamienie i pobolewal mnie wczoraj okresowo brzuch..

co sie dzieje z jessi? o ile pamietam miala tez jakos juz za niedlugo zaczynac

Nie bralam tych lekow ale mysle, ze nie przytylas tylko woda sie zatrzymala wiesz tak jak na okres moze tez tak to byc. w ciazy objawy mam odwrotnie he he rano zle a wieczorkiem zjadlabym konia hi hi :)
Wszystko sie unormuje Ineskhan juz tak niewiele Ci zostalo i bedziesz cieszyc sie z nami :)

ramzetka
17-08-12, 13:25
czesc dziewczyny :)
juz po scanie, wszystko OK:Hura!::Hura!::Hura!::Hura!::Hura!::Hura!: dzidzia rosnie, ma juz jakies 9cm, baba zapomniala wpisac na papierku ile dokladnie, a ja w takim szoku, ze nic nie pamietam:Fiu fiu: wyliczyla termin porodu na tydz wczesniej, i wg tego scanu jestem tydzien dalej, wiec dzis juz 14 tyg2dni :)
niestety nie za wiele widzialam, bo sie dzidzia ulozyla na wznak, ale i tak nie moge sie przestac gapic na zdjecie :)
jestem przeszczesliwa :Hura!::Hura!::Hura!::Hura!:

ramzetka
17-08-12, 13:28
ines, ja bralam buserelin, ale w zastrzykach, troche przytylam, na pewno woda tez sie gromadzi, ale przytylam tez od tych hormonow troche..ale bylo warto :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

ineskhan
17-08-12, 13:33
Ramzetka cudownie :)

ptysia80
17-08-12, 15:18
Ramzetka Gratuluje jeszcze raz i rosnij zdrowo... w tym 20 tyg zobaczysz juz swoja dzidzie tak wyrasnie : nos, oczy, usta- te byly najpiekniejsze :) Grunt, ze teraz jest i rosnie zdrowo a to najwazniejsze :) a jak tam objawy ciazowe??
Pozdrawiam :)

Ineskhan he he w ciazy Ci sie dopiero przytyje hi hi ... kupuj juz ubranka na zas to sie przydadza :) trzymam kochana :Kciuki::Kciuki: za Ciebie :)

Wlasnie co z Jesssi???

Crystal a jak u Ciebie objawy ciazowe???

crystal80
17-08-12, 15:24
czesc dziewczyny :)
juz po scanie, wszystko OK:Hura!::Hura!::Hura!::Hura!::Hura!::Hura!: dzidzia rosnie, ma juz jakies 9cm, baba zapomniala wpisac na papierku ile dokladnie, a ja w takim szoku, ze nic nie pamietam:Fiu fiu: wyliczyla termin porodu na tydz wczesniej, i wg tego scanu jestem tydzien dalej, wiec dzis juz 14 tyg2dni :)
niestety nie za wiele widzialam, bo sie dzidzia ulozyla na wznak, ale i tak nie moge sie przestac gapic na zdjecie :)
jestem przeszczesliwa :Hura!::Hura!::Hura!::Hura!:

Ramzetka GRATULACJE :Wow!::Wow!::Wow!:
Oby dzidzia zdrowo sie rozwijala :) Dzidzia rośnie jak na drożdżach :Hura!::Hura!:

crystal80
17-08-12, 15:28
Ptysiu ja jakos szczegolnych objawow nie mam troche mnie piersi bola i nie moge spac na brzuchu, czasami mnie mdli ale czy to objawy ciazowe czy z glowy to nie wiem. Teraz czekam z niecierpliwoscia na termin scanu zeby zobaczyc czy jest serduszko/a .... :Stres::Stres:

jeszcze raz gratuluje Ci coreczki zeby rosla zdrowo i kopala mame w nerki :D

Mania 85
17-08-12, 16:02
ptysia wielkie gratulacje że będzie księżniczka :)

marita77
17-08-12, 17:41
Ramzetka GRATULACJE :Wow!::Wow!::Wow!:

marita77
17-08-12, 17:42
ptysia wielkie gratulacje że będzie księżniczka :)
będzie nas więcej:Hura!::Hura!::Hura!:-gratulacje !!!!

marita77
17-08-12, 17:44
Ptysiu ja jakos szczegolnych objawow nie mam troche mnie piersi bola i nie moge spac na brzuchu, czasami mnie mdli ale czy to objawy ciazowe czy z glowy to nie wiem. Teraz czekam z niecierpliwoscia na termin scanu zeby zobaczyc czy jest serduszko/a .... :Stres::Stres:

:Kciuki:za scan :Kciuki: za bijące serduszko:Kciuki: i za objawy ciążowe :p

ineskhan
17-08-12, 19:40
Dostalam okres I bardzo zle sie czuje boil brzusio I glowa

crystal80
17-08-12, 19:55
:Kciuki:za scan :Kciuki: za bijące serduszko:Kciuki: i za objawy ciążowe :p

Dzieki maritko77 za kciukasy :Radocha: napewno sie przydadza :D

marita77
17-08-12, 20:57
Dostalam okres I bardzo zle sie czuje boil brzusio I glowa
:Przytulam:

ptysia80
17-08-12, 21:10

Wasnie zapomnialam Ci napisac, ze pierwsze co to odrzucilo mnie od spania na brzuchu... co bardzo kochalam naprawde ale nawet jak nie wiedzialam ze jestem w ciazy przed testem nie moglam na nim spac i do tego uzywalam poduszki miedzy nogi tak zeby nie miec wrazenia ze brzuch mi leci he he :)
Nie martw sie Crystal wszystko bedzie dobrze zobaczysz tego orzeszka z serduszkiem juz niebawem:) a objawy sie zaczynaja mnie piersi bola do dzis, mdli jeszcze czasem ale .... jest Dziewczynka :)
Trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

ptysia80
17-08-12, 21:11
Marita i Mania wielkie dzieki za gratulacje i pozdrawiam :)

ineskhan
18-08-12, 09:13
crystal ty jzu wrocilas do rpacy?

Ptysia ja tez gratuluje dziewczynki :) to moje marzenie... ale ni emusi byc teraz.. w sumei nie wazne, niehc jest chlopak, ale takie mam marzenie, chcialbym miec taka swoja mala dziewczynke..

Mania i ajk sie tam sytuacja rozwija?>

Marita a ty cos kombinujesz teraz? jakie plany ivf?

ptysia80
18-08-12, 09:34

Ptysia ja tez gratuluje dziewczynki :) to moje marzenie... ale ni emusi byc teraz.. w sumei nie wazne, niehc jest chlopak, ale takie mam marzenie, chcialbym miec taka swoja mala dziewczynke..

Ineskhan zycze zeby i Twoje marzenie sie spenilo....... trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki: juz niedlugo kochana :)

crystal80
18-08-12, 12:53
Ja jeszcze do pracy nie wrocilam wzielam offa na kolejne 4 tyg stwierdzilam ze poczekam do scanu i wtedy mam spotkanie z occupational health ( taka pielegniarka zawodowa ) ona mi powie jakie mam prawa i obowiazki jako ciezarna pracownica sluzby zdrowia :) Poki co placa mi 100% wiec nie spieszy mi sie z powrotem do pracy.
Co do koncertu zyczen to ja baaaardzo chcialabym miec chlopca a moj maz corke wiec co bedzie to uszczesliwi nas napewno :) a moze beda blizniaki i bedzie parka od razu ....:Hmmm...: ahhhh pomarzyc fajna rzecz :)
Dzwonilismy wczoraj do kliniki zeby zapytac czy dostali nasz list i czy mamy juz date scanu ale taki balagan tam maja ze znalezc listu nie mogli grrrrrr wiec bedziemy ich molestowac w przyszlym tyg zeby o nas nie zapomnieli i wyznaczyli nam date ...

Inez zobaczysz juz jestes blizej niz dalej zaraz zaczniesz zastrzyki a wtedy bedzie juz migiem :) Bedziemy wtedy wszystkie przezywac nasze ciaze razem :)

Ptysiu masz jeszcze jakies objawy ?? Mysleliscie juz nad imieniem dla swojej ksieżniczki ??

Pozdrawiam i milego weekendu

ineskhan
18-08-12, 14:12
crystal masz racje molestuuj :)

co do mnie, wiesz jak jest na razie to jedna wielka neiwiadomo i nic tak na prawde nie wiem i pewna byc nie moge, wy mozecie sie cieszysc ciazami, ja sie ciesze, ze wam sie udalo, to tez dobrze swiadczy o tych klinikach :) no ale ja na razie jestem na poczatku drogi i patrzec na to musze realnie, chociaz wmawiam sobie caly czas, ze na pewnpo sie uda, z emusi, z eprzeciez zdrowa jestem itd... ech okaze sie z czasem..

crystal80
18-08-12, 16:19
crystal masz racje molestuuj :)

co do mnie, wiesz jak jest na razie to jedna wielka neiwiadomo i nic tak na prawde nie wiem i pewna byc nie moge, wy mozecie sie cieszysc ciazami, ja sie ciesze, ze wam sie udalo, to tez dobrze swiadczy o tych klinikach :) no ale ja na razie jestem na poczatku drogi i patrzec na to musze realnie, chociaz wmawiam sobie caly czas, ze na pewnpo sie uda, z emusi, z eprzeciez zdrowa jestem itd... ech okaze sie z czasem..

I bardzo dobrze sobie tlumaczysz :) Mi tez tak pielegniarka (occ health ) tak mowila ze jesli problem jest ze strony m to sa o wiele wieksze szanse na ciaze ... oczywiscie jej nie wierzylam myslalam ze tak tylko mowi zeby poprawic mi humor ... a jednak ... cos w tym jest :) glowa do gory Inez :) Jeszcze tylko 5 dni do zastrzykow ....

ineskhan
18-08-12, 21:56
crystal nei wiedzialam o tym.. no ale fkt jakies nadzieje to daje, ja na razie tylko mysle o stymulacji zebym dobrze zareagowala i zeby nie bylo problemow. Crystal a jak dlugo ty bylas stymulowana?

ja tez juz niecierpliwe czekam na ten twoj scan, chociaz uwazam, ze nie ma sie co stresowac, ale wiadomo fajnie miec zdjecie dzieciaczka albo i dwoch hehe :Hura!: nie denerwuj sie i odpoczywaj.

Ja zamierzam wziac urlop na 2 tyg a potme wracam do pracy mam nadzieje, ze w ciazy.. bo jak nie.. ech wole o tym nie myslec teraz.. pracuje z dziecmi i szczerze to nie wiem jak mialbym wracac do pracy.. no ale mam nadzieje, ze zyci enie bedzie tak okrutne dla mnie, bo przeciez niczym sobie na to nie zasluzylam.. jeszcze troche .. wiem ze moja mama tez bardzo czeka i sie denerwuje i liczy na to ze sie uda, moj maz podobno sie nie przjemuje.. no ale coz..

ptysia80
18-08-12, 22:51
Crystal jak u mnie wiecej objawow nie ma ale... teraz jak juz wiem ze to dziewczynka, to faktycznie urody mi nie zabrala ale... przyczepiaja sie inne dolegliwosci np. te wysypki, migreny itp a teraz nozki juz puchna i to mocno :) ale co tam da sie zyc :)
Ja po pierwszych dziewczecych zakupach he he ..ile mi jeszcze brakuje masakra hi hi ale pomalutku sie uzbiera no i wszystko prawie rozowe he he :)
Imie kwestia sporna jeszcze nic nie mowie bo meza musze przekonac na 100% :)
POZDRAWIAM :)

crystal80
19-08-12, 09:58
Ptysiu to świetnie ze nie masz juz zadnych objawow bo takie objawy to nie objawy ;)
Gratuluje pierwszych zakupow calych w kolorze "pink" :) suuuuper jak patrze na Twoj suwaczek to nie wierze ze kiedys ja tez bede tak zaawansowana ciazowo :Fiu fiu: strasznie mi sie ciagnie ...
Koniecznie napisz jak juz dojdziecie do porozumienia co do imienia albo wezcie dwa , i Twoje i M :D

Inez dobrze zrozumialam ze wracasz do pracy po tescie ??
Osobiscie przez stres w pracy wolalam poczekac do wyniku zeby moc skupic sie na tym co najwazniejsze .
Pytalas jak u mnie wygladalo stymulowanie : ja mialam tak jak Ty na poczatku tzn zaczelam tab anty potem wszedl spray i po 4 dniach od sprayu odstawilam tab . Zastrzyki (gonal f ) zaczelam po 15 dniach od sprayu. Pierwszy scan mialam 5 dnia brania zastrzykow a drugi 10 dnia. Pobranie jajeczek mialam 28 dnia calego treatmentu , podanie dzieciaczka/ow mialam po 3 dniach od pobrania jajeczek. I od dnia transferu bralam progesteron w zelu przez 2 tyg.
Takze najwazniejsze ze juz zaczelas ... i niestety to odwieczne czekanie :Hyhy:

Pozdrawiam

ineskhan
19-08-12, 12:37
crystal czyli plan mamy taki sam... zastrzyki zaczynam na 15 dzien od rozpoczecia spray i potem na 5 dzien zastrzykow mam 1 scan i na 10 dzien mam miec niby drugi no ale okaze sie co bedzie sie dzialao na pierwszym, czyli plan pewnie standard taki sam dla wszystkich, chociaz moze tylko dla tych gdzie jest czynnik meski.. jeszcze troche musze wytrzymac i caly czas sobie wmawiam, ze na pewno sie uda, a stres mnie po prostu zzera..

tak ja wracam do rpacy po tescie, po pierwsze finansowo nie moge sobei na to pozwolic, niestety mam tylko 80 funtow tygodniowo, a za pierwszy tydzien 20 bo za 3 pierwsze nie placa... no i na punkcje i transfer i potme troche biore urlop, wlasciecielak sie zmeinia 3 wrzesnia, wiec na pewno ebde miala duzo wspracia cokolwiek by sie nei wydarzylo, teraz bym najchetniej nei wracala... bo jak jzu wczensiej pisalam za duzo mam stresow i zero wsparcia, ale bede musiala wrocic na tydzien przed urlopem, bo chyba tak mi sie wydaje, ze jesli nie wroce to zamiast urlopu bede miala dalej chorobowe.. chociaz nie wiem.. jesli bede sie czula dobrze to wroce na ten ostatni tydzien i potem 2 urlopu a jesli nie no to i tak nic nie poradze... bede musiala zostac na chorobowym..

crystal80
19-08-12, 14:53
crystal czyli plan mamy taki sam... zastrzyki zaczynam na 15 dzien od rozpoczecia spray i potem na 5 dzien zastrzykow mam 1 scan i na 10 dzien mam miec niby drugi no ale okaze sie co bedzie sie dzialao na pierwszym, czyli plan pewnie standard taki sam dla wszystkich, chociaz moze tylko dla tych gdzie jest czynnik meski.. jeszcze troche musze wytrzymac i caly czas sobie wmawiam, ze na pewno sie uda, a stres mnie po prostu zzera..

tak ja wracam do rpacy po tescie, po pierwsze finansowo nie moge sobei na to pozwolic, niestety mam tylko 80 funtow tygodniowo, a za pierwszy tydzien 20 bo za 3 pierwsze nie placa... no i na punkcje i transfer i potme troche biore urlop, wlasciecielak sie zmeinia 3 wrzesnia, wiec na pewno ebde miala duzo wspracia cokolwiek by sie nei wydarzylo, teraz bym najchetniej nei wracala... bo jak jzu wczensiej pisalam za duzo mam stresow i zero wsparcia, ale bede musiala wrocic na tydzien przed urlopem, bo chyba tak mi sie wydaje, ze jesli nie wroce to zamiast urlopu bede miala dalej chorobowe.. chociaz nie wiem.. jesli bede sie czula dobrze to wroce na ten ostatni tydzien i potem 2 urlopu a jesli nie no to i tak nic nie poradze... bede musiala zostac na chorobowym..

Inez juz dawno wiedzialam ze mamy taki sam plan tzw standardowy przy problemach ze str m :) koniec koncow mialas zielona torebke z lekami wiec jedziemy na tym samym wózku hihi mam nadzieje ze Twoje starania zakoncza sie sukcesem a to juz niedlugo :D
kiedy masz pierwszy scan ?

ineskhan
19-08-12, 14:58
w czwartek zaczynam zastrzyki a scan w nastepny wtorek czyli to chyba bedzie 28 sierpnia..

ja jestem jeszcze glupia i niedoswiadczona haha i teraz ameryke odkrylam, ze mamy taki sam plan haha ;)

ptysia80
19-08-12, 22:53
Hej Dziewczyny ja ciagle w rozjazdach i zakupy robie he he :)
Crystal juz niedlugo osiagniesz pozycje mojego suwaczka a Ty Ineskhan pozycje Crystal :) ..... i tak sie skoncza nasze problemy he he:) trzymam :Kciuki::Kciuki: :)
Pozdrawiam Kobitki :)

Olusia_gd
20-08-12, 09:35
No i się stało! Wreszcie się zapisałam na wizytę!!!Termin w przyszłym tygodniu! Wybrałam ten invimed, zobaczymy. Tak jak pisałam crystal, sama zobaczę czy mi odpowiadają, jak się tam czuję i w ogóle. Denerwuje się bardzo...ale z relacji innych dziewczyn widzę, ze nie jestem jedyna:)

crystal80
20-08-12, 09:56
Inez ja tez nie wiedzialam co i jak na poczatku zwlaszcza ze na forum dziewczyny pisaly swoje historie i ta nasza kochana klinika jest specyficzna i robi wiele rzeczy tasmowo i wszystkich traktuje standardowo :Hmmm...: ale sa skuteczni ( w moim przypadku ) :D

Ptysia ale masz fajnie ze juz mozesz sobie zaczac tematyczne zakupy robic :Wow!: ja jeszcze poczekam z suwaczkiem do scanu wtedy bede spokojniejsza chyba :Hmmm...::Hmmm...:

Olusia bardzo dobrze zrobilas pierwszy krok do posiadania dzidziusia zrobiony :)
Zobaczysz czy Ci sie spodoba i czy to jest ta klinika ktorej szukasz . Bedzie dobrze informuj nas na biezaco :)

ineskhan
20-08-12, 11:46
Inez ja tez nie wiedzialam co i jak na poczatku zwlaszcza ze na forum dziewczyny pisaly swoje historie i ta nasza kochana klinika jest specyficzna i robi wiele rzeczy tasmowo i wszystkich traktuje standardowo :Hmmm...: ale sa skuteczni ( w moim przypadku ) :D

Ptysia ale masz fajnie ze juz mozesz sobie zaczac tematyczne zakupy robic :Wow!: ja jeszcze poczekam z suwaczkiem do scanu wtedy bede spokojniejsza chyba :Hmmm...::Hmmm...:

Olusia bardzo dobrze zrobilas pierwszy krok do posiadania dzidziusia zrobiony :)
Zobaczysz czy Ci sie spodoba i czy to jest ta klinika ktorej szukasz . Bedzie dobrze informuj nas na biezaco :)

kolezanka mamy z pracy tez zaszla w ciaze przy pierwszym ivf u nas w polnocnej a ma ponad 30 lat :) czyli pewnie wiedza co robia..
ja dzis ide do lekarza po zwolnienie i sie stresuje... glupia hehe a rano nie moglam wstac z lozka tak mnie wkrzyzu boli... codziennie mama co innego heh chcialbymzeby to juz byly objawy ciazowe...

Crystal sama nie moge sie doczekac twojego scanu, jestemc iekawa czy udaly ci sie bzliniaki :) :Kciuki:

Ptysia ach to brzmi jak wiecznosc, te moje kilka ndi a 21 tydzien ciazy to praktycznie na te chwile nieosiagalne...

olusia gratuluej decyzji i zycze powodzenia no i zdaj relacje co i jak :) :Kciuki:

ptysia80
20-08-12, 13:26
Ineskhan doczekasz sie i swojego 21tyg zobaczysz niech sie wszystko uklada :) objawy pewnie beda rozne bo to hormony wiec nie ma co liczyc na ich brak ;)

Olusia ja rowniez gratuluje podjecia decyzji im szybciej tym lepiej :)

Crystal no i za ten Twoj scan :Kciuki::Kciuki::Kciuki: i nich beda blizniaki bedziesz miec wesolo he he :) a najlepiej parka :)

crystal80
20-08-12, 14:36
Dzieki dziewczyny za kciuki :)

Mam nadzieje ze ten scan nastapi w przyszlym tyg bo w przyszly czwartek minie mi 3 tyg od testu i w takim terminie maja go robic... a blizniaki bardzo chetnie chociaz to troche mnie przeraza ale cos wymyslimy zeby ogarnac temat :D

Inez ja mam 32 lata i nie wiem czy to jest jakis wyznacznik skutecznosci kliniki , uwazam ze jak ma byc to bedzie :) ale jesli tylko uwazasz ze to Twoj atut to bardzo dobrze musisz myslec pozytywnie. Czemu boisz sie pojsc do lekarza ???

Ptysia teraz bedziesz miec spotkanie z polozna czy nastepny scan ? jak to wyglada po polowie ciazy ?

ineskhan
20-08-12, 14:52
crystal ja niby teoretycznie powinnam miec duze szanse mam 27 lat ale... tak jak napsialas jak ma byc to bedzie.. znam dziewczyne, ktora tez jest rpzed 30 i sie jej ivf nie udalo... takze, roznie to bywa, trzeba wierzyc i tyle nie? ja to w ogole nie lubei po lekarzach chdozic,a nie tyle ze sie boje co stresuje ze bezie problemy robil.. ja mam takeigo durnego lekarza, ze jak prosilam o wizyte u gina to musialam normalnei sie z nim klocic i na sam koniec napsial mi to skierowanie ale z taka lacha ze myslalam ze mnie zgniecie tam normalnie i dopisal, ze pomimo zapewnien ze wszystko jest ok, to pacjentka si eupiera na wizyte u gina, ech...

Mania 85
20-08-12, 18:19

:) na razie mąż nie dostał urlopu, szef powiedział stanowczo "nie" ale maż go dalej urabia...bo musi :(
a tak to biore tabl anty 24 zaczynam brać zastrzyki a 1 wreześnia lece juz do Polski i tam zostane aż do transferu....nie będę mieć internetu bo nie mam polskiego oraz tam laptopa ani komputerka:Fiu fiu:

ptysia80
20-08-12, 18:41
Crystal po polowie ciazy po drugim scanie juz jest koniec scanow :( teraz tylko polozna no i jak dla mnie jest lekarz w srode to sie zobaczy co tam mi powie :)

Ineskhan tu nie daja skierowan tak od reki bo to co moze robi lekarz GB np ja mialam problem z infekcjami pochwy to moja pani GB mi robila wymazy he he wiec nie licz na latwe zdobycie skierowania. Jak dla mnie gin to nie wiem czy nie ma mniej pojecia niz ogolny he he choc moze na takich trafilam. Traz mam wlasnie wizyte z ginekologiem i sie zobaczy co mi powie :) Nie panikuj, bierz leki oni wiedza co robia :)

Mania powodzenia i oby mezus dostal urlop :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

ineskhan
20-08-12, 18:46
a wiec dostalam zwolnienie na 3 tyg... hmm ok... dzownilam do pracy i pytalam czy moglabym nie wracac z chorobowego tylko wziac tydzien urlopu, codzi o nasze finanse, ale jesli sie nie da to przedluze chorobwe jeszcze o tydzien.. lekarka stweirdzila ze to duzy stres i musze odpoczywac...

Mania idziemy leb w leb... ja zaczynam zastrzyki 23 :) bedziemy pewnie razem testowac, matko kochana hehe no i :Kciuki: za urlop, na pewno dostanie musi mu go dac, moze niehc maz powie o co chodzi, wtedy na pewno dostanie urlop, jak czlowiek jest szczery to mu sie to czesto oplaca :)

Ptysia moja koelzanka mowila, ze niby nie maja robic scanow, ale robia :) w sensie po polowie ciazy ...

kasia21_8
20-08-12, 19:56
hej kobietki. czytam codziennie wasze wpisy i podziwiam was za takie wspólne wsparcie. ja przygotowuje sie do in vitro w białymstoku, jestem już po trzecim zastrzyku gonalu jeszcze trzy i dwa jeszcze inne ale zapomniałam nazwy a chłodzą się w lodówce inie chce mi się wstać sprawdzić. w czwartek jadę na wizytę i lekarz mowił żebym była dostpna przez ok 8 dni. tak się denerwuję a jednocześnie już nie mogę się doczekać. trzymajcie kciuki. ja wam bardzo gorąco kibicuję:Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

marita77
20-08-12, 20:13
hej kobietki. czytam codziennie wasze wpisy i podziwiam was za takie wspólne wsparcie. ja przygotowuje sie do in vitro w białymstoku, jestem już po trzecim zastrzyku gonalu jeszcze trzy i dwa jeszcze inne ale zapomniałam nazwy a chłodzą się w lodówce inie chce mi się wstać sprawdzić. w czwartek jadę na wizytę i lekarz mowił żebym była dostpna przez ok 8 dni. tak się denerwuję a jednocześnie już nie mogę się doczekać. trzymajcie kciuki. ja wam bardzo gorąco kibicuję:Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:
:Kciuki: ogromne :Kciuki: będę czekać na twoje efekty :)

kasia21_8
20-08-12, 20:17
:Kciuki: ogromne :Kciuki: będę czekać na twoje efekty :)

dziękuję ci bardzo:Hura!::Hura!: wspaniałe na forum jest to że tyle jst w was ciepła:Kciuki::Kciuki::Kciuki:

marita77
20-08-12, 20:23
dziękuję ci bardzo:Hura!::Hura!: wspaniałe na forum jest to że tyle jst w was ciepła:Kciuki::Kciuki::Kciuki:
Ja też zdecydowałam sie na invitro ale w Poznaniu, jeśli okaże sie,że nie wyhodujemy zarodeczków to chcemy adoptować zarodek w gre wchodzi Invimed, Nowum W-wa i Białystok :Hyhy:

ptysia80
20-08-12, 20:26
Kasia i Marita :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::K ciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kci uki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuk i::Kciuki: za piekne zarodki niech rosna szybciutko :)

marita77
20-08-12, 20:34
Kasia i Marita :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::K ciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kci uki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuk i::Kciuki: za piekne zarodki niech rosna szybciutko :)
ja muszę poczekać aż cytomegalia sobie pójdzie ale kciuki przydadzą sie na zapas :Hyhy:

ineskhan
20-08-12, 21:13

witaj :) czyli przechodzimy przez to razem :) ogromne :Kciuki: za twoje jajeczka hehe niech rosna ile trzeba i bede kibicowac ic zekac na wyniki :) ja bede niedlugo po tobie..

Ja też zdecydowałam sie na invitro ale w Poznaniu, jeśli okaże sie,że nie wyhodujemy zarodeczków to chcemy adoptować zarodek w gre wchodzi Invimed, Nowum W-wa i Białystok :Hyhy:

Marite :Hura!: i oczywioscie :Kciuki: kiedy zaczynasz?

marita77
20-08-12, 21:23
witaj :) czyli przechodzimy przez to razem :) ogromne :Kciuki: za twoje jajeczka hehe niech rosna ile trzeba i bede kibicowac ic zekac na wyniki :) ja bede niedlugo po tobie..

Marite :Hura!: i oczywioscie :Kciuki: kiedy zaczynasz?
jak cytomegalia sobie ode mnie pójdzie :Foch:

ineskhan
20-08-12, 21:25
jak cytomegalia sobie ode mnie pójdzie :Foch:

a co to za swinstwo? no i ile to trwa? tzn ile czasu czlwoeik sie musi leczyc?

marita77
20-08-12, 21:31
a co to za swinstwo? no i ile to trwa? tzn ile czasu czlwoeik sie musi leczyc?
tego się nie leczy , na to zdobywa sie przeciwciała i czeka sie dosyc długo,żeby to poszlo. Ja zaraziłam sie gdzieś ok 3 m-cy temu . Naczytałam się,że może utrzymywac sie nawet 18 m-cy. Mam nadzieję,że ja powoli będe miała mniejsze miano. Robiłam badania w 2 labach . W pierwszym wyszedl pozytywny wynik, w drugim po tygodniu wyszedł wątpliwy. Teraz w tym tyg. zrobię kolejne badaniw, bo robi się je po ok 2-3 tyg. Cytomegalia to najwiekszę g...no, jak zajdziesz w ciąże z tym to jest zagrożenie płodu-poronienia, wady rozwoju:Foch::Boje się:.

ineskhan
20-08-12, 21:39
och MArita a jak sie tym mozna zarazic?
tutaj w ogole nei badaja na to... :Boje się: ech lepiej nei bede o tym myslec teraz... kochana mam nadzieje, ze badanie wyjdzie dobrze teraz i wszystko bedzie ok i bedziesz mogla juz podchodzic do ivf, powiedz, czy ty wiesz jak sie zarazilas?

crystal80
20-08-12, 21:49
Witaj Kasiu , milo Cie poznac :) :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki: za powodzenie stymulacji :) jak to mowia w kupie raźniej hihihi

Inez tak wlasnie myslalam ze powinnas dostac chorobowe bez problemu mi tez lekarz stwierdzil ze to jest za duzy stres i ze mamy tylko jedna szanse i musimy ja na maksa wykorzystac :) Teraz nie jestes sama i bedziecie z Kasia na tym samym etapie SUPER

Maritka napewno wszystko bedzie dobrze i chorobsko sobie pojdzie szybko :D

Mania mysle ze Inez ma racje ja tez powiedzialabym pracodawcy o co chodzi skoro jest taki uparty i nie chce po dobroci ;) mimo wszystko ta sytuacja jest wyjatkowa nie chodzi o urlop czy inne przyjemnosci tylko o baaaardzo wazna dla Was sprawe. Jak jest normalnym i ludzkim czlowiekiem to pusci Twojego meza do PL . Trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Oj Ptysia to mnie podlamalas ... co u niech jest z tymi scanami ze nie chca ich robic tak jak wszedzie indziej :Niepewny::Niepewny: daj znac jak tam wizyta z lekarzem Ci pojdzie :)

marita77
20-08-12, 21:50
tutaj w ogole nei badaja na to... :Boje się: ech lepiej nei bede o tym myslec teraz... kochana mam nadzieje, ze badanie wyjdzie dobrze teraz i wszystko bedzie ok i bedziesz mogla juz podchodzic do ivf, powiedz, czy ty wiesz jak sie zarazilas?
zarażamy sie przez krew, spermę, ślinę i nawet kichnięcie (metoda kropelkowa), u dentysty, w szpitalu-wszędzie :Boje się:

marita77
20-08-12, 21:54
warto zrobić sobie to badanie,może tak byc ,że już to przechodziłaś często zaraża się tym będąc dzieckiem- w przedszkolach, szkole. Ja niestety ok 3 m-ce temu zaraziłam sie tym , zrobiłam sobie awidność cytomegalii i wiem,że to świeże zakażenie. Ja ogólnie mam słaba odpornośc i wszystko mnie sie czepia :Boje się:Każde kaszlnięcie u kogoslub kichnięcie to obawa,żeby to nie był jakiś wirus i żebym czegoś nie podłapała.

marita77
20-08-12, 21:58
Witaj Kasiu , milo Cie poznac :) :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki: za powodzenie stymulacji :) jak to mowia w kupie raźniej hihihi

Inez tak wlasnie myslalam ze powinnas dostac chorobowe bez problemu mi tez lekarz stwierdzil ze to jest za duzy stres i ze mamy tylko jedna szanse i musimy ja na maksa wykorzystac :) Teraz nie jestes sama i bedziecie z Kasia na tym samym etapie SUPER

Maritka napewno wszystko bedzie dobrze i chorobsko sobie pojdzie szybko :D

Mania mysle ze Inez ma racje ja tez powiedzialabym pracodawcy o co chodzi skoro jest taki uparty i nie chce po dobroci ;) mimo wszystko ta sytuacja jest wyjatkowa nie chodzi o urlop czy inne przyjemnosci tylko o baaaardzo wazna dla Was sprawe. Jak jest normalnym i ludzkim czlowiekiem to pusci Twojego meza do PL . Trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Oj Ptysia to mnie podlamalas ... co u niech jest z tymi scanami ze nie chca ich robic tak jak wszedzie indziej :Niepewny::Niepewny: daj znac jak tam wizyta z lekarzem Ci pojdzie :)
Mój m powiedzial w pracy szefowi o naszych staraniach i teraz nie mamy problemu z wolnym na leczenie, wizyty:Hyhy:

ineskhan
20-08-12, 22:02
zarażamy sie przez krew, spermę, ślinę i nawet kichnięcie (metoda kropelkowa), u dentysty, w szpitalu-wszędzie :Boje się:

ojejku!!! a ja nawet nie wiem gdzie bym to mogla tutaj zrobic, prywatnie mnie nie stac a u gp na pewno nei zrobia... crystal nie pamietasz moze czy nas na to tutaj badali? na jakies tam badali ale czy na to to nie wiem...

crystal nic sie nie bokj przed toba teraz 3 scany na pewno a potem nie boj sie bedzie dobrze :)

kasia21_8
21-08-12, 04:47
dzięki kochane za wsparcie:Hura!::Hura!::Hura!: jesteście wspaniałe:Hura!: marita trzymam:Kciuki: za badania, ja teraz w czwartek będe miała badania krwi robione, orientujecie się jakie to będą badania:Niepewny::Niepewny:

kasia21_8
21-08-12, 04:50
a te drugie zastrzyki to cetrotide, miała je któraś z was:Niepewny:

ineskhan
21-08-12, 08:55
A co bierzesz tearaz? Jakie zastrzyki?

ptysia80
21-08-12, 11:27
a te drugie zastrzyki to cetrotide, miała je któraś z was:Niepewny:

Tak ja mialam. Pierwszy zaczynalam Menopur od 2 doby okresu(24.03) a potem od 28.03 Cetrotide. Te pierwsze pobudzaja pecherzyki do rosniecia a te drugie je hamuja tak aby zachowac balans i nie spowodowac hiperstymulacji w Twoim organizmie :)
Nie panikuj glowa do gory i czekaj na scan tam zobaczysz swoje babelki he he :) a i co do badan krwi do tez na ich podstawie sprawdzaja okolo kiedy beda mogli zaaplikowac zstrzyk finalowy do uwolnienia jajeczek :)
Powodzenia :)

kasia21_8
21-08-12, 14:20
teraz biorę gonal i jutro mam już ostatni ale jutro mam rano też przyjąć ten drugi zastrzyk- cetrotide, czy to tak było u ciebie ptysiu:Niepewny::Niepewny:

crystal80
21-08-12, 15:50
Kasia ja nie mialam tego zastrzyku, mialam gonal f i ovirelle.
Napewno wszytsko bedzie ok kiedy masz wyznaczona punkcje ??
Co do badan krwi to mielismy je robione dwa razy za pierwszym razem bylo to rk temu i nie pamietam wszystkich badan ale pobrali mi 6 próbek krwi i z tego co pamietam bylo to na wszystkie choroby zakazne a drugi raz to bylo zaraz przed rozpoczeciem kuracji i to bylo na hiv i wzw a i c.

Inez tak jak juz napisalam badania robili na choroby zakazne i ponad rok temu nie jestem pewna czy mielismy badanie na chorobe o ktorej pisala Marita ...

Niestety tak bywa ze czasem mozemy sie zarazic czyms nie wiedzac o tym ... przerazajace to :Stres:

ale mialam dzis stresa !! tak mnie zabolal dzis rano brzuch ze mnie obudzil kurcze przestraszylam sie jak nie wiem ale nie mam plamienia ani nic :Niepewny: a bolalo mnie tak dziwnie nie jak na @ tylko tak troche kulo i jakbym miala skurcze nigdy sie tak nie czulam :Boje się: mialam wziac tab ale po jakis 10 min mi przeszlo . Czy ktoras z Was tak miala ?? Mam sie udac do lekarza czy poczekac ??

kasia21_8
21-08-12, 19:18
[QUOTE=crystal80;4069105]Kasia ja nie mialam tego zastrzyku, mialam gonal f i ovirelle.
Co do badan krwi to mielismy je robione dwa razy za pierwszym razem bylo to rk temu i nie pamietam wszystkich badan ale pobrali mi 6 próbek krwi i z tego co pamietam bylo to na wszystkie choroby zakazne a drugi raz to bylo zaraz przed rozpoczeciem kuracji i to bylo na hiv i wzw a i c.

boję się żebym czegoś nie przekombinowała z tymi zastrzykami ale chyba nie jestem ich pierwszą pacjętką:Boje się::Boje się: a oni znają się na swojej robocie:Stres::Stres: co do punkcji to jeszcze nic nie wiem:Hmmm...::Hmmm...: pewnie dowiem się w czwartek na wizycie, a powiedzcie mi czy w czasie obserwacji przed transerem będę miała jeszcze jakieś leki?

ptysia80
21-08-12, 20:04
teraz biorę gonal i jutro mam już ostatni ale jutro mam rano też przyjąć ten drugi zastrzyk- cetrotide, czy to tak było u ciebie ptysiu:Niepewny::Niepewny:

Nie Kasiu tak jak pisalam ja rownoczesnie bralam menopure i cetrotide ale...
kazda z nas ma inne schorzenia i lekarz na podstawie twoich wynikow dobiera leki. Nie patrz na nas bo np Crystal miala tylko gonal i potem ovitrelle, ktory uwalnia jajeczka. Nie panikuj oni musieli dobrac dobrze Ci leki nie pytaj za duzo nas bo jak mowie kazda z nas miala inne schorzenie :)
Jak oni zaczna robic ci usg beda widziec jak Twoje pecherzyki dojrzewaja i w razie co zmienia Ci dawke lub dadza inne leki :) trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

ptysia80
21-08-12, 20:10
Kasia ja nie mialam tego zastrzyku, mialam gonal f i ovirelle.

Inez tak jak juz napisalam badania robili na choroby zakazne i ponad rok temu nie jestem pewna czy mielismy badanie na chorobe o ktorej pisala Marita ...

Niestety tak bywa ze czasem mozemy sie zarazic czyms nie wiedzac o tym ... przerazajace to :Stres:

ale mialam dzis stresa !! tak mnie zabolal dzis rano brzuch ze mnie obudzil kurcze przestraszylam sie jak nie wiem ale nie mam plamienia ani nic :Niepewny: a bolalo mnie tak dziwnie nie jak na @ tylko tak troche kulo i jakbym miala skurcze nigdy sie tak nie czulam :Boje się: mialam wziac tab ale po jakis 10 min mi przeszlo . Czy ktoras z Was tak miala ?? Mam sie udac do lekarza czy poczekac ??

Co do boli to ja nadal czasem mam jak na @ ale mowia ze to normalne. Przezyjesz jeszcze kilka innych rodzajow boli ja tak mialam. Najgorsze byly skurcze w pachwinach nawet w nocy lub w lydkach jak nie jestes pewna dzwon do poloznej ona Cie zbada i pytaj o wszystko :)

crystal80
21-08-12, 21:10
Dzieki Ptysia za odpowiedz :) Troche mnie uspokoilas uffffff
Ogolnie mam dzis niefajny dzien rano te bóle potem cisza i po poludniu to samo i jeszcze doszly takie mdlosci ze szok i do tej pory mnie mdli no i ta zgaga ... masakra jakas :(
oby do jutra ;)

crystal80
21-08-12, 21:14
Nie Kasiu tak jak pisalam ja rownoczesnie bralam menopure i cetrotide ale...
kazda z nas ma inne schorzenia i lekarz na podstawie twoich wynikow dobiera leki. Nie patrz na nas bo np Crystal miala tylko gonal i potem ovitrelle, ktory uwalnia jajeczka. Nie panikuj oni musieli dobrac dobrze Ci leki nie pytaj za duzo nas bo jak mowie kazda z nas miala inne schorzenie :)
Jak oni zaczna robic ci usg beda widziec jak Twoje pecherzyki dojrzewaja i w razie co zmienia Ci dawke lub dadza inne leki :) trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Zgadzam sie z Ptysia Kasiu kazda z nas jest inna i ma inny problem dlatego niekoniecznie musimy miec identyczna kuracje ... ale najwazniejsze zeby dojsc do szczesliwego celu tzn :Ciężarówka: . Lekarze naprawde wiedza co robia nie my pierwsze i nie ostatnie ;)
Pozdrawiam i glowa do gory :)

ptysia80
22-08-12, 08:34
Dzieki Ptysia za odpowiedz :) Troche mnie uspokoilas uffffff
Ogolnie mam dzis niefajny dzien rano te bóle potem cisza i po poludniu to samo i jeszcze doszly takie mdlosci ze szok i do tej pory mnie mdli no i ta zgaga ... masakra jakas :(
oby do jutra ;)

Crystal chyba te bole sa najgorsze bo to nie wiadomo co sie dziej ale pamietaj jakby co to dzwon do poloznej lub jedz do szpitala oni od tego sa:) wiesz dla nich to jest moze smieszne ale nie dla nas ... jak po tylu latach zachodzisz w ciaze nie masz o niej pojecia a tu jeszcze nikt ci nie chce pomoc he he :) Ja jade wlasnie do lekarza i sie zobaczy co mi ten babsztyl powie ....sorki ale mialam z ta doktorka stycznosc raz i dziekuje bardzo a tu pech musze ja dzis widziec jeszcze raz:)

Co u jesssi ?
a Madziorex jak tam , jak dzidiula rosnie ?
a wiesci od Tokany?

kasia21_8
22-08-12, 08:54
hej kochane, wczoraj odebrałam swoje badania krwi i moczu i trochę się przestraszyłam bo moje ob wynosi 45. jutro mam wizytę w białymstoku i trochę się obawiam że jak zrobią swoje badania to może być tak że nie dojdzie do transferu. co wy o tym myślicie, dodam że te badania zrobiłam sama dla włsanej kontroli:Stres::Stres::Stres::Stres:

ptysia80
22-08-12, 10:48
hej kochane, wczoraj odebrałam swoje badania krwi i moczu i trochę się przestraszyłam bo moje ob wynosi 45. jutro mam wizytę w białymstoku i trochę się obawiam że jak zrobią swoje badania to może być tak że nie dojdzie do transferu. co wy o tym myślicie, dodam że te badania zrobiłam sama dla włsanej kontroli:Stres::Stres::Stres::Stres:

Kasiu OB45 jest stanowczo za wysokie wyglada na to ze mozesz miec infekcje drog moczowych ale sprawdz to i nie rob badan na wlasna reke bo tylko sie stresujesz a to nie wplywa dobrze na Twoje przygotowania :( Oni sami wiedza co robia ja tez milam zapalenie pecherza i moze nawet w terakcie transferu bo pozniej wyszlo przy 1 wizycie z polozna. Ja zrezygnowalam nawet z mojego prawa jazdy zeby sie nie stresowac :) pomys o tym zeby pozniej nie pluc sobie w brode :) :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

crystal80
22-08-12, 12:15
Crystal chyba te bole sa najgorsze bo to nie wiadomo co sie dziej ale pamietaj jakby co to dzwon do poloznej lub jedz do szpitala oni od tego sa:) wiesz dla nich to jest moze smieszne ale nie dla nas ... jak po tylu latach zachodzisz w ciaze nie masz o niej pojecia a tu jeszcze nikt ci nie chce pomoc he he :) Ja jade wlasnie do lekarza i sie zobaczy co mi ten babsztyl powie ....sorki ale mialam z ta doktorka stycznosc raz i dziekuje bardzo a tu pech musze ja dzis widziec jeszcze raz:)

Co u jesssi ?
a Madziorex jak tam , jak dzidiula rosnie ?
a wiesci od Tokany?

Masz racje Ptysiu ze te bóle sa okropne ehhhhh... dzisiaj juz jest ok i nic mnie nie boli za to moj maz wczoraj byl baaardzo milutki i stwierdzil ze moje piersi wygladaja ja piersi zombie ;P hihi mam mnostwo bardzo ciemnych zylek na piersiach wczesniej tez mialam ale nie tak wyraznych i tak wiele ;)
Ja jeszcze nie zapisalam sie do poloznej czekam na scan... kiedy Ty sie zapisalas ? poszlas do gp i on Cie skierowal czy sama sie zapisalas ?

Dzisiaj dostalam list i do 5.o9 bede sie stresowac i paznokcie obgryzac bo jeszcze 2 tyg do SCANU :Boje się: :Boje się: to bedzie 41dpt (6 tyg bez jednego dnia ) czy juz bedzie widac serduszko ??

monika3r
22-08-12, 12:42
Masz racje Ptysiu ze te bóle sa okropne ehhhhh... dzisiaj juz jest ok i nic mnie nie boli za to moj maz wczoraj byl baaardzo milutki i stwierdzil ze moje piersi wygladaja ja piersi zombie ;P hihi mam mnostwo bardzo ciemnych zylek na piersiach wczesniej tez mialam ale nie tak wyraznych i tak wiele ;)
Ja jeszcze nie zapisalam sie do poloznej czekam na scan... kiedy Ty sie zapisalas ? poszlas do gp i on Cie skierowal czy sama sie zapisalas ?

Dzisiaj dostalam list i do 5.o9 bede sie stresowac i paznokcie obgryzac bo jeszcze 2 tyg do SCANU :Boje się: :Boje się: to bedzie 41dpt (6 tyg bez jednego dnia ) czy juz bedzie widac serduszko ??

Jasne, że bedzie widać jedno lub dwa:Hyhy:
Bólami sie nie przejmuj, zwłaszcza kującymi w pachwinach, dzieci lub dziewczynka ;) rośnie = macica rośnie, naciągają się jej wiązadła. Niestety takie bóle to standard, ale powody do niepokoju są dopiero jakby pojawiło się plamienie, a raczej krwawienie.
Żyłki na piersiach też normalne, w końcu organizm przygotowuje się do karmienia.
Jeszcze dwa tygodnie :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

ptysia80
22-08-12, 12:50

Tak mowia ze serduszko ksztaltuje sie w 4 tyg wiec napewno juz je zobaczysz jedno czy dwa ale bedzie widac :) co do ciemnych plamek ja wogole mam cale piersi ciemniejsze tak jak caly biustonosz mam bez jego zakladania he he- to normalne :) do poloznej ja milam nr tel od GB ale jak cos to poczekaj do 1 scanu i wtedy dostaniesz jakby wypis z kliniki i skierowanie ustne to pojscia do GB.
Mam lepsze wiesci po lekarzu :) czekaj mnie jeszcze 2 scany wiec pewnie i Tobie to zaproponuja ze wzgledu ze to ivf beda monitorowac jak szybko dzieciatko rosnie :) jeden mam w 28 tyg razem z testem na cukrzyce a drugi w 34 tyg :) Kamien spadl mi z serca ze jeszcze zobacze swoja Niunie :)

Mania 85
22-08-12, 16:36
tego się nie leczy , na to zdobywa sie przeciwciała i czeka sie dosyc długo,żeby to poszlo. Ja zaraziłam sie gdzieś ok 3 m-cy temu . Naczytałam się,że może utrzymywac sie nawet 18 m-cy. Mam nadzieję,że ja powoli będe miała mniejsze miano. Robiłam badania w 2 labach . W pierwszym wyszedl pozytywny wynik, w drugim po tygodniu wyszedł wątpliwy. Teraz w tym tyg. zrobię kolejne badaniw, bo robi się je po ok 2-3 tyg. Cytomegalia to najwiekszę g...no, jak zajdziesz w ciąże z tym to jest zagrożenie płodu-poronienia, wady rozwoju:Foch::Boje się:.

ja w zeszlym roku robilam cytomegalie i nie mialam pzreciwcial teraz zrobilam znow przed ivf i juz okazalo sie ze mam przeciwciala :) cytomegalia podobno pojawia sie po pzrebytej anginie grypie...po jakims wirusie w organizmie.

Mania 85
22-08-12, 16:41
a wiec dostalam zwolnienie na 3 tyg... hmm ok... dzownilam do pracy i pytalam czy moglabym nie wracac z chorobowego tylko wziac tydzien urlopu, codzi o nasze finanse, ale jesli sie nie da to przedluze chorobwe jeszcze o tydzien.. lekarka stweirdzila ze to duzy stres i musze odpoczywac...

Mania idziemy leb w leb... ja zaczynam zastrzyki 23 :) bedziemy pewnie razem testowac, matko kochana hehe no i :Kciuki: za urlop, na pewno dostanie musi mu go dac, moze niehc maz powie o co chodzi, wtedy na pewno dostanie urlop, jak czlowiek jest szczery to mu sie to czesto oplaca :)

Ptysia moja koelzanka mowila, ze niby nie maja robic scanow, ale robia :) w sensie po polowie ciazy ...

wiem że macie dobre checi...z tym że powinien powiedziec tylko ze u niego w Belgii jest inna kultura :Foch: jego szef to pepla bez dwóch zdań...rozgada na całym projekcie. Gdyby umiał trzymac język za zębami to by sie małż nie zastanawiał :(a raczej nie jest nam po drodze aby wszyscy wiedzieli pzrez co pzrechpodzimy...bo ludzie są różni:Niepewny: ma czekać do piątku na szefa odpowiedz.

ineskhan
22-08-12, 16:49
mania to niehc cos wymysli... nie mowi prawdy ale wymysli.. cokolwiek.. no bo co zrobicie jak mu urlopu nie da?

crystal80
22-08-12, 18:58
Tak mowia ze serduszko ksztaltuje sie w 4 tyg wiec napewno juz je zobaczysz jedno czy dwa ale bedzie widac :) co do ciemnych plamek ja wogole mam cale piersi ciemniejsze tak jak caly biustonosz mam bez jego zakladania he he- to normalne :) do poloznej ja milam nr tel od GB ale jak cos to poczekaj do 1 scanu i wtedy dostaniesz jakby wypis z kliniki i skierowanie ustne to pojscia do GB.
Mam lepsze wiesci po lekarzu :) czekaj mnie jeszcze 2 scany wiec pewnie i Tobie to zaproponuja ze wzgledu ze to ivf beda monitorowac jak szybko dzieciatko rosnie :) jeden mam w 28 tyg razem z testem na cukrzyce a drugi w 34 tyg :) Kamien spadl mi z serca ze jeszcze zobacze swoja Niunie :)

Ptysia bedzie ZUZIA :Wow!::Wow!::Wow!: super piekne imie :)
Dodatkowe scany to SUUUUPER wiadomosc , zawsze to lepiej miec reke na pulsie chociazby przez to nasze ivf :)
Taki wlasnie mam plan przeczekam te 2 tyg i wtedy zobacze co mi powiedza co mam robic :) jak ja wytrzymam kolejne 2 tyg .... ehhhhh
cala nasza procedura to jedno wielkie czekanie :Niepewny:

jak sie czujesz tak ogolnie ??

crystal80
22-08-12, 19:00
Jasne, że bedzie widać jedno lub dwa:Hyhy:
Bólami sie nie przejmuj, zwłaszcza kującymi w pachwinach, dzieci lub dziewczynka ;) rośnie = macica rośnie, naciągają się jej wiązadła. Niestety takie bóle to standard, ale powody do niepokoju są dopiero jakby pojawiło się plamienie, a raczej krwawienie.
Żyłki na piersiach też normalne, w końcu organizm przygotowuje się do karmienia.
Jeszcze dwa tygodnie :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Monika3r dzieki za odpowiedz jak sie tak czeka to czlowiek zaczyna swirowac od tej niewiedzy :Boje się:
Dzieki za kciuki napewno sie przydacza :)

Co tam u Ciebie ???

tokana
22-08-12, 19:33
Hej dziewczyny
Widze ze dzidzie Wam rosna:Hura!::Hura!: U reszty tez juz niedlugo pojawia sie suwaczki,na nas tez przyjdzie pora.Trzymam :Kciuki::Kciuki: za wszystkie.
U mnie na razie spokojnie,wlasnie mam okres ale zdecydowalismy z mezem ze poczekamy jeszcze miesiac.Musze sie troszke przygotowac,odstresowac i z nastepnym @ zaczynamy od nowa.

Pozdrowionka !!!

ptysia80
22-08-12, 19:34
Hej dziewczyny
Widze ze dzidzie Wam rosna:Hura!::Hura!: U reszty tez juz niedlugo pojawia sie suwaczki,na nas tez przyjdzie pora.Trzymam :Kciuki::Kciuki: za wszystkie.
U mnie na razie spokojnie,wlasnie mam okres ale zdecydowalismy z mezem ze poczekamy jeszcze miesiac.Musze sie troszke przygotowac,odstresowac i z nastepnym @ zaczynamy od nowa.

Pozdrowionka !!!

Tokana trzymam moc :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

ptysia80
22-08-12, 19:37
Ptysia bedzie ZUZIA :Wow!::Wow!::Wow!: super piekne imie :)
Dodatkowe scany to SUUUUPER wiadomosc , zawsze to lepiej miec reke na pulsie chociazby przez to nasze ivf :)
Taki wlasnie mam plan przeczekam te 2 tyg i wtedy zobacze co mi powiedza co mam robic :) jak ja wytrzymam kolejne 2 tyg .... ehhhhh
cala nasza procedura to jedno wielkie czekanie :Niepewny:

jak sie czujesz tak ogolnie ??

Ja czuje sie nienajgorzej dziekuje nozki puscily i nie sa tak opuchniete. Zapomnialam Ci powiedziec ze dzis tez dostalam papierek do pracy o moje maternity :) Mozemy odejsc jak pewnie slyszalas max 11tyg przed data porodu - wiem ze moze dla Ciebie to troszke za szybko ale .... jeszcze 2 tyg i bedziesz wiedziec ta swoja date he he :) nadal trzymam moc :Kciuki::Kciuki::Kciuki: nadal masz mdlosci i humorki ?

ineskhan
22-08-12, 20:25
dziewczyny, jestem glupia... niepotrzebnie crzeczytalam ulotke na temat gonalu i teraz sie stresuje... jutro moj pierwsz zastrzyk... czy mozliwa jest reakcja alergiczna na ten lek? bo w ulotce pisza i ja sobie poszukalam i znalazlam laski ktore ja mialy i si eteraz boje :Boje się: wkrecam sobie i chyba umre... :Niepewny: masakra... powiedzcie mi ze to niemozliwe... ze jeste glupia baba i nic mi nie bedzie..

ptysia80
22-08-12, 22:31
dziewczyny, jestem glupia... niepotrzebnie crzeczytalam ulotke na temat gonalu i teraz sie stresuje... jutro moj pierwsz zastrzyk... czy mozliwa jest reakcja alergiczna na ten lek? bo w ulotce pisza i ja sobie poszukalam i znalazlam laski ktore ja mialy i si eteraz boje :Boje się: wkrecam sobie i chyba umre... :Niepewny: masakra... powiedzcie mi ze to niemozliwe... ze jeste glupia baba i nic mi nie bedzie..

Ineskhan jak nie przestaniesz sobie wymyslac i wmawiac roznych rzeczy to Twoje starania moga legnac na fiaskach :( a napewno tego nie chcesz :( wiem ze to trudno wziasc sie w garsc ale pomysl ze za kilka tyg mozesz miec malenstwo w brzuszku wiesz jak cudownie jak juz czujesz jego ruchy ?
Mowie glowa do gory wyluzuj, odstersuj sie i nie mysl o tym wszystkim :)

Madziorex
22-08-12, 22:53
Ptysia - jestem, jestem, ale sobie świtenie same radzicie, więc nie piszę za duzo :)

ineskhan
22-08-12, 23:24
ptysia dziekuje :) bede myslec o dziecku, jak bede brala ten zastrzyk, o nagrodzie o moim dziecku musi sie udac i nic mi nie bedzie :D

ineskhan
23-08-12, 09:14
juz pierwszy zastrzyk poszedl o 9 uffffffff jutro juz bedzie lepiej... nie bylo tak zle:Kciuki:

ptysia80
23-08-12, 09:33
ptysia dziekuje :) bede myslec o dziecku, jak bede brala ten zastrzyk, o nagrodzie o moim dziecku musi sie udac i nic mi nie bedzie :D

No to sie nazywa PODEJSCIE DO ROBIENIA DZIECIATKA he he :)
Dasz rade kazdy kolejny zastrzyk pojdzie jak z platka a jaka nagroda :)
Trzymam :Kciuki::Kciuki: hoduj hoduj swoje malenstwa :)

ptysia80
23-08-12, 09:36
Ptysia - jestem, jestem, ale sobie świtenie same radzicie, więc nie piszę za duzo :)

Hej Madziorex jak wiesz kazda z nas bogadsza o doswiadczenia :)
A jak Malenstwo ?...jak sie czujesz? teraz to juz pewnie odczuwasz te silne kopniaki na ktore ja tak niecierpliwie czekam :) wszystko juz gotowe na przyjscie Maluszka? nie wiem czy opuscilam watek ale to bedzie chlopczyk czy dziewczynka? a imie wybrane? czy rodzice czekaja do ostatniej chwili?
Pozdrawiam serdecznie :)

Olusia_gd
23-08-12, 11:24
Dzięki za podpowiedź! W sumie nie wiedziałam, ze procent udanych ciąż moze pomóc, ale to dobry pomysł!:) Trochę ich prześwietliłam w internecie i wydają się być ok:) na innym forum znalazłam dwie kobiety, które są ich pacjentkami i też zachwalały. Będę ostrożna, bo jak się naczytałam na forach o różnych sytuacjach i zmarnowanych latach leczenia, to trochę się obawiam, ale najwazniejsze, żeby nie popadać w paranoję!

kasia21_8
23-08-12, 12:19
hej kobietki jestem już w białymstoku, dzisiaj miałam pierwsze usg żeby sprawdzić ile uchodowałam jajeczek, w prawym jajniku mam 9 dużych a w lewym tylko 2 bo miałam laparoskopie na tym jajniku, jak myślicie to wystarczająca ilość:Niepewny::Niepewny: dostałam dzisiaj 3 dawki menopuru jutro to samo a rano jutro i pojutrze cetrotide, a w sobote kolejne usg, a punkcja pewnie we wtorek. najgorsze jest to że muszę tu siedzieć sama bo mój M musiał wracać do pracy:Boje się::Boje się::Boje się:

ineskhan
23-08-12, 12:56
kasia mi sie wydaje, ze jest dobrze :Hura!::Kciuki: ty bedziesz meic punkcje we wtorek a ja moje pierwsze usg hehe

ptysia bardzo ci dziekuje zz postawienie do pionu :)

mam pytanie zastrzyki zaczynaja dzialas od razu? mogge odczuwac jakies dolegliwosci? albo czuc jak zaczynaja mi pracowac jajniki? jakso godzine po podaniu zastrzyku zaczaelo mnie lekko kluc w jajniku, czy to juz to?
a jeszcze jedno, powinnam pic duzo wody? duzo znaczy ile?
crystal gdzie sie pdozialas? jak sie czujesz?

ptysia80
23-08-12, 15:08
kasia mi sie wydaje, ze jest dobrze :Hura!::Kciuki: ty bedziesz meic punkcje we wtorek a ja moje pierwsze usg hehe

ptysia bardzo ci dziekuje zz postawienie do pionu :)

mam pytanie zastrzyki zaczynaja dzialas od razu? mogge odczuwac jakies dolegliwosci? albo czuc jak zaczynaja mi pracowac jajniki? jakso godzine po podaniu zastrzyku zaczaelo mnie lekko kluc w jajniku, czy to juz to?
a jeszcze jedno, powinnam pic duzo wody? duzo znaczy ile?
crystal gdzie sie pdozialas? jak sie czujesz?

Zastrzyki zaczelam od 2 dnia cyklu to byl menopuru a potem chyba 4 dni zaczelam cetrotide. Pij duzo wodu tak ok 2-2.5 litra ja tak pilam bo mowili zeby pecherzyki m ialy sie czym zapelniac :) ja zaraz po zastrzykach moze 2-3 pierwszych zaczelam miec mdlosci he he i skonczyly sie tak dopiero niedawno hi hi :) wiec mozesz je juz zaczac :) pamietam jak jezdzilam na akupunkture to z wiadrem miedzy nogami hi hi w razie czego mdlosci byly okropne :) ale teraz sa skutki- kopiaca Zuzia mowie Ci jak cudownie :) dzis to daje popis przez caly dzien :) trzymam za ciebie :Kciuki::Kciuki: pamietaj o zienianiu miejsc wstrzykiwania sobie zastrzyku i mowila mi kolezanka ze lepiej jest chwycic skore w palce i naciagnac a potem wbic igle - faktycznie pomagalo troche. Mozesz sprobowac :) a jakniki beda zaklowaly raz mocniej raz slabiej bo sie rychtuja to wydania jajeczek :)
Glowa do gory bez paniki, zrelaksuj sie a zobaczysz jak to zaowocuje :)

ptysia80
23-08-12, 15:17
hej kobietki jestem już w białymstoku, dzisiaj miałam pierwsze usg żeby sprawdzić ile uchodowałam jajeczek, w prawym jajniku mam 9 dużych a w lewym tylko 2 bo miałam laparoskopie na tym jajniku, jak myślicie to wystarczająca ilość:Niepewny::Niepewny: dostałam dzisiaj 3 dawki menopuru jutro to samo a rano jutro i pojutrze cetrotide, a w sobote kolejne usg, a punkcja pewnie we wtorek. najgorsze jest to że muszę tu siedzieć sama bo mój M musiał wracać do pracy:Boje się::Boje się::Boje się:

Hej Kasiu widze ze bierzesz dokladnie te same leki co ja mialam :) a na koniec byl Ovitrelle na uwolnienie jajeczek :) co do slabej ilosci na lewym jajniku to sie nie martw ja mam go zablokowanego a wychodowalam sliczne jajeczka moze z 4-5 :) i wydaje mi sie ze moja dziecinka wlasnie jest z jednego z nich bo byly naprawde duze i dobrej jakosci od poczatku :) co do punkcji to wszystko zalezy jak dojrzeja te Twoje pecherzyki co bedzie widac na scanie i w sob powinni powiedziec ci mniej wiecej date kolekcji :)
trzymam :Kciuki::Kciuki: i pij duzo wody, zeby bylo czym zapelnic te pecherzyki :)

ineskhan
23-08-12, 15:44
ptysia jestes neizastapiona :)

staram sie pic duzo, na razie poza kluciem w jajniku nic mi nie jest i oby tak zostalo hehe a co do wkluwania sie to z tym nie ma prob;emu, wchodzi gladko i nic nie boli :) postanowilam, ze jutro ukluje z drugiej storny i w tkaich duzych odstepach a potme pomiedzy nimi, ale ani czerwone si enei zrobilo, ani nie boli nic tylko mam lekki slad po wkluciu takze jestem dobrej mysli :) a tak bardzo sie balam hehe npo ale jak jeden rpzezylam to chyba reszta bedzie latwiejsza

Mania 85
23-08-12, 16:19
mania to niehc cos wymysli... nie mowi prawdy ale wymysli.. cokolwiek.. no bo co zrobicie jak mu urlopu nie da?

Powiedział mu że to najważniejszy wyjazd jak dotychczas i po prostu MUSI JECHAĆ, zobaczymy co jutro odpowie mysle że mu go da tylko tak każe sobie...czekac w niepewności i w stresie:Stres:
Jutro zaczynam gonapeptyl :( lekarz kazał przyjmowac rano zastrzyki tez tak któraś miała?i co mnie czekac może po tym leku?

no i gratulki Inez za 1 wkłucie !!!! mnie jutro to czeka :/ a powiedz tez musisz całe opak tabl anty dokończyc?

crystal80
23-08-12, 16:33
Kasia 21 nic sie nie martw twoje jajniki daja rade :) u mnie na pierwszym usg tez jeden jajnik sie lenil i widac bylo tylko 2 pecherzyki w dodatku male w porównanie u z drugim gdzie naliczyli mi ich 8 a jak przyszlo co do czego to wyciagneli 17 jajeczek bo i jeden i drugi jajnik podgonil po pierwszym scanie wiec glowa do góry bedzie ok :) :Kciuki::Kciuki:

Olusia mysle ze przeswietlilas klinike pod kazdym wzgledem hihihi napewno podejmiesz dobra decyzje :D powodzenia :Kciuki::Kciuki:

Inez mnie nic nie bolalo po zastrzyku bardziej niz po sprayu najgorzej czulam sie po sprayu i tak juz zostalo az do transferu ... tak jak pisala Ptysia pij duzo wody i nie panikuj bo bedziesz miala spanikowane dziecko :Nie nie:
grunt to pozytywne myslenie i tak wszystko zalezy od Twojego ciala, lekarzy a w najwiekszym stopniu od natury i szczescia . Takze myslenie pozytywne a jak mozesz to zajmij sie czyms i nie mysl wcale samo bedzie sie dzialo :) Ja tak zrobilam jezdzilam na wycieczki po naszej pieknej Irlandii Pln i czas mi zlatywal :)
Co do zastrzykow mi robil maz w udo raz w jedno raz w drugie. Pilam duzo wody. I to tyle. Jest to jeden z etapow ktore musialam przejsc i juz. NIe ma co świrowac.

Ptysia dzieki za info na temat pojscia na macierzynski , prawde mowiac nie mialam pojecia o tym ze mozemy isc na macierzynski na 11 tyg przed data porodu... a jak ktos zle znosi ciaze :Hmmm...: musze sie dopytac jak to u mnie w pracy jest :Hmmm...: niestety mdlosci mnie nie opuszczaja masakra wolala bym juz zwymiotowac i miec z glowy a nie potrafi mnie mdlic caly dzien zupelnie bez powodu ehhhhhhh humorki miewam ale na szczescie juz nie tak czesto jak bralam hormony uffff
Ciesze sie ze Ty czujesz sie oki i ze Zuzia nie daje za mocno popalic :) Przytylas juz troche ?? dzidzia juz kopie czy jeszcze czekasz na ten maly cud ? Kiedy masz teraz scan ??

Pozdrowionka dla staraczek i przyszlych mamus :)

kasia21_8
23-08-12, 17:29
dzięki kobietki za wszystkie rady, w tym czasie bardzo ważne są takie osoby jak wy które podpowiedzą co i jak a pozatym dodają otuchy:Hura!:. co do robienia zastrzyków to mi pojawiły sie na brzuch małe siniaczki ale dzisiaj zastrzyk robiła mi pielęgniarka i nie skomentowała tych siniaków, widocznie zależy wszystko od skóry, najprostsze były te zastrzyki gonal bo od razu w aplikatorze kiedyś jak je przyjmowałam to musiałam je sama rozrabiać:Hyhy::Hyhy::Hyhy:

jak ja już nie mogę sie doczekać transferu ale jednocześnie tak się boję:Stres::Stres::Stres::Boje się::Boje się:

monika3r
23-08-12, 17:36
Monika3r dzieki za odpowiedz jak sie tak czeka to czlowiek zaczyna swirowac od tej niewiedzy :Boje się:
Dzieki za kciuki napewno sie przydacza :)

Co tam u Ciebie ???

crystal80 Hehe nie znam takiej co by w ciąży nie świrowała, zwłaszcza w pierwszej i po "przejściach";) Mnie się przez te lata starań wydawało,że jak już zajdę to będzie luuuuz, a tu dopiero wtedy sie stresy największe zaczęły :Fiu fiu: Uwierz najlepsze co możesz zrobić dla siebie i dzieciątek/ dzieciątka to wierzyć w nie i w to, że z Tobą zostaną,aż do czasu kiedy je będziesz chciała z domu wykopać:p
U mnie oprócz moich problemów zdrowotnych o których nie chcę pisać jest wspaniale, jestem szczęśliwa jak nigdy i kocham te moje skarby nad życie i wierzę nieprzerwanie, że każda weteranka doczeka się takiego uczucia spełnienia i radości w macierzyństwie :Kciuki: bo na prawdę warto walczyć i nie tracić nadziei! Pozdrawiam!

ptysia80
23-08-12, 18:43
Powiedział mu że to najważniejszy wyjazd jak dotychczas i po prostu MUSI JECHAĆ, zobaczymy co jutro odpowie mysle że mu go da tylko tak każe sobie...czekac w niepewności i w stresie:Stres:
Jutro zaczynam gonapeptyl :( lekarz kazał przyjmowac rano zastrzyki tez tak któraś miała?i co mnie czekac może po tym leku?

no i gratulki Inez za 1 wkłucie !!!! mnie jutro to czeka :/ a powiedz tez musisz całe opak tabl anty dokończyc?

Co za konowal z tego szefa....
100000 :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki: zeby dal mu ten urlop :)

ptysia80
23-08-12, 18:48
dzięki kobietki za wszystkie rady, w tym czasie bardzo ważne są takie osoby jak wy które podpowiedzą co i jak a pozatym dodają otuchy:Hura!:. co do robienia zastrzyków to mi pojawiły sie na brzuch małe siniaczki ale dzisiaj zastrzyk robiła mi pielęgniarka i nie skomentowała tych siniaków, widocznie zależy wszystko od skóry, najprostsze były te zastrzyki gonal bo od razu w aplikatorze kiedyś jak je przyjmowałam to musiałam je sama rozrabiać:Hyhy::Hyhy::Hyhy:

jak ja już nie mogę sie doczekać transferu ale jednocześnie tak się boję:Stres::Stres::Stres::Boje się::Boje się:

he he Kasiu moja mama prze prawie 40 lat pielegniarka i do tej pory jak mi robi zastrzyk to mama siniaka hi hi
powodzonka :Kciuki::Kciuki:

ptysia80
23-08-12, 18:55
Kasia 21 nic sie nie martw twoje jajniki daja rade :) u mnie na pierwszym usg tez jeden jajnik sie lenil i widac bylo tylko 2 pecherzyki w dodatku male w porównanie u z drugim gdzie naliczyli mi ich 8 a jak przyszlo co do czego to wyciagneli 17 jajeczek bo i jeden i drugi jajnik podgonil po pierwszym scanie wiec glowa do góry bedzie ok

Olusia mysle ze przeswietlilas klinike pod kazdym wzgledem hihihi napewno podejmiesz dobra decyzje :D powodzenia

Inez mnie nic nie bolalo po zastrzyku bardziej niz po sprayu najgorzej czulam sie po sprayu i tak juz zostalo az do transferu ... tak jak pisala Ptysia pij duzo wody i nie panikuj bo bedziesz miala spanikowane dziecko :Nie nie:
grunt to pozytywne myslenie i tak wszystko zalezy od Twojego ciala, lekarzy a w najwiekszym stopniu od natury i szczescia . Takze myslenie pozytywne a jak mozesz to zajmij sie czyms i nie mysl wcale samo bedzie sie dzialo :) Ja tak zrobilam jezdzilam na wycieczki po naszej pieknej Irlandii Pln i czas mi zlatywal :)
Co do zastrzykow mi robil maz w udo raz w jedno raz w drugie. Pilam duzo wody. I to tyle. Jest to jeden z etapow ktore musialam przejsc i juz. NIe ma co świrowac.

Ptysia dzieki za info na temat pojscia na macierzynski , prawde mowiac nie mialam pojecia o tym ze mozemy isc na macierzynski na 11 tyg przed data porodu... a jak ktos zle znosi ciaze :Hmmm...: musze sie dopytac jak to u mnie w pracy jest :Hmmm...: niestety mdlosci mnie nie opuszczaja masakra wolala bym juz zwymiotowac i miec z glowy a nie potrafi mnie mdlic caly dzien zupelnie bez powodu ehhhhhhh humorki miewam ale na szczescie juz nie tak czesto jak bralam hormony uffff
Ciesze sie ze Ty czujesz sie oki i ze Zuzia nie daje za mocno popalic :) Przytylas juz troche ?? dzidzia juz kopie czy jeszcze czekasz na ten maly cud ? Kiedy masz teraz scan ??

Pozdrowionka dla staraczek i przyszlych mamus :)

Ja mam dzis szalony dzien Zuzia wierci sie jak szalona - cudownie jak bedziesz miec blizniaki to dopiero dadza popalic :) Mdlosci beda Ci dokuczaly jak juz naprawde nie dasz rady ich zniesc to napij sie duzo wody i jak wsadzisz 2 paluszki to choc nawet ta woda jak wyleci to wielka ulga , poloz sie spac a jak sie obudzisz to bedziesz glodna jak wilk :) Ja tak robilam czasem jak juz bylam zmeczona:) Ja kolejny scan mam 3 pazdziernika razem z lekarzem, 10 mierzenie cukru a 14 listopada ostatni scan -Boze oby wszystko bylo dobrze :Stres::Stres: Ja juz przytylam z 8kg he he juz mi ciezko sie poruszac hi hi bo naleze do niskopiennych hi hi (152cm) :Śmiech:
Pozdrowienia Dziewczynki :)

ptysia80
23-08-12, 18:57
ptysia jestes neizastapiona :)

staram sie pic duzo, na razie poza kluciem w jajniku nic mi nie jest i oby tak zostalo hehe a co do wkluwania sie to z tym nie ma prob;emu, wchodzi gladko i nic nie boli :) postanowilam, ze jutro ukluje z drugiej storny i w tkaich duzych odstepach a potme pomiedzy nimi, ale ani czerwone si enei zrobilo, ani nie boli nic tylko mam lekki slad po wkluciu takze jestem dobrej mysli :) a tak bardzo sie balam hehe npo ale jak jeden rpzezylam to chyba reszta bedzie latwiejsza

Dumna z Ciebie jestem ze dajesz rade :) oby tak dalej ....naturze nalezy pomagac ;)
trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

ineskhan
23-08-12, 19:28
crystal ciesz sie mdlosciami :) ciesz sie, bo jestes w ciazy :)

mania ty jeszcze jestes na tabletkach anty? co ten gonapeptyl robi? stymuluje? ja dzis zaczelam gonal do stymulacji ale jestem caly czas na buserelin ktory zatrzymuje prace moich hormonow. :Kciuki: za jutro i na pewno wszystko bedzie dobrze :)

ptysia jak ja ci zazdroszcze tych kopniec... i tej zuzi hehe poglaskaj zuczie od cioci z forum ;)

kasia no to jzu niedlugo :Kciuki: ja tez nie moge w to uweirzyc, ze juz zaczelam zastrzyki i tez nie moge sie doczekac... i sie stresuje.. co ma byc to bedzie, a bedzie dobrze :D

kasia21_8
23-08-12, 19:33
[
kasia no to jzu niedlugo :Kciuki: ja tez nie moge w to uweirzyc, ze juz zaczelam zastrzyki i tez nie moge sie doczekac... i sie stresuje.. co ma byc to bedzie, a bedzie dobrze :D[/QUOTE]

bardzo szybko leci ten czas, zanim się obejrzysz a dojdzie do transferu i będziesz czekać na te dwie kreseczki:Kciuki::Kciuki::Kciuki:

ptysia80
23-08-12, 19:52
Ineskhan Zuzia poglaskana od cioci :)

....i czeka na Wasze Malenstwa :)

100000:Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

crystal80
23-08-12, 20:24
Ale nam sie tu fajnie zrobilo na forum :D
Wszystkie optymistycznie nastawione , SUUUUPERRR :)

Inez ciesze sie ciesze z tych mdlości chociaż radość to męcząca :Śmiech:
Zobaczysz ani sie obejrzysz i bedziesz miala takie same :Hyhy: Niedawno ja zaczynalam zastrzyki i cala w nerwach bylam jak tam jajeczka czy dadza rade i ile ich bedzie itp itd a teraz znowu w nerwach jak to Monika3r napisala ze w ciazy to kolejne stresy ahhhhh chyba tak juz my kobiety mamy

Monika3r baaaardzo sie ciesze ze jestes szczesliwa i masz swoje dzieciaczki z soba :) Dzieki za ogarniecie troche tych moich leków:) Ty masz corcie i 3 miesieczne blizniaki .. mam racje ?? Tak na suwaczku wyczytalam , jak Ty kochana ogarniasz temat ??? zwlaszcza ze córcia tez mala ?? Jesteś moją idolka normalnie :)

Ptysiu nawet sobie nie wyobrazam jakie to niesamowite uczucie poczuc ruchy dziecka .... tego sie baaaardzo nie moge doczekac ... mam nadzieje ze bedzie mi to dane ... :Wstyd:... Ja tez z tych niskopiennych (158) hihi takze zastanawiam sie jak mnie to dotknie .... narazie waga bez zmian ale to poczatek wiec nie ma o czym mowic . Jak nudnosci beda mnie tak meczyly to chyba skorzystam z Twojej porady juz nawet maz mi to doradzal . Czyli we wrzesniu masz spokoj z wizytami ?

Kasia21 dasz rade i z zastrzykami i z transferem i z tescikiem bedzie dobrze :)

ptysia80
23-08-12, 20:40
Ale nam sie tu fajnie zrobilo na forum :D
Wszystkie optymistycznie nastawione , SUUUUPERRR :)

Inez ciesze sie ciesze z tych mdlości chociaż radość to męcząca :Śmiech:
Zobaczysz ani sie obejrzysz i bedziesz miala takie same :Hyhy: Niedawno ja zaczynalam zastrzyki i cala w nerwach bylam jak tam jajeczka czy dadza rade i ile ich bedzie itp itd a teraz znowu w nerwach jak to Monika3r napisala ze w ciazy to kolejne stresy ahhhhh chyba tak juz my kobiety mamy

Monika3r baaaardzo sie ciesze ze jestes szczesliwa i masz swoje dzieciaczki z soba :) Dzieki za ogarniecie troche tych moich leków:) Ty masz corcie i 3 miesieczne blizniaki .. mam racje ?? Tak na suwaczku wyczytalam , jak Ty kochana ogarniasz temat ??? zwlaszcza ze córcia tez mala ?? Jesteś moją idolka normalnie :)

Ptysiu nawet sobie nie wyobrazam jakie to niesamowite uczucie poczuc ruchy dziecka .... tego sie baaaardzo nie moge doczekac ... mam nadzieje ze bedzie mi to dane ... :Wstyd:... Ja tez z tych niskopiennych (158) hihi takze zastanawiam sie jak mnie to dotknie .... narazie waga bez zmian ale to poczatek wiec nie ma o czym mowic . Jak nudnosci beda mnie tak meczyly to chyba skorzystam z Twojej porady juz nawet maz mi to doradzal . Czyli we wrzesniu masz spokoj z wizytami ?

Kasia21 dasz rade i z zastrzykami i z transferem i z tescikiem bedzie dobrze :)

w sumie zapomnialam ze mam polozna na 18 wrzesnia ale po co to nie wiem zbytnio :)
tylko tak jak mowie napij sie duzo zwyklej wody i nawet to jedno "chlusniecie" ale bedziesz miec ulge na caly dzien ;) no i teraz nie licz na kilogramy tylko na ich spadek - ja stracilam z 3 kg moze 4 ale potem ....2 razy tyle przybralam juz :) a moj M dzis stwierdzil ze mi tylek urosl a ja sie smieje ze pewnie sie juz miednica szykuje do porodu he he bo oprocz tego ze jestem niska to mam plaskie posladki jak to on mowi ze mnie mama bila patelnia za mlodu he he :)

Za wszystkie Dziewczynki i ich Dziecinki te, ktore sie robia i te zrobione 10000 :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::K ciuki: milej nocy :)

Mania 85
24-08-12, 16:27
crystal ciesz sie mdlosciami :) ciesz sie, bo jestes w ciazy :)

mania ty jeszcze jestes na tabletkach anty? co ten gonapeptyl robi? stymuluje? ja dzis zaczelam gonal do stymulacji ale jestem caly czas na buserelin ktory zatrzymuje prace moich hormonow. :Kciuki: za jutro i na pewno wszystko bedzie dobrze :)

ptysia jak ja ci zazdroszcze tych kopniec... i tej zuzi hehe poglaskaj zuczie od cioci z forum ;)

kasia no to jzu niedlugo :Kciuki: ja tez nie moge w to uweirzyc, ze juz zaczelam zastrzyki i tez nie moge sie doczekac... i sie stresuje.. co ma byc to bedzie, a bedzie dobrze :D

no zaczelam je brac 10 sierpnia wiec jeszcze kilka mi zostalo do końca. a od dzis zaczelam ten gonapaptyl i szczerze mówiąc nie mam pojęcia na co on jest :Hmmm...: 4 września podal jako 1 dzień mojej stymulacji i wtedy wejda następne leki..może własnie ten gonal:Boje się:a ty nie bralas zadnych zastrzykow podczas brania tabl anty?
dziś jest moj szczesliwy dzien bo ..... małżoneczek dostał ten upragniony urlopik hip hip hura:Wow!:

kasia21_8
24-08-12, 18:22
hej, dzisiaj przyjęłam potrójną dawkę menopuru i cetrotide a jutro rano cetrotide i usg, jak myślicie jakie będę brała jeszcze leki, podejrzewam że ovitrelle ale nie jestem pewna, może któraś z was będzie wiedziała coś więcej:Niepewny::Niepewny::Niepewny:

crystal80
24-08-12, 19:04
hej, dzisiaj przyjęłam potrójną dawkę menopuru i cetrotide a jutro rano cetrotide i usg, jak myślicie jakie będę brała jeszcze leki, podejrzewam że ovitrelle ale nie jestem pewna, może któraś z was będzie wiedziała coś więcej:Niepewny::Niepewny::Niepewny:

Kasiu ja mialam tylko gonal f a ovirelle dostalam na 36 godz przed pobraniem jajeczek i byl to moj ostatni zastrzyk w calej kuracji. Takze wszystko wyjasni Ci sie na usg i zapewne juz jestes prawie na koncu kuracji :) Powodzenia i :Kciuki::Kciuki:

crystal80
24-08-12, 19:05
no zaczelam je brac 10 sierpnia wiec jeszcze kilka mi zostalo do końca. a od dzis zaczelam ten gonapaptyl i szczerze mówiąc nie mam pojęcia na co on jest :Hmmm...: 4 września podal jako 1 dzień mojej stymulacji i wtedy wejda następne leki..może własnie ten gonal:Boje się:a ty nie bralas zadnych zastrzykow podczas brania tabl anty?
dziś jest moj szczesliwy dzien bo ..... małżoneczek dostał ten upragniony urlopik hip hip hura:Wow!:

a jednak ludzki szef :) suuuper, powodzenia

Mania 85
24-08-12, 19:23
a jednak ludzki szef :) suuuper, powodzenia

Dzięki kochana.....:)

ineskhan
24-08-12, 19:56
mania u nas to jest calkiem inaczej... ja bralam anty, dolaczyl do tego buserelin ale w spreju do nosa, nie w zastrzykach, po kilku dniahc odstawilam anty a po 14 dniahc zaczelam gonal czyli stymulacje. Dobrze ze maz dostal ten urlop :)

kasia :Kciuki: ogromne to juz z gorki :)

Crystal i jak sie trzymasz?

ptysia80
24-08-12, 20:11
Mnia no to szef troszke pomyslal :) dobrze ze mezus dostal uropik .....teraz tylko dzialc he he trzmam :Kciuki::Kciuki:

Kasia dasz rade po kolekcji dostac powinnas progesteron ale ....to zalezy od lekarza bo kazda z nas jest inna !! pamietak trzymam :Kciuki::Kciuki:

Ineskhan hoduj ladne pecherzyki :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Crystal jak tam leci?

ineskhan
24-08-12, 20:42
dziewczyny czy to jest normalne ze mnie suszy? caly czas czuje pragnienie... zrobilam sobei wlasnei wode z sola i cukrem zeby si enawodnic..

dzisiaj w ogole mialam gorszy dzien, jakas slaba jestem, obolala i mam nudnosci.. moze to przez te wode ktorej pije tak duzo... mam nadzieje, ze moje jajeczka rosna caly czas je wspieram pozytywnymi myslami hahah

moj maz sie dzis na mnie obrazil, za to, ze ugotowalam tylko zupe haha niech sie cieszy ze w ogole gotuje, bo na poczatku, jak zaczelam brac ten spray to nic nei robilam, zmienil mi sie smak, moglabym caly dzien jesc kanapki i jogurt, nie mam smaka na obiady i nie wiem co mam gotowac bo na nic nie mam ochoty...

ptysia80
24-08-12, 21:31
dziewczyny czy to jest normalne ze mnie suszy? caly czas czuje pragnienie... zrobilam sobei wlasnei wode z sola i cukrem zeby si enawodnic..

dzisiaj w ogole mialam gorszy dzien, jakas slaba jestem, obolala i mam nudnosci.. moze to przez te wode ktorej pije tak duzo... mam nadzieje, ze moje jajeczka rosna caly czas je wspieram pozytywnymi myslami hahah

moj maz sie dzis na mnie obrazil, za to, ze ugotowalam tylko zupe haha niech sie cieszy ze w ogole gotuje, bo na poczatku, jak zaczelam brac ten spray to nic nei robilam, zmienil mi sie smak, moglabym caly dzien jesc kanapki i jogurt, nie mam smaka na obiady i nie wiem co mam gotowac bo na nic nie mam ochoty...

Tak Ineskhan to sa uroki hormonow jak pisalam wczesniej mnie mdlosci meczyly bardzo, a moj M byl bardzo bardzo wyrozumialy:) nie gotowalam, nic nie robilam tak aby tylko pecherzyki rosly a potem jajeczka i teransfer....i tak naprawde do dzis moje obowiazki s aokrojone he he bo Zuzia rosnie :) Wiec powiedz mezusiowi, zeby sobie sam gotowal i Tobie tez bo zapachy tez beda wzmagaly mdlosci :( Dasz rade juz tak daleko zaszlas ze dasz rade trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

ineskhan
24-08-12, 22:51
w sumei u mnei nei ma problemu z gotowaniem, tak to napsialam bo to smieszne, moj maz to bardzo spokojny czlowiek ;) i sam bardzo lubi gotowac.. ale ja chcialam zjesc zupe pomidorowa i ugotowalam, to on marudzil ze nie jest na diecie i takei to smeiszne dla mnie bylo :) jego obrazanie sie to taki foch i usmiech za chwilke ;) przes ostatnie dwa tygodnie to on caly czas gotowal, w sumie u nas to moj maz czesciej gotuje niz ja, ale ja normalnei mam wyrzuty sumienia, bo ja w domku na wczasach a on do pracy, gotowanie i sprzatanie i chcialm byc dobra zona i zrobilam zupe... a lepiej bylo nei robic nic hahah ;) cos mi sie w brzuchu przewraca teraz uffff jeszcze troche..

ptysia80
25-08-12, 08:38
w sumei u mnei nei ma problemu z gotowaniem, tak to napsialam bo to smieszne, moj maz to bardzo spokojny czlowiek ;) i sam bardzo lubi gotowac.. ale ja chcialam zjesc zupe pomidorowa i ugotowalam, to on marudzil ze nie jest na diecie i takei to smeiszne dla mnie bylo :) jego obrazanie sie to taki foch i usmiech za chwilke ;) przes ostatnie dwa tygodnie to on caly czas gotowal, w sumie u nas to moj maz czesciej gotuje niz ja, ale ja normalnei mam wyrzuty sumienia, bo ja w domku na wczasach a on do pracy, gotowanie i sprzatanie i chcialm byc dobra zona i zrobilam zupe... a lepiej bylo nei robic nic hahah ;) cos mi sie w brzuchu przewraca teraz uffff jeszcze troche..

He he to dobrze ze m kochany i wyrozumialy :) niech robi wszystko a Ty dbaj o Malenstwa... ja dzis mialam pobudke hehe bo Zuzia sie obudzila i nawet moj M ja czuje jak sie rusza. Juz niedlugo Ineskhan i Ty bedziesz w ciazy ...no i zaczna sie inne obawy hehe ale te to juz takie bym powiedzialm przyjemniejsze trzymam moc goracych :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:
milego weekendziku :)

kasia21_8
25-08-12, 09:49
hej jestem już po wizycie i usg, mam ok 12 ładnych pęcherzyków w prawym jajniku i ok 3 w lewym i endometrium 12mm, lekarz stwierdził że jest dobrze:Hura!::Hura!::Hura!:, dostałam jeszcze 6 dawek menopuru i 2 x cetrotide i w poniedziałek znowu usg. w środę najprawdopodobnniej punkcja:Stres::Stres: a w sobotę transfer:Kciuki::Kciuki:

jadę zaraz do domu a w poniedziałek przyjadę z powrotem, mam już dosyć siedzienia w czterech kątach sama, a w dodatku leje deszcz:Hmmm...:

crystal80
25-08-12, 10:19
Inez pij duzo wody zeby nie bylo hiperki i zeby pecherzyki ladnie rosly :) juz niedlugo masz scan i wszystko sie wyjasni . Trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Kasiu gratulacje :) piekne pecherzyki wychodowalas oby tak dalej :) teraz to juz z gorki :D a potem wieeeeelkie czekanie :Fiu fiu: Trzymam kciuki :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Ptysiu poglaskaj no Zuzie od cioci z forum :) Super uczucie .... napewno nam wszystkim bedzie to dane kiedys doswiadczyc :)
Jak sie czujesz masz jakies dokuczliwe objawy ??

Pozdrowionka dziewczynki i milego weekendu :)

ineskhan
25-08-12, 10:44
kasia :Hura!: super :) oby tak dalej :Kciuki:

ptysia :Kocham: jak tak pieknie piszesz o swoim malenstwie

crystal co u ciebie? nic nie napsialas hehe

ja z ta woda to pije ale potme biegam duzo siku... i sie wkurzam, chociaz pic musze bo mnie sluszy... dzis 3 zastrzyk i dawka troche zmniejszona, czy powinnam cos czuc? czy niekoneicznie musi mnie brzuch bolec? zastrzyki ida mi dobrze, nie mam zadnych sladow ani siniakow nic.. ale 100 razy sprawdzam, czy dobra dawke sobie podaje, strasznie mnie to stresuje... czasami wydaje mi sie, ze czuje jajniki, jakby cioagniecie albo lekkie klucie, ale ogolnie nie mam jakis gorszych objawow, dzis np od rana czuje si eodbrz,e poza wlasnie tym ciagnieciem i bolami kregoslupa no i dalej ni mam ochoty na seks a chyab trzeba by bylo zaczaac, zeby plemniki si eregenrowaly co?

crystal80
25-08-12, 12:19
kasia :Hura!: super :) oby tak dalej :Kciuki:

ptysia :Kocham: jak tak pieknie piszesz o swoim malenstwie

crystal co u ciebie? nic nie napsialas hehe

ja z ta woda to pije ale potme biegam duzo siku... i sie wkurzam, chociaz pic musze bo mnie sluszy... dzis 3 zastrzyk i dawka troche zmniejszona, czy powinnam cos czuc? czy niekoneicznie musi mnie brzuch bolec? zastrzyki ida mi dobrze, nie mam zadnych sladow ani siniakow nic.. ale 100 razy sprawdzam, czy dobra dawke sobie podaje, strasznie mnie to stresuje... czasami wydaje mi sie, ze czuje jajniki, jakby cioagniecie albo lekkie klucie, ale ogolnie nie mam jakis gorszych objawow, dzis np od rana czuje si eodbrz,e poza wlasnie tym ciagnieciem i bolami kregoslupa no i dalej ni mam ochoty na seks a chyab trzeba by bylo zaczaac, zeby plemniki si eregenrowaly co?

No niestety skutki uboczne hormonow a wlasciwie nadmiaru hormonow ktore sobie zapodajemy :) Dawka z kazdym dniem bedzie malec chyba ze po scanie lekarz zaleci Ci inaczej a to okaze sie we wtorek ja nie mialam zmiany dawki az do momentu punkcji musialam tylko spray brac czego nie mialam w rozpisce a tak zastrzyki mialam bez zmian. Co do bolu po robieniu zastrzykow to igly sa tak cienkie ze ja nic nie czulam jak mi m je robil poza tym jak cos cie boli to pomysl sobie o porodzie i to wszystko co teraz mamy to jest pikus :Fiu fiu: Cos musicie pomyslec z m przed transferem musi byc nowa partia chlopakow zrobiona przez m :p zeby cie pocieszyc to ja tez w glowie nie mialam amorow ale cos wymyslic musicie ;p

Ja czuje sie ok, wczoraj mialam mdlosci ale dzis jest lepiej poza epizodem jak moj kot zwymiotowal i mialam posprzatac to mi sie cofnelo a normalnie takie rzeczy mnie nie ruszaja bo mam duzo zwierzat i nie raz zdarzaja sie takie wypadki . Moj organizm reaguje na pewne rzeczy inaczej niz normalnie.... rozmawialam wczoraj z laska ktora jest w 16 tc i byla autem w PL i w kazda strone skonczylo sie to krwawieniem i ma teraz ciaze zagrozona :( a ja w listopadzie musze do PL lecieci troche sie stresuje :Stres:
Pomijam fakt ze odliczam dni do scanu :Stres::Stres: TO CZEKANIE MNIE DOBIJA :Stres::Stres::Stres::Stres::Boje się::Boje się::Boje się::Boje się:

marita77
25-08-12, 12:20
hej jestem już po wizycie i usg, mam ok 12 ładnych pęcherzyków w prawym jajniku i ok 3 w lewym i endometrium 12mm, lekarz stwierdził że jest dobrze:Hura!::Hura!::Hura!:, dostałam jeszcze 6 dawek menopuru i 2 x cetrotide i w poniedziałek znowu usg. w środę najprawdopodobnniej punkcja:Stres::Stres: a w sobotę transfer:Kciuki::Kciuki:

jadę zaraz do domu a w poniedziałek przyjadę z powrotem, mam już dosyć siedzienia w czterech kątach sama, a w dodatku leje deszcz:Hmmm...:
no to superrr:Hura!::Hura!::Hura!: w sobotę będziesz w ciąży :Ciężarówka::Kciuki::Kciuki:

ineskhan
25-08-12, 14:11
crystal nie stresuj sie lecisz samolotem tak? ona jechala samochodem to jest bardzo dluga i meczaca podroz, smaolotem to raz dwa, bedzie dobrze, moje znajome normalnei lataja w ciazy do polski i to nawet 2 albo 3 razy... ja jak bede w ciazy tez zamierzam poleciec i troche zakupow zrobic :) a potem sobei paczka przesalc..
powiedz mi jak ty to rozwiazalas z tym seksem? bo ja sie nie chce zmuszac no i zaczal mnie dzis brzuch pobolewac tak dziwnie nie tyle ze jajniki, ale powiedzialabym tak lekko okresowo ale bez skurczy.. mam nadzieje, ze to nic takiego.. wszystko to dla mnie nowe i nie mam pojecia jak moj organizm ma sie zachowac... bol czuje w dole brzucha, nie jest mocny da sie zyc, ale promieniuje do plecow czyli zawsze przy owulacji i okresie mialam takie bole...
ja mam spray w rozpisce az do punkcji

marita faktycznei tak mozna powiedziec, ze w sobote kasia bedzie juz w cioazy, jak by nie bylo to juz jest ciaza :) oby na cale 9 meisiecy :Kciuki:

kasia21_8
25-08-12, 17:31
fajnie by było "być od soboty w ciąży" oczywiście nie widze innego wyjścia - podchodzę do tego tak że musi się udać i uda się :Hura!::Hura!::Hura!:

dzięki kochane za słowa otuchy- tak samo gorąco ja za was wszystkie trzymam kciuki:Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

myślę że mam już najgorsze za sobą, wolę jak coś się wokół mnie dzieje niż te czekanie na okres i wizytę a potem ta cała niepewność czy coś uda się ":Stres:wychodować"

jestem już w domu w poniedziałek wracam do białegostoku ale jak jestem u siebie to czuję się dziwnie spokojna mimo że mam trochę obowiązków do wykonania czyt. nieziemski bałagan:Strach::Strach::Strach:

Margosia
25-08-12, 18:24
crystal nie stresuj sie lecisz samolotem tak? ona jechala samochodem to jest bardzo dluga i meczaca podroz, smaolotem to raz dwa, bedzie dobrze, moje znajome normalnei lataja w ciazy do polski i to nawet 2 albo 3 razy... ja jak bede w ciazy tez zamierzam poleciec i troche zakupow zrobic :) a potem sobei paczka przesalc..
powiedz mi jak ty to rozwiazalas z tym seksem? bo ja sie nie chce zmuszac no i zaczal mnie dzis brzuch pobolewac tak dziwnie nie tyle ze jajniki, ale powiedzialabym tak lekko okresowo ale bez skurczy.. mam nadzieje, ze to nic takiego.. wszystko to dla mnie nowe i nie mam pojecia jak moj organizm ma sie zachowac... bol czuje w dole brzucha, nie jest mocny da sie zyc, ale promieniuje do plecow czyli zawsze przy owulacji i okresie mialam takie bole...
ja mam spray w rozpisce az do punkcji

marita faktycznei tak mozna powiedziec, ze w sobote kasia bedzie juz w cioazy, jak by nie bylo to juz jest ciaza :) oby na cale 9 meisiecy :Kciuki:

Witam wszystkich gorąco.Ja właśnie jestem po drugim zastrzyku z gonalu i mam takie same odczucia jak Ty. Czuje jajniki tak jakby okresowo ale z przewagą owulacyjną:Hyhy:Myślę,że to chyba dobrze że coś czujemy bo to sygnał że leki jakoś tam działają. No i na męża też nie mam ochoty a chyba by wypadało:Cwaniak:Wystartowałyśmy prawie w tym samym czasie więc możemy dzielić się odczuciami. Kurcze ja to najbardziej boję się niepowodzenia,bo leczę się w Warszawskim invimedzie gdzie za wszystko trzeba słono płacić i jak mi ta próba nie wyjdzie to nie stać nas na kolejną:Niepewny:

ineskhan
25-08-12, 20:04
margosia no to faktycznie bo ja dzis wzielam 3 przechodzimy przez to razem :)
do tego co napsialas doszlo jeszcze wzdecie brzucha... :Niepewny: w ogole nerwowa jestem hehe
jakim szlas protokolem? ja dlugim...a kiedy masz pierwsze usg? ja we wtorek i sie boje, mam nadzieje, ze cos sie tam dzieje i dzieje sie jak trzeba no i oczywiscie za ciebie tez ogromne :Kciuki:
powiedz mi jeszcze jaka u was przyczyna? u nas czynnik meski.
ciesze sie, ze mam kolezanke od styumulacji a potem dalej pojdziemy razem super :) i razem bedziemy na oczekujacych :Hura!:

a margosia powiedz mi jeszcze jakie masz dawki? ciekawska jestem wiem, ale tak dl aporownia hehe

kasia21_8
26-08-12, 06:32
hej kobietki czy możecie mi opisać jak wygląda punkcja tzn czy to długo trwa, czy boli, czy trzeba po tey leżeć czy mogę jechać do domu a dodam że do domu mam ok 200km. nurtuje mnie to a trochę głupio o takie rzeczy pytać lekarza:Niepewny::Niepewny::Niepewny:

ineskhan
26-08-12, 09:13
hej kobietki czy możecie mi opisać jak wygląda punkcja tzn czy to długo trwa, czy boli, czy trzeba po tey leżeć czy mogę jechać do domu a dodam że do domu mam ok 200km. nurtuje mnie to a trochę głupio o takie rzeczy pytać lekarza:Niepewny::Niepewny::Niepewny:

wcale nei glupio pytac lekarza, powinnas zapytac, bo kazda inaczej to bedzie przechodzila, ja nie bede usypiania, ale mam dostac jakis srodek przeciwbolowy i absolutnie nie moge prowadzic, maz musi tam byc ze mna i mnei zawiezc i przywiezc, do tego trwa to okolo 20 min do pol godz, a potem ja mam lezec jeszcze godzine na obserwacji, pytaj lekarza, on ci powinien dokladnie powiedziec co i jak, zaden wstyd :)

crystal80
26-08-12, 10:58

Kasiu punkcja z tego co wiem w PL jest pod znieczuleniem wiec powinno byc ok nie bede ukrywac ze boli szczegolnie przez kilka dni ja na drugi dzien dostalam goraczki i musialam dzwonic do kliniki ... tak jak pisala Inez ja mialam znieczulenie ale bylam przytomna i nie powiem bo nie jest to komfortowa sytuacja bo mimo wszystko czujesz bol i dyskomfort :Niepewny: po zabiegu u mnie trwal ok 20 min chociaz mialam duuuuuzo pecherzykow ( w sumie wyszlo 17 jajeczek ) ponad 25 szt lezalam na obserwacji jakies poltorej godz musieli zobaczyc czy nie ma krwotoku i hiperstymulacji .... NAPEWNO nie bedziesz mogla prowadzic auta w dzien punkcji lekarze nie zalecaja wogole dlugich podrozy w ten dzien ale spokojnie pytaj lekarza od tego tam jest :) Mam nadzieje ze Cie za bardzo nie przestraszylam bo to wszytko jest znosne jak sie pomysli w jakim celu tam jestes :)
Bedzie OK :D Trzymaj sie i nie mysl o tym za duzo

ptysia80
26-08-12, 11:15
Hej Crystal czytam tak o tym Twoim kocie i wiesz, ze z kocich odchodow mozesz nabawic sie Toksoplazmozy???? wiec po kocie powinien sprzatac maz :) poczytaj o tym ale to jest bardzo niebezpieczna przypadlosc i nie chce Cie bron Boze straszyc ale grozi poronieniem :( nie oznacza to rowniez zeby kota wyrzucic na bruk ale poprostu unikaj kontaktu z jego odchodami przede wszystkim :) jak cos to popytaj jeszcze polozna albo te kobitki ktore beda robily Ci scan a juz napewno wspomnij poloznej na tym 1 spotkaniu o tym ze masz kota :) tak na wszelki wypadek :)
PS. Zuzia poglaskana i kopie jak szalona :)

ptysia80
26-08-12, 11:25

Hej Kasiu trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki: za te twoj Malenstwa :)
tak jak pisze Ineskkan kazdz punkcj inna ja tez tak jak ona nie mialam znieczulenia ogolnego tylko miejscowe te tzw glupie jasie hi hi :) Tylek urywaja po kilki min :)

Ineskhan jak Ty masz wlanie to to bedziesz czula niestety jakby ktos wyciagal Ci kawalki tkanki z brzusia ...ale tak jak mowie to nic :) Najgorzej to z transferem jak musisz skupic sie zeby wyluzowac i do tego utrzymac mocz w pecherzu bo musisz miec go pelnego jako okno wspomagajace lekarzowi wprowadzajacemu embrionek :)

Ale pomyslcie, o tym ze warto, tylko kilka dni Was dzieli od ciazy :Hura!::Hura!: trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Margosia
26-08-12, 12:17
margosia no to faktycznie bo ja dzis wzielam 3 przechodzimy przez to razem :)
do tego co napsialas doszlo jeszcze wzdecie brzucha... :Niepewny: w ogole nerwowa jestem hehe
jakim szlas protokolem? ja dlugim...a kiedy masz pierwsze usg? ja we wtorek i sie boje, mam nadzieje, ze cos sie tam dzieje i dzieje sie jak trzeba no i oczywiscie za ciebie tez ogromne :Kciuki:
powiedz mi jeszcze jaka u was przyczyna? u nas czynnik meski.
ciesze sie, ze mam kolezanke od styumulacji a potem dalej pojdziemy razem super :) i razem bedziemy na oczekujacych :Hura!:

a margosia powiedz mi jeszcze jakie masz dawki? ciekawska jestem wiem, ale tak dl aporownia hehe

Ineskhan ja biorę 225 gonalu, a usg mam w środę o 8 mej.Protokół to ja mam chyba krótki bo 14 sierpnia dostałam zastrzyk z diphereliny a 24 ruszyłam z gonalem. Kurde płacę grubą kasę a gucio wiem, bo jak się o coś pytam lekarza to ma taką minę jakbym mu jakoś krzywdę robiła.No a przyczyna naszych niepowodzeń jest taka sama jak jak u ciebie,czyli słabe chłopaki małża.Normalnie jedziemy na tym samym wózku:Hmmm...: no ale jak to mówią alleluja i do przodu a w czerwcu wymienimy się zdjęciami naszych skarbów:Wow!::Wow!::Wow!:

ineskhan
26-08-12, 14:19
ja bralam 225 przez pierwsze dwa dni a teraz 187.5 i mam dlugi protokol.
faktycznie bardzo podobnie wszystko sie odbywa... i tez pierwsze usg masz dzien po mnie czyli tak jak zaczelysmy zastrzyki, bede myslec o tobie i zaciskac kciuki :)

Ptysia z tym transferem to crystal cos mowila ze nie trzeba miec pelnego pecherza... mi tam jedno wszystko przezyje, bo wiadomo jaki jest cel.. na pewno nie bedzie to rpzyjemne, ale nie ma innej drogi to tylko ta nam zostala..

crystal80
26-08-12, 14:34
Hej Crystal czytam tak o tym Twoim kocie i wiesz, ze z kocich odchodow mozesz nabawic sie Toksoplazmozy???? wiec po kocie powinien sprzatac maz :) poczytaj o tym ale to jest bardzo niebezpieczna przypadlosc i nie chce Cie bron Boze straszyc ale grozi poronieniem :( nie oznacza to rowniez zeby kota wyrzucic na bruk ale poprostu unikaj kontaktu z jego odchodami przede wszystkim :) jak cos to popytaj jeszcze polozna albo te kobitki ktore beda robily Ci scan a juz napewno wspomnij poloznej na tym 1 spotkaniu o tym ze masz kota :) tak na wszelki wypadek :)
PS. Zuzia poglaskana i kopie jak szalona :)

Ptysiu u nas w klinice nie ma potrzeby miec pelny pecherz co mnie zdziwilo i na wszelki wypadek przyszlam z pelnym i zapytalam przed transferem czy ma byc pelny czy nie ale pozwolili mi skorzystac z toalety przed transferem bo wg nich nie ma to znaczenia ... co klinika to inne metody ...
Co do moich zwierzaczkow to my z mezem mamy hodowle kotow bengalskich i do tego jeszcze 2 yorki :D Zawsze mialam mnostwo zwierzat ale oczywiscie pytalismy przed kuracja o toksoplazmoze i gp i u nas w klinice i potwierdzili to co juz wiemy czyli jesli koty sa w domu od lat poza tym nasze nie wychodza na dwor to raczej szanse na to ze sa nosicielami sa znikome ale to moj maz jest teraz królem kuwet i on sie tym zajmuje ;p ja dodatkowo po zabawie ze zwierzakami myje i dezynfekuje rece ( mam specjalny alkohol gel ze szpitala ) wiec dbam o to baaaaardzo :) Mimo to bardzo dziekuje za troske kochana :)

Pozdrawiam kobitki

kasia21_8
26-08-12, 15:57
dzięki kochanienkie za wszystkie odpowiedzi:Hura!::Hura!::Hura!:

co ja bym bez was zrobiła:Stres::Stres::Stres:

Margosia
26-08-12, 18:28
ja bralam 225 przez pierwsze dwa dni a teraz 187.5 i mam dlugi protokol.
faktycznie bardzo podobnie wszystko sie odbywa... i tez pierwsze usg masz dzien po mnie czyli tak jak zaczelysmy zastrzyki, bede myslec o tobie i zaciskac kciuki :)

Ptysia z tym transferem to crystal cos mowila ze nie trzeba miec pelnego pecherza... mi tam jedno wszystko przezyje, bo wiadomo jaki jest cel.. na pewno nie bedzie to rpzyjemne, ale nie ma innej drogi to tylko ta nam zostala..

Ineskhan czekam we wtorek na info o ilości jajeczek, jestem pewna ,że hodowla będzie pierwsza klasa:Wow!:No a powiedz mi czy będziesz miała zwykłe in vitro czy ICSI, czytałam że przy słabych parametrach lepsze jest właśnie ICSI ? A jak tam samopoczucie po 4 zastrzyku? Przygotowywać się na jakieś ekscesy:Hyhy:

ineskhan
26-08-12, 19:25
Margosiu my mamy ICSI a czuje sie ok poza tym, ze czasami tak owulacyjnie kluja jajniki no i ten brzuch po poludniu mnie pobolewa okresowo...
mam nadzieje, ze beda jajeczka i ze bedzie ich tyle ile trzeba... sama wiesz jakie to stresujace.. no bede za ciebie trzymac w srode oczywiscie :)
jeszcze tylko jutro i pojutrze juz bede wiedziec co tam sie dzieje, najgorsza jest niewiedza...
mam nadzieje, ze jak mam takie odczucia to cos tam sie dzieje i u ciebie tez :Kciuki:
a wy macie ICSI?>

tokana
26-08-12, 20:58
Kasia - ja mialam 3 punkcje i przy kazdej mialam pelna narkoze ,czyli usypiali mnie i w Polsce i UK.Zabieg zawsze trwal 20 min i po wybudzeniu 30 min i do domu.Oczywiscie zalezy jak bedziesz sie czula,bo ja kazda nastepna przechodzilam gorzej.A za jakies 2 miesiace czeka mnie kolejna.

Pozdrowionka i :Kciuki::Kciuki: za wszystkie

ptysia80
27-08-12, 00:03
Crystal i Ineskhan ciekawe czemu ja musialam miec pelen pecherz? mi mowili ze robi on za "okno" przy transferze he he :) moze tak jak przy 2 scanie jak juz jestesmy w ciazy nie wiem faktycznie co klinika to inne metody . Grunt ze skuteczne :)

Za starajace sie Kobitki trzymam moc goracych :Kciuki::Kciuki::Kciuki:
niech i wasze meki sie skoncza :)

ptysia80
27-08-12, 00:09
Ptysiu u nas w klinice nie ma potrzeby miec pelny pecherz co mnie zdziwilo i na wszelki wypadek przyszlam z pelnym i zapytalam przed transferem czy ma byc pelny czy nie ale pozwolili mi skorzystac z toalety przed transferem bo wg nich nie ma to znaczenia ... co klinika to inne metody ...
Co do moich zwierzaczkow to my z mezem mamy hodowle kotow bengalskich i do tego jeszcze 2 yorki :D Zawsze mialam mnostwo zwierzat ale oczywiscie pytalismy przed kuracja o toksoplazmoze i gp i u nas w klinice i potwierdzili to co juz wiemy czyli jesli koty sa w domu od lat poza tym nasze nie wychodza na dwor to raczej szanse na to ze sa nosicielami sa znikome ale to moj maz jest teraz królem kuwet i on sie tym zajmuje ;p ja dodatkowo po zabawie ze zwierzakami myje i dezynfekuje rece ( mam specjalny alkohol gel ze szpitala ) wiec dbam o to baaaaardzo :) Mimo to bardzo dziekuje za troske kochana :)

Pozdrawiam kobitki

He he pozdrowienia dla M za jego dzielnosc w sprzataniu za zwierzakami he he ...moj to by mi dal wyklad po co Ci byly zwierzaki itp hi hi :) dlatego pewnie nie mam zadnego :( a tak kocham psy :) , ale z drugiej strony to obowiazek bardzo duuuzzzzy, a boje sie co jak pojade na urlop co z psem? wiec dlatego pewnie nigdy nie napieralam az tak mocno na pieska tu w uk bo w Polsce zawsze mielismy :)
NIech M dba o Ciebie he he bo jeszcze troszke dojda 2 Urwiski do opieki i zmieniania pieluszek hi hi :)
Pozdrawiam i czekam na to Twoje USG co tam sie swieci...mysle ze juz powinni widziec czy to blizniaki 2 czy jedno jajowe? jak myslisz? czytalas o tym? :Hura!:

ptysia80
27-08-12, 00:11
Kasia - ja mialam 3 punkcje i przy kazdej mialam pelna narkoze ,czyli usypiali mnie i w Polsce i UK.Zabieg zawsze trwal 20 min i po wybudzeniu 30 min i do domu.Oczywiscie zalezy jak bedziesz sie czula,bo ja kazda nastepna przechodzilam gorzej.A za jakies 2 miesiace czeka mnie kolejna.

Pozdrowionka i :Kciuki::Kciuki: za wszystkie

Trzyma moc :Kciuki::Kciuki::Kciuki: i wierze ze to juz ta ostatnia :)

ptysia80
27-08-12, 00:14
Margosiu my mamy ICSI a czuje sie ok poza tym, ze czasami tak owulacyjnie kluja jajniki no i ten brzuch po poludniu mnie pobolewa okresowo...
mam nadzieje, ze beda jajeczka i ze bedzie ich tyle ile trzeba... sama wiesz jakie to stresujace.. no bede za ciebie trzymac w srode oczywiscie :)
jeszcze tylko jutro i pojutrze juz bede wiedziec co tam sie dzieje, najgorsza jest niewiedza...
mam nadzieje, ze jak mam takie odczucia to cos tam sie dzieje i u ciebie tez :Kciuki:
a wy macie ICSI?>

Ineskhan powiem Ci ze mnie te okresowe bole to dlugo meczyly ale to mowili ze hormony. Nawet pamietam ze po tym pierwszym scanie babka mi powiedziala ze moj lewy jajnik(ktory ma zablokowany jajowod i dlugo bolal) jest gotow do wypuszczenia jajeczka i kolejnego zaplodnienie he he dobre co?
NIe martw sie odpoczywaj, relaksuj sie i czekam na wspaniale wiesci :) :Kciuki::Kciuki:

ptysia80
27-08-12, 00:17
Czy ktos wie co sie dzieje z Jesssi???????

albo z Ramzetka???????

a Monika z Holandii he he jak tam u Ciebie ????

moc :Kciuki::Kciuki::Kciuki: Kobitki

ineskhan
27-08-12, 08:47
ptysia ja mam pieska :) malego i powiem ci ze wcale to nei jest problem jedynie siersc i duzo odkurzania w domu,a le tak poz atym to zaden problem... jak wyjezdzamy na wakacje to zostaje z moja mama albo znajomymi , wszystkich zna wiec nie jest zle :)

no dalej mecza mnie bole okresowe i owulacyjne, ale mam nadzieje, ze to dobrze :)
ptysia neizle moglas jeszcze miec blizniaki hahah

ide zaraz sobie walnac kolejny zastrzyk, ostatni rpzez jutrzejszym scanem uffff

ptysia80
27-08-12, 09:48
ptysia ja mam pieska :) malego i powiem ci ze wcale to nei jest problem jedynie siersc i duzo odkurzania w domu,a le tak poz atym to zaden problem... jak wyjezdzamy na wakacje to zostaje z moja mama albo znajomymi , wszystkich zna wiec nie jest zle :)

no dalej mecza mnie bole okresowe i owulacyjne, ale mam nadzieje, ze to dobrze :)
ptysia neizle moglas jeszcze miec blizniaki hahah

ide zaraz sobie walnac kolejny zastrzyk, ostatni rpzez jutrzejszym scanem uffff

Pewnie nie mozna bylo miec blizniaka bo pielegniarka powiedziala, ze bedzie mnie pobolewal az do 3 m-c dopuki nie zda sobie sprawy ze okresu nie bedzie hi hi :)
Tak jak mowie mi te bole towarzyszyly caly czas nawet teraz ....jak pisalam Crystal roznego rodzaju bole hi hi :) niestety Twoj organizm w tej chwili dostale tak mocna dawke hormonow ze musi odreagowac :) trzymam :Kciuki::Kciuki::Kciuki: za pecherzyki :)

ineskhan
27-08-12, 11:24
szczerze to meczy mnie ten brzuch okropnie, nie lubie tego... bole okresowe mam ow iele silniejsze, ale to cos tkaiego i meczy i meczy i promienuiuje do plecow i wzdyma.. no niefajnie sie czuje,a to dopiero 5 zastrzykow... boje sie co bedzie dalej.. aaa jeszcze na domiar zlego migdal zaczal mnie bolec.. plucze woda z sola bo nie wiem czy moge brac jakies leki, no a migdal pewnie boli od alergii bo nos zatkany non stop i zamiast na zewnatrz to wszystko do gardla leci i migdal podrazniuony... jeszcze troch emusze wytrzymac zeby sie nie rozsypac hehe