• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : POdstawka zamiast fotelika w aucie?

Edysia
30-12-09, 16:22
Dziewczyny orientujecie się może od jakiego wieku
lub raczej wzrostu można już dziecko wozić w samochodzie
na samej podstawce?

marchewkowa
30-12-09, 16:38
od wagi: tak jak producent zaleci, czyli najczęściej 15kg

no i na logikę: tak, żeby pas samochodowy przebiegał w tym miejscu co powinien.

Edysia
30-12-09, 16:51
od wagi: tak jak producent zaleci, czyli najczęściej 15kg

no i na logikę: tak, żeby pas samochodowy przebiegał w tym miejscu co powinien.

Czyli jak moje dziecko waży 18 kg to juz mogę szęść tylną zlikwidowac i zostawić sama podstawke pod pupę?
A wzrost nie ma tu znaczenia?
Moja ma około 110 cm teraz

marchewkowa
30-12-09, 17:15
Teoretycznie możesz (przeczytaj w instrukcji, tam jest dokładnie opisane jaką wizję miał producent), ale po co? Nie mieści się? Bezpieczniej z tą tylną częścią.

DominikaK
30-12-09, 17:18
możesz zlikwidować, jak pas przechodzi prawiodłowo, waga córci jest odpowiednia :-)
mój średniak ma fotelik z odpinanymi plecami ale woli go, niż sam poddupnik, wygodniej mu. Synek ma 113 cm i 18 kg. Kiedy najmłodszy korzysta z jego fotelika musi jechac na poddupce i narzeka,że w foteliku mu lepiej :-) Najstarszy jak zdaży sie, zę mąz go do szkoły podwozi, to też korzysta z całego fotelika, mimo, że ma 140cm wzrostu i 28 kg :D

Edysia
30-12-09, 17:23
Teoretycznie możesz (przeczytaj w instrukcji, tam jest dokładnie opisane jaką wizję miał producent), ale po co? Nie mieści się? Bezpieczniej z tą tylną częścią.

Wydaje mi sie że dziecku wygodniej,
takto siedzi jak w takiej "tubie"
a na samym podstawku o wiele więcej miejsca jest

Asik.
30-12-09, 17:23
Czyli jak moje dziecko waży 18 kg to juz mogę szęść tylną zlikwidowac i zostawić sama podstawke pod pupę?
A wzrost nie ma tu znaczenia?
Moja ma około 110 cm teraz

To raczej jest za niska na sam poddupnik :Hmmm...:
Pas chyba by jej przez twarz/szyję przechodził :Niepewny:

DominikaK
30-12-09, 17:33
mój ma 113 cm i pas przechodzi mu normalnie,prawidłowo, ja jednak wolę fotelik, jakoś tak bardziej bezpieczny mi się wydaje. Najstarszy na podstawce seidział, teraz już nie używa, bo nie ma takiej mozliwości w naszym małym autku,to sama podstawka mu sie przesuwała po fotelu

kas
31-12-09, 01:11
Moje młodsze ma mniej więcej 108 cm i jakieś 16 kg. Za nic nie przesadziłabym go na poddupnik, bo pasy przez szyję mu przechodzą. Niedawno dopiero go przesadziłam na ostatni fotelik, a starszą (ok. 128 cm, ponad 25 kg) na poddupnik. Nie spieszy mi się :)

MONIKACHORZÓW
31-12-09, 08:40
Dziewczyny orientujecie się może od jakiego wieku
lub raczej wzrostu można już dziecko wozić w samochodzie
na samej podstawce?
http://forum.dziecko-info.com/showthread.php?t=194340

kilka wątków niżej jest podobny temat.poczytaj -tam wiecej odpowiedzi.
ja odpowiem krótko -jak najdłuzej w foteliku.żaden poddupnik nie zapewnia takiego bezpieczenstwa jak fotelik.koniec i kropka.
szczególnie te marketowe styropiany...to juz w ogóle żenada....:Nie nie:

MONIKACHORZÓW
31-12-09, 08:50
Wydaje mi sie że dziecku wygodniej,
takto siedzi jak w takiej "tubie"
a na samym podstawku o wiele więcej miejsca jest
Edysia pomyśl ze po coś "te tuby " wymyślili... małe ciałko w chwili hamowania lub uderzenia leci bezwładnie i poddupnik nic tu nie pomaga...fotelik jednak odbiera siłe uderzenia i amortyzuje w tym najgorszym momencie jakim jest przeciążenie -ciało odrywa sie od fotele i z impetem z powrotem wraca(o ile nie wypadnie przez przednia szybe).jest to cios dla głowy i kręgosłupa -takie walnięcie o kanape.w tym ułamku sekundy działa tak olbrzymia siła ze trudno to sobie wyobrazic.
wpisz sobie w google "testy fotelików" albo "dziecko bez fotelika w samochodzie" a włos ci się na głowie zjeży jak to zobaczysz.
wygoda wygodą ale bezpieczeństwo najważniejsze.wygodnie to mozna miec na kanapie w domu a w samochodzie grunt to dobry fotelik i zeby tego było mało to jeszcze fotelik DOBRZE ZAPIĘTY...bo to zmora kupujących foteliki...wybulą kupe kasy na fotelik i nieważne jak go zapną -juz myslą ze dziecko jest bezpieczne.w nieprawidłowo zapiętym foteliku dziecko jest jeszcze bardziej narazone na niebezpieczenstwo niz podrozowałoby bez fotelika...po prostu w chwili wypadku leci razem z kilkukilogramowym fotelem jak kula armatnia....szok.
wybacz mój wywód ale mam skrzywienie z racji pracy w branzy fotelikowo-wózkowej i szlag mnie trafia jak widze niektórych rodziców.....ehhh szkoda gadac:)

Beasia
01-01-10, 19:46
Ania jeździ (sporadycznie np. z babcią) już od jakiegoś roku, półtorej, ale ona z tych wysokich - 5,5 roku a 123 cm wzrostu i 26 kg wagi obecnie...

dorotka1
01-01-10, 20:13
133 cm wzrostu w calym foteliku - ale ma akurat takie obszerne

niektore juz by dawno byly za male - wiedzialm co wybrac ;)

Edysia
08-01-10, 08:51
Ania jeździ (sporadycznie np. z babcią) już od jakiegoś roku, półtorej, ale ona z tych wysokich - 5,5 roku a 123 cm wzrostu i 26 kg wagi obecnie...

No no, wzrost ma twoja przynajmniej 7 latki :)

Sprawę przemyslałam po waszych odpowiedziach.
Na razie zostaje fotelik w całości, przynajmniej do lata.
Potem zobaczymy.

sole
09-01-10, 17:10
Moja ma wzrost 120 i jezdzi w foteliku z tylem Graco .
W drugim aucie ktore od czasu do czasu i na male trasy ma podkładkę ale mimo wszystko wpija sie w szyje pas wiec nie wygodnie. Nie polecam. Lepiej fotelik z tylem jak najdłużej.

betrisa
15-01-10, 12:01
mój jeździ na podkładce, bo w foteliku już się nie dopinał. waży tak koło 18 kg i ma około 110. Zresztą foteliki strasznie drogie. Mojej siostry dwójka dzieci jeździ na takich podkładkach. Mój mały jest zadowolony.Mamy podkaładkę geco.

Olinja
15-01-10, 13:17
Jonatan wazy 19 kilo i ma wzrost na pewno ponad 110 cm (nie mierzyłam go dawno)
Fotelik zmienialismy w poprzednim roku na taki, który mozna regulowac zarówno w barkach jak i na wysokosc i długosc siedziska.
Ma tez ISOFix co było wazne przy wyborze.
Zamierzam go wozic w foteliku jak długo sie da.
Jemu zreszta jest w nim wygodnie.
Ten ma tez mozliwosc realnego uzyskania pozycji spoczynkowej.

MONIKACHORZÓW
15-01-10, 20:01
. Zresztą foteliki strasznie drogie.

ciekawe czy droższe niż zycie dziecka ......

kiara
16-01-10, 20:00
ciekawe czy droższe niż zycie dziecka ......
Dokladnie...

Edysia mnie sie wydaje, zewfoteliku to nie dosc, ze bezpieczniej to i wygodniej.

dziecko ma z dwoch stron oparcie dla glowki w razie jak kimnie, opiera sobie raczki o boki fotelika :)

Przynajmniej ja mam takie wrazenie jak patrze na synka:)

Beasia
19-01-10, 10:33
No no, wzrost ma twoja przynajmniej 7 latki :)

Heheh... no nikt raczej jej nie daje 5 lat :)
mam nadzieję, że teraz trochę przystopuje z tym wzrostem :)

Meva
21-01-10, 17:30
Jakos nie bralam w ogole pod uwage, ze bede uzywac takich podstawek zamiast normalnego bezpiecznego fotelika.
Sa takie foteliki-te do 36kg, ze sa wygodne dla naprawde duzych(wysokich dzieci).
Moja siostrzenica wzrost okolo 125cm jezdzi w foteliku concord, moja corka poki co 103 cm tez jezdzi w standardowym foteliku do 36 kg- MAXI-COSI
Dziecko jezdzac tylko na takiej podstawce ma w ogole niezabezpieczona głowe, a przy zderzeniu bocznym wiadomo co moze sie stac:Strach:

white rabbit
15-10-10, 11:59
Mam pytanie, czy taka podkladka zapewnia wogole jakiekolwiek bezpieczenstwo dla dziecka (przedszkolak ok 15 kg)? Zastanawialam sie nad nia gdybym musiala jechac taksowka bez fotelika, albo z przedszkola z jakas inna mama, to ok kilometr drogi, nie ruchliwej. Tak w wyjatkowych i krotkich sytuacjach. Bo fotelika nie zatargam na plecach, nie ma szans. W samochodzie mamy mega bezpieczny fotelik z isofixem. Chodzi tylko o ekstremalne sytuacje.

kas
15-10-10, 12:06
W ekstremalnych sytuacjach w taksówce moje dzieci jeżdżą bez niczego, zatem poddupnik uważam za całkiem wystarczający.
I witam na forum :)

white rabbit
15-10-10, 13:08
Dziekuje za odpowiedz :) .

Nie ma watku powitalnego (nie znalazlam), wiec przywitam sie tutaj narazie :) .
Jestem mama 4-latka, sredniaka, mieszkam w Gdyni. Witam serdecznie :) .

Asik.
15-10-10, 13:12
Dziekuje za odpowiedz :) .

Nie ma watku powitalnego (nie znalazlam), wiec przywitam sie tutaj narazie :) .
Jestem mama 4-latka, sredniaka, mieszkam w Gdyni. Witam serdecznie :) .

Witaj :)

MONIKACHORZÓW
15-10-10, 19:55
Mam pytanie, czy taka podkladka zapewnia wogole jakiekolwiek bezpieczenstwo dla dziecka (przedszkolak ok 15 kg)? Zastanawialam sie nad nia gdybym musiala jechac taksowka bez fotelika, albo z przedszkola z jakas inna mama, to ok kilometr drogi, nie ruchliwej. Tak w wyjatkowych i krotkich sytuacjach. Bo fotelika nie zatargam na plecach, nie ma szans. W samochodzie mamy mega bezpieczny fotelik z isofixem. Chodzi tylko o ekstremalne sytuacje.

spokojnie mozesz czasami wykorzystać poddupnik ale bądź świadoma ze nie zapewnia on żadnej ochrony....no poza tym ze chroni przed mandatem....
opiekunka marcina tez ma w aucie poddupnik i wozi marcina kilka razy w m-cu .droga z przedszkola do domu to 3-4 minuty wiec -tfu tfu - mam nadzieje ze na osiedlowej ulicy nic złego się nie stanie ...choć z drugiej strony jadąc do kiosku po zapałki mozna miec wypadek....:(

cszynka
15-10-10, 20:23
bądź świadoma ze nie zapewnia on żadnej ochrony....no poza tym ze chroni przed mandatem....na pewno?
a nie jest przypadkiem tak, ze dziecko poprawnie zapięte w poddupniku ma na odpowiedniej wysokości pas na biodrach?
chyba inaczej ten pas układa się na podstawce i bez niej, prawda?
mówię o sytuacji, kiedy dziecko jest już tego wzrostu, że na poddupniku może jeździć, a poddupnik ma oparcia pod ręce/łokcie gdzie można pas przełożyć
nie wiem jak się sprawy mają przy podstawkach bez podłokietników
widywałam takie, ale moja nigdy w takim nie jeździła

Elza29
15-10-10, 20:30
Napewno dziecko na podstawce jest bezpieczniejsze niz bez zadnego fotelika o ile wzrostem i waga jest juz do tego "uprawnione" Roznica miedzy podstawka a fotelikiem jest taka ze w foteliku dziecko ma tez zabezpieczona glowe przed uderzeniami bocznymi- choc i to zalezy od fotelika nie wiem czy jest jeszcze jakas roznica w wozeniu dziecka "uprawnionego" na podstawce, nie wiem w czym fotelik mialby byc bezpieczniejszy :Hmmm...:

szaldi
15-10-10, 20:34
na pewno?
a nie jest przypadkiem tak, ze dziecko poprawnie zapięte w poddupniku ma na odpowiedniej wysokości pas na biodrach?

Prawda, przynajmniej ja tak rozumiem rolę poddupnika
Mam, używam sporadycznie. Chociaż mój syn odkąd poszedł do szkoły uważa się za taaaaaaaaakieeeeego dooooorosłeeeeeego że toczy z nami boje o używanie poddupnika cały czas.

MONIKACHORZÓW
16-10-10, 14:26
na pewno?
mówię o sytuacji, kiedy dziecko jest już tego wzrostu, że na poddupniku może jeździć, a poddupnik ma oparcia pod ręce/łokcie gdzie można pas przełożyć
nie wiem jak się sprawy mają przy podstawkach bez podłokietników
widywałam takie, ale moja nigdy w takim nie jeździła

najważniejsza ochrona głowy a takiej poddupnik nie daje.....:(:(:(
racją jest ze pas przebiega prawidłowo co na pewno coś daje...
miejmy nadzieje ze nikt z nas nie będzie musiał sie o tym przekonywać...

cszynka
16-10-10, 15:02
najważniejsza ochrona głowy a takiej poddupnik nie daje.....:(:(:(
racją jest ze pas przebiega prawidłowo co na pewno coś daje...
miejmy nadzieje ze nikt z nas nie będzie musiał sie o tym przekonywać...a jaką masz ochronę głowy w przypadku osoby dorosłej?
Bo w poddupniku jeździ już dziecko na tyle duże, które już w foteliki raczej nie wchodzi i stąd poddupnik, który ustawia pas biodrowy

MONIKACHORZÓW
17-10-10, 18:59
a jaką masz ochronę głowy w przypadku osoby dorosłej?
Bo w poddupniku jeździ już dziecko na tyle duże, które już w foteliki raczej nie wchodzi i stąd poddupnik, który ustawia pas biodrowy

kręgosłup osoby dorosłej jest "mocniejszy " niż dziecka a mimo to w wypadkach samochodowych niestety często ulega uszkodzeniu....
wiem ze przychodzi taki moment kiedy dziecko jest juz za duże na fotelik i trzeba sie przesiąśc na samą podstawkę bo innej opcji nie ma...mój marcin już ma fotelik ustawiony na najwyższej pozycji i za ok 2 cm okaże się ze jest za wysoki(teraz ma ok 133 cm wzrostu).przejdziemy wtedy niestety na samą podstawkę.