• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : Urodziny dziecka w przedszkolu

fafikowa
02-12-09, 07:34
Pytanie techniczne - co dziecko przynosi w swoje urodziny - cukierki? My rodzice dajemy Pani, rozumiem, a dziecko potem częstuje we wskazanym przez Panią czasie. Jak jest u Was w przedszkolach? Co przynosicie?

Asik.
02-12-09, 07:43
Dokładnie tak jak napisałaś jest u nas
Dzieć bierze cukierki, które daje rano pani,
a potem częstuje inne dzieciaki we wskazanym przez panią czasie.

kropka.
02-12-09, 07:46
U nas w zeszłym roku wywiązała się "nowa świecka tradycja" przynoszenia tortów i robienia takiej mini imprezki ze "Sto lat", życzeniami, malutkim prezencikiem (typu kolorowanka lub karty Piotruś).... w tym roku chyba coś ucichło, niektórzy przynoszą cukierki.

dominicaa
02-12-09, 07:53
Dokładnie tak jak napisałaś jest u nas
Dzieć bierze cukierki, które daje rano pani,
a potem częstuje inne dzieciaki we wskazanym przez panią czasie.

u nas tak samo + nie moga to byc landrynki:)

Lawinia
02-12-09, 08:25
U nas też dzieci przynoszą cukierki. Na tort trzeba mieć podpisaną zgodę wszystkich rodziców. Przedszkole nie chce odpowiadać za ewentualne przypadki zatruć. Zawsze daję kilka rodzajów cukierków, bo wiem że są u Niko dzieci (conajmniej jedno) które nie mogą nic czekoladowego.

kropka.
02-12-09, 08:39
U nas też dzieci przynoszą cukierki. Na tort trzeba mieć podpisaną zgodę wszystkich rodziców. Przedszkole nie chce odpowiadać za ewentualne przypadki zatruć. Zawsze daję kilka rodzajów cukierków, bo wiem że są u Niko dzieci (conajmniej jedno) które nie mogą nic czekoladowego.

U nas nie było sprzeciwu, co do tortów. Zawsze odkładane są próbki tortu (tak jak i chyba reszty przedszkolnego jedzenia) dla sanepidu w razie ewentualnych zatruć. Na dobrą sprawę na tej zasadzie cukierków też się nie powinno przynosić, bo też można się zatruć. Tak myślę...chociaż rozumiem, że tort bardziej ryzykowny ;) Sama miałam obawy jak piekłam dla córki do przedszkola, czy się ktoś nie otruje ;)

banita
02-12-09, 08:50
właśnie wczoraj rozmawiałam z panią w związku ze zbliżającymi się urodzinami Kornela :)
przynosi się cukierki i daje pani, po śniadaniu dziecko częstuje całą grupę, potem idzie do pani dyrektor, kucharek :Hmmm...: trochę to dziwne, ale taki podobno jest zwyczaj
ja chyba kupię zamiast cukierków jakieś małe batoniki, np. duplo

Vinga
02-12-09, 08:53
U nas dzieci przynoszą cukierki, mogą być ciasteczka (ale takie pakowane ze sklepu)... w wyznaczonym przez panią czasie dzieć częstuje innych... Zawsze daję kilka rodzajów cukierków miękkich, bo moje jeszcze w grupach maluchów nosiły. Ja dodatkowo robię im na te cukierki takie pudełka w kształcie torta.

Zuzia81
02-12-09, 09:06
Oluś zaniósł kilka rodzajów cukierków + 3 litry soku na toast

krecik_75
02-12-09, 10:17
u nas imprezke dla dziecia wtedy jest :) tort z przedszkola, sala ustrojona, dzieć cały dzień w koronie może chodzić i takie tam :) cukierki jak rodzic sobie życzy.

fafikowa
02-12-09, 18:16
właśnie wczoraj rozmawiałam z panią w związku ze zbliżającymi się urodzinami Kornela :)
przynosi się cukierki i daje pani, po śniadaniu dziecko częstuje całą grupę, potem idzie do pani dyrektor, kucharek :Hmmm...: trochę to dziwne, ale taki podobno jest zwyczaj

Właśnie kupiłam różne rzeczy, m.in. takie małe batoniki milkyway. Mam nadzieję, że nie okaże się to problemem, tzn, np. że ktoś jest uczulony czy dzieci się pobrudzą:Hyhy:. Trochę mam stresa - nasze pierwsze przedszkolne urodziny, a nie udało mi się porozmawiać wcześniej o tym z panią.

fafikowa
02-12-09, 18:18
u nas imprezke dla dziecia wtedy jest :) tort z przedszkola, sala ustrojona, dzieć cały dzień w koronie może chodzić i takie tam :) cukierki jak rodzic sobie życzy.

Brzmi fajnie - ale pewnie Twoja córcia chodzi do prywatnego p-la?

Usianka
02-12-09, 18:20
Wygląda to dokladnie tak jak opisalas

aoh
02-12-09, 18:29
rodzic informuje Panią Nauczycielkę dzien wczesniej,
sala jest przystrojona - dziecko chodzi cały dzien w koronie i po obiedzie w specjanym koszyczku częstuje wszystkie dzieci, cukierkami, lizakami, zakaz przynoszenia ciast, tortów, spiewają stolat - dziecko dostaje "ksiązeczke" stworzoną z rysunków kazdego dziecka oraz prezent od całej grupy.

banita
02-12-09, 20:30
Właśnie kupiłam różne rzeczy, m.in. takie małe batoniki milkyway. Mam nadzieję, że nie okaże się to problemem, tzn, np. że ktoś jest uczulony czy dzieci się pobrudzą:Hyhy:. Trochę mam stresa - nasze pierwsze przedszkolne urodziny, a nie udało mi się porozmawiać wcześniej o tym z panią.
nasze też pierwsze :) na kiedy będzie ten Wasz dzień? nasz 9 grudnia, jeszcze tydzień

Asik.
02-12-09, 20:33
rodzic informuje Panią Nauczycielkę dzien wczesniej,
sala jest przystrojona - dziecko chodzi cały dzien w koronie i po obiedzie w specjanym koszyczku częstuje wszystkie dzieci, cukierkami, lizakami, zakaz przynoszenia ciast, tortów, spiewają stolat - dziecko dostaje "ksiązeczke" stworzoną z rysunków kazdego dziecka oraz prezent od całej grupy.

U nas też :)

stokrotka22
02-12-09, 21:46
co roku kupowałam cukierki
wczoraj zaniosł kinderki
daje pani i pani rozdaje-jako solenizant dostaje korone :)

fafikowa
02-12-09, 22:43
nasze też pierwsze :) na kiedy będzie ten Wasz dzień? nasz 9 grudnia, jeszcze tydzień

Jutro! Ale wszystko mam przygotowane. Nadia sama w weekend wybrała taką prezentową torbę na cukierki do przedszkola - z myszką miki:Hyhy:. Chciałam się tylko upewnić czy cukierki to wystarczająco na urodzinki przedszkolaka. Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź:). Wygląda na to że w różnych przedszkolach różnie się te urodziny dziecięce obchodzi. Mamy różne cukierki - miękkie, tzw. żujki i te milkywaye minis - ogólnie duuuużo jest wszystkiego. Mam nadzieję, że dzieciaczki się ucieszą:).

fafikowa
02-12-09, 22:45

Oczywiście Wszystkiego Najlepszego dla Twojego dziecka:Róża::Róża::Róża: Chłopiec czy dziewczynka? Też trzy latka?

banita
03-12-09, 07:48
i dla Was wszystkiego naj!!!
synek kończy 4 latka :)

Bramkaa
03-12-09, 10:04
Naprawde wszedzie u was przynosi sie cukierki jako poczestunek urodzinowy?
U nas preferuje sie zdrowe i kreatywne poczestunki i mamy zwykle spedzaja pare gdozin z dziecmi na przygotowanie urodzinowych poczestunkow dla kolegow. Kolezanka ostatnio zrobila muchomorki z kubeczkow napelnionych popcornem. A my zrobilismy swinki z ryjkami-danonkami:

http://milenkaendavid15.blox.pl/resource/20091114001_blog.jpg

Karolina
03-12-09, 17:00
W poprzednim przedszkolu był tort robiony przez Panią z przedszkola, oczywiscie korona obowiązkowa, a teraz są cukierki.

Pasiasta
03-12-09, 17:29
Kolezanka ostatnio zrobila muchomorki z kubeczkow napelnionych popcornem.
Jak popcorn był robiony w tłuszczu to równie 'zdrowy' jak cukierki;)

U D. też cukierki, choć wszystko zależy od rodziców co przyniosą;)

Jaga
03-12-09, 18:08
100 lat dla Jubilata!

A ja mam pytanie - czy cukierki przynoszą tylko jubilaci czy też solenizanci? Bo u nas za miesiąc imieniny...

Pasiasta
03-12-09, 18:13
A ja mam pytanie - czy cukierki przynoszą tylko jubilaci czy też solenizanci? Bo u nas za miesiąc imieniny...
To zależy co wyprawiacie;) ja się mocno zastanawiam czy Dorocie nie robić też imienin w przedszkolu, bo urodziny ma w sierpniu, a wtedy w przedszkolu 1 grupa - całkowity zlepek dzieci i bardzo mało osóbek z jej grupy:Niepewny:
...no i te imprezy poza przedszkolne:Niepewny::Niepewny::Niepewny:

MONIKACHORZÓW
03-12-09, 18:54

ja ostatnio kupiłam na marcina urodziny mieszankę róznych ciastek(takie pudelko chyba kilogramowe zafoliowane z 4 czy 5 rodzajami kruchych ciasteczek) obłozyłam ładnym papierem i marcin częstował grupe plus kucharki,dyrektorke,zwiedzał też kuchnie i dostał w prezencie od dzieci laurkę z podpisami wszystkich i rysuneczkami:)

Bramkaa
04-12-09, 09:35
Jak popcorn był robiony w tłuszczu to równie 'zdrowy' jak cukierki;)

U D. też cukierki, choć wszystko zależy od rodziców co przyniosą;)

Myslalam ze sie wklada do mikrofali, ale sie nie znam, bo nie jadam.

Pasiasta
04-12-09, 09:38
Myslalam ze sie wklada do mikrofali, ale sie nie znam, bo nie jadam.
Też takie są:Hyhy:

fafikowa
04-12-09, 13:51
U nas preferuje sie zdrowe i kreatywne poczestunki i mamy zwykle spedzaja pare gdozin z dziecmi na przygotowanie urodzinowych poczestunkow dla kolegow. Kolezanka ostatnio zrobila muchomorki z kubeczkow napelnionych popcornem. A my zrobilismy swinki z ryjkami-danonkami:

Pewnie nie wszędzie - pewnie w przedszkolach dla dzieci z alergiami nie. Cukierki - a potem zęby się psują i brak apetytu - niestety.

Świnki cool

fafikowa
04-12-09, 13:57
100 lat dla Jubilata!

U mnie to -tki:). Dzięki:)
Z imieninami to chyba jak ktoś chce to czemu nie - zawsze to więcej słodyczy:Hyhy:

kotagus
06-12-09, 07:37
Pytanie techniczne - co dziecko przynosi w swoje urodziny - cukierki? My rodzice dajemy Pani, rozumiem, a dziecko potem częstuje we wskazanym przez Panią czasie. Jak jest u Was w przedszkolach? Co przynosicie?

U nas standardowo- cukierki. Ale tzw. miękkie (żeby się dzieci nie podławiły landrynkami) i choć część nieczekoladowych (dla alergików). Tort niestety jest niemożliwy (ze względu na przepisy sanepidu)

rena12
07-12-09, 09:09
a my urodziny mamy 30 sierpnia:Strach::Strach::Strach:

kiedyś będzie świętował koniec wakcji - teraz nie obchodzi ich w przedszkolu, nie wiem jak to wygląda:Wstyd:

AniaOS
07-12-09, 19:45

w poprzednim przedszkolu, do ktorego chodzil Makary dzieci przynosily cukierki - przedszkolanka czestowala grupe jakos przed 2 sniadaniem. jubilat dosatwal zawsze maly prezencik typu notesik, dlugopis+olowek, etc.
w obecnym przedszkolu zasada jest zupelnie inna - wlasnie dzis rozmawialismy na ten temat z opiekunka /Makary ma w srode urodziny/ - jest zakaz przynoszenia jakichkolwiek slodyczy. dzieci zaspiewaja tylko sto lat i wrecza laurke Makaremu, to wszystko. a zakaz wzial sie stad, ze panie opiekunki gdzies wczesniej zetknely sie z 2 skrajnymi przypadkami: 1. raz dziecko powaznie zakrztusilo sie cukierkiem, 2. jakis rodzic zrobil kosmiczna awanture w przedszkolu, ze jego dziecko jest czestowane slodyczami bez jego wiedzy...:Strach: - akurat to dziecko moglo jesc slodycze tylko raz w tygodniu.

dominicaa
07-12-09, 19:51
a my urodziny mamy 30 sierpnia:Strach::Strach::Strach:

kiedyś będzie świętował koniec wakcji - teraz nie obchodzi ich w przedszkolu, nie wiem jak to wygląda:Wstyd:

my urodzinki obchodzimy w lipcu więc zamiast urodzin w przedszkolu przynosimy we wrzesniu na imieniny cukiereczki:)

rena12
09-12-09, 07:14
wczoraj maćka kolega miał urodzinki - były cukierki

rena12
09-12-09, 07:17
w poprzednim przedszkolu, do ktorego chodzil Makary dzieci przynosily cukierki - przedszkolanka czestowala grupe jakos przed 2 sniadaniem. jubilat dosatwal zawsze maly prezencik typu notesik, dlugopis+olowek, etc.
w obecnym przedszkolu zasada jest zupelnie inna - wlasnie dzis rozmawialismy na ten temat z opiekunka /Makary ma w srode urodziny/ - jest zakaz przynoszenia jakichkolwiek slodyczy. dzieci zaspiewaja tylko sto lat i wrecza laurke Makaremu, to wszystko. a zakaz wzial sie stad, ze panie opiekunki gdzies wczesniej zetknely sie z 2 skrajnymi przypadkami: 1. raz dziecko powaznie zakrztusilo sie cukierkiem, 2. jakis rodzic zrobil kosmiczna awanture w przedszkolu, ze jego dziecko jest czestowane slodyczami bez jego wiedzy...:Strach: - akurat to dziecko moglo jesc slodycze tylko raz w tygodniu.

może to drugie rozwiązanie jest lepsze - przecież te kobiety nie odpowiadają za to jakie cukierki dzieci dostają a i bez słodyczy tez można żyć - każdy zyje według własnych zasad i norm

banita
09-12-09, 08:35
dziś Kornela urodzinki
poszorował do przedszkola z torbą batoników :)
w sumie kupiłam tylko czekoladowe, bo chyba dzieci z alergiami nie ma, dzieciaki przynoszą zazwyczaj coś z czekolady :) i trochę się zasugerowałam tym, że na podwieczorki mają często wafelki w czekoladzie, pianki a`la ptasie mleczko
ale był dumny, że ma dziś urodziny :D

Asik.
09-12-09, 08:43
dziś Kornela urodzinki
w sumie kupiłam tylko czekoladowe, bo chyba dzieci z alergiami nie ma, dzieciaki przynoszą zazwyczaj coś z czekolady :) i trochę się zasugerowałam tym, że na podwieczorki mają często wafelki w czekoladzie, pianki a`la ptasie mleczko

Sto lat dla Kornela :)

banita
09-12-09, 08:53
dziękujemy :)

kama28
09-12-09, 20:50

Fajny pomysł, choć wymaga inwencji i zaangażowania rodzica ;-)
Ja też wolałabym coś innego niż słodycze dla dzieci, dlatego zawsze gdy mam coś ofiarować znajomemu dziecku wybieram owoce lub coś z własnej spiżarni (nie dotyczy urodzin w przedszkolu ;-)

ulaluki
09-12-09, 21:04

Ale jaja:)

Twoje dziecko chodzi z moim synem chyba do przedszkola, a na dodatek do jednej grupy:)

Dziś Konrad przyniósł batonik duplo, bo Kornel obchodził urodziny.
On doszedł w tym roku do grupy?

Kiedyś podobno byli koledzy, ale Konrad powiedział, że Kormel już go nie potrzebuje:((tak mu rzekomo powiedział:))

ulaluki
09-12-09, 21:06
dziś Kornela urodzinki

To na pewno razem chodzą do przedszkola:)

Te nieśmiertelne pianki:)

No i Konrad zadowolony z batonika Duplo.

Wszystkiego dobrego dla syna:)

banita
09-12-09, 21:47
Ale jaja:)

Twoje dziecko chodzi z moim synem chyba do przedszkola, a na dodatek do jednej grupy:)

Dziś Konrad przyniósł batonik duplo, bo Kornel obchodził urodziny.
On doszedł w tym roku do grupy?

Kiedyś podobno byli koledzy, ale Konrad powiedział, że Kormel już go nie potrzebuje:((tak mu rzekomo powiedział:))
no faktycznie jaja :D
batonik duplo, zgadza się :)
doszedł w tym roku, najbardziej lubi dwóch Konradów (K. i O.-tego często nie ma) i z jakiegoś Mateusza. Kurczę, to pewnie któryś z nich to Twój synek, bo więcej Konradów nie ma w tej grupie :)
o tak powiedział?? muszę z nim pogadać :Nie nie: on bardzo pozytywnie o Konradach mówi, więc chyba się lubią. Nawet chce, by braciszek miał na imię Konrad :D

banita
09-12-09, 21:51
To na pewno razem chodzą do przedszkola:)

Te nieśmiertelne pianki:)

No i Konrad zadowolony z batonika Duplo.

Wszystkiego dobrego dla syna:)
dziękujemy bardzo
ale ten Lublin mały :)

fafikowa
09-12-09, 23:23
dziś Kornela urodzinki

Najlepszego dla Synka:)

ulaluki
10-12-09, 09:22
no faktycznie jaja :D
batonik duplo, zgadza się :)
doszedł w tym roku, najbardziej lubi dwóch Konradów (K. i O.-tego często nie ma) i z jakiegoś Mateusza. Kurczę, to pewnie któryś z nich to Twój synek, bo więcej Konradów nie ma w tej grupie :)
o tak powiedział?? muszę z nim pogadać :Nie nie: on bardzo pozytywnie o Konradach mówi, więc chyba się lubią. Nawet chce, by braciszek miał na imię Konrad :D

To dobrze.
Nie wiem, czy czytałaś, z moim synem trochę problemów było w przedszkolu, znaczy się z nikim się nie bawił i nie mówił.

Konrad K to mój synek.
Zadowolny syn z przedszkola?

Nie widziałaś mnie? Ja to ta, która ma najwięcej dzieci w tym przedszkolu, z bliźniakami maluchami no i Konrad.:)

Ja Twojego Kornela nie znam, nie ma go na zdjęciu grupowym z zeszłego roku.

Mateuszów też jest dwóch.

vivian
10-12-09, 10:04
torbę cukierków różnych co by dzieci miały wybór

banita
10-12-09, 12:09
To dobrze.
Nie wiem, czy czytałaś, z moim synem trochę problemów było w przedszkolu, znaczy się z nikim się nie bawił i nie mówił.

Konrad K to mój synek.
Zadowolny syn z przedszkola?

Nie widziałaś mnie? Ja to ta, która ma najwięcej dzieci w tym przedszkolu, z bliźniakami maluchami no i Konrad.:)

Ja Twojego Kornela nie znam, nie ma go na zdjęciu grupowym z zeszłego roku.

Mateuszów też jest dwóch.
czytałam, dobrze, że już w porządku
ja się bałam, że się Kornel nowy w "starej" grupie nie odnajdzie, ale jest ok, jest zadowolony i bardzo chętnie chodzi. Podobno się nim bardzo opiekował na początku Konrad O. :) A Kornel specyficzny ma troche charakter, jak nie zna dzieci to się zawsze z boku trzyma i bałam się, że się nie będzie chciał nikt z nowym bawić. Ale panie super go do grupy wprowadziły

Wiesz, teraz coś mi świta, że Cię raz widziałam, 3 chłopców siedziało na ławce i jedna mama ich rozbierała. To musiałaś być Ty w takim razie, ale nie skojarzyłam :)
Na Twojego synka mój mówi: ten Konrad co miał farby :)
Dziś mi powiedział, że on się bawi z Kubą a Twój Konrad z Mateuszem :) jakaś nie na bieżąco jestem w kolegach :Hmmm...:

rena12
14-12-09, 09:03
fajnie znalazły się na forum mamusie dzieci z jednej grupy - jaki ten swiat mały:Wow!::Wow!::Wow!:

kama28
14-12-09, 09:38
jaki ten swiat mały:Wow!::Wow!::Wow!:

jaki ten Lublin mały!
;-)))

Marta_86
14-06-14, 11:33
Do naszego przedszkola również nie można tortów przynosić. Więc ja zrobiłam pudełeczko w kształcie torcika na cukierki :) Paniom w przedszkolu tak się podobało, że poprosiły o zostawienie pudełeczka na kolejne przedszkolne urodzinki :)

wiolecia22
18-07-14, 21:48
U nas królują cukierki i małe saszetki z żelkami. Za to obowiązuje zasada nie przynoszenia lizaków, poniewaz dzieci nie mogą ich zjesc w przedszkolu.