• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : Książeczki z naszego dziecinstwa

aborka
14-11-09, 23:35
Jakie książki z dziecinstwa pamiętacie.....

Ja oststnio troche na allegro grzebałam i przypomniały mi sie takie stare książki. co ciekawe - nie pamietam o czym były ale pamiętam ze mi je czytano i je dobrze znałam. Takie wspomnienie z wieku moze 5 lat - moze 6.

a tu tytuły

"Kukuryku na ręczniku" za chiny nie pamietam o czym to ale zamówiłam, tylko nowe wydanie, szkoda ale na allegro przesyłka drższa niż ksiązeczka

O ALoatury i sie kłóciły a potem deszcz zmył te ich obrazki, kot? je narysował na nowo ładniej i sie dzieci pogodziły...... tej nie zamawiam bo jest tylko w zestawach po 20 starych książeczek. Tu pamietałam z tytułu tylko "płocie" :Hyhy: Ale dzieki GOOGLE udało sie tytuł odnależć przy 3 próbie....

"cudaczek wysmiewaczek" tytuł wyskoczył gdzieś na allegro.... znam ale tez nie pamietam o czym to.

Te książki gdzies w mojej głowie zostały jak taki przebłysk. Macie swoje takie wspomnienia. nie chodzi mi o takie co dobrze znacie tylko o te z wczesnego dzieciństwa

szkocik
14-11-09, 23:55
Ta o rysowaniu na płocie jest też moją książką z dzieciństwa. Dzieci to Ala i Wojtek chyba. Kiedyś zrobiłam teatrzyk dla rodziców z młodszym bratem, rysunki zrobiłam ja (a nie należałam do uzdolnionych plastycznie:Wstyd:) i przykleiłam do kredek. Rodzice byli zachwyceni, a my tacy dumni :)
Inne książeczki to :
"Kajtkowe przygody"
"Oj Tato, co robisz? "
O kotku, co szukał Mamusi-nie pamiętam tytułu
"Plastusiowy pamiętnik"
Jak coś mi się jeszcze przypomni, to dopiszę .
Jeszcze "Ptasie radio"

dominicaa
15-11-09, 00:00
Ja pamietam wiersze Tuwima i Brzechwy - uwielbiałam:)
Plastusiowy Pamiętnik
Przygody Filonka bezogonka
Kajtuś
Koziołek Matołek
Dzieci z Bulerbyn
Ania z Zielonego Wzgórza
Pollyanna
Doktor Dollitle

miamia
15-11-09, 00:04
Jakie książki z dziecinstwa pamiętacie.....

Ja oststnio troche na allegro grzebałam i przypomniały mi sie takie stare książki. co ciekawe - nie pamietam o czym były ale pamiętam ze mi je czytano i je dobrze znałam. Takie wspomnienie z wieku moze 5 lat - moze 6.

a tu tytuły

"Kukuryku na ręczniku" za chiny nie pamietam o czym to ale zamówiłam, tylko nowe wydanie, szkoda ale na allegro przesyłka drższa niż ksiązeczka

O ALoatury i sie kłóciły a potem deszcz zmył te ich obrazki, kot? je narysował na nowo ładniej i sie dzieci pogodziły...... tej nie zamawiam bo jest tylko w zestawach po 20 starych książeczek. Tu pamietałam z tytułu tylko "płocie" :Hyhy: Ale dzieki GOOGLE udało sie tytuł odnależć przy 3 próbie....

"cudaczek wysmiewaczek" tytuł wyskoczył gdzieś na allegro.... znam ale tez nie pamietam o czym to.

Te książki gdzies w mojej głowie zostały jak taki przebłysk. Macie swoje takie wspomnienia. nie chodzi mi o takie co dobrze znacie tylko o te z wczesnego dzieciństwa

Cudaczek to o stworku co za uchem siedział u dzieciaków, namawiał do psocenia i bycia niegrzecznym i się z tego cieszył i tym śmiechem się żywił i tył od niego, a jak dziecko było grzeczne to chudł :), moje uwielbiają Cudaczka i rolę wychowawczą odgrywa u nas nie małą :)

aborka
15-11-09, 00:05
Cudaczek to o stworku co za uchem siedział u dzieciaków, namawiał do psocenia i bycia niegrzecznym i się z tego cieszył i tym śmiechem się żywił i tył od niego, a jak dziecko było grzeczne to chudł :), moje uwielbiają Cudaczka i rolę wychowawczą odgrywa u nas nie małą :)

o to u mnie te cudaczki tłuste siedzą....

Moo
15-11-09, 09:17
o Wojtku co został strazakiem
basnie braci Grimm
Bsnie Andersena
Oczywiscie Ania z Zieloonego i reszta czesci,ale to juz bylam starsza...
w III kl zakochalam siew Kamieniach na szanniec;-)

Jane
15-11-09, 09:33

co to????

"Kukuryku: tez pamietam, "Cudaczka" nie, ale akurat przerabiam z Malgosia :) Pamietam za to autorki: D. Wawilow i E. Szerburg- Zarebine

Edytuje, bo przypomnialo mi sie, ze pierwsza ksiazka, ktora wypozyczylam z biblioteki miejskiej, do ktorej samodzielnie sie zapisalam, nosila tytul" Gdzie jest zegar mistrza Kukulki?" :)

ewike
15-11-09, 10:08
"O Ali Wojtku kocie i rysowaniu na płocie" :)
"Trzymaj się Kamil"
w jednej występowała kocimiętka i krowa, tytułu nie pamiętam
jedna działa się na trzepaku ( no takie przebłyski mam)
o dziewczynce , co jeść nie chciała i za karę siedziała w domu (kolejny przebłysk)
Wszystko z serii poczytaj mi mamo, niewielkie kwadratowe książeczki

ewike
15-11-09, 10:10
co to????

Pamietam za to autorki: D. Wawilow i E. Szerburg- Zarembine

zgadza się, pamiętam obydwie

wyki
15-11-09, 10:29
"Psotki i smieszki"
"Kukuryku na ręczniku"
"Scyzoryk" Ożogowskiej
"Piotrek zgubił dziadka oko a Jasiek chce dożyć spokojnej starości"
"Dzieci z Bullerbyn"
"Przygody Filonka Bezogonka"
Z serii Poczytaj mi mamo: Gdy zapadnie noc, Mój piękny złoty kon, Agnieszka opowiada bajkę (moja ulubiona), Katar żyrafy, Wyładunek z przeszkodami, Rybka (umierałam ze śmiechu przy niej), Dom, Kapeć

miamia
15-11-09, 13:32
o to u mnie te cudaczki tłuste siedzą....

u nas też, ale młoda wie, że taki Cudak to nic dobrego :Hyhy:

Qr Chuck
15-11-09, 13:34
O kotku, co szukał Mamusi-nie pamiętam tytułu

To: "Agnieszka opowiada bajkę" Joanny Papuzińskiej.

Jakiś czas temu moja babcia znalazła na strychu lekko porwaną jeszcze po mnie - Asia przez parę miesięcy nie mogła bez niej zasnąć...

Qr Chuck
15-11-09, 13:36
Wyładunek z przeszkodami,

Tą też mi babcia na strychu znalazła... Ja ją uwielbiałam, ale moim dzieciom coś nie podeszła :(

kiara
15-11-09, 13:39
"Kukuryku na ręczniku" za chiny nie pamietam o czym to
dzieci zapominalay myc raczki po powrocie ze szkoly przed jedzeniem. Mam wydziergala recznik z kogucikiem, ktory przy przypominal dzieciem o myciu i powiesila go w lazience :)

Pamietam to doskonale:)
A moje ksiazki z dziecinstwa?
Za duzo by wymieniac, bo odkad nauczylam sie czytac siedzialam z nosem w ksiazce przy jedzeniu, w toalecie, czytalam do ksiezyca jak mama kazala gasic swiatla :)
Ale uwielbialam " mały pingwin Pik Pok ", " Karolcia", " Ania z Zielonego wzgorza" i wszystkie jej czesci - do tej pory kocham;) Mam caaala mase ksiazeczek z dziecinstwa - mama nie wyrzucala, my z siaostra nie niszczylysmy - i teraz czytam je Dawidkowi :)

alice82
15-11-09, 15:44
ojj za dużo żeby wymieniać mhmmm
-dzieci z Bullerbyn
-Pingwin Pik Pok
-Ania z Zielonego........
-Baśnie Andersena
-Baśnie braci Grinn
-Ptaki Czarownicy
sporo tego było ale już połowy zapomniałam

Julianne
15-11-09, 16:42
Witajcie, to ja jeszcze dodam od siebie "Bracia lwie serce" i wspomniana już "Karolcia" :)

miamia
15-11-09, 17:25
-wszystko Kornela Makuszyńskiego a w szczególności "Szatan z 7 klasy" i "Szaleństwa Panny Ewy"
-Edith Nesbit "Pięcioro dzieci i coś" i dalsze z tego cyklu
- Cudowna Podróż
- oprócz 'Ani z Zielonego Wzgórza" jeszcze "Emilka" i Jane z Lantern Hill", "opowieści z Avonlea", " Pollyanna"

dla nastolatek bardziej
-Maria Kruger "Godzina pąsowej Róży"
-Ewa Nowacka "Małgosia kontra Małgosia"
- wszystko Krystyny Siesickiej i Haliny Snopkiewiczowej
-Z. Nienacki "Pan Samochodzik"
-A. Szklarski seria o Tomku Wilmowskim i "Złoto Gór Czarnych"
-A. Fiedler -wszystko tak samo jak Curwood'a"
-M. Musierowicz "Jeżycjada" - czytam do dziś kolejne tomy
- Aleksander Dumas np 'Czarny Tulipan"
- Jean Webster "Tajmeniczy opiekun"
i tak mogłabym wymieniać i wymieniać i im więcej piszę tym więcej tytułów mi się przypomina

dominicaa
15-11-09, 17:27
a mi sie jeszcze przypomniał "Nawiedzony dom" Chmielewskiej - zaśmiewałam się przy tym:)

aborka
15-11-09, 18:52
-wszystko Kornela Makuszyńskiego a w szczególności "Szatan z 7 klasy" i "Szaleństwa Panny Ewy"
-Edith Nesbit "Pięcioro dzieci i coś" i dalsze z tego cyklu
- Cudowna Podróż
- oprócz 'Ani z Zielonego Wzgórza" jeszcze "Emilka" i Jane z Lantern Hill", "opowieści z Avonlea", " Pollyanna"

dla nastolatek bardziej
-Maria Kruger "Godzina pąsowej Róży"
-Ewa Nowacka "Małgosia kontra Małgosia"
- wszystko Krystyny Siesickiej i Haliny Snopkiewiczowej
-Z. Nienacki "Pan Samochodzik"
-A. Szklarski seria o Tomku Wilmowskim i "Złoto Gór Czarnych"
-A. Fiedler -wszystko tak samo jak Curwood'a"
-M. Musierowicz "Jeżycjada" - czytam do dziś kolejne tomy
- Aleksander Dumas np 'Czarny Tulipan"
- Jean Webster "Tajmeniczy opiekun"
i tak mogłabym wymieniać i wymieniać i im więcej piszę tym więcej tytułów mi się przypomina

wszystko pięknie, ja to wszystko mam i czytałam. w podstawówce moje oszczędnosci wydawałąm na książki, w antykwariaach oczywiscie bo normalnie nie było. Ale mi chodzi o takie książki, które czytali mam rodzice jak byłysmy bardzo małe, tak poniżej naszej pamięci.

krecik_75
15-11-09, 18:54
seria POCZYTAJ MI MAMO
takie małe kwadratowe książeczki :)

aborka
15-11-09, 19:10
seria POCZYTAJ MI MAMO
no własnie . weszłam na allegro i oglądam serie i próbuje sobe przypomniec czy je znam....

miamia
15-11-09, 19:28
seria POCZYTAJ MI MAMO
mam 95% tego co było wydane :), ale moje młode za tym nie przepadają, tylko niektóre lubią

miamia
15-11-09, 19:41
wszystko pięknie, ja to wszystko mam i czytałam. w podstawówce moje oszczędnosci wydawałąm na książki, w antykwariaach oczywiscie bo normalnie nie było. Ale mi chodzi o takie książki, które czytali mam rodzice jak byłysmy bardzo małe, tak poniżej naszej pamięci.
rozumiem :),
z tego co pamiętam: doktora dolittle, napewno Brzechwę, "Puch kot nad koty", "Kajtkowe przygody" (kownackiej chyba), "o krasnale Hałabale", "Uparciuszek", Przygody Baltazara Gąbki", " Baśnie Andersena", " Otwórz okienko", "O wróbelku elemelku", "O malarzu rudym jak cegła", "Baśnie śląskie - Jak górnik Bulandra diabła oszukał"
jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę

aborka
15-11-09, 19:43
rozumiem :),
z tego co pamiętam: doktora dolittle, napewno Brzechwę, "Puch kot nad koty", "Kajtkowe przygody" (kownackiej chyba), "o krasnale Hałabale", "Uparciuszek", Przygody Baltazara Gąbki", " Baśnie Andersena", " Otwórz okienko", "O wróbelku elemelku", "O malarzu rudym jak cegła", "Baśnie śląskie - Jak górnik Bulandra diabła oszukał"
jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę

o ten górnik mi cos świta.....

puch kot nad koty napewno tez

miamia
15-11-09, 19:47
to mi się przypomniało: przygody koziołka Matołka i Małpki Fiki- Miki

Tosia...
15-11-09, 20:07
"Tajemnica zielonej pieczęci", "Awantura o Basię", "Karolcia", "Wakacje z duchami", "Zapałka na zakręcie", "Ucho od śledzia", a przede wszystkim wszystkie przygody Janeczki i Pawełka wg. Chmielewskiej...
no i komiksy o Tytusie czy "Kajko i Kokosz".. ale fajne czasy mi się przypomniały..:Wow!:

miamia
15-11-09, 20:09
"Tajemnica zielonej pieczęci", "Awantura o Basię", "Karolcia", "Wakacje z duchami", "Zapałka na zakręcie", "Ucho od śledzia", a przede wszystkim wszystkie przygody Janeczki i Pawełka wg. Chmielewskiej...
no i komiksy o Tytusie czy "Kajko i Kokosz".. ale fajne czasy mi się przypomniały..:Wow!:
Ożogowskiej jeszcze "głowa na tranzystorach ":Wow!: fajne wspomnienia

agat79
15-11-09, 20:24
"Nasza mama czarodziejka"- uwielbialam!!! Dzieci z Bullerbyn- nawet kupilam moim gadzinkom i czytam, jak maja chec posluchac :-)) A tak z nastoletnich czasow to: "Wstega pawilonu", "zapalka na zakrecie", "wszystko inaczej", "Wielkie zaslugi" i oczywiscie "Fotoplastikon"!!!

dominicaa
15-11-09, 20:38
Dzieci z Bullerbyn- nawet kupilam moim gadzinkom i czytam, jak maja chec posluchac :-))

Ty kupiłaś gadzinkom - ja kupiłam sobie będąc w ciąży bo kocham tę książkę:):):)

Tosia...
15-11-09, 20:48
.. jeszcze "Ten obcy" mi się przypomniał.

miamia
15-11-09, 21:27
"Rasmus i Włóczęga", "Bella i Sebastian", "Piotruś Pan", " Mała Księżniczka", "Tajemniczy Ogród", "Mały Lord" - gdzieś na poziomie p-kola mi to czytano

aborka
15-11-09, 21:30
pierwszą mi czytaną powiescią była ANIA czy MANIA, miała chyba z 5 lat. A kolejną pamietam czytał mi tata - dzieci z Bulerbyn. W międzyzdrojach była z tatą sama na wakacjach przed pierwszą klasą. Na plaży mi czytał i na spacerze.
kurcze, a ja moim dzieciom w Egipcie komks Scooby-doo. (jakos nic innego nie wziełam) :Hmmm...:

EwkaM
15-11-09, 21:36
to mi się przypomniało: przygody koziołka Matołka i Małpki Fiki- Miki

moje ukochane
dziadziuś mi czytał

miamia
15-11-09, 21:52
pierwszą mi czytaną powiescią była ANIA czy MANIA, miała chyba z 5 lat. A kolejną pamietam czytał mi tata - dzieci z Bulerbyn. W międzyzdrojach była z tatą sama na wakacjach przed pierwszą klasą. Na plaży mi czytał i na spacerze.
kurcze, a ja moim dzieciom w Egipcie komks Scooby-doo. (jakos nic innego nie wziełam) :Hmmm...:
Ania czy Mania jedna z moich ulubionych, Dzieci z B...-klasyka, jeszcze było "Słoneczko"

aborka
16-11-09, 10:09
Ania czy Mania jedna z moich ulubionych, Dzieci z B...-klasyka, jeszcze było "Słoneczko"

oh," słoneczko"- na koncu wyłam jak bóbr.

Pametam jeszcze "o psie który jeżdził koleją"

i "Bułeczka"- o takiej adoptowaniej dziewczynce.

ja te skązki mam u mamy, musze w wolnech chwili (albo w wolnym TYGODNIU) zrobnic pożadki i troche pozabierac do siebie. No i u siebie zrobic biblioteke bo narazie to mam regał z Ikea i mi na nim ksiązki stoją w 3 rzędach.......

a na dodatek teraz NIC nie czytam. troche słucham audiobooków i na forum siedze......

ide sprzątac....

frida
16-11-09, 12:57

z serii czytanych przez rodziców mogę dodać moją ulubioną "Małpeczki z naszej półeczki" - boska, pamięta któraś?

aborka
16-11-09, 14:10
z serii czytanych przez rodziców mogę dodać moją ulubioną "Małpeczki z naszej półeczki" - boska, pamięta któraś?

a to było o takich róznych małpkach co dzieci dostawały w prezencie? cos mi sie po głowie tłucze...

miamia
16-11-09, 14:23
oh," słoneczko"- na koncu wyłam jak bóbr.

ja też

Pametam jeszcze "o psie który jeżdził koleją"

i "Bułeczka"- o takiej adoptowaniej dziewczynce.

ja te skązki mam u mamy, musze w wolnech chwili (albo w wolnym TYGODNIU) zrobnic pożadki i troche pozabierac do siebie. No i u siebie zrobic biblioteke bo narazie to mam regał z Ikea i mi na nim ksiązki stoją w 3 rzędach.......

a na dodatek teraz NIC nie czytam. troche słucham audiobooków i na forum siedze......

ide sprzątac....

ja od rodziców wszystko zabrałam już dawno temu dla starszej córki, bardzo to lubię czytać dzieciakom (teraz już tylko młodszej), starsza sama sobie czyta :)

chilli
16-11-09, 14:24
a moze ktos pamieta "boje sie" z serii poczytaj mi mamo?
bo to chyba pierwsza ksiazka ktora samodzielnie przeczytalam - ale reki se nie dam uciac bo usiluje pokojarzyc po okladce - a zlosliwie pamietam wnetrze :Foch:

aborka
16-11-09, 14:44
ja też

ja od rodziców wszystko zabrałam już dawno temu dla starszej córki, bardzo to lubię czytać dzieciakom (teraz już tylko młodszej), starsza sama sobie czyta :)
wiesz, ja mam tego mase, kilka półek, do tego przemieszane z ksiązkami rodziców. A oni mieszkają 1.5 km ode mnie wiec jak i czegos potrzeba to pojade. Zresztą tych dziecinnych to duzo nie mam. za to całe serie młodzieżowych- marry popoins (czesci jako Agnieszka - stare tłumaczenie), Ania, Pozyczalscy, Bahdaj, Ożogowska, siesicka, Niziurski, Nienacki, Snopkiewicz, Musierowicz (to do czasu), Chielewska (ale tylko te stare z czasów przed jaj autobiografią), tapatiki (teraz wyszło nowe wydanie - bardzo polecam - fantastyka kosmiczna dla dzieci, czytałam ze 2 razy a to dwie grube knigi), Edith Nesbith....
Do tego każda ksiażka z innego wydania bo po antykwariatach kupowane, zdobywane raczej.... Ale ja sie cieszyłam jak mi sie udało cos skompletowac....

Qr Chuck
17-11-09, 11:13
A kojarzy ktoś taką z serii "Poczytaj mi mamo" o chłopcu którego przezywali Truskawka?
Bo ja strasznie ją lubiłam, a nie pamiętam nawet tytułu...

aborka
17-11-09, 11:47
A kojarzy ktoś taką z serii "Poczytaj mi mamo" o chłopcu którego przezywali Truskawka?
o tez mi cos świata...... lece na allegro
znalazłam
http://photos03.allegroimg.pl/photos/oryginal/809/98/87/809988722
przypomniałam sobie tez taką "pan maluszkiewicz i wieloryb"

miamia
17-11-09, 14:10
o tez mi cos świata...... lece na allegro
znalazłam
http://photos03.allegroimg.pl/photos/oryginal/809/98/87/809988722

mam i tę o panu maluśkiewiczu też mam

a byłam dziś w trafficu, może widziałyście to już, zrobili przedruki Brzechwy, Andersena, Lokomotywę, Małpkę FikiMiki i Koziołka Matołka, elementarz Falskiego i jeszcze wiele innych w twardych oprawach , ale takie same z tymi samymi ilustracjami jak były w tych starych, np Brzechwa z ilustr. Szancera - piekne naprawdę, choć ja te moje stare bardzo lubię -mają duszę

aborka
17-11-09, 14:35
mam i tę o panu maluśkiewiczu też mam

a byłam dziś w trafficu, może widziałyście to już, zrobili przedruki Brzechwy, Andersena, Lokomotywę, Małpkę FikiMiki i Koziołka Matołka, elementarz Falskiego i jeszcze wiele innych w twardych oprawach , ale takie same z tymi samymi ilustracjami jak były w tych starych, np Brzechwa z ilustr. Szancera - piekne naprawdę, choć ja te moje stare bardzo lubię -mają duszę
elementarz falskiego już mam

miamia
17-11-09, 14:52
ja kupiłam dziś Koziołka Matołka i Małpkę fiki Miki, bo moje stare są w Kanadzie u mojej stryjecznej siostry
Elementarz mam stary w domu (ten starszy i nowszy), ale nowe wydanie też mnie kusiło, tylko trochę drogo wszystko naraz...

Qr Chuck
17-11-09, 15:05

Ja też - Aśka uczy się na nim czytać :Kciuki:

EwkaM
17-11-09, 22:06
ja też mam

ale inaczej już się teraz pisze niekótre literki :Foch:

frida
18-11-09, 09:19
a to było o takich róznych małpkach co dzieci dostawały w prezencie? cos mi sie po głowie tłucze...

hm... nie pamiętam czy dzieci je dostawały, ale pamiętam że one mieszkały w pokoiku i tak śmiesznie sobie rozmawiały :)

AGUSIA150
18-11-09, 11:48

To była moja ulubiona, wszyscy mówią ze już kota dostawali z ta ksiązką :Hyhy:
I jeszcze taka o nilsie paluszku. To była taka ksiazka z iles tam opowiadaniami. Ten nils mieszkał w podłodze z mysza zdaje sie a domu chłopiec który naciskał gwózdz sie zmniejszał. Oh jak ja tez tak chciałam, a jak juz urzadzali mieszkanko Nilsa.....:Strach: to było moje marzenie!

miamia
18-11-09, 20:45
a moze ktos pamieta "boje sie" z serii poczytaj mi mamo?
bo to chyba pierwsza ksiazka ktora samodzielnie przeczytalam - ale reki se nie dam uciac bo usiluje pokojarzyc po okladce - a zlosliwie pamietam wnetrze :Foch:

ja pamiętam, ale nie mogę znależć w tym co mam

tak to się zaczyna:

"Ja wszystkiego się boję.
Psa na przykład się boję, bo tak okropnie szczeka i ma rozgniewane oczy.
Albo wróbelka, który wypadł z gniazda i tak piszczy, i piszczy, a ja nie wiem, co robić ? i płaczę.
Boję się, jak milicjant wchodzi do naszej bramy.
Pani w zerówce się boję. Ona krzyczy, że zaraz oszaleje. Nie wiem, co trzeba robić, jak ktoś oszaleje. Dzwonić po pogotowie, czy co?"

miamia
18-11-09, 20:50
Pogrzebałam w "Poczytaj mi mamo" i moje ulubione to:
"Daktyle" , "Pan Maluśkiewicz", " W mieście króla Marcepana", "Samo się", "Ten dziwny Eryk", "O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie", "Chory kotek", "Parasol", "Jula Płakula", "Agata nogą zamiata"
w sumie mam około 50 książeczek

miamia
18-11-09, 20:53
I jeszcze jedna książeczka z dzieciństwa "Piesek w kieszeni" o Taavim

dominicaa
18-11-09, 21:07
Pogrzebałam w "Poczytaj mi mamo" i moje ulubione to:
"Daktyle" , "Pan Maluśkiewicz", " W mieście króla Marcepana", "Samo się", "Ten dziwny Eryk", "O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie", "Chory kotek", "Parasol", "Jula Płakula", "Agata nogą zamiata"
w sumie mam około 50 książeczek

ale masz kolekcję!!! ciekawe co moja mamusia zrobiła z moimi książeczkami? szkoda, ze się nie uchowały w domu:(

MONIKACHORZÓW
18-11-09, 21:37
ja sobie przypomniałam "androny " brzechwy -miałysmy z siostrami taka książke i była naszą ulubioną lekturą -czytałysmy tak ze aż się rozpadła...

znalazłam na allegro i oczywiście kupiłam młodemu -teraz jemu czytam i równiez bardzo lubi ...."uwaga goście -dziura w moście ","szóstka -oszustka"-to jego ulubione i wiele innych wierszyków j.brzechwy:)

Lawinia
19-11-09, 08:20
Miałam może wtedy niecałe 2 latka. Jedną z pierwszych książek jakie mi mama czytała była książka o Dorotce, co spać nie mogła... próbowała spać w budzie psa ... w końcu wylądowała we własnym łóżeczku, bo tam najwygodniej. Wiem, ze kończyło się słowami "...cicho bo tu śpi Dorotka" Niestety nie pamiętam tytułu, szukałam kiedyś tej książaki ale bez rezultatu. Mama też tytułu nie pamięta.
Póżniej przyszedł czas na serię Poczytaj mi mamo i Szelburg-Zarębinę. Bajkę "... morze, morze daj wody.. komu wody..lipie wody.." pamiętam do tej pory.

wyki
19-11-09, 09:40
Miałam może wtedy niecałe 2 latka. Jedną z pierwszych książek jakie mi mama czytała była książka o Dorotce, co spać nie mogła... próbowała spać w budzie psa ... w końcu wylądowała we własnym łóżeczku, bo tam najwygodniej. Wiem, ze kończyło się słowami "...cicho bo tu śpi Dorotka" Niestety nie pamiętam tytułu, szukałam kiedyś tej książaki ale bez rezultatu. Mama też tytułu nie pamięta.
też pamiętam tą książkę ale tytułu nie...

kama28
11-01-10, 21:24
czytałam dziś Tosi książkę "Apolejka i jej osiołek", to niesamowite uczucie czytać swojemu dziecku książkę, która się trzymało jako kilkulatek! Dokładnie ten sam egzemplarz! Przypominac sobie na nowo te ilustracje, postacie, własne zniszczenia ;-)
Bezcenne;-)

Przechowujecie jeszcze ksiażki ze swojego dzieciństwa?

maduxia
11-01-10, 22:16
ja mam niewiele swoich starych książek, tzn, takich, które czytano mi i siostrze jak w wieku przedszkolnym byłyśmy

dwie z nich chłopaki uwielbiają: "Gospodarstwo Ani i Gosi", o noweczesnych sprzętach w domu lat 80., np. lodówce, odkurzaczu...
oraz- nie pamietam tytułu- książeczka dla dzieci o budowie bloków z wielkiej płyty :Śmiech:

moja pierwszą samodzielnie przeczytaną książką była taka z serii "Poczytaj mi mamo" o gąsienicy, która zamieniała się w motyla. Kurka, pół dnia ją czytałam :Wstyd:
no musze sie przyznać- nauka czytania opornie mi szła :Wstyd:

chilli
11-01-10, 22:22
książeczka dla dzieci o budowie bloków z wielkiej płyty :Śmiech:

uwielbialam ja :Wstyd:

64238564283
11-01-10, 22:25
uwielbiałam książki ale nie wiedziec czemu dużo bardziej zapadły mi w pamięć bajki na płytach winylowych
słuchanie ich to był odlot
mam je do dziś......tylko odtwarzarki brak :(

maduxia
11-01-10, 22:49
uwielbiałam książki ale nie wiedziec czemu dużo bardziej zapadły mi w pamięć bajki na płytach winylowych
słuchanie ich to był odlot
mam je do dziś......tylko odtwarzarki brak :(

noooooo, cała kolekcje miałyśmy, jakieś resztki zostały, ale tak zjechane, że się dzieci boją, bo trzeszczy i skwierczy...

maduxia
11-01-10, 22:51
uwielbialam ja :Wstyd:

a pamiętasz pod koniec, jak z helikoptera ostatnie piętro budują?
"... w Polsce Ludowej nie buduje się domów z użyciem helikoptera, ale...." i potem coś alawpodobie, ze to będzie nasza rzeczywistość za niedlugi czas :Śmiech:

kas
11-01-10, 23:33
"Truskawa"

Kiedyś nawet pytałam o nią na forum.
http://forum.dziecko-info.com/showthread.php?t=141995&highlight=truskawa
Niestety nie udało mi się jej jak dotąd znaleźć :(.

Dodam jeszcze, że autorką jest Elżbieta Wiśniewska. Weszłam do katalogu Biblioteki Narodowej i tam jest. Może pójść i skserować?

kama28
11-01-10, 23:43
"Truskawa"

Kiedyś nawet pytałam o nią na forum.
http://forum.dziecko-info.com/showthread.php?t=141995&highlight=truskawa
Niestety nie udało mi się jej jak dotąd znaleźć :(.

Dodam jeszcze, że autorką jest Elżbieta Wiśniewska. Weszłam do katalogu Biblioteki Narodowej i tam jest. Może pójść i skserować?

ja mam taką książkę, czytam ją swojej córce ;-)

kas
12-01-10, 08:48
Widzę, że nieuważnie wątek czytałam :Niepewny:

Czy któraś z posiadaczek Truskawy mogłaby mi ją zeskanować i wysłać mailem, albo skserować i normalną pocztą pchnąć?

Będę bardzo wdzięczna!

kama28
12-01-10, 10:20
Widzę, że nieuważnie wątek czytałam :Niepewny:

Czy któraś z posiadaczek Truskawy mogłaby mi ją zeskanować i wysłać mailem, albo skserować i normalną pocztą pchnąć?

Będę bardzo wdzięczna!

Nie ma problemu, jak tylko znajdę czas. to którą wersję wolisz, skan czy ksero?

kama28
12-01-10, 10:20
Czy i ja mogę podłączyć się do prośby o skan tej książeczki?

Często zaglądam na allegro, ale tez nie udało mi się nigdy jej wypatrzyć....

Jeśli czas dziś pozwoli to się pobawię ze skanerem ;-)

kas
12-01-10, 23:31
Nie ma problemu, jak tylko znajdę czas. to którą wersję wolisz, skan czy ksero?
Bardzo dziękuję :)

Najchętniej skan. Mąż mi wtedy w kolorze druknie i będzie jak prawdziwa :).

Może to będzie pierwsza książka samodzielnie przeczytana przez moją córkę?

Gablysia.
12-01-10, 23:52
Ja mam wszystkie książki ze swojego dzieciństwa... a nawet bardzo wiele z dzieciństwa mojej mamy.
Najbardziej ulubione to "Mała czarodziejka", "Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół" "Bajki mistrza Gadułki" "Pamiętnik czarnego noska"
Z poczytaj mi mamo - "Rybka" "Sąsiedzi", "Uśmiechnięta pani sama", "Nikt się nie trzęsie"

Truskawę tez mam :) ale bez okładki.

mai
14-01-10, 14:36
miałam wiele, ale absolutna de beściara z najmłodszych lat to ta

http://www.lideria.pl/img_big/110872.jpg

uwielbiałam ją:) pamiętam głos mamy jak czyta, ilustracje:)
oczywiście kupiłam dziewczynom:) bo swojej nie mam

natomiast późniejsza ukochana książka, już jak sama zaczęłam czytać to ta

http://i111.photobucket.com/albums/n156/inusia_2006/sonecznikowa.jpg

przeczytałam ją kilkanaście razy;)

paszulka
14-01-10, 15:25
Brzechwa dzieciom
Bajki Fredry z małpą w kąpieli na czele
Sceny z życia smoków
Koziołek Matołek
Małpka Fiki Miki
Muminki
Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka

A trochę później:
Cudowna podróż
Malutka czarownica
Merry Poppins
Ania z Zielonego Wzgórza
Dr Dolittle

tora
15-01-10, 00:08
miałam wiele, ale absolutna de beściara z najmłodszych lat to ta

http://www.lideria.pl/img_big/110872.jpg

uwielbiałam ją:) pamiętam głos mamy jak czyta, ilustracje:)
oczywiście kupiłam dziewczynom:) bo swojej nie mam

a ja ja odkrylam dopiero w tym roku, ale zdazylysmy juz ze 3 razy ja przeczytac. (wlasnie przed chwila czytalam marcie jak mama samochod zrobila ;)

kama28
16-01-10, 00:19
Bardzo dziękuję :)

Najchętniej skan. Mąż mi wtedy w kolorze druknie i będzie jak prawdziwa :).

Może to będzie pierwsza książka samodzielnie przeczytana przez moją córkę?

poproszę o adres mailowy, bo już skanłam książeczkę ;-)
majowamamo! ciebie tez poproszę ;-)

Miko
23-12-11, 10:27
Ja pamiętam Konopnicką, Brzechwę, Tuwima. Do tej pory mam wielka księgę z wierszami Brzechwy, mojemu dziecku też czytam. W ogóle ostatnio trafiłam na nowoczesną wersję naszych bajek z dzieciństwa. Kto by kiedyś pomyślał, że do tego dojdzie, ale w sumie ciekawy pomysł łączenia tego co tradycyjne z nowoczesnością.