• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : Tablica Obowiązków Dziecka

Devilry
07-11-09, 16:35
Znalazłam właśnie na allegro takie cudo. Może którejś z Was sie przyda taki pomysł :-)

No i teraz nie wiem czy mam linka wkleic? Czy nie :-)
Wkleje fotke narazie :-) a same poszukacie na allgero.
Nie chce bury od Moderatorki naszej Kochanej

http://img145.imageshack.us/img145/5742/img3322.jpg

http://img150.imageshack.us/img150/5686/img3324y.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/7725/img3325k.jpg

smoki
07-11-09, 16:46
Fajna.

A sa obowiązki do wyboru czy już z góry ustalone?

ewike
07-11-09, 16:53
Dla mnie bomba,
bo nie chce mi się szukać ikonek po necie by dzieciom wymodzić coś takiego

Devilry
07-11-09, 17:00
Tutaj jest tablica. (http://www.allegro.pl/item808883565_moja_magnetyczna_tablica_obowiazkow_ 104_magnesy.html) warto zajrzec do innych rzeczy tego kogoś bo ma fajne kalendarze na magnesy do nauki dla dzieci :-)

Swoja droga wezme oplate za reklamę :-) HiHi :-)

Smoki - jak nie moge podac linka to wywali ten post a bede na priva wysylac zainteresowanym.
Dodam ze nie mam nic wspolnego ze sprzedajacym, przypadkiem trafilam na ta aukcje.

EwkaM
07-11-09, 22:25
Tutaj jest tablica. (http://www.allegro.pl/item808883565_moja_magnetyczna_tablica_obowiazkow_ 104_magnesy.html) warto zajrzec do innych rzeczy tego kogoś bo ma fajne kalendarze na magnesy do nauki dla dzieci :-)

Swoja droga wezme oplate za reklamę :-) HiHi :-)

Smoki - jak nie moge podac linka to wywali ten post a bede na priva wysylac zainteresowanym.
Dodam ze nie mam nic wspolnego ze sprzedajacym, przypadkiem trafilam na ta aukcje.
fajne :Hyhy:

kama28
07-11-09, 23:20
ciekawe to jest, tylko trochę za drogie moim zdaniem
a obowiązków jest sporo do wyboru, widać to na innych zdjęciach w linku

ps. facet ma jeszcze fajny kalendarz i zegar do nauki

ciachola
08-11-09, 07:40
Bardzo mi się podoba ta tablica :)
Cena wysoka.

EwkaM
08-11-09, 08:45
Bardzo mi się podoba ta tablica :)
Cena wysoka.
no cena wysoka

ale może efekty bezcenne ;)

[K. już za stary na takie numery :Fiu fiu:]

teo
08-11-09, 10:37
fajne

w aukcjach tej osoby jest tez taki kalendarz
http://img39.imageshack.us/img39/2200/1000055k.jpg

i nie wiem cyz nie kupic moim dzieciakom

kuba znał super wszystkei miesiace i dni tygodnia

odkąd poszedł do szkoły i tam gada tylko po ang - totalnie mu sie mylą i ile bysmy sie nie bawili w przypominanie - to zapomiana

i moze to by go zmotywowało do zapamietania :)

ulaluki
08-11-09, 11:09
Mnie też się podoba tablica.

Ale dosyć drogo. Musiałabym, kupić wszystkim, aby to miało sens. 300 zł to za dużo niestety na mnie na same tablice.

A kuszą bardzo:)

dominicaa
08-11-09, 11:56
kalendarz mi sie bardzo podoba - fajna rzecz:Hmmm...:

Kamelia
09-11-09, 12:14
A mi się tablica nie podoba... Pstrokata. Nie powoduje skupienia uwagi na żadnym konkretnym elemencie, np. na podsumowaniu tygodnia (???). Pomysł dobry, no ale znany od dawna - nic nowego, natomiast jak dla mnie estetycznie - porażka.

Edit: Mój pierwszy kalendarz podba mi się bardzo. :)

ulaluki
09-11-09, 13:49
A mi się tablica nie podoba... Pstrokata. Nie powoduje skupienia uwagi na żadnym konkretnym elemencie, np. na podsumowaniu tygodnia (???). Pomysł dobry, no ale znany od dawna - nic nowego, natomiast jak dla mnie estetycznie - porażka.

Edit: Mój pierwszy kalendarz podba mi się bardzo. :)

Wydaję mi się, że zadania wybierasz ty, nie wszystkie, bo rzeczywiście za dużo dla dziecka.

No i można wtedy bardziej rozstawić te magnesiki, wtedy czytelniej.

Karolina
09-11-09, 16:32
Swietna tablica.

Beasia
10-11-09, 11:26
pomysł bardzo mi się podoba
sama tablica, która jest w sprzedaży na allegro niespecjalnie, no i cena stanowczo za wysoka
ale może namówie męża na wykonanie czegos takiego :)

pyshotka
10-11-09, 12:09
fajne ale ciut za drogie :Hmmm...:

MONIKACHORZÓW
11-11-09, 12:00
stworzyłam kiedys marcinowi cos podobnego......
kupiłam tablice magnetyczną i pisaki suchościeralne plus 20 magnesików na lodówke -takich normalnych krążków w róznych kolorach. góra 20 zł mnie to kosztowało.na połowie magnesików poprzyklejałam z tasmy minusik a na drugiej połowie -plusik.
teraz od mojej inwencji zależało jaką tabelke stworze i jaki jest cel.np młody zbierał punkty na jakąs wymarzoną zabawke wiec tablica miała rubryki "zachowanie w przedszkolu","sprzatanie swojego pokoju"," mycie ząbków","samodzielne ubieranie sie "itp .wstawiałam plusy lub minusy za kazdą czynnosc i po uzbieraniu konkretnej ilosci była nagroda (ile minusów tyle dni do tyłu z nagrodą )...
skutkowało ale szybko się nam znudziło...bardziej chyba mnie ...oj mało stanowcza mama ze mnie :(
nie trzeba wydawac duzo kasy zeby wprowadzic w zycie taką metode:)

ewike
11-11-09, 14:53
stworzyłam kiedys marcinowi cos podobnego......
kupiłam tablice magnetyczną i pisaki suchościeralne plus 20 magnesików na lodówke -takich normalnych krążków w róznych kolorach. góra 20 zł mnie to kosztowało.na połowie magnesików poprzyklejałam z tasmy minusik a na drugiej połowie -plusik.
teraz od mojej inwencji zależało jaką tabelke stworze i jaki jest cel.np młody zbierał punkty na jakąs wymarzoną zabawke wiec tablica miała rubryki "zachowanie w przedszkolu","sprzatanie swojego pokoju"," mycie ząbków","samodzielne ubieranie sie "itp .wstawiałam plusy lub minusy za kazdą czynnosc i po uzbieraniu konkretnej ilosci była nagroda (ile minusów tyle dni do tyłu z nagrodą )...
skutkowało ale szybko się nam znudziło...bardziej chyba mnie ...oj mało stanowcza mama ze mnie :(
nie trzeba wydawac duzo kasy zeby wprowadzic w zycie taką metode:)

O niezły pomysł
ja chciałam wydrukować ale jakoś nie znlazłam odpowiednich grafik i odpuściłam

Natinka
11-11-09, 18:51
Fajny pomysł :)

latosie
28-11-09, 09:21
Mnie też się podoba tablica.

Ale dosyć drogo. Musiałabym, kupić wszystkim, aby to miało sens. 300 zł to za dużo niestety na mnie na same tablice.

A kuszą bardzo:)

no zdecydowanie za dużo... ja kupiłam tablicę korkową... narysowałam dziecku obrazki symbolizujące dany obowiązek ... np zmiotka i szufelka to sprzątanie czy serduszko to dobre zachowywanie .... wycięłam full małych kaczuszek z kolorowego brystolu i przyczepiałam pineskami kaczuszki w odpowiednim miejscu... działało ale szybko się dziecku znudziło.... teraz dmuchamy balony jak mała jest super grzeczna a jak nazbiera ich już bardzo dużo to wszystkie przebijami i jedziemy na taki plac zabaw ze zjeżdżalniami i suchymi basenami.

kama28
02-12-09, 20:30
O co chodzi z tą tablicą?
Do czego to służy?

jest sobie rodzic i dziecko i rodzic pragnie z całego serca by dziecko wykonywało pewne konkretne czynności każdego dnia (np wynosiło śmieci, ścieliło swoje łózko, myło ładnie zęby, takie tam) i jeśli dziecko to zrobi to rodzic danego dnia przyczepia do tablicy nalepkę z daną czynnością.
jak już jest komplet nalepek uznaje się że dziecko zasłużyło na nagrodę, co do której wcześniej się umówili.

czyli tablica służy do motywowania!
;-)

kama28
03-12-09, 22:49
dzięki :)
to chyba nie dla nas, z motywacją ciężko przede wszystkim u matki ;)

mamo, kup jednak!
dla siebie ;-)))

ulaluki
04-12-09, 18:15
mamo, kup jednak!
dla siebie ;-)))
eeeee......
Nie ma np magnesika ze zdjęciem męża: );)

Bramkaa
08-12-09, 12:27
Pomysl fajny i fajna tablica. My juz od dawna stosujemy ale w troche innej formie. Sama zrobilam tablice z kartonu podzielonego na pola, przyczepilam do drzwi i za kazde "zadanie" corka zbierala naklejki, jak uzbierala cala plansze kupowalismy jej jakis prezent. Zdawalo egzamin przez jakis rok jak miala 3-4 lata. Sama frajde sprawialo dziecku wybieranie jaka naklejke moze sobie przykleic.

ewike
18-02-10, 11:47
Wyciągam, bo podobna tablica nagradzania w tym tygodniu w Netto
tablica magnetyczna + mazak+ magnesy z buźkami za 29.99
można zobaczyć w gazetce

ulaluki
18-02-10, 12:27
Wyciągam, bo podobna tablica nagradzania w tym tygodniu w Netto
tablica magnetyczna + mazak+ magnesy z buźkami za 29.99
można zobaczyć w gazetce

A co to jest Netto?:Wstyd:

kama28
18-02-10, 12:44

no właśnie ;-)

ewike
18-02-10, 12:52

A taka sieć sklepów, powiedzmy porównywalna z lidlem, wystarczy wrzucić netto.pl

kama28
18-02-10, 12:59
A taka sieć sklepów, powiedzmy porównywalna z lidlem, wystarczy wrzucić netto.pl

w życiu nie słyszałam, człowiek się uczy całe zycie heheheee