• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : czy w 5-6 tyg. widoczny jest zarodek na USG?

awo82
01-09-09, 17:51
Witajcie!!!
Byłam wczoraj u lekarza i potwierdził ciążę. Wg wyliczeń powinnam być w 5 tyg. ciąży (licząc od pierwszego dnia miesiączki). Podczas robienia USG lekarz stwierdził, że napewno nie jest to jeszcze 5 tydzień tylko jeszcze wcześniej. Zarodka nie było widać, tylko pęcherzyk o wielkości 6 mm. Byłam u niego trochę zestresowana i nie zapytałam się czy to oznaka ze jest coś nie tak, a teraz się martwię, że może ciąża nie rozwija się prawidłowo. Z drugiej strony - może jest jeszcze za wcześnie żeby snuć takie przypuszczenia? Boję się, bo 4 miesiące temu poroniłam w 6-7 tyg. ciązy. Pomóżcie!!!

dominikaau81
01-09-09, 17:54
Witajcie!!!
Byłam wczoraj u lekarza i potwierdził ciążę. Wg wyliczeń powinnam być w 5 tyg. ciąży (licząc od pierwszego dnia miesiączki). Podczas robienia USG lekarz stwierdził, że napewno nie jest to jeszcze 5 tydzień tylko jeszcze wcześniej. Zarodka nie było widać, tylko pęcherzyk o wielkości 6 mm. Byłam u niego trochę zestresowana i nie zapytałam się czy to oznaka ze jest coś nie tak, a teraz się martwię, że może ciąża nie rozwija się prawidłowo. Z drugiej strony - może jest jeszcze za wcześnie żeby snuć takie przypuszczenia? Boję się, bo 4 miesiące temu poroniłam w 6-7 tyg. ciązy. Pomóżcie!!!

myslę ze powinnas spokojnie w miarę oczywiście poczekac-wiem ze spokój to trudne w takiej sytuacji,ale byc moze naprawde było ciut wczesnie jniz przypuszczałaś bo nikt nie wie kiedy była owulacja-mogła sie np sporo opóźnic-ja tak myśle ja byłam na początku 7 tygodnia na usg i było widac serduszko bijące więc poczekaj i pójdzza 2 tyg znowu albo ewentualnie zrób betę w odstępie 48h-i bedzie wszystko jasne

marina27
01-09-09, 19:36
mnie zarodek było widać dopiero w 8 tygodniu, też bardzo się denerwowałam tym faktem

dominikaau81
01-09-09, 19:37
mnie zarodek było widać dopiero w 8 tygodniu, też bardzo się denerwowałam tym faktem

oo to późno bardzo to juz w sumie powinno od co najmniej tygodnia bic serduszko prawda?

chilli
01-09-09, 19:38
pęcherzyk o wielkości 6 mm.

i to prawidlowy obraz usg dla takiej ciazy :)

trzymam kciuki za powodzenie misji :)

Izulka.
01-09-09, 20:09
Witajcie!!!

I wszystko jest ok - nic się nie denerwuj - bo nerwy szkodzą...:Nie nie:

Minka
01-09-09, 20:48
Witajcie!!!

Ja byłam na USG w 5tyg 6dniu licząc od daty ostatniej @. Był zarodek i biło serduszko. Tylko mam krótkie cykle (25 dni). Nic się nie martw. Po pierwsze - może ma słaby sprzęt (kiedyś miałam taką różnicę, że jeden gin powiedział, że jajo jest puste a drugi, w tym samym dniu, zobaczył 8tyg zarodek!! Po drugie - zależy kiedy doszło do właściwego zapłodnienia, potem ile trwała implantacja, itd.

marina27
01-09-09, 22:59
oo to późno bardzo to juz w sumie powinno od co najmniej tygodnia bic serduszko prawda?
być może zależało to od sprzętu-nie wiem, bo zmieniłam lekarza co prawda. Najważniejsze , że teraz-póki co wszystko jest dobrze. U Ciebie te z tak będzie, zobaczysz. Głowa do góry:Kciuki:

Pasiasta
02-09-09, 07:44
i to prawidlowy obraz usg dla takiej ciazy :)

trzymam kciuki za powodzenie misji :)
Tej odpowiedzi należy się trzymać:Hyhy:

Qr Chuck
02-09-09, 09:35
Witajcie!!!

A jak liczysz tygodnie? Bo kobiety często liczą ROZPOCZĘTE tygodnie, a lekarze ZAKOŃCZONE. W skrajnym przypadku możecie się o tydzień rozminąć :Rogaty:

U mnie w pierwszej ciąży, zakończonej poronieniem było widać pęcherzyk już na przełomie 4/5 tygodnia, więc co z tego, że było widać :(... W drugiej byłam na USG dopiero po 7 tyg, więc co innego, a w trzeciej na usg w 6 tygodniu nie było widać NIC (super lekarz i super sprzęt). Gin potwierdził ciążę, bo macica była powiększona. Potem były przekopy z usg w 8,5 tygodnia, bo był pusty pęcherzyk, a parę minut później dopatrzyli się jednak zarodka (ale dopiero na dopplerze! - serce kolorki dało :)). Mały ma się dobrze :). Dla mnie tak wczesne usg jeszcze nic nie stanowi...

Vinga
04-09-09, 15:33
Jak ja Ciebie rozumiem...
u mnie też 5/6 tydzień... nie widać zarodka, za to widać krwiaka :(... jestem już po 2 poronieniach, później urodziłam 2 dzieci... a teraz siedzę i się martwię, jutor i w poniedziałek idę na betę, mam nadzieję, że jednak beta będzie dobra...
życzę by i u Ciebie i u mnie było dobrze...

Pasiasta
07-09-09, 10:51
Vinga - kiedy odbierasz wynik???? 3mam kciuki http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a025.gif

Vinga
07-09-09, 10:56
dzisiaj będę znała już oba wyniki, wynik z sobotniego badania bety 12 800, bardzo wysoka, czekam i prawie umieram na dzisiejszy wynik...

no i mam drugą betę ponad 22 tys., hurra :):):):):):):):)
Pozdrawiam i dziękuję za kciukasy :)

Ola_M
07-09-09, 21:40
Vinga - gratuluję :Kciuki:
Ja dziś też byłam na USG 5 tyg i 5 dni :Hura!:
Nie widac jeszcze zarodka, ale pęcherzyk 16mm i jest ciałko żółte, wg mojego gina rzadko zdarza się aby wykształciło się ciałko żółte a pęcherzyk był pusty,
a więc jestem dobrej myśli, bo miałam już różne głupie pomysły po drodze (tymbardziej, że pół roku temu straciłam ciążę w 6 tyg :Płacz: )
Mam nadzieję, że wspólnie załapiemy się na szczęśliwe majówki :Wow!:
Powodzenia!

amber
08-09-09, 08:17
dzisiaj będę znała już oba wyniki, wynik z sobotniego badania bety 12 800, bardzo wysoka, czekam i prawie umieram na dzisiejszy wynik...

Vinga, gratuluję :)

Vinga
08-09-09, 08:20
Vinga, gratuluję :)

Widzę, że u Ciebie też dobre wieści :), również gratuluję :)... to się z wózkami na spacerze spotkamy ;)

amber
08-09-09, 08:22
Widzę, że u Ciebie też dobre wieści :), również gratuluję :)... to się z wózkami na spacerze spotkamy ;)
Na 100%, z Maćkiem tylko po Waszym osiedlu spacerowałam ;)
Ściskam kciuki za szczęśliwą ciążę ;)

Kata
08-09-09, 08:31

gratulacje serdeczne!!!!!!

Ola_M dla ciebie też :)

wykałaczka
08-09-09, 09:01
Vinga - gratuluję :Kciuki:
Ja dziś też byłam na USG 5 tyg i 5 dni :Hura!:
Nie widac jeszcze zarodka, ale pęcherzyk 16mm i jest ciałko żółte, wg mojego gina rzadko zdarza się aby wykształciło się ciałko żółte a pęcherzyk był pusty,
a więc jestem dobrej myśli, bo miałam już różne głupie pomysły po drodze (tymbardziej, że pół roku temu straciłam ciążę w 6 tyg :Płacz: )
Mam nadzieję, że wspólnie załapiemy się na szczęśliwe majówki :Wow!:
Powodzenia!

Gratuluje nowym zaciążonym!!! pedźcie zakładać majówki,bo jeszcze ich nie ma :Hmmm...:
a lada chwila czerwcówki będą miały wysyp :Wow!:

Pasiasta
08-09-09, 09:03
Gratuluje nowym zaciążonym!!!
Się podpiszę:Hura!:

dominikaau81
08-09-09, 09:23
czyli majóweczki juz sie znalazły?????????
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/507c53dcd75c5dfb.html

agatom
08-09-09, 14:37
gratulacje dla zaciążonych!! :Hura!:

awo82
08-09-09, 17:40
Witajcie! Gratuluję tym, które ujawniły się na forum jako zaciążone! Ja jestem gdzieś w 6-7 tyg. ciąży. W przyszłym tygodniu wybieram się do lekarza. Mam nadzieję, że wszystko rozwija się dobrze i zobaczę serduszko. Pozdrawiam serdecznie!!!

dominikaau81
08-09-09, 18:05
Witajcie! Gratuluję tym, które ujawniły się na forum jako zaciążone! Ja jestem gdzieś w 6-7 tyg. ciąży. W przyszłym tygodniu wybieram się do lekarza. Mam nadzieję, że wszystko rozwija się dobrze i zobaczę serduszko. Pozdrawiam serdecznie!!!

gratuluję!!!