• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : "Dozwolony" ból brzucha w ciąży.

Elza29
12-03-09, 13:01
Wiekszosc z nas miewa rozne bóle brzucha martwimy sie i nie wiemy czy sa czyms normalnym czy tez objawem jakiejs nieprawidłowości. Wiec moze je porownajmy ?!

Ja w 1 ciazy odczuwałam tylko na poczatku ciazy bol podbrzusza jak "na okres" i mialam brac nospe, ciaza bezproblemowa zakonczona w 40 tyg.
Teraz czuje zupelnie cos innego, jakby mnie cos "ciagło" w podbrzuszu. Jest to krotki i mocny bol np gdy nagle zmieniam pozycje, kazdej nocy mnie to budzi, czasem jak np wstaje z lozka z bolu nie moge sie wyprostowac. Lekarz stwierdził ze to pewnie przez zrosty ktore zostały po cieciu cesarskim ale to"pewnie" jakos mnie nie przekonuje czy ktoras z was tez tak ma? :Strach:

nelly
12-03-09, 13:08
ja tez wlasnie mam taki bol ciagnacy bol, jak za gwaltownie wstane, lub w nocy sie obracam, generalnie jak zmieniam pozycje, przypomina mi to kolke,ale boli nie tam gdzie kola...eh...nie wiem czy ktos mnie zrozumie.
lekarz powiedzial wlasnie,ze to zrosty po cc i niestety moga bolec mocniej lub mniej, ale bol bedzie w calej ciazy.

Talula37
12-03-09, 13:12
Moj ból jest raczej w pachwinach. Czasami tak mocny że nie mogę nogi podnieść. Po porodzie miałam taki sam, wtedy spacer z dzieckiem to była katorga, musiałam wracać po 10 min do domu bo nie mogłam chodzić.

Biebrzanka
12-03-09, 13:15
dziewczyny, tak sie zastanawiam, bo ja nie mialam cc al tez odczuwam taki ciągnący ból nie jak przy okresie , to może przez zrosty, które mam po wyrostku i przepuklinie??

ale ciesze sie ,ze nie jestem sama a Wy potraficie opisac ból:)

kasiulkawpk
12-03-09, 13:23
Wiekszosc z nas miewa rozne bóle brzucha martwimy sie i nie wiemy czy sa czyms normalnym czy tez objawem jakiejs nieprawidłowości. Wiec moze je porownajmy ?!

Ja w 1 ciazy odczuwałam tylko na poczatku ciazy bol podbrzusza jak "na okres" i mialam brac nospe, ciaza bezproblemowa zakonczona w 40 tyg.
Teraz czuje zupelnie cos innego, jakby mnie cos "ciagło" w podbrzuszu. Jest to krotki i mocny bol np gdy nagle zmieniam pozycje, kazdej nocy mnie to budzi, czasem jak np wstaje z lozka z bolu nie moge sie wyprostowac. Lekarz stwierdził ze to pewnie przez zrosty ktore zostały po cieciu cesarskim ale to"pewnie" jakos mnie nie przekonuje czy ktoras z was tez tak ma? :Strach:
Ja też tak miałam do niedawna, jestem w 35 tyg... tak gdzieś od 20 tyg, a nie miałam ani cc ani żadnej innej operacji... fakt że to strasznie wkurzające było bo nawet w nocy jak się przekręcałam to bolało, a teraz samo przeszło, lekarz stwierdził że skoro nie ma innych objawów i nic złego sie nie dzieje to tak musi być a że nie chciałam brac żadnych leków typu nospa to troche sobie pocierpiałam... za to teraz jak tamto przeszło to coś z lewej strony mnie kłuje w plecach... ale tak to jest że musimy troche pocierpieć...

nelly
12-03-09, 13:23
dziewczyny, tak sie zastanawiam, bo ja nie mialam cc al tez odczuwam taki ciągnący ból nie jak przy okresie , to może przez zrosty, które mam po wyrostku i przepuklinie??

ale ciesze sie ,ze nie jestem sama a Wy potraficie opisac ból:)
dokladnie to mi lekarz powiedzial,ze takie ciagnace bole to sa po zabiegach operacyjncych w jamie brzusznej i jej okolicach.
Kumpela miala laparoskopie by usunac kamienie i tez ja ciagnelo,a niby w brzuchu 3 dziurki miala.

Biebrzanka
12-03-09, 13:32
dokladnie to mi lekarz powiedzial,ze takie ciagnace bole to sa po zabiegach operacyjncych w jamie brzusznej i jej okolicach.
Kumpela miala laparoskopie by usunac kamienie i tez ja ciagnelo,a niby w brzuchu 3 dziurki miala.

nelly bardzo Ci dziekuje za pomoc, teraz wiem,ze jak mnie coś ciągnie to nic złego się nie dzieje:)

Elza29
12-03-09, 14:19
Ja tez sie uspokoilam, dzieki za odzew :)
Za ok 2 tyg wybieram sie do gin. innego niz dotychczas wiec jeszcze zobacze czy potwierdzi opinie pierwszego prowadzacego teraz przynajmniej jakos wytrwam do tej wizyty bo ze strachu mialam juz "leciec".

aruga
12-03-09, 14:59
Jeśli chodzi o ból to w 1 ciąży miałam praktycznie cały czas. Macica prostowała mi się z tyłozgięcia, potem czułą więzadła i w kólko coś mnei bolało. Ale urodziłam o czasie a nawet po czasie

Teraz jest zdecydowanie lepiej. Brzuch mnie generalnie nie boli. Mam takie okresowe ciągnięcia w pachwinach i kroczu ale to zwalam na rozciąganie więzadeł. Boli kilka dni i przechodzi

Za to teraz bardzo odczuwam bóle kręgosłupa i mam rwę kulszową. Za pięknie być nie może :)

Elza29
12-03-09, 21:02
Ja dzisiaj zaszalalam i telewizor przenioslam z pokoju do pokoju:Fiu fiu: No i mam kare za nadgorliwosc bo sie przez bol krzyza wyprostowac od poludnia nie moge :Wstyd:

ciapa
12-03-09, 21:53
Miałam cc, brzuch boli mniej niż w poprzedniej ciązy, nie mam żadnych mocniejszych kłóć jak poprzednio - chociaz jak się gwałtownie przekręcę/wstanę z pozycji lezącej to gwiazdy zobaczę z ostrego bólu na pewno - nie mam pojecia co to.
Dzisiaj kąpałam psa (wyrywał się a sporawy jest) i teraz leżę z nospą bo boli jak na okres.

ciapa
12-03-09, 21:55
Jeśli chodzi o ból to w 1 ciąży miałam praktycznie cały czas. Macica prostowała mi się z tyłozgięcia, potem czułą więzadła i w kólko coś mnei bolało. Ale urodziłam o czasie a nawet po czasie

Za to teraz bardzo odczuwam bóle kręgosłupa i mam rwę kulszową. Za pięknie być nie może :)

W każdej z tych kwestii możemy sobie podać łapki

Elza29
13-03-09, 00:32
Miałam cc, brzuch boli mniej niż w poprzedniej ciązy, nie mam żadnych mocniejszych kłóć jak poprzednio - chociaz jak się gwałtownie przekręcę/wstanę z pozycji lezącej to gwiazdy zobaczę z ostrego bólu na pewno - nie mam pojecia co to.
Dzisiaj kąpałam psa (wyrywał się a sporawy jest) i teraz leżę z nospą bo boli jak na okres.

Te gwiazdy to wlasnie ponoc przez zrosty po cieciu cesarskim choc jakos mnie to nie przekonuje :Hmmm...:
Ale jesli nawet to skoro ta biedna zmasakrowana macica juz teraz boli to co bedzie po drugim cieciu jak sie zacznie wszystko obkurczac ?! :Strach:

aruga
13-03-09, 13:21
Ponoć po drugim porodzie macica obkurcza się duuuuuuuuuużo bardziej boleśnie i dłużej
Aż się boję bo pamiętam ten ból - dosłownie jak porodowy. Ale tylko ja na sali tak syczałam przy karmieniu piersią to może nadwrażliwa jestem :D

Elza29
13-03-09, 15:57
Ja zaraz po cesarce sie darlam o cos przeciwbolowego bo mialam bole jak przy okresie a u mnie to w pierwszy dzien zawsze dwa ibupromy, wymioty i pol dnia w lozku. Dali mi cos i pomoglo a pozniej juz normalny nie wielki bol rany i obylo sie bez lekow przeciwbolowych, ja juz pozniej nie czulam zadnego obkurczania sie macicy, ani przy karmieniu ani przy niczym innym, tylko przy naglych ruchach silny krotki "skurcz" jakiegos miesnia chyba ze az gwiazdy liczylam i w zasadzie to podobny bol do tego co mam teraz.

ciapa
13-03-09, 16:43
Te gwiazdy to wlasnie ponoc przez zrosty po cieciu cesarskim choc jakos mnie to nie przekonuje :Hmmm...:
Ale jesli nawet to skoro ta biedna zmasakrowana macica juz teraz boli to co bedzie po drugim cieciu jak sie zacznie wszystko obkurczac ?! :Strach:

Drugą cc tną w tym samym miesjcu podobno. Tak mi przynajmniej lekarka mówiła.
Po tej cc juz nie bede zgrywać twardziela i od razu żebrze o przeciwbólowe. Ból obkurczajacej sie pocietej macicy jest zdecydowanie ponad moje siły.

ciapa
13-03-09, 16:46
Ponoć po drugim porodzie macica obkurcza się duuuuuuuuuużo bardziej boleśnie i dłużej
Aż się boję bo pamiętam ten ból - dosłownie jak porodowy. Ale tylko ja na sali tak syczałam przy karmieniu piersią to może nadwrażliwa jestem :D

Mnie bolało okrutne.
A na ból to ja wytrzymała raczej jestem.

RYBUŚ80
13-03-09, 17:45

Ja miałam tak samo,też po cc. Ale nie martwiłam się tym. Te ciągnięcia minęły dopiero niedawno. Pewnie dlatego że bardziej dbam o siebie i ostrożniej się ruszam.

vivian
14-03-09, 23:37
to ja napiszę,że mnie wcale nie bolało, nie kłuło ani nie ciągneło

a teraz co sie okres zbliża-to ja ww oczekuje z nadzieją...

lalenka
15-03-09, 08:12
to ja napiszę,że mnie wcale nie bolało, nie kłuło ani nie ciągneło
a teraz co sie okres zbliża-to ja ww oczekuje z nadzieją...

No nareszcie coś pozytywnego! bo jak sie czyta ten wątek to można zapaści dostać od tych opowiadań jak to wszystko straaaszne. Ja nie miałam CC, ale miałam inną operację. Nie dziwi mnie że jak się ma przeciętą skóre na brzuchu i mięśnie na kilka cm to boli. Ale jak widać da się przeżyć i trzeba sie cieszyć że teraz nie średniowiecze i są różne metody które mogą w razie potrzeby pomóc uśmierzyć ból :)
Vivian, trzymam kciukasy za zafasolkowanie :Kciuki:

Adrienne
15-03-09, 12:28
to jest moja pierwsza ciąża i jestem teraz w 18 tc. Od tygodnia boli mnie brzuch. Nie jest to straszny ból, ale jednak. Wczoraj było ok, ale dzisiaj muszę się oszczędzać, bo momentami nie mogę się wyprostować :Strach: dodatkowo często czuję kłucie to z lewej, to z prawej strony. Podobno później jest jeszcze gorzej :Strach: mam nadzieję, że w moim przypadku będzie inaczej ;)

Elza29
15-03-09, 15:08
Wszysto zalezy od danego "przypadku", mnie w pierwszej ciazy nic nie bolalo czulam sie swietnie, teraz pobolewa ze wzgledu na wczesniejsza cesarke. Nic sie nie martw Adrienne w Twoim przypadku napewno bedzie coraz lepiej :)

luanne
15-03-09, 17:05
Mnie też dopada ból w pachwinach. raz z jednej strony, raz z drugiej.
Powiedziano mi,ze po prostu się rozciągam i to nic złego..

gotka
18-03-09, 20:58
A ja od dwóch dni cierpię.. boli mnie miednica i mam tępy ból w podbrzuszu..do tego sporadyczne kłucia:(..żadnych skurczy, czy twardnienia..dzwoniłam do ginka, ale on twierdzi, że to macica się rozrasta..miewacie podobne bóle????Cholera martwię się..:Niepewny:
Dobrze, że Malusia kopie pięknie, bo bym już chyba oszalała..:Niepewny:

gosik22
12-08-09, 08:52
Hej dziewczyny. Mam pytanie... Wczoraj z prawej strony bolały mnie żebra i z lewej strony plecy, po 5 minutach samo przeszło...czy to cos poważnego??oczywiście jestem w 20 tc . Prosze o szybką odpowiedz

Kata
12-08-09, 10:28
ja tez wlasnie mam taki bol ciagnacy bol, jak za gwaltownie wstane, lub w nocy sie obracam, generalnie jak zmieniam pozycje, przypomina mi to kolke,ale boli nie tam gdzie kola...eh...nie wiem czy ktos mnie zrozumie.
lekarz powiedzial wlasnie,ze to zrosty po cc i niestety moga bolec mocniej lub mniej, ale bol bedzie w calej ciazy.

doskonale cie rozumiem, mnie w mojej opini bola wiezadla

no nie straszcie, ja po cc tez jestem...

Drugą cc tną w tym samym miesjcu podobno. Tak mi przynajmniej lekarka mówiła.
Po tej cc juz nie bede zgrywać twardziela i od razu żebrze o przeciwbólowe. Ból obkurczajacej sie pocietej macicy jest zdecydowanie ponad moje siły.
zartujecie??? ja dostalam od razu przeciwbole silne kroplowka...o nic nie prosilam, sami dali

a mnie boli jak nieswiadomie spie na plecach i potem wstaje i tak jakby caly pakunek w brzuchu za bardzo wazyl i za mocno gdzies tam ciazyl i przez chwile czuje taki dziwny bol jak zmienie pozycje...

dominikaau81
13-08-09, 09:41

witaj-ja nie miałam cięcia cesarskiego też własnie miewam takie dziwne bóle jak za szybko wstanę lub przeciągnę sie w łozeczku wczoraj miałam takie pulsujące silne kłucia jakby w jajnikach nie wiem co to było dzisiaj jest juz ok

Francesca
15-08-09, 22:54
Ja czuję takie kłucia, takie ciągnięcia, a także takie ściśnięcia jakby ktoś mnie obręczami ściskał, poza tym twardnieje mi brzuch. I w pierwszej i w obecnej ciąży moje Maleństwo jest bardzo nisko - czuję jak się rusza pod kością łonową. Bardzo często biegam na siku, w nocy 4 razy muszę wstawać. A jak dłużej pochodzę albo narobię się w domu to ból podbrzusza jest bardzo silny. Też miałam cesarkę, a teraz mam mieć drugą. Do tego rok temu miałam wycinany wyrostek.

calineczkaa
17-08-09, 09:11
Hej dziewczyny. Mam pytanie... Wczoraj z prawej strony bolały mnie żebra i z lewej strony plecy, po 5 minutach samo przeszło...czy to cos poważnego??oczywiście jestem w 20 tc . Prosze o szybką odpowiedz

jak ból przechodzi to nie ma się czym martwić,w ciąży może się pojawić wiele dolegliwości bólowych,chwilowe nigdy nie są groźne:) 20tc to już nie tak mało,organy wewnętrzne są uciskane coraz bardziej...

Ja czuję takie kłucia, takie ciągnięcia, a także takie ściśnięcia jakby ktoś mnie obręczami ściskał, poza tym twardnieje mi brzuch. I w pierwszej i w obecnej ciąży moje Maleństwo jest bardzo nisko - czuję jak się rusza pod kością łonową. Bardzo często biegam na siku, w nocy 4 razy muszę wstawać. A jak dłużej pochodzę albo narobię się w domu to ból podbrzusza jest bardzo silny. Też miałam cesarkę, a teraz mam mieć drugą. Do tego rok temu miałam wycinany wyrostek.

ja też mam nisko dzieciaczka,bo i brzuszek mam niziutko i oczywiście muszę odwiedzić wc w nocy,bo aż się budzę z powodu ucisku w pęcherzu.
A cesarke z jakiego miałaś powodu ? złego ułozenia dzidzi ?

Francesca
17-08-09, 09:27
A cesarke z jakiego miałaś powodu ? złego ułozenia dzidzi ?

Złego stanu siatkówki przy krótkowzroczności -6.

gosik22
01-09-09, 10:00
witam mam od kilku dni takie ciągniecia w doł brzucha ale tylko jak sie poruszam , a jestem w23 tyg , czy to jest groźne? a może to jest spowodowane tym że mam bakterie w moczu ...sama nie wiem ...czasami to mnie strasznie ciagnie aż sie wyprostować nie mogę:(

dominikaau81
01-09-09, 15:42
witam mam od kilku dni takie ciągniecia w doł brzucha ale tylko jak sie poruszam , a jestem w23 tyg , czy to jest groźne? a może to jest spowodowane tym że mam bakterie w moczu ...sama nie wiem ...czasami to mnie strasznie ciagnie aż sie wyprostować nie mogę:(

czy to jest cos na styl jakby kamień w pęcherzu?bo ja mam też wrażenie jakbym iała ciężki pęcherz ale jestem w 9 tc-zaczynam10 i tez tak mam

gosik22
06-09-09, 10:55
ja wiem mnie ciągnie własnie w dole brzucha jakbym miała magnesy w nim...a twardnieje ci brzuch?? jak tak to idz z tym do lekarza... ja nie dawno wróciłam ze szpitala ale wyszlo ze ciaza nie zagrożona ale mam leżeć nadal w domu

dominikaau81
06-09-09, 13:56
tak ja miewam podobnie ale to nie ejst ciągle tylko czasami np jak chodzę długo lub stoję-i nieraz nawet co 20 minut mam ciezar w pecherzu i popuszczam kropelke:) heh nie wiem czemu

Wasyl
06-09-09, 18:09

pod kością łonową.....???To chyba juz na zewnątrz:Śmiech::Śmiech::Śmiech:

Francesca
06-09-09, 18:49
pod kością łonową.....???To chyba juz na zewnątrz:Śmiech::Śmiech::Śmiech:

Zapewniam, że jeszcze w środku :Kciuki:

gosik22
07-09-09, 12:25
pewnie dzidzi uciska ci pęcherz... byłaś u lekarza??co ci powiedział???mnie ciagnie wlasnie jak chodze i stoje ...bylam też w szpitalu ale wyszlam i mam nadal lezec...

Francesca
07-09-09, 13:03
pewnie dzidzi uciska ci pęcherz... byłaś u lekarza??co ci powiedział???mnie ciagnie wlasnie jak chodze i stoje ...bylam też w szpitalu ale wyszlam i mam nadal lezec...

Że Maleństwo uciska mi pęcherz. Siedzi mi bardzo nisko więc muszę jak najwięcej leżeć.

gosik22
07-09-09, 14:26
to nie masz się o co martwić:) mnie ciagnie i nie wiedzą do końca z czego...i dzidzi nie uciska mi wlasnie niczego

agatom
26-11-09, 14:40
dziewczyny mnie dziś boli brzuch ale tak w okolicy pępka, jakby mnie dzidziuś w środku ciągnął za pępek.
ból jest do zniesienia, ale zaczyna mnie denerwować
czy któraś wie, co to może być?
może wziąc no-spę dla spokoju?

dominikaau81
26-11-09, 14:41
dziewczyny mnie dziś boli brzuch ale tak w okolicy pępka, jakby mnie dzidziuś w środku ciągnął za pępek.
ból jest do zniesienia, ale zaczyna mnie denerwować
czy któraś wie, co to może być?
może wziąc no-spę dla spokoju?

weź no spe i zadzwon do lekarza-bo czytałam ze taki ból wokół pepka nie jest ok

gosik22
26-11-09, 14:43
mnie pobolewa pod brzuszkiem, ale na szczęscie nie cały czas :)chyba na tym etapie ciazy to normalne...

agatom
26-11-09, 15:21
mnie pobolewa pod brzuszkiem, ale na szczęscie nie cały czas :)chyba na tym etapie ciazy to normalne...

Ty to na dniach rodzisz, to u Ciebie wszystko jest normalne ;)
wzięlam nospę, leżę i chyba przechodzi.

gosik22
26-11-09, 15:44
Ty to na dniach rodzisz, to u Ciebie wszystko jest normalne ;)
wzięlam nospę, leżę i chyba przechodzi.

no na pewno mi bliżej rozwiązania, ale tez czasem się zastanawiam czy taki ból to normalny jest:)dobrze że ci przechodzi, leż jak najwięcej:)

Eziee
29-11-09, 02:03
[...]...a twardnieje ci brzuch?? jak tak to idz z tym do lekarza... [...]

A czemu twardniejący brzuch to źle?

Mam wizytę we wtorek, i brzuch mam non-stop twardy i napęczniały jak balon. Bleh. Denerwuje mnie to już, bo wyglądam jak 6 miesiąc, a właśnie zaliczyłam końcówkę 9 tygodnia. Pobolewa mnie też żołądek.

Co do bólów brzucha - w pierwszej ciąży, która skończyła się poronieniem, cały 6 tydzień miałam dość silne bóle "okresowe". Potem doszło plamienie i było po ciąży.

W tej, bóle (w okolicy macicy i jajników) mam właśnie takie kłująco / puchnąco / pęczniejące. Najgorsze były na przełomie 6/7 tygodnia, ale wtedy podobno najszybciej rośnie macica, więc miałam się nie przejmować.

blue.
29-11-09, 10:10
A czemu twardniejący brzuch to źle?

Mam wizytę we wtorek, i brzuch mam non-stop twardy i napęczniały jak balon. Bleh. Denerwuje mnie to już, bo wyglądam jak 6 miesiąc, a właśnie zaliczyłam końcówkę 9 tygodnia. Pobolewa mnie też żołądek.

Co do bólów brzucha - w pierwszej ciąży, która skończyła się poronieniem, cały 6 tydzień miałam dość silne bóle "okresowe". Potem doszło plamienie i było po ciąży.

W tej, bóle (w okolicy macicy i jajników) mam właśnie takie kłująco / puchnąco / pęczniejące. Najgorsze były na przełomie 6/7 tygodnia, ale wtedy podobno najszybciej rośnie macica, więc miałam się nie przejmować.

Eziee z tego co piszesz, to moga byc wzdecia, zupelnie normalne :) musisz po prostu uwazac co jesz.....

gosik22
29-11-09, 14:55
Eziee z tego co piszesz, to moga byc wzdecia, zupelnie normalne :) musisz po prostu uwazac co jesz.....

Dokładnie mogą być wzdęcia, ale lepiej i tak powiedzieć o tym lekarzowi na wizycie:)

Eziee
29-11-09, 15:51
Też tak myślę, i staram się nie jeść i nie pić nic co może wzdęcia powodować, i nic. Taka już moja ciążowa uroda chyba, nie mam tak źle z nudnościami, to mi brzuszysko wywaliło... ech. ;)

gosik22
29-11-09, 15:55
Też tak myślę, i staram się nie jeść i nie pić nic co może wzdęcia powodować, i nic. Taka już moja ciążowa uroda chyba, nie mam tak źle z nudnościami, to mi brzuszysko wywaliło... ech. ;)

Ale jednak pamiętaj żebyś przy wizycie powiedziała o tym lekarzowi;)