• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : Dzień Babci, Dzień Dziadka - pomocy!

olena
08-01-09, 10:08
Witam,

podrzućcie jakieś fajne pomysły na prezenty dla Dziadków.
Zdjęcia raczej nie wchodzą w grę, ponieważ sporą ilość wywołaliśmy im na święta + ramki.
Serce z masy solnej z odbitą stópką już też mają...
Martusia może narysować laurkę...

Czekam na podpowiedzi.

Bep
08-01-09, 10:32
Taki standardzik to:
- kubki z fotkami Wnuczek,
- obleczki na jaśki z fotkami jw.
- kalendarz z fotami...
i to tyle moich pomysłów...

Qr Chuck
08-01-09, 10:36
Serce z masy solnej z odbitą stópką już też mają...
.

:D I co z nim zrobili?

kasia.
08-01-09, 12:55
ja zawsze dawałam kalendarze, ale w tym roku kalendarze już rozdane, myślałam może o wydruku zdjęcia na płótnie, ale też chętnie poznam inne pomysły...

paszulka
08-01-09, 13:02
Ja standardowo pod choinkę robię kalendarze a na Dzień Babci i Dziadka duperelki ze zdjęciem Basi... czy to magnes na lodówkę czy zdjęcie w ramce a w tym roku kubki.
Zazwyczaj zamawiam na stronie www.superfoto.pl (http://www.superfoto.pl) ale trzeba zamówić odpowiednio wcześniej, bo czasem zdarza się im kiepska jakość zdjęcia na gadżecie i trzeba reklamować. Niestety miałam takie doświadczenia.
Kalendarze wychodzą ładnie. Z kubkami różnie!! Zaryzykowałam i dodałam komentarza, aby dokładnie sprawdzili jakość przed wysyłką!! :)

olesia1
08-01-09, 13:06
Ja zamierzam do 21/22 stycznia wyrobic się z porodem - będzie Druga Wnuczka w prezencie :D
a Pierwsza się uczy w przedszkolu jakichś piosenek więc zaprosi Dziadków na występ :)

Qr Chuck
08-01-09, 13:11
My robimy duperelki typu kosmetyczka wyszywana koralikami (zwykła kosmetyczka np. loreal, Asia układa wzór z koralików, cekinów, ja przyszywam), ramka na zdjęcia (ze zdjęciem ofkors) lub notesik wyklejany koralikami, muszelkami i innymi śmieciami ;), wazonik ze słoika oblepiony masą solną i pomalowany farbkami przez Asię... Takie przedszkolne prace plastyczne ;)

ewike
08-01-09, 13:46
Koszulki z napisem
www.znadrukiem.pl (http://www.znadrukiem.pl)

lauidz
08-01-09, 18:19

zlosliwcze :Śmiech::Śmiech:

lauidz
08-01-09, 18:20
A tak powaznie to ja laski zapomnialam.... dzieki za przypominaczke...

Jaga
08-01-09, 19:47
A tak powaznie to ja laski zapomnialam.... dzieki za przypominaczke...

Ja też :Wstyd:

olena
08-01-09, 19:53

Postawione na komodzie, zajmuje czołowe zdjęcie. Muszę przyznać, że ładnie wyszło. Duże serce, z boku odbita stópka Marty jak miała 3 miesiące i obok napis "Dla Dziadków". Całe serce owinięte śliczną koronkową wstążką.
No, to się pochwaliłam :)

olena
08-01-09, 19:55
Ja zamierzam do 21/22 stycznia wyrobic się z porodem - będzie Druga Wnuczka w prezencie :D
a Pierwsza się uczy w przedszkolu jakichś piosenek więc zaprosi Dziadków na występ :)

W takim razie trzymam kciuki za szybki poród. U nas też impreza w przedszkolu i Dziadkowie zaproszeni, ale chciałam jeszcze zrobić coś na pamiątkę, również w imieniu Ewy :)

lauidz
08-01-09, 20:54

Micho mial byc z 21 stycznia - urodzil sie 14 - dzieki Bogu tydz wczesniej :D

Powodzenia!!!

EwkaM
08-01-09, 21:05
u nas dzieć przygotowuje niespodzianki w przedszkolu
do tego występy z poczęstunkiem

a po południu zapraszmy dziadków na obiad/ciacho i tak spędzamy ten dzień (dziadkowie nie mieszkają w naszym mieście)

kasia.
09-01-09, 09:40
takie duperele ze zdjęciami można też zamówić w tesco http://www1.tesco.pl/promocje/oferta-produktowa/dzien-babci-i-dziadka/index.php

olesia1
09-01-09, 10:22
Micho mial byc z 21 stycznia - urodzil sie 14 - dzieki Bogu tydz wczesniej :D

Powodzenia!!!
Dzięki :)

Nie mam nic przeciwko temu by urodzić wcześniej - byle nie po 22.01..... bo zostanę bez przezentu..;)

olesia1
09-01-09, 10:26
W takim razie trzymam kciuki za szybki poród. U nas też impreza w przedszkolu i Dziadkowie zaproszeni, ale chciałam jeszcze zrobić coś na pamiątkę, również w imieniu Ewy :)

Dzięki :)

A tak serio- ja nie mam już siły i weny by wymyslać prezenty na Dzień Babci i Dziadka ...Myślę ze Rodzice rozumieją tę wyjątkową sytuację...:Hmmm...:
W okresie świąteczno-noworocznym dostali i kalendarze i zdjęcia więc pomysły mi się juz wyczerpały....
Cieszę się więc ze będzie ten występ w przedszkolu i mam nadzieję,że sprawi im przyjemność :)
a do moich Dziadków wyslę męża z kwiatkami :)

MONIKACHORZÓW
09-01-09, 15:32
my moze mało oryginalnie -ale co roku jakies pudełko słodyczy plus mała laureczka:) po świetach nie mam siły znów wymyslac prezentów.....

Klucha
09-01-09, 21:23
ja Zu była mała to były odciski rączki na kartce papieru, i poduszki ze zdjeciem, i kubki.
A potem jak dziecko dorosło i zdolne się zrobiło
to każdy prezent dla dziadka i babci to ręczna robota. laurka, obrazzek z bibuły, malowana filiżanka do kawy, wazon ze słoika dla babci, krawat z papieru dla dziadka :)

kroolik
09-01-09, 21:38
ja Zu była mała to były odciski rączki na kartce papieru, i poduszki ze zdjeciem, i kubki.
A potem jak dziecko dorosło i zdolne się zrobiło
to każdy prezent dla dziadka i babci to ręczna robota. laurka, obrazzek z bibuły, malowana filiżanka do kawy, wazon ze słoika dla babci, krawat z papieru dla dziadka :)

O ja czekam na ten moment kiedy mój syn sam o prezenty zadba i własnoręcznie je wykona.
A teraz to znowu kalendarz chyba zrobię

Klucha
09-01-09, 21:49
O ja czekam na ten moment kiedy mój syn sam o prezenty zadba i własnoręcznie je wykona.
A teraz to znowu kalendarz chyba zrobię

moja dba bo ja mama pamięta
ale wykonac musi sama

przyjdzie kiedyś czas że i pamiętać będzie :)

grazyna_z
09-01-09, 21:51
Własnoręcznie wykonana laurka dla dziadków.
Stoi potem długo na honorowym miejscu, następnie jest pakowana do kartonika w którym są już prace czwórki starszych wnuków. Tego lata dobraliśmy się do tego katonu, ale było śmiechu i niedowierzania. A babcia dokładnie pamięta która od którego wnuka, choć najstarszy ma już 28 lat:Strach:
Kalendarz będzie ale od wszystkich wnucząt i ze zdjęciami całej piątki.

Velveta
11-01-10, 23:39
Podbijam temat :D wszak Dzień Babci i Dziadka już niebawem.
jakie macie w tym roku pomysły na ich święto?
czy obchodzicie je tylko z dobrego wychowania czy raczej z corocznej tradycji i z szacunku dla seniorów?

olesia1
12-01-10, 08:23
Ale stary wątek :Wow!:
Ja się w ubiegłym roku z prezentem nie wyrobiłam tak jak planowałam-Nela się urodziła 23.01:Hyhy: Śmiejemy się,że nie chciała nikomu robic przykrości więc nie urodziła sie ani w Dzień Babci, ani Dziadka - lecz dzień po ;)

U nas w tym roku występ już tuż tuż -14.01 - będzie też jakiś dorbiazg zrobiony w PP i słodki poczęstunek a 21/22.01 dziewczynki dadzą Dziadkom po kwiatku pewnie...
Kalendarze dostali na Swięta ( tradycyjnie) ...;)

olesia1
12-01-10, 08:25
czy obchodzicie je tylko z dobrego wychowania czy raczej z corocznej tradycji i z szacunku dla seniorów?
Ja z szacunku.
Nie wyobrażam sobie nie złożyć życzeń moim dziadkom, choćby telefonicznie. A ponieważ mieszkamy w tym samym mieście wiec nie ma problemu, by podjechać z kwiatkami. Ja raczej nie kupuję prezentów...

Figa
12-01-10, 08:41
My dlatego, że to fajna okazja do zacieśniania więzów rodzinnych.
Dzieciak może się wykazać (bo juz wystarczająco duży) przed dziadkami
a dziadkom rośnie kolekcja recznie wykonanych prezentów.

W tym roku to jest własnoręcznie wykonane "książki" z pracami origami z kółek.

Efcia2004
12-01-10, 10:41
Ja z szacunku.
Nie wyobrażam sobie nie złożyć życzeń moim dziadkom, choćby telefonicznie. A ponieważ mieszkamy w tym samym mieście wiec nie ma problemu, by podjechać z kwiatkami. Ja raczej nie kupuję prezentów...

Ja też nie kupię. Jak Asia była malutka dostawali kalenadarze, teraz sama zrobi laurkę a do tego w przedszkolu ma być przedstawienie - już umie swój wierszyk. Jest dumna i powtarza że będzie aktorem (rzecz jasna chodzi o narratora :D)

Nie mam siły na prezenty zwłaszcza że po 1- niedawno były święta, po 2 - teście (oboje!) jaką w styczniu urodziny