• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : ♥ ♥ ♥ MAJ 2008 ♥ ♥ ♥

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10

Efcia2004
24-09-08, 11:11
Amelia nie potrafi odwracać sie z brzuszka na plecy lub odwrotnie i z tego co czytałam może - przez szynę- zupełnie pominąć ten okres rozwoju. Narazie strasznie podnosi główkę z leżenia na plecach, muszę już zmienić wóżek na spacerówkę, bo chce obserwować sobie świat z pozycji pół leżącej

Piotrula też podrózuje w pozycji póleżącej jak juz mocno protestuje. Póki co staram się go wozić na leżąco. Wystarczy że się w domu nasiedzi.

Efcia2004
24-09-08, 11:12
a moze to dobry pomysl na biznes? Pamiętacie dawno temu, jak byłyśmy w ciaży(...) to sie umawiałyśmy na wycieszkę do Meksyku tylko ktoś musiał na to zarobić...

dawno dawno temu jak byłyśmy w ciąży...
Alina miała zakładać jakiś biznec coś a'la catering a później spóldzielnię mleczarską. Ponieważ sytuacja uległa zmianie stawiamy teraz na Patrishię i jej talent :D

Efcia2004
24-09-08, 11:12
a wiecie że już Majówki 2009 są ? Trochę łezka w oku sie mi zakręciła .......ale nie chciałabym już być w ich gronie .

o ja tez już podziękuję. Chociaż nawet dziś rano wspominałam jak to było rok temu..

...byłam taka szczupła :D

Efcia2004
24-09-08, 11:13
Alina mi wlasnie przypomniala o @.
Czy wszystkie juz miałyscie? Ja mialam 6 tyg po cc 1 dzien plamienie mocne i koniec, @ to to nie byla. A jak u Was? Nie pamietam tez kiedy dostalam po porodzie Zuzanny :(

Miałam przeboje z @ albo i nie @ po Mirenie - 2 tyg po założeniu - dramat a poniewaz po 2 tyg miała zmienianą na nową to w sumie miałam miesiąc czegoś na kształt @. Na razie cisza.

Po Asi dostałam szybko - jakoś zaraz po połogu, po 6 tyg a po 4 miesiącach już się prawie uregulowała.

PaTriiShiA
24-09-08, 11:58
Alina miała zakładać jakiś biznec coś a'la catering a później spóldzielnię mleczarską. Ponieważ sytuacja uległa zmianie stawiamy teraz na Patrishię i jej talent :D

hah, baaaaaaaaaaaardzo smieszne ;) :D

PaTriiShiA
24-09-08, 12:02
dziewczyny, wsponialayscie ze juz ciazy mowicie stanowczo NIE?? tzn aby narazie ;)

moze troche niesmacznie a juz w ogole niewygodnie ale skuteczne w 100% ;)
kumpela poslala mi propozycje
www.achims-insel.de/canon1/bilder/keuschheitsguertel.jpg

:D:D:D

Snoopy.
24-09-08, 14:34
dziewczyny, wsponialayscie ze juz ciazy mowicie stanowczo NIE?? tzn aby narazie ;)

www.achims-insel.de/canon1/bilder/keuschheitsguertel.jpg (http://www.achims-insel.de/canon1/bilder/keuschheitsguertel.jpg)

sikam ze śmiechu :D :D:D

Snoopy.
24-09-08, 15:29
Oj no to nieciekawie z Nikosiem Jak to sie mowi witaj przedszkole Zdrówka dla małego.

U nas dziś noc też lepsza niz wczoraj. o 1930-150ml kaszki i spał do 00:30 dalam znow 150ml kaszki i spal do 03:40 dostal 50ml mleka i spal do 7 wiec niejest zle, tylko jedno karmiene w nocy, bo tego o 0030 nie licze jeszcze jako moj sen, bo o 1 biore antybiotyk ;D
a co ty chora jesteś? na co antybiotyk?

dokładnie jak piszesz: witaj przedszkle :(:(

Kochana, ja o tej porze to tylko żeby się obudzić
no ja też piję mocniejsza niz ta na mojej fotce to było tylko wiesz, aby ładnie wyglądało ;)

naprawde podziwiam ! że tak szybko wróciłaś do pracy. Ja tak w zasadxzie z Weroniką też juz prawie wracałam , po 4,5 mies. a teraz przedłużam sobie do końca listopada
ja też podziwiam, ale nie ukrywam że mam czasami mysli by wrócić do pracy, tylko do jakiej?? :( mojego stanowiska juz nie ma
no ale do 8 jestem na macierzyśkim, chyba dobrze liczę, co? Rybcia ty do kiedy masz macierzyński?potem wezmę wychowawczy

a te choroby już też mam ich dosyć....pocieszam się że może jak pójdzie do szkoły to będzie lepiej....ale ten rok muszę przetrwać...
już nie wspomne o wydanej kasie na to wszystko....zbankrutować idzie :(
no tragedia z kasą, w aptece tylko stówki się zostawia :(

kupowałam tu : http://www.dietacambridge-polska.pl/dieta_cambridge/zamo.php
dzięki

Mój Piotruś też przewrócił się z brzuszka na plecki kilka razy, ale nie było to świadomie poprostu za wysoko podniósł sie na rączkach, przechylił się na bok i wylądował na plecach..
Ja dzisiaj też zrobię spis spania i karmienia..
no Rybcia wszystkie nas spisywaniem zaraziła, ja niestety nie robiłam
zapomniałam dziś przez tą wizytę z dziećmi u lekarza

jak śmiesz tak myśleć???????
jaca, też coś. My tak z dobrego i szczerego serca
:D

Alina miała zakładać jakiś biznec coś a'la catering a później spóldzielnię mleczarską. Ponieważ sytuacja uległa zmianie stawiamy teraz na Patrishię i jej talent
zgadzam sie :)

hah, baaaaaaaaaaaardzo smieszne
ty się nie obrażaj ciotka :D kiedys siedziały na mnie a teraz wsiadły na ciebie, takie już są te majówki :D

podziwiam, że karmisz tak często, to ja mam luz z amelią......
Amelia nie potrafi odwracać sie z brzuszka na plecy lub odwrotnie i z tego co czytałam może - przez szynę- zupełnie pominąć ten okres rozwoju. Narazie strasznie podnosi główkę z leżenia na plecach, muszę już zmienić wóżek na spacerówkę, bo chce obserwować sobie świat z pozycji pół leżącej
Olek w wózku też w pozycji półsiedzącej

. U mnie znów będzie ciężko, bo mój będzie miał 30 września bardzo konkretną operacją kolana. Są też dobre strony tej sytuacji, bo będzie w domu uziemiony na jakiś czas, a na zwolnieniu minimum do końca roku.
jakoś to przeoczyłam i wierzę że będzie ci cieżko,
rozumiem doskonale, mój B przez dwa tygodnie "był bez prawej ręki" miałam w domu trójkę dzieciaków do obsłuzenia, ale na szczeście jest juz ok

Devilry
24-09-08, 15:32
Robie dziś kolejny dzień notatek na temat karmienia i spania i w sumie to jest dziwnie. Moje kiedyś ciagle spiące dziecko teraz spi malo. Wczoraj 1 drzemka - 1h, 2drzemka - 45min, 3 drzemka - 30 min i koniec. Dziś 1drzemka - 1h, 2drzemka 1h, 3drzemka 30min. Jestem zdziwona, ze tak malo spi, ale moze nie powinnam wymagac od niego wiecej, bo ladnie spi w nocy od 1930 do 7 rano (je w nocy na spiąco).

Druga sprawa to karmienie - czy czekacie az dziecko bedzie plakac i dajecie jedzonko? czy trzymacie sie ustalonych por? Dzis Kacpersky ostatnie jedzenie o ktore sie upomnial i zjadl bez problemu bylo o 11:25 a pozniej to ja mu wtykalam i tak wypil w ciezkich bojach 60ml o 15 i 1630 25ml. Macie pomysl jak uregulowac tego mojego dzidziola?

Snoopy.
24-09-08, 15:47
byłam z dziećmi u lekarza
i Nikoś ma zapalenie gardła :( dostał Amotaks 250
gorączkuje mi cały dzień,
mam tylko nadzieje że lek to załatwi i ze będzie już ok
bo pamiętacie co było w marcu, też zapalenie gardła tydzien antybiotyk, a potem szpital i krtań, boje się tego :(

a Olek osłuchany, czysto jest
no ale katar nadal, tzn zapchany nosek ( teraz jak sobie myślę o Olek ma tak od urodzenia, tylko na początku radziłam sobie z tym sól w nosek i mały wykichał i było ok) a teraz trwa i trwa
lekarz stwierdził ze albo alergia, albo mały ma krzywą przegrodę nosową, lub trzeci migdał
przez tydzień syrop Clemastinum 1 łyzeczka dziennie
a po tygodniu kontrola i wtedy dostanę skierowanie do laryngologa by małego zbadał

takze i u nas zaczyna sie maraton lekarski :(
z Nikosiem do dermatologa, alergologa i chce isć z nim takze do ortopedy bo coś zauważyłam ze on jakoś dziwnie na palcach jakby chodził
a z Olkiem ortopeda- usg bioderek, laryngolog, i alergolog też
obu chłopakom zrobię testy z krwi, mam nadzieje że uda mi sie zdobyc na nie skierowanie

guziczek81
24-09-08, 15:53
Robie dziś kolejny dzień notatek na temat karmienia i spania i w sumie to jest dziwnie. Moje kiedyś ciagle spiące dziecko teraz spi malo. Wczoraj 1 drzemka - 1h, 2drzemka - 45min, 3 drzemka - 30 min i koniec. Dziś 1drzemka - 1h, 2drzemka 1h, 3drzemka 30min. Jestem zdziwona, ze tak malo spi, ale moze nie powinnam wymagac od niego wiecej, bo ladnie spi w nocy od 1930 do 7 rano (je w nocy na spiąco).

Druga sprawa to karmienie - czy czekacie az dziecko bedzie plakac i dajecie jedzonko? czy trzymacie sie ustalonych por? Dzis Kacpersky ostatnie jedzenie o ktore sie upomnial i zjadl bez problemu bylo o 11:25 a pozniej to ja mu wtykalam i tak wypil w ciezkich bojach 60ml o 15 i 1630 25ml. Macie pomysl jak uregulowac tego mojego dzidziola?
Ja dopiero drugi dzień daje flaszke, bo wcześniej karmiłam piersią, W ciągu dnia daje co 3 godziny zjada od 150-180ml. Daje mu o 9, 12, 15, 18, 21 a wnocy daje mu pierś jak się obudzi a rano o 5.30 znowu flacha zjada 150. Tak to u nas wygląda. Jakbym nie dawała mu w nocy piersi to dałabym mu o 2.30 flaszkę. Ja trzymam się ściśle tych godzin a mały nie marudzi. Ale każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby... Tak że ciężko coś doradzać... Myślę że nie chodzi o to jak często dawać jeść ważne żeby ustalić jakąś regularność jedzenia, czytałam że dla maluszka bardzo ważne jest jedzenie i spanie o stałych porach..

Snoopy.
24-09-08, 15:54

Rybcia mi się wydaje że twój mały to i tak duzo śpi w dzień
dzieci im starsze tym mniej snu w dzień potrzebują
Nikodem w tym wieku to spał tylko raz dziennie 1,5 godz a czasem i wogóle
a co do karmienia to ja pilnuje godzin, ale nigdy z zegarkiem w ręku nie odmierzam tych 3 godzin, jak zbliza się pora jedzenia młody zaczyna marudzić i to ostro, gada głośno po swojemu, domaga się i tyle! jest cierpliwy, od razu nie ryczy, ale jakbym długo zwlekała to sie rozpłacze strasznie, jakby go ktos ze skóry obdzierał i wtedy to mu nawet ciezko to mleko podać bo taki nerwowy jest, ze zassać smoczka nie może
a w nocy jak juz usłyszę jego ruchy szmery szybko ide robić mleko by mi się nie rozbudził

guziczek81
24-09-08, 15:57
bo pamiętacie co było w marcu, też zapalenie gardła tydzien antybiotyk, a potem szpital i krtań, boje się tego :(

no ale katar nadal, tzn zapchany nosek ( teraz jak sobie myślę o Olek ma tak od urodzenia, tylko na początku radziłam sobie z tym sól w nosek i mały wykichał i było ok) a teraz trwa i trwa
lekarz stwierdził ze albo alergia, albo mały ma krzywą przegrodę nosową, lub trzeci migdał
a po tygodniu kontrola i wtedy dostanę skierowanie do laryngologa by małego zbadał

z Nikosiem do dermatologa, alergologa i chce isć z nim takze do ortopedy bo coś zauważyłam ze on jakoś dziwnie na palcach jakby chodził
obu chłopakom zrobię testy z krwi, mam nadzieje że uda mi sie zdobyc na nie skierowanie
Oj, bardzo współczuję. Tak to właśnie jest o tej porze roku. Dobrze że maluszek zdążył już trochę wyrosnać od maja... Teraz napewno sobie z choróbskami poradzi.

Devilry
24-09-08, 15:57

Mam nadzieje, że na antybiotyku się skonczy i że nie bedzie powtorki z rozrywki z marca. Trzymam kciuki. Dodaj do lekow mleko z miodem z czosnkiem z maslem (pol kubka rano i pol wieczorem) i jakas rozgrzewajaca masc na plecki i stopy na noc - u nas te specyfiki dziaja cuda.

Masz nawilżacz powietrza? Moze mu za slucho, A moze alergia ale chyba na cos w powietrzu niz pokarmowa. Kacper tez lykal Clemstinum 2raz po 4ml.

Nie zazdroszczę, nienawidzę takich akcji. Do ortopedy idz ze starszakiem koniecznie, szkoda zeby za pozno leczony problem mial ciezkie skutki w przyszlosci. My mamy zalecony basen.

A wogole to glowa do gory, moglo byc 1000 razy gorzej :)

JaEwa
24-09-08, 15:59
wow.
ja się dzisiaj zawzięłam i karmię Piotrka nie co chwilę jak zazwyczaj, pomyślałam że warto mu unormować pewne sprawy. Przeciagam karmienie do odstępo czasowych 2,5-3 godziny. Chłopak nie wygląda na niezadowolonego, zjada więcej i nie ulewa :D

kurde, moze i ja się zawezmę? Ciężko mi to idzie, a że młody krzykacz to ustępuję.

Devilry
24-09-08, 16:00
Rybcia mi się wydaje że twój mały to i tak duzo śpi w dzień
dzieci im starsze tym mniej snu w dzień potrzebują
Nikodem w tym wieku to spał tylko raz dziennie 1,5 godz a czasem i wogóle
a co do karmienia to ja pilnuje godzin, ale nigdy z zegarkiem w ręku nie odmierzam tych 3 godzin, jak zbliza się pora jedzenia młody zaczyna marudzić i to ostro, gada głośno po swojemu, domaga się i tyle! jest cierpliwy, od razu nie ryczy, ale jakbym długo zwlekała to sie rozpłacze strasznie, jakby go ktos ze skóry obdzierał i wtedy to mu nawet ciezko to mleko podać bo taki nerwowy jest, ze zassać smoczka nie może
a w nocy jak juz usłyszę jego ruchy szmery szybko ide robić mleko by mi się nie rozbudził

Noc mamy obcykaną i idealną :) Na szafe nocnej mam w podgrzewaczu odmierzona wodę, wiec zawsze jest ciepla. Obok mam butelki z samym proszkiem, jak K zacznie sie krecic robie prawie po ciemku mleko, komorka sobie tylko na podzialke na butelce swiece :-)

JaEwa
24-09-08, 16:01
znam znam to ustrojstwo. Asia tego wogóle nie chciała pic przy biegunce, nawet jako niemowlak który nie zna jeszcze zbyt wielu smaków. Ale podobno skuteczne.

A co do kup - u nas ewidentnie była to wina antybiotyku bo po kilu dniach wszystko się unormowało.

Olafowi też niesmakowało i nie chciał dlatego dolewałam do mleka.
Jednak jak podali mu smektę to ją chętnie tym popił, bo widocznie smekta była gorsza niż ten Hipp i chciał tamten smak zabić.

guziczek81
24-09-08, 16:02
Noc mamy obcykaną i idealną :) Na szafe nocnej mam w podgrzewaczu odmierzona wodę, wiec zawsze jest ciepla. Obok mam butelki z samym proszkiem, jak K zacznie sie krecic robie prawie po ciemku mleko, komorka sobie tylko na podzialke na butelce swiece :-)
Zauważyłam że wasze malotki są w nocy w waszych sypialniach, to tylko ja taka mądra jestem że biegam w cocy do małego do pokoju długaśnym korytarzem i wiszę nad jego łóżeczkiem?.... :-)

Devilry
24-09-08, 16:04
I jeszcze jedno pytanie do mam przedszkolaków. Czy dajecie śniadanie przed przedszkolem ? Ja chyba jestem zła matka, jak nie bylo Kacperka to Zu jadla kaszke rano przed wyjsciem a teraz nie je. Wtedy ja karmilam, teraz nie mam czasu na to, a jak dostanie sama do jedzenia to i tak nie zje.

Generalnie u nas jest problem z karmieniem. Sa dni ze zje sama wszystko slicznie a sa dni ze mowi ze nie umie i trzeba ja karmic. Powinnam byc twarda i nie karmic jej, wiem :(

Devilry
24-09-08, 16:05
Zauważyłam że wasze malotki są w nocy w waszych sypialniach, to tylko ja taka mądra jestem że biegam w cocy do małego do pokoju długaśnym korytarzem i wiszę nad jego łóżeczkiem?.... :-)

Ja śpie z Kacperkiem i bede z nim spac dopoki nie bedzie przesypial bez karmienia calych nocy. Licze ze bedzie jak Zuzanna przetransportowany do lozeczka na noc po 5 m-cu :)

JaEwa
24-09-08, 16:05
no widzisz a Piotrka wyleczyli ze stulejki przy badaniach podczas obchodów. Nawet nie będę tego komentowac.

Pewnie mu wszystko na lewą sronę wywlekli... tak jak Błażejowi, jak to zobaczyłam to mi oczy na wierzch wyszły.

No to trzymam kciuki za powodzenie operacji i szybki powrót do formy. Mój mąż miał kiedyś operację kolana ale laparoskopową więc szybko doszedł do formy.

mój laparoskopową miał juz 2 razy. Teraz będzie miał rekonstrukcję pozrywanych wiązadeł.

Devilry
24-09-08, 16:07
Ja dopiero drugi dzień daje flaszke, bo wcześniej karmiłam piersią, W ciągu dnia daje co 3 godziny zjada od 150-180ml. Daje mu o 9, 12, 15, 18, 21 a wnocy daje mu pierś jak się obudzi a rano o 5.30 znowu flacha zjada 150. Tak to u nas wygląda. Jakbym nie dawała mu w nocy piersi to dałabym mu o 2.30 flaszkę. Ja trzymam się ściśle tych godzin a mały nie marudzi. Ale każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby... Tak że ciężko coś doradzać... Myślę że nie chodzi o to jak często dawać jeść ważne żeby ustalić jakąś regularność jedzenia, czytałam że dla maluszka bardzo ważne jest jedzenie i spanie o stałych porach..

Moj tylko na noc od 2 dni dostaje 150ml i wypija wszystko, ale to moze sprawa trojprzeplywowego smoczka z ktorego szybko ta kaszka leci, w ciagu dnia pije z 1alboz2 i jak juz pislam wczesniej wiecej niz 90ml nie wypije za jedym razem. Martwie sie tym, ale maly przybiera na wadze wiec jest dobrze.

JaEwa
24-09-08, 16:08
Przy B??? a nie przy O.??
wiem czepliwa jestem :)

OK OB :)
czyli przy O

JaEwa
24-09-08, 16:10
oj doskonale Cię rozumiem, z Piotrka po szpitalu też był taki cycuś mamusi na całego. na chwilę obecną się nieco unormowało.

Tak to jest.
Nawet jak dziecko jest w domu chore z gorączką to się szybko przyzwyczaja do dobrego czyt. zainteresowania rodziców i po chorobie szlag trafia wszystkie wczesniejsze "nauki".

JaEwa
24-09-08, 16:12

Ja w tym samym pokoju, ale też wiszę nad łóżeczkiem, na szczęście obok jest komoda to się jak staruszka podpieram.

JaEwa
24-09-08, 16:16

Mam nadzieję, ze się szybko wykurujecie.
A te maratony jesienią chyba u sporej częście majówek się szykują.

Snoopy.
24-09-08, 16:25
Pewnie mu wszystko na lewą sronę wywlekli... tak jak Błażejowi, jak to zobaczyłam to mi oczy na wierzch wyszły.

:eek: nie wyobrażam sobie tego

OK OB
czyli przy O
czepialska Effcia zaczepa Ewę :)

Mam nadzieje, że na antybiotyku się skonczy i że nie bedzie powtorki z rozrywki z marca. Trzymam kciuki. Dodaj do lekow mleko z miodem z czosnkiem z maslem (pol kubka rano i pol wieczorem) i jakas rozgrzewajaca masc na plecki i stopy na noc - u nas te specyfiki dziaja cuda.

Masz nawilżacz powietrza? Moze mu za slucho, A moze alergia ale chyba na cos w powietrzu niz pokarmowa. Kacper tez lykal Clemstinum 2raz po 4ml.

Nie zazdroszczę, nienawidzę takich akcji. Do ortopedy idz ze starszakiem koniecznie, szkoda zeby za pozno leczony problem mial ciezkie skutki w przyszlosci. My mamy zalecony basen.

A wogole to glowa do gory, moglo byc 1000 razy gorzej
mam też nadzieje ze po antybiotyku będzie juz ok, smaruję mu i plecki i nóżki juz od kilku dni

nawilżacza nie mam ale w pokoju gdzie śpimy my i Olek zwyle pranie się suszy więc jest wilgotno

czekam aż mi znajoma załtwi jakiś szybki termin do ortopedy, bo jak dzwoniłam to wolny termin było dopiero na poczatku grudnia

no i masz rację mogło być gorzej ;)

Noc mamy obcykaną i idealną Na szafe nocnej mam w podgrzewaczu odmierzona wodę, wiec zawsze jest ciepla. Obok mam butelki z samym proszkiem, jak K zacznie sie krecic robie prawie po ciemku mleko, komorka sobie tylko na podzialke na butelce swiece :-)
ja też telefonem świece, tyle tylko że ja biegnę do kuchni i wode podgrzewam w mikrofali

I jeszcze jedno pytanie do mam przedszkolaków. Czy dajecie śniadanie przed przedszkolem ? Ja chyba jestem zła matka, jak nie bylo Kacperka to Zu jadla kaszke rano przed wyjsciem a teraz nie je. Wtedy ja karmilam, teraz nie mam czasu na to, a jak dostanie sama do jedzenia to i tak nie zje.

Generalnie u nas jest problem z karmieniem. Sa dni ze zje sama wszystko slicznie a sa dni ze mowi ze nie umie i trzeba ja karmic. Powinnam byc twarda i nie karmic jej, wiem
staram sie by Nikoś zjadał w domu śniadanie, robie mu jajecznice, albo jajko gotuję, albo jakaś paróweczka, kanapka zawsze i do tego jogurt
jak zje w domu wtedy jestem spokojniesza ze w przedszkolu głodem nie przymiera ;) w śniadaniowke pakuję mu dwa kawałki chleba, składam je, obcinam wkoło ze skórek i dziele na 3 kawałki, do tego jogurt, codziennie śniadaniowka pusta
na poczatku dawałam tylko jogurt, ale po akcji jak nikoś podkradał dzieciom kanapki zaczęłam mu robic też :D

Ja śpie z Kacperkiem i bede z nim spac dopoki nie bedzie przesypial bez karmienia calych nocy. Licze ze bedzie jak Zuzanna przetransportowany do lozeczka na noc po 5 m-cu

Olek z nami w pokoju, ale nie w łózku, może spał z nami 3 razy nie więcej
Nikodem w swoim pokoju

Snoopy.
24-09-08, 16:33
Mam nadzieję, ze się szybko wykurujecie.
A te maratony jesienią chyba u sporej częście majówek się szykują.
też mam nadzieje
że młody w poniedziałek pójdzie juz do przedszkola

Devilry
24-09-08, 16:34
staram sie by Nikoś zjadał w domu śniadanie, robie mu jajecznice, albo jajko gotuję, albo jakaś paróweczka, kanapka zawsze i do tego jogurt
jak zje w domu wtedy jestem spokojniesza ze w przedszkolu głodem nie przymiera ;) w śniadaniowke pakuję mu dwa kawałki chleba, składam je, obcinam wkoło ze skórek i dziele na 3 kawałki, do tego jogurt, codziennie śniadaniowka pusta
na poczatku dawałam tylko jogurt, ale po akcji jak nikoś podkradał dzieciom kanapki zaczęłam mu robic też :D

Czemu robisz mu taka wyprawkę żywnościową do przedszkola?

Snoopy.
24-09-08, 16:53
Czemu robisz mu taka wyprawkę żywnościową do przedszkola?
to co mu dam to jego jedyny posiłek w przedszkolu
nasze przedszkole na 5 godz 8-13, bez wyzywienia, chyba pisałam wam o tym
dzieci dostają jedynie herbate do sniadania

Devilry
24-09-08, 17:03
to co mu dam to jego jedyny posiłek w przedszkolu
nasze przedszkole na 5 godz 8-13, bez wyzywienia, chyba pisałam wam o tym
dzieci dostają jedynie herbate do sniadania

Jeśli pisałaś to sorki za sklerozę. Fajne przedszkole ;) ale pewnie nie ma za duzo dzieci chetnych w waszej miejscowosci i pewnie im sie nie oplaca.

magonil
24-09-08, 17:06
Miałam przeboje z @ albo i nie @ po Mirenie - 2 tyg po założeniu - dramat a poniewaz po 2 tyg miała zmienianą na nową to w sumie miałam miesiąc czegoś na kształt @. Na razie cisza.

Po Asi dostałam szybko - jakoś zaraz po połogu, po 6 tyg a po 4 miesiącach już się prawie uregulowała.
a propos mireny : i jak sie ją nosi ? ja cały czas zastanawiam się co ....truć sie tabl czy mirena ?...szczerze mówiąc trochę się jej boję......

magonil
24-09-08, 17:07

niezłe ;)

magonil
24-09-08, 17:10

ja karmię mniej więcej o ustalonych porach, jak ew. chce wcześniej to przesuwam o pół godz, albo szybciej podaje herbatkę

magonil
24-09-08, 17:12

u na smaraton lekarski niestety trwa dalej, nie wspomnę że będę musiała sama z sobą odwiedzic dentystę :(

magonil
24-09-08, 17:16

Generalnie u nas jest problem z karmieniem. Sa dni ze zje sama wszystko slicznie a sa dni ze mowi ze nie umie i trzeba ja karmic. Powinnam byc twarda i nie karmic jej, wiem :(
Weronika dostaje jogurt, kiedyś Danio, ale dla niej alergiczki na białko mleka krowiego, jogurty podobno lepsze. Czasem ona je sama, szybciej lub woloniej, ale jak zależy mi na czasie to jej daję + hrbatke do popicia. no i leki rano jeszcze...:(

PaTriiShiA
24-09-08, 17:18

no ja od miesiaca staram sie MNIEJ WIECEJ miec taki plan dnia:

6-7 cycek
9 cycek
12 OSTATNI cycek
14-15 zupka mamusi
17-18 deserek
20 kapanie
20:30 Cycek na noc
no i czasami Majulec mi sie obudzi o 4 wtedy tez dostanie cycka

no i powiem ze w 99% ten plan udaje mi sie wykonac :) nie napisalam o drzemkach, ktore sa praktycznie po kazdym posilku , pomine fakt ze kazda z nich trwa od 30 min do 1 godz GÓRA!!

oczywiscie czasem wystepuje anomalia, i moje dziecko zasypia mi na 4h, ale co mi z tego jak ja nic nie potrafie zrobic bo wciaz chodze wokolo niej i sprawdzam czy oddycha i czy jest wsyztko ok bo skok z 1/2godz do 4godz to serio jest wyskok!

magonil
24-09-08, 17:18
Ja śpie z Kacperkiem i bede z nim spac dopoki nie bedzie przesypial bez karmienia calych nocy. Licze ze bedzie jak Zuzanna przetransportowany do lozeczka na noc po 5 m-cu :)
amelia śpi w naszej sypialini ale w swoim łóżeczku, podobnie jak Weronika, nigdy nie spała w jednym łózku z nami, jakoś tak się bałam że niechcący w nocy ją przyduszę czy coś.....a wyprowadzka będzie jak będzie dokąd bo narazie dodatkowe pokoje nam się skończyły ;)

PaTriiShiA
24-09-08, 17:25

i co, ten podgrzewcz tak masz caly czas w pradzie??
bo ja ostatnio zapomnialam go wylaczyc na 2h i woda ze srodka mi wyparowala :/ dobrze ze weszlam do kuchni aby po tych 2h bo nie wiem co mogloby zostac z mojego podgrzewczaZamotanyZamotany

Devilry
24-09-08, 17:31
bo ja ostatnio zapomnialam go wylaczyc na 2h i woda ze srodka mi wyparowala :/ dobrze ze weszlam do kuchni aby po tych 2h bo nie wiem co mogloby zostac z mojego podgrzewczaZamotanyZamotany

Mam cala noc mniej wiecej od polnocy do 7 rano w prądzie :) Nic mi sie zlego nie dzieje, wszystko ok, mam aventu.

PaTriiShiA
24-09-08, 17:32
Ja w tym samym pokoju, ale też wiszę nad łóżeczkiem, na szczęście obok jest komoda to się jak staruszka podpieram.

my zyjemy w kawalerce tak wiec sila rzeczy czy tego chcemy czy nie jestesmy obok siebie ;)

edytuje bo tak jak sie przezytalam bardzo glupio to zabrzmialo!! a przeciez jakbym miala osobny pokoj to zaplakalabym sie jakby ona byla tak daleko od nas i pewnie tez zdecydowalabym sie zeby lozeczko stalo w naszym pokoju!!

jakas jestem taka spokojniejsza jak slysze ze ona sie tam wierci, albo zobie tam ciezko wzdycha w lozeczku:)

magonil
24-09-08, 17:38
ja podgrzewacz do rana mam włączony, z butelka z wodą, przez noc jeszcze nigdy woda z niego nie wyparowała, mam avent

PaTriiShiA
24-09-08, 17:45
ja podgrzewacz do rana mam włączony, z butelka z wodą, przez noc jeszcze nigdy woda z niego nie wyparowała, mam avent

ja mam z firmy MAM ale dostalam go w prezencie a darowanemu koniowi... tak wiec nie narzekam, chociaz mi z niego woda znika :/

PaTriiShiA
24-09-08, 17:46
a na ile macie nastawione te podgrzewcze?? moze na 1?? bo ja mialam na 5!

Devilry
24-09-08, 17:53

Ja mam nawet ponizej 1 :) On trzyma caly czas stala temp wody, jak sie woda ochlodzi to wlącza sie i podgrzewa od nowa i za chwilke znow sie wyłącza.

Snoopy.
24-09-08, 18:45
Jeśli pisałaś to sorki za sklerozę. Fajne przedszkole ;) ale pewnie nie ma za duzo dzieci chetnych w waszej miejscowosci i pewnie im sie nie oplaca.
przedszkola tylko dla tych rodziców co w domu siedzą ;) no chyba że ma ktoś pracę na pół etatu ;)
a grupa dosyć duża 27 szt, 3,4 i 5 latki razem
jest rytmika i ponoć angielski ma byc ale jeszcze nie ma :(

u na smaraton lekarski niestety trwa dalej, nie wspomnę że będę musiała sama z sobą odwiedzic dentystę :(
a ja też powinnam :(

Weronika dostaje jogurt, kiedyś Danio, ale dla niej alergiczki na białko mleka krowiego, jogurty podobno lepsze. Czasem ona je sama, szybciej lub woloniej, ale jak zależy mi na czasie to jej daję + hrbatke do popicia. no i leki rano jeszcze...:(
tzn że twoja Weronika uczulona na krowie mleko? ja podejrzewam że Nikos tez, jogurty można jesć wtedy czy nie?

amelia śpi w naszej sypialini ale w swoim łóżeczku, podobnie jak Weronika, nigdy nie spała w jednym łózku z nami, jakoś tak się bałam że niechcący w nocy ją przyduszę czy coś.....a wyprowadzka będzie jak będzie dokąd bo narazie dodatkowe pokoje nam się skończyły ;)
u nas też sie skończyły
Olek jak będzie miał 2 lata wprwadzi sie do pokoju Nikosia

jakas jestem taka spokojniejsza jak slysze ze ona sie tam wierci, albo zobie tam ciezko wzdycha w lozeczku:)
ja też musze słyszec jak mały śpi

też taki mam
teraz nie używam
ale przy Nikosiu używałam był włączony całą noc i było ok

Efcia2004
24-09-08, 19:04
hah, baaaaaaaaaaaardzo smieszne ;) :D

nie tyle śmieszne co prawdziwe

Efcia2004
24-09-08, 19:05

myślisz że wystarczy pomalowac na czerwono paznokcie i ogolić faceta tu i ówdzie? Bo o to chodziło prawda? cholera ja myślałam że to działa odwrotnie

Efcia2004
24-09-08, 19:06
ty się nie obrażaj ciotka :D kiedys siedziały na mnie a teraz wsiadły na ciebie, takie już są te majówki :D

Alina co tam ciekawego słychac na allegro?
:D

wiem jestem majową wredotą

Efcia2004
24-09-08, 19:10

ojoj wspólczuję choróbska i życze szybkiego powrotu do zdrowia!!!

Ja powiem Ci że też byłam z Asią u ortopedy bo chodzi na palcach. U ortopedy dowiedziałam się że dzieci mają prawo chodzić na placach do 6 roku zycia (!). Akurta w Asi przypadku stwierdził lekka koślawośc kolan i kazał chodzic w butach z usztywniona kostką i/lub z obcasem Thomasa. Oprócz tego gimnastyka korekcyjna. Ale kolejki sa masakryczne a że mam koleżankę rehabilitantkę to podpowiedziała mi kilka ćwiczen.

Przy okazji - Rybciu znalazłam buty z usztywnianą kostką w CCC za 39.99 :)

Alina - czy Ty chcesz zrobić testy z krwi pod kątem alergii? Słyszałam że do 3 roku zycia wychodzą niemiarodajne.. i właściwie się ich nie robi. Ale może się mylę.

Devilry
24-09-08, 19:15

Zimowe czy jesienne to są, ale wtedy kiedy ja szukałam to szukałam wiosenno/letnich :D

magonil
24-09-08, 19:17
na 1 tak aby było od razu gotowe do zrobienia mleka i podania, pewnie jakbym miała na 5 też woda wyparowałaby

Efcia2004
24-09-08, 19:17

Piotrek dzisiaj zaszalał - zrobił sobie w dzień 2 drzemki - jedna od 10-12 a druga 14-17. Dziwnie. Pierwszy raz spał tak długo. W zasadzie to ja na niego spal w dzień DUŻO.

karmienie - dzisiaj wieczorem trochę zaszalałąm bo mi dziecię marudziło wobec czego chlustał trochę herbatką ale do wieczora przez cały dzień było OK. ak się darł dostawał herbatkę, dostał też 2 łyżeczki marchewki ze słoiczka i o mało mi przy tym nie zjadł łyżeczki tak się skubany rzucał na marchewkę :)

Efcia2004
24-09-08, 19:18
Zimowe czy jesienne to są, ale wtedy kiedy ja szukałam to szukałam wiosenno/letnich :D

jesienno/zimowe, takie adidaski :) kozaki tez już kupiłam - nie uwierzysz - za kostke :D za to rozmiar... 29 :eek:

Efcia2004
24-09-08, 19:18
kurde, moze i ja się zawezmę? Ciężko mi to idzie, a że młody krzykacz to ustępuję.

ja jestem wredota - oszukuję herbatką albo jakims bonusem ze słoika

Efcia2004
24-09-08, 19:19
Olafowi też niesmakowało i nie chciał dlatego dolewałam do mleka.
Jednak jak podali mu smektę to ją chętnie tym popił, bo widocznie smekta była gorsza niż ten Hipp i chciał tamten smak zabić.

no popatrz a Piotrek w szpitalu wypijał smectę aż miło :)

Efcia2004
24-09-08, 19:22

Piotrek śpi w osobnym pokoju, z Asią

hehe ja mam komodę z tyłu ale w nocy jak Młody sie budzi biorę go do naszego pokoju, karmię, przebieram jak trzeba i najedzonego odkładam do łózeczka - sam zasypia. Boże jaka to wygoda! czemu ja nie nauczyłam tak Asi?

my zyjemy w kawalerce tak wiec sila rzeczy czy tego chcemy czy nie jestesmy obok siebie ;)

edytuje bo tak jak sie przezytalam bardzo glupio to zabrzmialo!! a przeciez jakbym miala osobny pokoj to zaplakalabym sie jakby ona byla tak daleko od nas i pewnie tez zdecydowalabym sie zeby lozeczko stalo w naszym pokoju!!

wiesz co my też zyjemy w kawalerce a ścianka działowa dzięki której mamy mocno prowizoryczne m3 jest zrobiona wyłącznie z paneli więc po 1 - do pokoju obok mam 2 kroki, po 2 - nie miałabym gdzie wcisnąć łózeczka do naszego pokoju, po 3 - ściana jest taka cienka że i tak słysze jak Piotrek się wierci :)

magonil
24-09-08, 19:23
tzn że twoja Weronika uczulona na krowie mleko? ja podejrzewam że Nikos tez, jogurty można jesć wtedy czy nie?

Weronika była uczulona jak była niemowlakiem, potworna skaza jak ją cyckowalam i na mleku NAN HA potem też. lekarka stwierdziła, że powinniśmy przejść na Nutramigen i po nim wszystko ładnie zeszło, po ok. 5 mies przeszliśmy na Bebilon pepti i też było ok. Piła go mniej więcej do 2,5 roku. Nasza alergolog stwierdziła że jeśli miała taką skazę po mleku, to trudno go wogóle wyeliminować teraz , natomiast najlepiej podawac te mniej alergizujące, o bardziej pociętym alergenie- białku mleka a więc jogurty czy aktimele, bo bakterie to białko rozkładaja. Raczej niewskazane są wtedy serki homogenizowane i mleko, bo maja w pewłni to białko zachowane. To tak nam to tłumaczyła mniej więcej.

Efcia2004
24-09-08, 19:25

e tam wyluzuj ja też czasami karmię Asię :)
Ale teraz wzięłam sposób superniani - Asia ściga się z czasem - albo nastawiam jej telefon na 15minut - telefon pika ja zabieram jedzenie (co się jeszcze nie zdarzyło) albo pokazuję na zegarze ściennym jaką drogę do pokonania ma wskazówka i w tym czasie Asia ma zjeśc. To działa. bacznie obserwuje wskazówke i powtarza że na pewno zdązy :) i zdąża

Efcia2004
24-09-08, 19:26
a propos mireny : i jak sie ją nosi ? ja cały czas zastanawiam się co ....truć sie tabl czy mirena ?...szczerze mówiąc trochę się jej boję......

Ja mam mirenę i powiem że ogólnie ją sobie chwalę. Sa pewne minusy ale to się nadaje bardziej na priv niż na forum ogólne :D
W każdym razie rozawżając wady i zalety zdecydowanie jestem na TAK. Zwłaszcza że ostatnio moje małżeństwo przezywa renesans uczuć ;)

magonil
24-09-08, 19:26
Piotrek dzisiaj zaszalał - zrobił sobie w dzień 2 drzemki - jedna od 10-12 a druga 14-17. Dziwnie. Pierwszy raz spał tak długo. W zasadzie to ja na niego spal w dzień DUŻO.

karmienie - dzisiaj wieczorem trochę zaszalałąm bo mi dziecię marudziło wobec czego chlustał trochę herbatką ale do wieczora przez cały dzień było OK. ak się darł dostawał herbatkę, dostał też 2 łyżeczki marchewki ze słoiczka i o mało mi przy tym nie zjadł łyżeczki tak się skubany rzucał na marchewkę :)
mam nadzieje , że amelii bardziej będzie smakowała właśnie marchewka, bo przy jabłuszku wszystko wypluuwa językiem, a potem juz się zcwaniła i zaciskała ustka.

Efcia2004
24-09-08, 19:27
ja mam z firmy MAM ale dostalam go w prezencie a darowanemu koniowi... tak wiec nie narzekam, chociaz mi z niego woda znika :/

myślałam że masz MEDELĘ :D :D :D

magonil
jesienno/zimowe, takie adidaski :) kozaki tez już kupiłam - nie uwierzysz - za kostke :D za to rozmiar... 29 :eek:
no nieźle, duże stopy ma Twoja asia , zreszta cała jest duża ;)
Weronika teraz 28 nosi, na wiosne może będzie 29.

Efcia2004
mam nadzieje , że amelii bardziej będzie smakowała właśnie marchewka, bo przy jabłuszku wszystko wypluuwa językiem, a potem juz się zcwaniła i zaciskała ustka.

Piotrek przy jabłku był mocno niewyraźny a przy marchewce - otwierał buźkę na sam widok łyżeczki, wrzucę Wam fotki jak mi się będzie chciało :p

Devilry
24-09-08, 19:29
Ale teraz wzięłam sposób superniani - Asia ściga się z czasem - albo nastawiam jej telefon na 15minut - telefon pika ja zabieram jedzenie (co się jeszcze nie zdarzyło) albo pokazuję na zegarze ściennym jaką drogę do pokonania ma wskazówka i w tym czasie Asia ma zjeśc. To działa. bacznie obserwuje wskazówke i powtarza że na pewno zdązy :) i zdąża

Mądra ta niania :-) Od poniedziałku zaczynę więc samodzielne zegrakowe jedzenie :) Od poniedziałku, bo babcia "porawała"mi dziecko w gory do niedzieli.

magonil
24-09-08, 19:29
Fajny ten system z zegarem ale u nas by się nie sprawdził, Weronka była by mega zadowolona, że jej zabieram talerz i nie musi juz nad nim siedziec . Tak to jest jak ma się niejadka :(

magonil
24-09-08, 19:31
Ja mam mirenę i powiem że ogólnie ją sobie chwalę. Sa pewne minusy ale to się nadaje bardziej na priv niż na forum ogólne :D
W każdym razie rozawżając wady i zalety zdecydowanie jestem na TAK. Zwłaszcza że ostatnio moje małżeństwo przezywa renesans uczuć ;)
Ja też chce renesans "uczuć" :D
Napisz mi prosze coś więcej na priv, będę wdzieczna, i nie tylko ja ;)

Efcia2004
24-09-08, 19:31

czemu podejrzewasz alergię?
napiszę od siebie - w tym wieku w jakim jest Nikoś alergia na mleko krowie może się objawiać wysypką w okolicał łokci/kolan/stop/dłoni (Asi schodziłą skóra z dłoni, łuszczyła się - w życiu bym nie wpadła na to że to od alergii) lub na klatce piersiowej (to tez miała). Drobna, szorstka wysypka. Swoją drogą nie wiem co nas podkusiło że dziecko dostało płatki z MLEKIEM

Weronika była uczulona jak była niemowlakiem, potworna skaza jak ją cyckowalam i na mleku NAN HA potem też. lekarka stwierdziła, że powinniśmy przejść na Nutramigen i po nim wszystko ładnie zeszło, po ok. 5 mies przeszliśmy na Bebilon pepti i też było ok. Piła go mniej więcej do 2,5 roku. Nasza alergolog stwierdziła że jeśli miała taką skazę po mleku, to trudno go wogóle wyeliminować teraz , natomiast najlepiej podawac te mniej alergizujące, o bardziej pociętym alergenie- białku mleka a więc jogurty czy aktimele, bo bakterie to białko rozkładaja. Raczej niewskazane są wtedy serki homogenizowane i mleko, bo maja w pewłni to białko zachowane. To tak nam to tłumaczyła mniej więcej.

Asia je teraz jogurty, kefir, serki homogenizowane, sery - nic jej nie jest. W zasadzie je każdy przetworzony nabiał - nie daję za to samego mleka.

Asiulka najpierw dostawała cyca - nic je nie było ale musiałam skończyć karmienie naturalne i dostała Bebilon + wysypka na buzi gratis. Przeszła na Pepti i było ok. wróciła do normlanego bebilonu chyba w wielku 1,5 roku

Efcia2004
24-09-08, 19:33
Fajny ten system z zegarem ale u nas by się nie sprawdził, Weronka była by mega zadowolona, że jej zabieram talerz i nie musi juz nad nim siedziec . Tak to jest jak ma się niejadka :(

Jakbys zobaczyła Asię i usłyszała ile ona potrafi zjeśc (w sensie : mało) to byś nie uwierzyła.

Efcia2004
24-09-08, 19:34
Mądra ta niania :-) Od poniedziałku zaczynę więc samodzielne zegrakowe jedzenie :) Od poniedziałku, bo babcia "porawała"mi dziecko w gory do niedzieli.

A babcia by nie chciała kiedyś porwać Zu z kolezanką? :D :D

JaEwa
24-09-08, 19:40
Ja powiem Ci że też byłam z Asią u ortopedy bo chodzi na palcach. U ortopedy dowiedziałam się że dzieci mają prawo chodzić na placach do 6 roku zycia (!). Akurta w Asi przypadku stwierdził lekka koślawośc kolan i kazał chodzic w butach z usztywniona kostką i/lub z obcasem Thomasa. Oprócz tego gimnastyka korekcyjna. Ale kolejki sa masakryczne a że mam koleżankę rehabilitantkę to podpowiedziała mi kilka ćwiczen.

Błażej od roku nosi obcas Thomasa 0,5 cm i jest odrobinę lepiej (najbliższa wizyta w grudniu). Wcześniej miał tylko usztywnioną piętkę, ale to było niewystarczające. Może komuś się przyda więc napiszę, ze przy iksach lekarz nas zalecił jazdę na rowerze i zdecydowanie zakazał jeździków typu, że dziecko się odpycha nogami.

Alina - czy Ty chcesz zrobić testy z krwi pod kątem alergii? Słyszałam że do 3 roku zycia wychodzą niemiarodajne.. i właściwie się ich nie robi. Ale może się mylę.

Chyba mogę to potwierdzić. B po skończonych 2 latach mial testy i takie na rękach i na plecach, wymęczuyliśmy go i wyszło, że ma alergię na groszek i kobalt. Myślałam, że padnę, to na pewno nie było to czego szukaliśmty, przecież Błażej od 2 miesiąca życia miał problemy skorne.

Efcia2004
24-09-08, 19:43
Ja też chce renesans "uczuć" :D
Napisz mi prosze coś więcej na priv, będę wdzieczna, i nie tylko ja ;)
wiesz co - po takim kryzysie jaki mieliśmy to chyba każda zmiana byłaby na lepsze ale to co jest przeszło moje najsmielsze oczekiwania :)
Posunęłam się nawet do tego - (przypomnę ja - leniwiec nienawidzący gotowania) że drugi raz w życiu zrobiłam ruskie pierogi. Nieskromnie napisze że wyjątkowo mi się udały i mąz był zadowolony bo to jego ulubione jedzonko (taka ze mnie dobra żona że rozpieszczam mężowy żoładek ;))

JaEwa
24-09-08, 19:48
ja jestem wredota - oszukuję herbatką albo jakims bonusem ze słoika

Ja próbowalam, ale O zaczyna jeszcze bardzoiej krzyczeć.
A wiecie jakie ja mam pobudki?- on jak się przebudza to nie marudzi, nie stęka tylko od razu z grubej rury. Ja to czasem sama się z siebie śmieję, bo śpię, śpię i nagle włącza się syrena i ja się zrywam i biegnę po mleko. Fajnie tu musi wyglądać.

Efcia2004
24-09-08, 19:51
z tego wszystkiego Wam nie napisałam......
mam wyniki kontrolnego posiewu...

JAŁOWY!!! :D :D :D

Efcia2004
24-09-08, 19:53
A wiecie jakie ja mam pobudki?- on jak się przebudza to nie marudzi, nie stęka tylko od razu z grubej rury. Ja to czasem sama się z siebie śmieję, bo śpię, śpię i nagle włącza się syrena i ja się zrywam i biegnę po mleko. Fajnie tu musi wyglądać.

no to Piotre ma nieco inaczej - zaczyna delikatnie, ostrzegawczo. w szpitalu dziewczyny się śmiały że nie wiedzą czy on płacze czy się śmieje :D bo ta cichuteńo kwili. Czasami nic się nie oddzywa, leży i po jakimś czasie dopiero się oddzywa

JaEwa
24-09-08, 19:56

a woda wtedy nie jest za gorąca?
Ja przy B tak zostawiałam włączony na minimum i wtedy woda była cały czas idealna na mleko.

JaEwa
24-09-08, 19:58

i to jest wiadomość na dobre zakończenie dnia :)

Snoopy.
24-09-08, 20:11
Alina co tam ciekawego słychac na allegro?

wiem jestem majową wredotą
no własnie jedno wielkie nic :( szukam i szukam i nic nie widze
a czego szukam to już sama nie wiem :D

ojoj wspólczuję choróbska i życze szybkiego powrotu do zdrowia!!!

tez myslałam że sie nie robi ale tak jest jeśli chodzi o tesy własnie takie na skórze
juz od kilku dni siedzę na "alergia" i tam dziewczyny doradziły by zrobić testy z krwi, nie skórne tylko z krwi i o takich myślę

karmienie - dzisiaj wieczorem trochę zaszalałąm bo mi dziecię marudziło wobec czego chlustał trochę herbatką ale do wieczora przez cały dzień było OK. ak się darł dostawał herbatkę, dostał też 2 łyżeczki marchewki ze słoiczka i o mało mi przy tym nie zjadł łyżeczki tak się skubany rzucał na marchewkę
no to dopoczełaś skoro tyle spał
ale znając ciebie to pewnie okna myłaś albo prasowałaś

weronika była uczulona jak była niemowlakiem, potworna skaza jak ją cyckowalam i na mleku NAN HA potem też. lekarka stwierdziła, że powinniśmy przejść na Nutramigen i po nim wszystko ładnie zeszło, po ok. 5 mies przeszliśmy na Bebilon pepti i też było ok. Piła go mniej więcej do 2,5 roku. Nasza alergolog stwierdziła że jeśli miała taką skazę po mleku, to trudno go wogóle wyeliminować teraz , natomiast najlepiej podawac te mniej alergizujące, o bardziej pociętym alergenie- białku mleka a więc jogurty czy aktimele, bo bakterie to białko rozkładaja. Raczej niewskazane są wtedy serki homogenizowane i mleko, bo maja w pewłni to białko zachowane. To tak nam to tłumaczyła mniej więcej.
dzięki za odp
mam przeczucie ze Nikos własnie na mleko jest uczulony, jak zjada więcej jogurtów i pije więcej mleka krostek jest więcej
i boje sie co będzie jak moje przypuszczenia się potwierdza, bo on jest szalony za mlekiem i pochodnymi

Ale teraz wzięłam sposób superniani - Asia ściga się z czasem - albo nastawiam jej telefon na 15minut - telefon pika ja zabieram jedzenie (co się jeszcze nie zdarzyło) albo pokazuję na zegarze ściennym jaką drogę do pokonania ma wskazówka i w tym czasie Asia ma zjeśc. To działa. bacznie obserwuje wskazówke i powtarza że na pewno zdązy i zdąża
ja też karmie młodego,nawe często
zwykle gdy mi się spieszy, albo gdy nie mam ochoty na przebieranie ciuszków ;)
ale pomysł z zegarkiem rewelacja musze spróbować, moze się uda
bo nikoś bardzooo dłuuugo jeee

Ja mam mirenę i powiem że ogólnie ją sobie chwalę. Sa pewne minusy ale to się nadaje bardziej na priv niż na forum ogólne
W każdym razie rozawżając wady i zalety zdecydowanie jestem na TAK. Zwłaszcza że ostatnio moje małżeństwo przezywa renesans uczuć
dawaj na forum by lubimy takie temaciki :D

Piotrek przy jabłku był mocno niewyraźny a przy marchewce - otwierał buźkę na sam widok łyżeczki, wrzucę Wam fotki jak mi się będzie chciało
dawaj fotki!!

Mądra ta niania :-) Od poniedziałku zaczynę więc samodzielne zegrakowe jedzenie Od poniedziałku, bo babcia "porawała"mi dziecko w gory do niedzieli.
fajnie masz

czemu podejrzewasz alergię?
napiszę od siebie - w tym wieku w jakim jest Nikoś alergia na mleko krowie może się objawiać wysypką w okolicał łokci/kolan/stop/dłoni (Asi schodziłą skóra z dłoni, łuszczyła się - w życiu bym nie wpadła na to że to od alergii) lub na klatce piersiowej (to tez miała). Drobna, szorstka wysypka. Swoją drogą nie wiem co nas podkusiło że dziecko dostało płatki z MLEKIEM

Asia je teraz jogurty, kefir, serki homogenizowane, sery - nic jej nie jest. W zasadzie je każdy przetworzony nabiał - nie daję za to samego mleka.

Asiulka najpierw dostawała cyca - nic je nie było ale musiałam skończyć karmienie naturalne i dostała Bebilon + wysypka na buzi gratis. Przeszła na Pepti i było ok. wróciła do normlanego bebilonu chyba w wielku 1,5 roku
oprócz zmian na skórze, młody ma duszności w nocy :(
jak już pisałam "siedze na alerggie" od kilku dni i już się wtajemniczam w ten temat i nie mam wątpliwosci ze to własnie alergia :(
jak Nikos wyzdrowieje ruszamy do dermatologa i arelgologa

A babcia by nie chciała kiedyś porwać Zu z kolezanką?
i może jeszcze kolegę z Kaszub :D

Błażej od roku nosi obcas Thomasa 0,5 cm i jest odrobinę lepiej (najbliższa wizyta w grudniu). Wcześniej miał tylko usztywnioną piętkę, ale to było niewystarczające. Może komuś się przyda więc napiszę, ze przy iksach lekarz nas zalecił jazdę na rowerze i zdecydowanie zakazał jeździków typu, że dziecko się odpycha nogami.

Chyba mogę to potwierdzić. B po skończonych 2 latach mial testy i takie na rękach i na plecach, wymęczuyliśmy go i wyszło, że ma alergię na groszek i kobalt. Myślałam, że padnę, to na pewno nie było to czego szukaliśmty, przecież Błażej od 2 miesiąca życia miał problemy skorne.
odwiedzimy ortopede zobaczymy, moze to mi się wydaje, ale wolę to teraz sprawdzić

wiesz co - po takim kryzysie jaki mieliśmy to chyba każda zmiana byłaby na lepsze ale to co jest przeszło moje najsmielsze oczekiwania
Posunęłam się nawet do tego - (przypomnę ja - leniwiec nienawidzący gotowania) że drugi raz w życiu zrobiłam ruskie pierogi. Nieskromnie napisze że wyjątkowo mi się udały i mąz był zadowolony bo to jego ulubione jedzonko (taka ze mnie dobra żona że rozpieszczam mężowy żoładek )
no proszę jaka ty dobra żonka

prawie jak strażak sam do pożaru :D

JAŁOWY!!!
no to REWELACJA!!!!!!

Snoopy.
24-09-08, 20:16
tak wygląda nikosia skóra na udach, pośladkach, i na rączkach wyzej łokcia
z moich obserwacji : jak młody je więcej nabiału, potrafi zjesć z 5 danio w ciągu dnia, i pije duużo mleka rano kubek, w dzień ze dwa kubki i wieczorem kubek (ok litra) to wtedy wyskakuje więcej tego czarostwa i robię się wielkie krostki, z białą końcówką, takie prawdziwe pryszcze
strasznie go bolą (sory ze tak to opisałam)

od dwóch dni je mniej jogurtów
no i widzę ze jest lepiej, tzn nie ma tych wielkich gigantów

Efcia2004
24-09-08, 20:23
no to dopoczełaś skoro tyle spał
ale znając ciebie to pewnie okna myłaś albo prasowałaś

jak Ty mnie znasz :) miałam prasować ale najpierw była u mnie mama, później teściowie. I pierwszy raz tak mi z nimi bylo fajnie że nie chciałam żeby szli do domu :)

o oknach nie pisze bo błagają o umycie ale ciagle pada...

Efcia2004
24-09-08, 20:24
z moich obserwacji : jak młody je więcej nabiału, potrafi zjesć z 5 danio w ciągu dnia, i pije duużo mleka rano kubek, w dzień ze dwa kubki i wieczorem kubek (ok litra) to wtedy wyskakuje więcej tego czarostwa i robię się wielkie krostki, z białą końcówką, takie prawdziwe pryszcze

o matko on je tyle nabiału??? Asia jak zje 1 jogurt czy 1 serek na dzień to jest dobrze.

Devilry
24-09-08, 20:30
o matko on je tyle nabiału??? Asia jak zje 1 jogurt czy 1 serek na dzień to jest dobrze.

Zu moglaby kilogramami jesc monte i popijac je monte drink :D Ale max dwa dziennie jej pozwole, z tym ze nei je tego codziennie.

Snoopy.
24-09-08, 20:55
jak Ty mnie znasz :) miałam prasować ale najpierw była u mnie mama, później teściowie. I pierwszy raz tak mi z nimi bylo fajnie że nie chciałam żeby szli do domu :)

o oknach nie pisze bo błagają o umycie ale ciagle pada...
moje też brudne ale jeszcze czekam na cieplejsze dni ;) moze tak do wiosny poczekam ;)

uwielbia, mógłby jeść i jesć
dlatego boje sie jak będzie faktycznie uczulony na nabiał to czym ja mu to zastąpię????

Zu moglaby kilogramami jesc monte i popijac je monte drink :D Ale max dwa dziennie jej pozwole, z tym ze nei je tego codziennie.
monte to uwielbia, czteropak na poczekaniu wciągnie ;)
ale za to tych pitnych nie rusza

magonil
24-09-08, 21:21
hmmm no to nie masz wesoło....u nas też najpierw stekanie i gdadanie a dopiero potem ryk

magonil
24-09-08, 21:21

super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!gratuluję !!!!!!!!!!!!!!!!!!

magonil
24-09-08, 21:25

niexłe ilości Nikoś je, Weronika po takiej ilości danio w ciągu dnia już nic więcej nie tknęła, a niewiadomo czy by tego spowrotem nie oddała ;)

Snoopy.
24-09-08, 21:31
niexłe ilości Nikoś je, Weronika po takiej ilości danio w ciągu dnia już nic więcej nie tknęła, a niewiadomo czy by tego spowrotem nie oddała ;)
on potrafi zjeść na śniadanie jajecznice z 3 jaj, lub 3 gotowane
jak parowki to 2 te cienkie
na obiad ziemniaków je więcej niż ja, udko sam potrafi wciągnać, jak np mielone gotowane to dwa, smażone to też dwa itp
w każdym bądź razie je dużo ale badzo długo i to mnie wkurza, i do tego muszę milion razy powtarzać "jedz" jedz jedz bo znajdzie sobie 1oo innych zajęc
no i lubi jak go karmię, wtedy wiecej zje, ale nie ze ja mu sama daje - wciskam on się domaga, upomina
taki własnie mam egzemplarz :D

magonil
24-09-08, 21:41
na obiad ziemniaków je więcej niż ja, udko sam potrafi wciągnać, jak np mielone gotowane to dwa, smażone to też dwa itp
w każdym bądź razie je dużo ale badzo długo i to mnie wkurza, i do tego muszę milion razy powtarzać "jedz" jedz jedz bo znajdzie sobie 1oo innych zajęc
no i lubi jak go karmię, wtedy wiecej zje, ale nie ze ja mu sama daje - wciskam on się domaga, upomina
zupełne przeciwieństwo Weroniki, pasowali by do siebie, tylko on jest młodszy ;)

PaTriiShiA
25-09-08, 08:18
myślisz że wystarczy pomalowac na czerwono paznokcie i ogolić faceta tu i ówdzie? Bo o to chodziło prawda? cholera ja myślałam że to działa odwrotnie

;)

Snoopy.
25-09-08, 08:32
zupełne przeciwieństwo Weroniki, pasowali by do siebie, tylko on jest młodszy ;)
jest młodszy ale wygląda na starszego ;)

Devilry
25-09-08, 08:38
Cześć Lasencje :)
Dziś była pierwsza nocka prawie calkiem przesłana nocka. o 1930 kaszka, o 01:20 kaszka a o 04:00 zaczął marudzić to mu wcisnęłam na siłę prawie 30ml, można by w sumie tego karmienia nie liczyć :D

Devilry
25-09-08, 08:38
jest młodszy ale wygląda na starszego ;)

Właśnie, ile Nikodem ma właściwie lat?

Devilry
25-09-08, 08:42
Powinnam się zabrać za naszą jesienną listę i tak sobie myślę (co już ostatnio pisałam) że zrobiłabym listę z rodzeństwem majowych dzieciaczków, bo znaczna większość nas ma dzieci nr 1 i to co ciekawe wiekszość jest z tego samego roku albo różnice w wieku są maleńkie :) poza tym, ciągle tu o dzieciach nr 1 piszemy ... no ale chyba do tego pomysłu nikogo nie trzeba przekonywać, a może trzeba ?:D

Powtarzam prośbę o zdjęcia. bkm@op.pl. Tylko Effcia2004, Goha i Mama Gwiazdoliny przesłały zdjęcia :) Kochane do roboty !!

PaTriiShiA
25-09-08, 09:01
myślałam że masz MEDELĘ :D :D :D

hah, za duzo byloby tej medeli :) laktator mi z tej firmy styknie :)

Bociek
25-09-08, 09:05
Dzięn dobry :D

Ale czytania, w końcu jesteście majowkami ;)
Ja tak po krótce

Efcia Bardzo się cieszę z wyników posiewu
JaEwa Bedę bardzo mocno trzymać kciuki za zbliżającą się operację męża
AlinaDużo zdrówka dla chłopców i szybkiego uparania się z alergią u Nikosia. Jestem pod wrazeniem ile on może zjeść!!! Uważaj na danonki, danio itp., wszystko co jest reklamowane jako produkty dla dzieci. Są one faszerowane wapniem i innym badziewiem i bardzo często uczulają.
Rybcia Alicja też nic nie je w domu przed wyjściem do przedszkola. Pije tylko kakao. Musiałabym wstawaćgodzinę wczesniej aby coś zjadła. A co do karmienia to też często trzeba zamiast niej machać łyżką, Myslałam, że może w przedszkolu trochę się pod tym kątem usasmodzielni ale gdzie tam. Nawet przedszkolanka zauważyła że ona taka leniwa przy jedzeniu i najczęściej to ją karmi. Znalazło sobie dziecko wyjście z sytuacji ;)
A tak poza tym - my nie mamy stałego harmonogramu dnia. Tzn. kąpiel zawsze o 19-ej, poza tym Bartek ma rytm 3-godzinny. Budzi się, je, bawi się, potem idzie spać - jedna taka tura trwa zazwyczaj 3 godziny. A śpi w dzień dużo, wytrzymuje bez spania max 2 godziny, zazwczaj ok 1,5. Spi srednio godzinę. Ostatnio z nockami było kiepsko, często budził się (ale i tak o wiele rzadziej niż Olaf od Ewy - Ewciu, kiedy ty śpisz????). Wczoraj było idealnie, 2 pobudki ale juz dzisiaj - równo co 2 godziny. Bartek śpi z nami - tj. w sypialni ale w łóżeczku. NIe karmię go na leząco, jest mi tak niewygodnie, więc do naszego loża małżeńskiego nie jest przyzwyczjony. Lóżeczko stoi pol metra od łóżka ale i tak w nocy muszę wtawac. Mimo że Bartek zasypia w trakcie lub tuż po karmieniu to i tak musze z nim troche podreptać aby z jego gardziołka wydobyło się soczyste beknięcie. Dopiero wtedy mogę go odłożyć do łóżeczka. Odnośnie pieluszki - od dłuższego czasu nie przewijam go w nocy. Rano ma wielką, ciężką bombę między nogami :O. Niedobra mama....
Wasze dzieciaczki już testują nowe smaki, mnie kusi aby Bartkowi też cos podać ale jego skóra jeszcze nie wróciła do normy i jeśli go coś uczuli to nawet nie będę wiedziala czy to nowe jedzonko czy może skaza
Pewnie o czymś zapomniałam napisać....
Pogoda u nas do kitu, wciąz pada, od 2 tygodni przymierzam się do wsadzenia cebulek kwiatowych na rabatki ale nic z tego, w deszczu nie będę grzebać w ziemi...

Bociek
25-09-08, 09:07
Powinnam się zabrać za naszą jesienną listę i tak sobie myślę (co już ostatnio pisałam) że zrobiłabym listę z rodzeństwem majowych dzieciaczków, bo znaczna większość nas ma dzieci nr 1 i to co ciekawe wiekszość jest z tego samego roku albo różnice w wieku są maleńkie :) poza tym, ciągle tu o dzieciach nr 1 piszemy ... no ale chyba do tego pomysłu nikogo nie trzeba przekonywać, a może trzeba ?:D

Powtarzam prośbę o zdjęcia. bkm@op.pl. Tylko Effcia2004, Goha i Mama Gwiazdoliny przesłały zdjęcia :) Kochane do roboty !!

Muszę dorwać się do aparatu, tzn, pożyczyć od rodziców. JEszcze się nie dorobiłam cyfrówki

Edytuję: a chcesz oddzielne zdjęcia dzieci, czy na jednym zdjęciu ma być rodzeństwo?

PaTriiShiA
25-09-08, 09:08
a woda wtedy nie jest za gorąca?
Ja przy B tak zostawiałam włączony na minimum i wtedy woda była cały czas idealna na mleko.

na 5 jest bardzo goraca :) ale ja zawsze na ostatnia minute wsadzam tam sloiczek, nic innego w nim ( jak narazie chcoiaz) nie robie bo mleko mam cyckowe :) a jak juz zdecyduje sie zrobic sztuciaka bo ze swiezo przegotowanej wody i wrecz musze studzic a nie podgrzewac ;)

z funkcji mniejszej niz 5 jeszcze nie korzystalam w tym podgrzewaczu ;)

Devilry
25-09-08, 09:10
Odnośnie pieluszki - od dłuższego czasu nie przewijam go w nocy. Rano ma wielką, ciężką bombę między nogami :O. Niedobra mama....

Kochana, to ja jestem bardzo zła matka od samego początku, bo nigdy w nocy nie przebieram, chyba że ubranko jest mokre.
Podziwiam Was, ze wstajecie, ja to jestem mega leń :) Zu spi u siebie, męża wyrzuciłam do innego pokoju i spię sama z Kacperkiem. No ale moze od 5 miesiaca zmienei te nawyki, ale nei wiem komu bedzie ciezej ... chyba mamusi .. pamietam jak spalam 2 miechy przed urodzeniem Kacperka z Zu, rozstanie bylo dla mnie dramatyczne :( dla niej nie :)

Devilry
25-09-08, 09:12
Edytuję: a chcesz oddzielne zdjęcia dzieci, czy na jednym zdjęciu ma być rodzeństwo?

Jeśli było by to możliwe to najlepiej i tak i tak, bo bede miala wtedy wieksze pole manerwu i kombinowania :)

Bociek
25-09-08, 09:13
nei wiem komu bedzie ciezej ... chyba mamusi .. pamietam jak spalam 2 miechy przed urodzeniem Kacperka z Zu, rozstanie bylo dla mnie dramatyczne :( dla niej nie :)

:D :D. Tak to jest z mamusiami, mówią że nie potrafią nauczyć spac dziecko w lóżeczkui ale same tego nie chcą ;)

PaTriiShiA
25-09-08, 09:25
Kochana, to ja jestem bardzo zła matka od samego początku, bo nigdy w nocy nie przebieram, chyba że ubranko jest mokre.
Podziwiam Was, ze wstajecie, ja to jestem mega leń :) Zu spi u siebie, męża wyrzuciłam do innego pokoju i spię sama z Kacperkiem. No ale moze od 5 miesiaca zmienei te nawyki, ale nei wiem komu bedzie ciezej ... chyba mamusi .. pamietam jak spalam 2 miechy przed urodzeniem Kacperka z Zu, rozstanie bylo dla mnie dramatyczne :( dla niej nie :)

na to wychodzi ze nie tylko Ty ;)
ja tez od samego pocztaku ani nie budzilam gwiazdoliny na jedzenie, ani jej nie przebieralam no chyba ze wlasnie sie przemoczyla:)

Rybciu, a ja o Tobie dzisiaj snilam :) bo Maji chyba dziisaj doskwieraly zabki i ciutke marudzila - WZIELAM JA DO NASZEGO LOZKA! bylam bardzo szczesliwa bo jakos jak spi u siebie to na sile jej nie mecze na zgnioty w lozku z dwoma grubasami ;)
a pomyslalam o Tobie troche z zazdrosci no i nagle zaczelam myslec co znaczy do 5 miesiaca??
tzn do konca czwarteko i od piatek dos iebie -> a to chyba wypada za tydzien (28.09.2008)??:) czy do konca 5 miesiaca??

wiem wiem, nie mam o czym myslec w nocy :) ale myslslam nad tym cala noc :) w snie i na jawie ... moze dlatego ze dzisiaj moja dzidzia konczy 5 miesiac??!!!!!!

PaTriiShiA
25-09-08, 09:27
no wlasnie, co do skonczonego 5 miesiaca, Hania od Oli ( Pati) skonczyla 2 dni temu 5 miesiac a tu cisza, ciekawe co sie dzieje z Ola ze nas tak zaniedbuje!

Devilry
25-09-08, 09:33
ja tez od samego pocztaku ani nie budzilam gwiazdoliny na jedzenie, ani jej nie przebieralam no chyba ze wlasnie sie przemoczyla:)

Rybciu, a ja o Tobie dzisiaj snilam :) bo Maji chyba dziisaj doskwieraly zabki i ciutke marudzila - WZIELAM JA DO NASZEGO LOZKA! bylam bardzo szczesliwa bo jakos jak spi u siebie to na sile jej nie mecze na zgnioty w lozku z dwoma grubasami ;)
a pomyslalam o Tobie troche z zazdrosci no i nagle zaczelam myslec co znaczy do 5 miesiaca??
tzn do konca czwarteko i od piatek dos iebie -> a to chyba wypada za tydzien (28.09.2008)??:) czy do konca 5 miesiaca??

wiem wiem, nie mam o czym myslec w nocy :) ale myslslam nad tym cala noc :) w snie i na jawie ... moze dlatego ze dzisiaj moja dzidzia konczy 5 miesiac??!!!!!!

No kobieto, piękne sny masz :)

Od początku 5 miesiąca czyli tak jak piszesz od 28 września. Nie wiem czemu akutrat od 5, moze dlatego ze to jakis kolejny przelom, to tak jak sie mowi ze odchudzam sie od poniedzialku :D

Sto lat dla Mai z okazji pięciomiesięcznicy. To juz konkrenty niemowlak, jeszcze raz tyle i bedzie miala prawie rok !! Koszmarnie ten czas zapiepsza ... :(

Devilry
25-09-08, 09:34
no wlasnie, co do skonczonego 5 miesiaca, Hania od Oli ( Pati) skonczyla 2 dni temu 5 miesiac a tu cisza, ciekawe co sie dzieje z Ola ze nas tak zaniedbuje!

Nie tylko ona nas zaniedbuje. A co ja mam z takim fantem zrobić, jak nie bede miala aktualnych zdjeć :( Widzialam mumcie22 na forum ale do nas sie nie odezwala :(

Snoopy.
25-09-08, 10:33
Cześć Lasencje
Dziś była pierwsza nocka prawie calkiem przesłana nocka. o 1930 kaszka, o 01:20 kaszka a o 04:00 zaczął marudzić to mu wcisnęłam na siłę prawie 30ml, można by w sumie tego karmienia nie liczyć
u nas tez dziś rewelaja była
o 18.30 mleko 150 ml, kolejne o 2.30 tez 150 ml, i kolejne o 6.30 tez 150 ml i spał do 9 :D

Właśnie, ile Nikodem ma właściwie lat?
31 października będzie miał 3 lata :) to taki duzy mały chłopak

Powinnam się zabrać za naszą jesienną listę i tak sobie myślę (co już ostatnio pisałam) że zrobiłabym listę z rodzeństwem majowych dzieciaczków, bo znaczna większość nas ma dzieci nr 1 i to co ciekawe wiekszość jest z tego samego roku albo różnice w wieku są maleńkie poza tym, ciągle tu o dzieciach nr 1 piszemy ... no ale chyba do tego pomysłu nikogo nie trzeba przekonywać, a może trzeba ?

Powtarzam prośbę o zdjęcia. bkm@op.pl. Tylko Effcia2004, Goha i Mama Gwiazdoliny przesłały zdjęcia Kochane do roboty !!
poszukam coś, jak skończę prasowanie bo to moje zadanie na dziś, znów mam masę zaległości

Dzięn dobry

Ale czytania, w końcu jesteście majowkami
Ja tak po krótce

Efcia Bardzo się cieszę z wyników posiewu
JaEwa Bedę bardzo mocno trzymać kciuki za zbliżającą się operację męża
AlinaDużo zdrówka dla chłopców i szybkiego uparania się z alergią u Nikosia. Jestem pod wrazeniem ile on może zjeść!!! Uważaj na danonki, danio itp., wszystko co jest reklamowane jako produkty dla dzieci. Są one faszerowane wapniem i innym badziewiem i bardzo często uczulają.
Rybcia Alicja też nic nie je w domu przed wyjściem do przedszkola. Pije tylko kakao. Musiałabym wstawaćgodzinę wczesniej aby coś zjadła. A co do karmienia to też często trzeba zamiast niej machać łyżką, Myslałam, że może w przedszkolu trochę się pod tym kątem usasmodzielni ale gdzie tam. Nawet przedszkolanka zauważyła że ona taka leniwa przy jedzeniu i najczęściej to ją karmi. Znalazło sobie dziecko wyjście z sytuacji
A tak poza tym - my nie mamy stałego harmonogramu dnia. Tzn. kąpiel zawsze o 19-ej, poza tym Bartek ma rytm 3-godzinny. Budzi się, je, bawi się, potem idzie spać - jedna taka tura trwa zazwyczaj 3 godziny. A śpi w dzień dużo, wytrzymuje bez spania max 2 godziny, zazwczaj ok 1,5. Spi srednio godzinę. Ostatnio z nockami było kiepsko, często budził się (ale i tak o wiele rzadziej niż Olaf od Ewy - Ewciu, kiedy ty śpisz????). Wczoraj było idealnie, 2 pobudki ale juz dzisiaj - równo co 2 godziny. Bartek śpi z nami - tj. w sypialni ale w łóżeczku. NIe karmię go na leząco, jest mi tak niewygodnie, więc do naszego loża małżeńskiego nie jest przyzwyczjony. Lóżeczko stoi pol metra od łóżka ale i tak w nocy muszę wtawac. Mimo że Bartek zasypia w trakcie lub tuż po karmieniu to i tak musze z nim troche podreptać aby z jego gardziołka wydobyło się soczyste beknięcie. Dopiero wtedy mogę go odłożyć do łóżeczka. Odnośnie pieluszki - od dłuższego czasu nie przewijam go w nocy. Rano ma wielką, ciężką bombę między nogami :O. Niedobra mama....
Wasze dzieciaczki już testują nowe smaki, mnie kusi aby Bartkowi też cos podać ale jego skóra jeszcze nie wróciła do normy i jeśli go coś uczuli to nawet nie będę wiedziala czy to nowe jedzonko czy może skaza
Pewnie o czymś zapomniałam napisać....
Pogoda u nas do kitu, wciąz pada, od 2 tygodni przymierzam się do wsadzenia cebulek kwiatowych na rabatki ale nic z tego, w deszczu nie będę grzebać w ziemi...
u nas pogoda bajka :)
musze wstawic pranie i wyprać pościele super szybko wyschna na zewnątrz, jest słońce i lekki wiatr

Nie tylko ona nas zaniedbuje. A co ja mam z takim fantem zrobić, jak nie bede miala aktualnych zdjeć :( Widzialam mumcie22 na forum ale do nas sie nie odezwala :(
mumcia miała problemy z małą, poważne problemy skórne
ochrzaniłam ją i pisałam by się odezwała na majówkach
a tak z innej beczki, widziałyście jej podpis??? ona ma tam 3 dziewczynki? to ona ma troje dzieci??? myslałam że dwójke

Snoopy.
25-09-08, 10:34
STO LAT dla Majki :)
5 miesięcy to już taki poważny wiek :D

PaTriiShiA
25-09-08, 10:41
no, jak to mozliwe ze juz minelo 5 miesiecy??!!

zawsze dzieci 5miesieczne kojarzyly mis ie takie juz DOROSLE normlane dzieciaczki a prtzeciez ona jest wciaz taaaaka malunia!! pewnie cale zycie taka dla mnei bedzie :/

Devilry
25-09-08, 10:42
u nas tez dziś rewelaja była
o 18.30 mleko 150 ml, kolejne o 2.30 tez 150 ml, i kolejne o 6.30 tez 150 ml i spał do 9 :D

31 października będzie miał 3 lata :) to taki duzy mały chłopak

poszukam coś, jak skończę prasowanie bo to moje zadanie na dziś, znów mam masę zaległości

u nas pogoda bajka :)
musze wstawic pranie i wyprać pościele super szybko wyschna na zewnątrz, jest słońce i lekki wiatr

mumcia miała problemy z małą, poważne problemy skórne
ochrzaniłam ją i pisałam by się odezwała na majówkach
a tak z innej beczki, widziałyście jej podpis??? ona ma tam 3 dziewczynki? to ona ma troje dzieci??? myslałam że dwójke

To taka prowokacja z jej strony :) Ma dwie dziewczynki :)

PaTriiShiA
25-09-08, 11:11
To taka prowokacja z jej strony :) Ma dwie dziewczynki :)

tzn...?? kim jest ta trzecia? fikcja czy to imie mumci?
( musze tylko tak teoretycznie gadac bi nie widzialam naocznie jej opisu, nie wiem na jakim forum ja odnalazlyscie:))

Snoopy.
25-09-08, 11:26
tzn...?? kim jest ta trzecia? fikcja czy to imie mumci?
( musze tylko tak teoretycznie gadac bi nie widzialam naocznie jej opisu, nie wiem na jakim forum ja odnalazlyscie:))
tu jest mumcia i jej trójeczka :)
http://forum.dziecko-info.com/member.php?u=83477

Efcia2004
25-09-08, 13:18
Cześć Lasencje :)
Dziś była pierwsza nocka prawie calkiem przesłana nocka. o 1930 kaszka, o 01:20 kaszka a o 04:00 zaczął marudzić to mu wcisnęłam na siłę prawie 30ml, można by w sumie tego karmienia nie liczyć :D

a u nas porażka - zasdnal po 19 i od 22 budzil sie co 2 godziny.. obstawiam ze byl glodny bo jadl czesto ale malo.
ledwo zyje

na pocieszenie - stawy biodrowe mamy w porzadku!! :)

PaTriiShiA
25-09-08, 13:37
tu jest mumcia i jej trójeczka :)
http://forum.dziecko-info.com/member.php?u=83477

ale jaja, faktycznie trio identico :)

Devilry
25-09-08, 13:48
ale jaja, faktycznie trio identico :)

Z tego co pamietam Anastazja ma na drugie Naomi a Bianka, to majowa dziweczyna.

Snoopy.
25-09-08, 14:47
a u nas porażka - zasdnal po 19 i od 22 budzil sie co 2 godziny.. obstawiam ze byl glodny bo jadl czesto ale malo.
ledwo zyje

uuu :(
życzę by dziś się najadał i spał dłużej :)

a ty dzis byłaś na usg bioderek? jak to wygląda? nas to czeka, mały się chyba za ryczy
no nie wazne czy dziś czy nie dzis, ważne ze jest w porzadku! :)

Snoopy.
25-09-08, 14:48
Z tego co pamietam Anastazja ma na drugie Naomi a Bianka, to majowa dziweczyna.
ty to jesteś obcykana :eek:

Bociek
25-09-08, 14:51
STO LAT dla Majki :)
5 miesięcy to już taki poważny wiek :D

My rówież życzymy Majeczce 100 lat :D :D
Ale ona jest już dorosła ;), my właśnie co świętowaliśmy 4 miesiące a tu już 5 miesięcy u Majeczki...leci ten czas bardzo szybko...

Bociek
25-09-08, 14:56
ledwo zyje

To tyle dobrze :D
A ja dzisiaj też miałam pobudki równo co 2 godziny, tylko ty w parzyste a ja w nieparzyste - 23, 1, 3, 5, 7 :)
Teraz Młody odsypia a mnie się oczy kleją

Odnośnie bioderek , my mamy kontrolę w przyszłym tygodniu. I znowu będzie zamieszanie - sprawdziłam, ze tylko we wtorek nie będę się włóczyć z Bartkiem po lekarzach. Poniedziałek - rehabilitacja, środę - bioderka, czwartek - neurologopeda (cokolwiek to znaczy), piątek - rehabilitacja. Zyć nie umierać. Dobrze że mam samochód, bo nie mam pojęcia jak takie sprawy załatwiają ci, którzy muszą się tłuc z malutkim dzieckiem autobusami :0

Devilry
25-09-08, 15:01
uuu :(
życzę by dziś się najadał i spał dłużej :)

a ty dzis byłaś na usg bioderek? jak to wygląda? nas to czeka, mały się chyba za ryczy
no nie wazne czy dziś czy nie dzis, ważne ze jest w porzadku! :)

A Ty wogole byłaś z małym? My juz mamy za soba 2 badania. Jedno jak mial 3 tyg a tydzien temu drugie.

PaTriiShiA
25-09-08, 15:24
My rówież życzymy Majeczce 100 lat :D :D
Ale ona jest już dorosła ;), my właśnie co świętowaliśmy 4 miesiące a tu już 5 miesięcy u Majeczki...leci ten czas bardzo szybko...

hah, nooo :) Majula praktycznie otwiera miesiac a potemm juz majowiątka lecą po koleji z urodzinkami :)
Tylko Hania jest o niej starsza o 2 dni ale cos sie jej mama obija ;)

PaTriiShiA
25-09-08, 15:27
A Ty wogole byłaś z małym? My juz mamy za soba 2 badania. Jedno jak mial 3 tyg a tydzien temu drugie.

my tez juz badalismy sie dwa razy, raz wlasnie na poczatku a drugi jest zalecany w 4 miesiacu :)

ja za to ( tj Maja) dostalam skierowanie do dzieciecego stomatologa z tym czyms co Wam opisywalam na samym poczatku co myslslam ze to zabki :)
to nie sa torbiele ale nikt trez nie wie co to jest :)

dzisiaj moj Majutek dostal prezent urodzinowy pt drugi ząbek ;)

Efcia2004
25-09-08, 15:28

my tez uz drugi raz - pierwszy byl w szpitalu, chyba w 2 dobie i teraz kontrola. to by bylo na tyle :)

Efcia2004
25-09-08, 15:29
hah, nooo :) Majula praktycznie otwiera miesiac a potemm juz majowiątka lecą po koleji z urodzinkami :)

to jeszcze od nas wszystkiego najlepsiejszego dla Majutka vel Gwiazdoliny

Devilry
25-09-08, 15:31
my tez juz badalismy sie dwa razy, raz wlasnie na poczatku a drugi jest zalecany w 4 miesiacu :)

ja za to ( tj Maja) dostalam skierowanie do dzieciecego stomatologa z tym czyms co Wam opisywalam na samym poczatku co myslslam ze to zabki :)

Oj, myślałam że sprawa "tego" bialego juz wyjasniona. Koniecznie daj znac co i jak, a gdzie z nia idziesz?

guziczek81
25-09-08, 16:10
Oj, myślałam że sprawa "tego" bialego juz wyjasniona. Koniecznie daj znac co i jak, a gdzie z nia idziesz?
U nas też coś takiego było na dziąsełku, ale po ok 3 tygodniach znikło...

magonil
25-09-08, 16:21

gratulacje dla Majusi ! Jak ten czas szybko mija..........

kipaca
25-09-08, 16:55
A ja dzisiaj też miałam pobudki równo co 2 godziny, tylko ty w parzyste a ja w nieparzyste - 23, 1, 3, 5, 7 :)

u nas podobnie. pochwalilam sie ze idzi spi i masz babo placek, hihihi. ale chyba to jego budzenie spowodowane jest katarem. idzi sie wiec budzi co 2 godziny :(

kipaca
25-09-08, 16:56

gratulacje urodzinkowe i zabkowe !!!!

kipaca
25-09-08, 16:58

ok, dzisiaj postaram sie przeslac zdjecia.

kipaca
25-09-08, 17:00
:D :D. Tak to jest z mamusiami, mówią że nie potrafią nauczyć spac dziecko w lóżeczkui ale same tego nie chcą ;)
oj tak, hihiiih.
idzi spi jak narazie sam. ela -zasypia sama ale w nocy przechodzi do naszego wyrka :)

kipaca
25-09-08, 17:03

no prosze. to masz fajnie. ela jajka nie dotknie (musze je przemycac), parowki tez nie. lepiej napisze co je - makaron, ryba, mielone, rosol, jablka, pomaranczki, male bananki (duze nie ), ogorek, chloeb z marmoladka albo szyneczka, bialy serek. to juz chyba wszystko. zeby cos zjadla to ciagla walka :D

PaTriiShiA
25-09-08, 17:45

w katowicach na Dyrekcyjnej podbno jest

PaTriiShiA
25-09-08, 17:47
U nas też coś takiego było na dziąsełku, ale po ok 3 tygodniach znikło...

no u nas to jest bardzo twarde ze doctorka tez myslala, ze to zabek, ale gwiazdolina juz to hoduje 3 miesiac:eek:

Snoopy.
25-09-08, 18:40
nie nie byłam
u nas w szpitalu po urodzeniu nic takiego nie robią
dopiero teraz jak byłam na drugim szczepieniu dostałam skierowanie
Nikos nie miał ani razu dlatego pytałam jak to wygląda, bo nie wiem :o

ja za to ( tj Maja) dostalam skierowanie do dzieciecego stomatologa z tym czyms co Wam opisywalam na samym poczatku co myslslam ze to zabki
to nie sa torbiele ale nikt trez nie wie co to jest

dzisiaj moj Majutek dostal prezent urodzinowy pt drugi ząbek
no to gratulacje z okazji drugiego zębulka
i koniecznie daj znać co u tego stomatologa wyszło

no prosze. to masz fajnie. ela jajka nie dotknie (musze je przemycac), parowki tez nie. lepiej napisze co je - makaron, ryba, mielone, rosol, jablka, pomaranczki, male bananki (duze nie ), ogorek, chloeb z marmoladka albo szyneczka, bialy serek. to juz chyba wszystko. zeby cos zjadla to ciagla walka :D
to co wymieniłam ostanio to zwykle na śniadania podaje Nikosiowi
a na obiady to on pochłania wszystko, każde mięsko, kazdą zupe
za owocami nie przepada :( jedynie jabłka i jabłka i czasem jeszcze jabłka :D w sezonie skubnie ze dwie truskawki ;) no i jeszcze banany uwilebia
ani pomarńczy, ani mandarynek, winogron, kiwi, arbuza NIC, nawet nie posmakuje i juz

Devilry
25-09-08, 18:44
nie nie byłam

Nikt Ci nic o usg bioder nie powiedział ? Takie badanie nalezy zrobic w pierwszym miesiacu zycia, bo jesli wyjda jakies nieprawidlowosci one na tym etapie sa do calkowitego wyleczenia. Amelia jest tego zywym przykladem.
Kacperkowi 1 badanie (3tyg) wyszlo ok a i tak mialam sie zglosic w 4 miesiacu zycia.

Idz do lekarza i pisz nam tu od razu, że wszystko jest super :)

Efcia2004
25-09-08, 19:14
nie nie byłam

maluszek lezy raz na prawym raz na lewym boku i lekarz bada biodra głowicą od USG. Ot i całe badanie :)
Młodemu miałam tylko sciaganac spodnie a body podciagnac do gory, lekarka rozpiela pampersa i zbadała. na koniec zaleciła tylko żeby CZASAMI mu wkładać nawet zwinięty ręcznik między pampersa a body i żeby zwrócić uwagę na szeroki rozstaw nóżek ja noszę go na rękach przodem do siebie. Ale to wszystko w ramach profilaktyki.

to co wymieniłam ostanio to zwykle na śniadania podaje Nikosiowi
a na obiady to on pochłania wszystko, każde mięsko, kazdą zupe
za owocami nie przepada :( jedynie jabłka i jabłka i czasem jeszcze jabłka :D w sezonie skubnie ze dwie truskawki ;) no i jeszcze banany uwilebia
ani pomarńczy, ani mandarynek, winogron, kiwi, arbuza NIC, nawet nie posmakuje i juz

a jak z warzywami? je?
Moje dziecię też ma potwornie ubogie menu owocowo -warzywne. Z owoców toleruje jabłka i banany, czasami skubnie pomarańczę, sezonie lubiła borówki amerykańskie. Teraz pozostały tylko jabłka i to pod warunkiem że dostaje w całości jedynie obrane ze skórki.
Z warzyw nie jada NIC i to mnie trochę przeraża. No bo ziemniaków nie liczę. W zupie wypatrzy najmnijeszy kawałecze marchewki i zawzięcie go wyławia, o surówkach nie wspomnę...

Efcia2004
25-09-08, 19:42
oj tak, hihiiih.
idzi spi jak narazie sam. ela -zasypia sama ale w nocy przechodzi do naszego wyrka :)

Asia przed zaśnięciem kategorycznie żąda czytania bajki i zazwyczaj podczas czytania zasypia - jeśli czyta tata, jak ja czytam to często padam pierwsza :D
W nocy woła tatę więc R często rano budzi się u niej Hmmm...

Snoopy.
25-09-08, 20:02
maluszek lezy raz na prawym raz na lewym boku i lekarz bada biodra głowicą od USG. Ot i całe badanie :)
Młodemu miałam tylko sciaganac spodnie a body podciagnac do gory, lekarka rozpiela pampersa i zbadała. na koniec zaleciła tylko żeby CZASAMI mu wkładać nawet zwinięty ręcznik między pampersa a body i żeby zwrócić uwagę na szeroki rozstaw nóżek ja noszę go na rękach przodem do siebie. Ale to wszystko w ramach profilaktyki.

a jak z warzywami? je?
Moje dziecię też ma potwornie ubogie menu owocowo -warzywne. Z owoców toleruje jabłka i banany, czasami skubnie pomarańczę, sezonie lubiła borówki amerykańskie. Teraz pozostały tylko jabłka i to pod warunkiem że dostaje w całości jedynie obrane ze skórki.
Z warzyw nie jada NIC i to mnie trochę przeraża. No bo ziemniaków nie liczę. W zupie wypatrzy najmnijeszy kawałecze marchewki i zawzięcie go wyławia, o surówkach nie wspomnę...

myślałam ze to usg jakoś straszniej wyglada ;)

a Nikodem warzywa uwielbiam, jak pisalam kazda zupę i w niej duuużo warzyw, i marchew i pietruszkę
do obiadu lubi i groszek z marchewka i buraczki i kalafior i "zielone kwiaty" (czyt brokuły), surówki uwielbia, z miski potrafi rękoma wyjadać, wszystkie sałatki
ostanio mnie zaskoczył, gotowałam rosół obierałam marchew i pietruszkę
młody wyciąga z lodówki peczek pietruszki- natkę i mówi mama jeszcze "zielona pietruszka" zaskoczył mnie bardzo, nigdy mu nie mówiłam, że to jest pietruszka i ze do zupy trzeba
sam to zaobserwował Hura!

Devilry
25-09-08, 20:03
myślałam ze to usg jakoś straszniej wyglada ;)

a Nikodem warzywa uwielbiam, jak pisalam kazda zupę i w niej duuużo warzyw, i marchew i pietruszkę
do obiadu lubi i groszek z marchewka i buraczki i kalafior i "zielone kwiaty" (czyt brokuły), surówki uwielbia, z miski potrafi rękoma wyjadać, wszystkie sałatki
ostanio mnie zaskoczył, gotowałam rosół obierałam marchew i pietruszkę
młody wyciąga z lodówki peczek pietruszki- natkę i mówi mama jeszcze "zielona pietruszka" zaskoczył mnie bardzo, nigdy mu nie mówiłam, że to jest pietruszka i ze do zupy trzeba
sam to zaobserwował Hura!

Skarb ten Twoj Nikoś :)

Snoopy.
25-09-08, 20:03
ale fajne są nowe Emotki
ImprezaPrzytulamCiężarówkaNiepewnyKochamWstyd
ale superowe!!!!!!!!!!
ciężarókwa jest bossska! :D

Snoopy.
25-09-08, 20:04
Nikt Ci nic o usg bioder nie powiedział ? Takie badanie nalezy zrobic w pierwszym miesiacu zycia, bo jesli wyjda jakies nieprawidlowosci one na tym etapie sa do calkowitego wyleczenia. Amelia jest tego zywym przykladem.
Kacperkowi 1 badanie (3tyg) wyszlo ok a i tak mialam sie zglosic w 4 miesiacu zycia.

jutro poznam termin wizyty u ortopedy

guziczek81
25-09-08, 20:05
ale fajne są nowe Emotki
ImprezaPrzytulamCiężarówkaNiepewnyKochamWstyd
ale superowe!!!!!!!!!!
ciężarókwa jest bossska! :D
Ja ja do dziś nie umiem wstawiać tych emotionek na piszcie gdzie, co i jak... Bo od dawna Wam tego pozazdroszcze. Moje posty są takie bezpłciowe,,,

Snoopy.
25-09-08, 20:05
Skarb ten Twoj Nikoś :)
my z B jestesmy wszystkożerni ;) i myślę że to dlatego on też wszystko zjada
no oprócz tych owocówHmmm...

JaEwa
25-09-08, 20:06

sorry za glupie pytanie, ale dzieci maja być na 1 zdjeciu, czy na osobnych?

Snoopy.
25-09-08, 20:06
Ja ja do dziś nie umiem wstawiać tych emotionek na piszcie gdzie, co i jak... Bo od dawna Wam tego pozazdroszcze. Moje posty są takie bezpłciowe,,,

ja mam te emotki po prawej stronie jak odpisuje na posta
a moze ty masz cos inaczej ustawione?

jak odpisujesz na posta?

Snoopy.
25-09-08, 20:07
sorry za glupie pytanie, ale dzieci maja być na 1 zdjeciu, czy na osobnych?
ja wysłałam dwa osobne
aby moja dwojka razem była teraz takiego nie mam tzn aktualnego
mam takie jako Olek był maluskim Oluśkiem :D

Snoopy.
25-09-08, 20:09
guziczku
ja odpowiadam na posta albo z "Quote" albo z "Post Repley"
i wtedy własnie te emotki mam po prawej stronie w okienku

to na tyle, może coś pomogłam
no i Kciuki by ci się udało znalexć te emotki :D

guziczek81
25-09-08, 20:10
ja mam te emotki po prawej stronie jak odpisuje na posta
a moze ty masz cos inaczej ustawione?

jak odpisujesz na posta?
klikam na ikonkę po prawej stronie, wygląda to jak kartka z piórem.. Ale emotionek brak ;-(

JaEwa
25-09-08, 20:10
na 5 jest bardzo goraca :) ale ja zawsze na ostatnia minute wsadzam tam sloiczek, nic innego w nim ( jak narazie chcoiaz) nie robie bo mleko mam cyckowe :) a jak juz zdecyduje sie zrobic sztuciaka bo ze swiezo przegotowanej wody i wrecz musze studzic a nie podgrzewac ;)

z funkcji mniejszej niz 5 jeszcze nie korzystalam w tym podgrzewaczu ;)

to dlatego cała Ci tak szybko paruje, tego raczej nie przeskoczysz, masz 2 wyjścia, albo zmniejszyć grzanie, albo wstawać i dolewać wodę :)

Snoopy.
25-09-08, 20:12
klikam na ikonkę po prawej stronie, wygląda to jak kartka z piórem.. Ale emotionek brak ;-(
no właśnie kartka z piórem ja też tam klikam
na białym tle pisze odpowiedz a obok mam Emotki
a moze to cos w ustawieniach trzeba, kurcze nie wiem

Effcia pomóż bo ty taka obcykana zawsze jesteś ;) potrafisz być zalogowana i sie nie swiecic na zielono, ja nadal tego nie potrafie :(

guziczek81
25-09-08, 20:13
guziczku
ja odpowiadam na posta albo z "Quote" albo z "Post Repley"
i wtedy własnie te emotki mam po prawej stronie w okienku

to na tyle, może coś pomogłam
no i Kciuki by ci się udało znalexć te emotki :D
coś znalazłam.... Hura!

guziczek81
25-09-08, 20:17
coś znalazłam.... Hura!
Dzięki Alina, pogrzebałam w ustawieniach i się udało.. Buziaki
Myśmy byli dzisiaj z Piotrusiem na szcepieniu... Piotruś waży 7430, była bardzo grzeczny nawet się nie skrzywił, a ja strasznie się bałam... Głupia jestem że Ho! Ho! Boje się

Devilry
25-09-08, 20:18
coś znalazłam.... Hura!

CwaniakPrzytulamPrzytulamPrzytulamPrzytulamPrzytul amPrzytulam

guziczek81
25-09-08, 20:20
Oj Rybcia rozbawiłaś mnie do łez!!! Przytulam

Snoopy.
25-09-08, 20:22
Myśmy byli dzisiaj z Piotrusiem na szcepieniu... Piotruś waży 7430, była bardzo grzeczny nawet się nie skrzywił, a ja strasznie się bałam... Głupia jestem że Ho! Ho! Boje się

no to super!! :D

rosnie ci rośnie chłopaczek :)
i jaki dzielny brawo dla Piotrusia!! :)

Snoopy.
25-09-08, 20:23
szkoda ze jak byłysmy ciężarówkami nie było tego Ciężarówka
świetne to jest :D

JaEwa
25-09-08, 20:25

Co Wy wiecie o klejących się oczach. Mnie dzisiaj w nocy tak załatwili, że sama nie wiem jak ten dzień przeżyłam. Weszlam, zeby nie mieć za duzo zaległosci, ale zaraz lecę spać.
Jestem sama bez męża (wraca w sobotę), a chlopaki dali czadu. Błażej tak kaszlał, że sie bałam, ze będzie zwracał, a Olaf od tego kaszlu cały czas ryczał. To znaczy troche ryczał od kaszlu, a trochę tak sam z siebie. Ja biegałam między nimi czyli miedzy 2 pokojami, jak wariatka. Około 3 Błażej miał takie ataki kaszlu, że chyba od tego aż coś popuścił i niestety nie bylo to siku. Musiałam pościel zmienić, jego myć, przebierać. On stal i wył "gdzie ja teraz będę spał?!" Olaf jak to usłyszal to nie chciał być gorszy więc mu wtórował. W końcu przeszło mi przez myśl po co się na noc w piżamę przebierałam? Może w jakieś dresiki do biegania się na dzisiejsza nockę wystroję ;)

Na szczęście u lekarza ok, gardło podrażniał katar, ale nie jest tak źle.

o ja p....... co ja mam za aniolka :((

JaEwa
25-09-08, 20:28
to jeszcze od nas wszystkiego najlepsiejszego dla Majutka vel Gwiazdoliny

100 lat i od nas
a jaka sprytna, sama sobie prezenty sprawaia :)

Snoopy.
25-09-08, 20:29
widziałam :(
czemu to się tak zmieniło?

Snoopy.
25-09-08, 20:32
Co Wy wiecie o klejących się oczach. Mnie dzisiaj w nocy tak załatwili, że sama nie wiem jak ten dzień przeżyłam. Weszlam, zeby nie mieć za duzo zaległosci, ale zaraz lecę spać.
Jestem sama bez męża (wraca w sobotę), a chlopaki dali czadu. Błażej tak kaszlał, że sie bałam, ze będzie zwracał, a Olaf od tego kaszlu cały czas ryczał. To znaczy troche ryczał od kaszlu, a trochę tak sam z siebie. Ja biegałam między nimi czyli miedzy 2 pokojami, jak wariatka. Około 3 Błażej miał takie ataki kaszlu, że chyba od tego aż coś popuścił i niestety nie bylo to siku. Musiałam pościel zmienić, jego myć, przebierać. On stal i wył "gdzie ja teraz będę spał?!" Olaf jak to usłyszal to nie chciał być gorszy więc mu wtórował. W końcu przeszło mi przez myśl po co się na noc w piżamę przebierałam? Może w jakieś dresiki do biegania się na dzisiejsza nockę wystroję ;)

(
o kurde Ewa i ty jeszcze tu siedzisz???? :eek:
ja ty dajesz radę
silna jesteś! strasznie Cię podziwiam!!!

a te dresiki to fajny pomysł ;) nocne biegi to i dla zdrowotności i dla figury no i jutro jak się obudzisz nie będziesz musiała się ubierać :D;)
a to tak napisałam by ci humor poprawić!!!

guziczek81
25-09-08, 20:39

W takim razie trzymamy kciuki za dzisiejszą noc... Oby te dresiki dziś nie były potrzebne :)

Devilry
25-09-08, 20:45

On zamienia chyba wyraz (Anioł) A n i o ł na emitiona.

JaEwa
25-09-08, 21:09
On zamienia chyba wyraz (Anioł) A n i o ł na emitiona.

na to wygląda.
czytałam te Wasze opisy, jak u Was to wygląda czyli gdzie co jest na srtronce i ja nic takiego nie mam. Ale szukać to nie będę teraz moze kiedyś w nieokreślonej przyszłosci...

PaTriiShiA
25-09-08, 21:16

zajebiste te nowe mordki ;) teraz nawet mozna udawac cwaniaczka Cwaniak

Snoopy.
25-09-08, 21:31
i można kochać Kocham
i tańczyć Taniec
i imprezować Impreza

magonil
25-09-08, 21:41
a ile waży Ela, tak z ciekawości pytam, bo Weronika z 29 paźdz 2008 a więc 4 mies. starsza wazy ok 17 kg, zawsze 25 centyl :(

magonil
25-09-08, 21:46

ja to już przewrażliwiona na punkcie bioderek jestem. U nas na wizycie patronazowej po przyjściu z amelią ze szpitala połozna dała namiary na usg bioderek, a jak zadzwoniłam to kobitka od razu zapisała amelie w 4 tyg jej życia, aż się zdziwiłam co tak szybko , a ona że można nawet wcześniej np w 3 tyg życia.

Devilry
25-09-08, 21:48
a ile waży Ela, tak z ciekawości pytam, bo Weronika z 29 paźdz 2008 a więc 4 mies. starsza wazy ok 17 kg, zawsze 25 centyl :(

2008? Hmmm...

magonil
25-09-08, 21:58
2008? Hmmm...
sory 2003 :o, późna godzina już jest :)

Snoopy.
26-09-08, 07:38
Dzień Dobry!

na dobry początek dnia pyszne śniadanko

http://wizaz.pl/images/smoczek/krolewski_posilek/img/image2.jpg

i jeszcze kanapka

http://www.optymalnie.eu/wp-content/uploads/2007/08/sniadanie.jpg

Snoopy.
26-09-08, 07:40
a po śniadanku

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f5/Cup-o-cofee-simple.svg/250px-Cup-o-cofee-

i dla chętnych

http://www.cafe-galicja.com/images/szarlotka.jpg

no to teraz miłego dnia dziewczynki :)

Snoopy.
26-09-08, 07:43
a to dla tych co kawy nie piją ;) (Patrishia dla Ciebie ;))

http://www.mlekozklasa.pl/img/zdjecia/koktajl.jpg

Snoopy.
26-09-08, 07:45
no to se poszalałam Hura!

ide kawę robić, bo już zjadłam śniadanko
dwa wafle ryzowe z serem :(

PaTriiShiA
26-09-08, 08:36
a po śniadanku

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f5/Cup-o-cofee-simple.svg/250px-Cup-o-cofee-

i dla chętnych

yeeeeee, a tak sobie obiecywalam wczoraj ze od dzisiaj ZERO slodyczy!!!

a jak to zrobic po tak pieknie ropoczetym dniu przez ciotke ALine??Zamotany

moje plany poszly sie Fiu fiu GWIZDAC!

PaTriiShiA
26-09-08, 08:36
a to dla tych co kawy nie piją ;) (Patrishia dla Ciebie ;))

http://www.mlekozklasa.pl/img/zdjecia/koktajl.jpg

yeeeeeeee!!!Hura!Hura!Hura! z checia ogromna!! alez pamiec!!

PaTriiShiA
26-09-08, 08:40

aha, nam dogadzasz a Ty te suchotniki wtranżalasz!Kciuki ekstrta!

ja jak tylko Majutek sie obudzi polece po jakas zdrozdzowe Cwaniak

NIGDY NIE SCHUDNE!!! juz wygladam jak Ciężarówka ( ale bez ładunku )

Snoopy.
26-09-08, 08:42
yeeeeee, a tak sobie obiecywalam wczoraj ze od dzisiaj ZERO slodyczy!!!

a jak to zrobic po tak pieknie ropoczetym dniu przez ciotke ALine??Zamotany

moje plany poszly sie Fiu fiu GWIZDAC!

ja tylko oczy ciesze
a wpierdzielam suchary :mad:

Snoopy.
26-09-08, 08:46
yeeeeeeee!!! z checia ogromna!! alez pamiec!!
;)

aha, nam dogadzasz a Ty te suchotniki wtranżalasz!Kciuki ekstrta!

ja jak tylko Majutek sie obudzi polece po jakas zdrozdzowe Cwaniak

NIGDY NIE SCHUDNE!!! juz wygladam jak Ciężarówka ( ale bez ładunku )

sikam z tych twoich tekstów
powtarzam się napewno
ale teksty masz rewelka!!!!

mój brzuch też wygląda własnie jak Ciężarówka tylko bez ładunku :D

mam ochote na taką drozdzówe ale nie nie nie mogę, koniec ze słodyczami!!!!
wczoraj zrobiłam sobie pozegnaie słodkości, ugotowałam kaszkę manną z jagodami, się napchałam myślałam ze peknę :o

Devilry
26-09-08, 09:03
Napiszcie proszę co umieją ruchowo wasze dzieci. Na wizycie u pediatry wszystko z K jest ok, ale jakoś tak wyszlo ze dzis przy kawie jak maly mial 1 drzemkę zaczełam czytać o mieścniach itd i w efekcie zapisalam sie na usg przezciemiaczkowe na poniedzialek, pozniej do neurologa z wynikami.

Wyczytalam ze dziecko w tym wieku powinno lezac na brzuchu opierac sie na przedramionach - Kacper tego nie robi.
Jak zaciska piąstki to ma kciuk wewnątrz, odwraca sie tylko na jeden bok.
Eh, po co mam ten internet, tylko sie denerwuje niepotrzebnie pewnie. Jestem w 100% pewna ze gdyby bylo cos nie tak, nasza pediatra by to zauwazyła. No ale wlasnie taka dziwna jestem Stres

Devilry
26-09-08, 09:04
W dodatku poczytalm tez o zajeciach dodatkowych dla dzieci przedszkolnych i zapisalam Zu na angielski i basen. Eh chyba wylacze sobie net Fiu fiu

PaTriiShiA
26-09-08, 09:12
Napiszcie proszę co umieją ruchowo wasze dzieci. Na wizycie u pediatry wszystko z K jest ok, ale jakoś tak wyszlo ze dzis przy kawie jak maly mial 1 drzemkę zaczełam czytać o mieścniach itd i w efekcie zapisalam sie na usg przezciemiaczkowe na poniedzialek, pozniej do neurologa z wynikami.

Wyczytalam ze dziecko w tym wieku powinno lezac na brzuchu opierac sie na przedramionach - Kacper tego nie robi.
Eh, po co mam ten internet, tylko sie denerwuje niepotrzebnie pewnie. Jestem w 100% pewna ze gdyby bylo cos nie tak, nasza pediatra by to zauwazyła. No ale wlasnie taka dziwna jestem Stres

no moja sie tak opiera Kciuki ale co mi powiedziala doctorka, ze dzieci w tym iwkeu juz NIE POWINNY zasiska piastek w ogóle! a Maja czasem sobie jescze zacisnie lewa piąstke, a co jej tam, tak wiec babeczka juz zaaczela sie doszukiwac i kazala mi ja bacznie obserwowac czy tak czasem nie ma jakiegios napiecia miesniowego po tej lewej stronie i oczywscie od czasu do czasu wypatrzyła u niej ROGALIKA ( zjawisko opisywane przez Bocikową) jednak Majulec jak uslyszlala ROGALIK zaraz sie prostowala takze babeczka zdurniała Hyhy

PaTriiShiA
26-09-08, 09:14
W dodatku poczytalm tez o zajeciach dodatkowych dla dzieci przedszkolnych i zapisalam Zu na angielski i basen. Eh chyba wylacze sobie net Fiu fiu

NO AKURAT!!!!! to żes wymyśliła!!!!!!!!!!!

Devilry
26-09-08, 09:18
no moja sie tak opiera Kciuki ale co mi powiedziala doctorka, ze dzieci w tym iwkeu juz NIE POWINNY zasiska piastek w ogóle! a Maja czasem sobie jescze zacisnie lewa piąstke, a co jej tam, tak wiec babeczka juz zaaczela sie doszukiwac i kazala mi ja bacznie obserwowac czy tak czasem nie ma jakiegios napiecia miesniowego po tej lewej stronie i oczywscie od czasu do czasu wypatrzyła u niej ROGALIKA ( zjawisko opisywane przez Bocikową) jednak Majulec jak uslyszlala ROGALIK zaraz sie prostowala takze babeczka zdurniała Hyhy

Pocieszam sie tym, że Gwiazdolina cały miesiac i 3 dni starsza od Kacperskiego :cool:

Devilry
26-09-08, 09:20
i dla chętnych

Ja normalnie ignoruje takie posty !! Nie nie

Pati2007
26-09-08, 09:32
czesc dziewczynki u mnie nie za wesoło tak sie wkurzyłam na mojego szefa w pracy że jak wracałam zarysowałam samochód mojego sąsiada :(no i oczywiście problemy bo to polisa i wogóle nasz samochód do naprawy (a miał iść na sprzedaż) szkoda gadać
a apropo tego co moja gwiazda robi to przewraca sie na brzuszek opiera sie raczkami i tak potrafi lezec i 1 godzine no i chce siadać ćwiczy brzuszki niesamowicie ale z tego co widze po innych rówieśnikach kazde dziecko rozwija sie swoim tempem i nie ma co zabardzo szaleć :)
pozdrawiam was jestem dziś strasznie zdołowana :mad:

Snoopy.
26-09-08, 09:33

Olek tak leży dużo i często, mogę napisać ze on uwielbia tak odpoczywać ;)
ale Nikoś w jego wieku tak jeszcze nie robił
ty za duzo ciotka czytasz! i wydziwiasz!

tylko czasem nie przesadzaj z iloscią tych zajęc, bo zameczysz Zu ;)

obserwowac i tyle
ale nie przesadzać
to co pisza nie zawsze ma się z prawdą
kazde dziecko jest jednak inne, i do każdych terminów pewnych umiejetność trzeba brac poprawkę i juz!
oj ta nasz Rybcia z nudów szuka i szuka

Ja normalnie ignoruje takie posty !! Nie nie
nie wolno ci kochana ;)
trzeba oczy nacieszyc ;)
od patrzenia tyłeczki nie rosną ;)

Snoopy.
26-09-08, 09:35
czesc dziewczynki u mnie nie za wesoło tak sie wkurzyłam na mojego szefa w pracy że jak wracałam zarysowałam samochód mojego sąsiada :(no i oczywiście problemy bo to polisa i wogóle nasz samochód do naprawy (a miał iść na sprzedaż) szkoda gadać
a apropo tego co moja gwiazda robi to przewraca sie na brzuszek opiera sie raczkami i tak potrafi lezec i 1 godzine no i chce siadać ćwiczy brzuszki niesamowicie ale z tego co widze po innych rówieśnikach kazde dziecko rozwija sie swoim tempem i nie ma co zabardzo szaleć :)

uuu co za szef!!!!!!!!!!!!!!!! jak on śmiał cię wkurzyć!!!!! ;)

Devilry
26-09-08, 09:37
Olek tak leży dużo i często, mogę napisać ze on uwielbia tak odpoczywać ;)
ale Nikoś w jego wieku tak jeszcze nie robił
ty za duzo ciotka czytasz! i wydziwiasz!

Kacper tez tak lezy dosc dlugo, ale nie ma wyprostowanych rak w lokciach.

Zu bedzie chodzic na basen raz w tyg bo musi (krzywe kolanka) a na ang tez raz w tyg, pobawi sie trochę mam nadzieje, bo cos ciezko widze ten angielski w przedszkolu (raz w tyg 15 min). Nie mam zamiaru zapisywac jej na nic wiecej :)

Efcia2004
26-09-08, 09:52

my chyba pójdziemy dzisiaj. kataru już nie ma, czasami coś mu tam charczy ale niech go lekarka osłucha, wyniki z moczu są dobre no to idziemy :)

Efcia2004
26-09-08, 09:55

jak tam dzisiejsza noc?
Bo ja się MUSZĘ pochwalić.
Po ostatnich cięzkich nockach dziś było bajecznie, jestem WYSPANA
Ale po kolei - wieczorem cycanko o 19 i Mlody poszedł spac, potem jadł ok 23 (nie jestem pewna bo właściwie spałam :D), jakoś koło 3 i o 6. Pomijam to że dwa razy przebierałąm go od stóp do głów bo się przesikał. Ale za to o tej 6 jeszcze zasnął, Asia spała i w efekcie pospaliśmy dzisiaj wszyscy do 8:30! Hura!

byłam w szoku jak spojrzałam na zegarek. Żeby nie było - Asia kręciłą się po mieszkaniu już wczesniej i jak zobaczyłam jaki zrobiła sajgon myślałam że padnę ale co tam

Efcia2004
26-09-08, 09:55

coś dla Ciebie Hyhy

Efcia2004
26-09-08, 09:56

Ty to masz dobrze. Jak ja próbowałam zyć bez słodyczy i na waflach ryżówych jakopodstawie żywienia to większą częśc dnia spędzałm na karmieniu :(

Efcia2004
26-09-08, 09:59

Rybcia zrobimy Ci ograniczenie internetu do naszego forum ale żebyś nie miała dostępu do zbyt dużej ilości informacji zawęzimy ograniczenie do naszego wątku :D

Ale wiesz, sama dziś chciałam anpisac o leżeniu na brzuchu. Piotrek z kolei - owszem opiera się na przedramionach, na dłoniach ale króko za to potem podnosi ręce do góry i lezy na samym brzuchu ciągnąc głowę do góry. Robi taką jakby hmm kołyskę.
Nawet nie szukam co to znaczy, pogadam z pediatrą.

Piotrek był badany w szpitalu, miał robione USg główki i nie wykazało nieprawidłowości.

JaEwa
26-09-08, 10:00
a po śniadanku

i dla chętnych

Ledwo zipię, wiec takie śnaidanko to dla mnie bomba, szczególnie jakbym dostała pod nos (chociaż kawę, plisss).
Dzisiejsza nocka kontunuacją wczorajszej czyli dla odmiany Błażej zwracał, a reszta bez zmian tyle że znów nie byłam w dresikach ;)
Zauważyłam, że ja już się przestawiłam na tryb nocny czyli bez większego problemu ich obsługuję i wstaję jakoś tak mechanicznie (tylko czasem sobie siarczyście zaklne), ale za to w dzień jestem nieprzytomna i rozkręcam się pół dnia. Zbieram siły na nockę! ;)

Efcia2004
26-09-08, 10:00

a czy Zu będzie jeszcze miała czas na wizytę w figlarni albo chociaz u babci? Hmmm...

Efcia2004
26-09-08, 10:01
wypatrzyła u niej ROGALIKA ( zjawisko opisywane przez Bocikową) jednak Majulec jak uslyszlala ROGALIK zaraz sie prostowala takze babeczka zdurniała Hyhy

spry****a z Majuli :)

Efcia2004
26-09-08, 10:02
Ledwo zipię, wiec takie śnaidanko to dla mnie bomba, szczególnie jakbym dostała pod nos (chociaż kawę, plisss).
Dzisiejsza nocka kontunuacją wczorajszej czyli dla odmiany Błażej zwracał, a reszta bez zmian tyle że znów nie byłam w dresikach ;)
Zauważyłam, że ja już się przestawiłam na tryb nocny czyli bez większego problemu ich obsługuję i wstaję jakoś tak mechanicznie (tylko czasem sobie siarczyście zaklne), ale za to w dzień jestem nieprzytomna i rozkręcam się pół dnia. Zbieram siły na nockę! ;)

jak jesteś z nimi sama to korzystaj - jak pójdą obaj spać w dzień też się połóż. Chociaż odpocznij trochę bo nam padniesz!
wspólczuję nocki :(
na pocieszenie dodam że też miałam jazdy przez 2 czy 3 nocki a dzisiaj luzik. Może też się chłopaki zlitują i dzisiaj dadzą Ci już wolne?

Efcia2004
26-09-08, 10:03

Pati - głowa do góry! Jak wszystko się wali to tylko po to żeby potem wszystko się poukładało.

Snoopy.
26-09-08, 10:44
Kacper tez tak lezy dosc dlugo, ale nie ma wyprostowanych rak w lokciach.

Zu bedzie chodzic na basen raz w tyg bo musi (krzywe kolanka) a na ang tez raz w tyg, pobawi sie trochę mam nadzieje, bo cos ciezko widze ten angielski w przedszkolu (raz w tyg 15 min). Nie mam zamiaru zapisywac jej na nic wiecej :)

ty sie nie martw, już się nauczy te łokcie prostować ;)

no u nas w przedszkolu miał być angielski, ale jeszcze nie było :(

Devilry
26-09-08, 10:52

Współczuje, ale może męczące małe dzieci wynagrodzą Ci to w przyszłości :)

Snoopy.
26-09-08, 10:54
my chyba pójdziemy dzisiaj. kataru już nie ma, czasami coś mu tam charczy ale niech go lekarka osłucha, wyniki z moczu są dobre no to idziemy
a jak uczulenie? zeszło już?

jak tam dzisiejsza noc?
Ale po kolei - wieczorem cycanko o 19 i Mlody poszedł spac, potem jadł ok 23 (nie jestem pewna bo właściwie spałam ), jakoś koło 3 i o 6. Pomijam to że dwa razy przebierałąm go od stóp do głów bo się przesikał. Ale za to o tej 6 jeszcze zasnął, Asia spała i w efekcie pospaliśmy dzisiaj wszyscy do 8:30!

byłam w szoku jak spojrzałam na zegarek. Żeby nie było - Asia kręciłą się po mieszkaniu już wczesniej i jak zobaczyłam jaki zrobiła sajgon myślałam że padnę ale co tam
no to wreszcie nagroda dla ciebie
byle tak już zostało :)
a jak to się dzieje że Piotrek przesikany cały? jakie pieluchy używacie?

Ty to masz dobrze. Jak ja próbowałam zyć bez słodyczy i na waflach ryżówych jakopodstawie żywienia to większą częśc dnia spędzałm na karmieniu
a czemu na karmieniu?
jest mi cholernie cieżko bez słodkosci :( ale walcze

Ale wiesz, sama dziś chciałam anpisac o leżeniu na brzuchu. Piotrek z kolei - owszem opiera się na przedramionach, na dłoniach ale króko za to potem podnosi ręce do góry i lezy na samym brzuchu ciągnąc głowę do góry. Robi taką jakby hmm kołyskę.
Nawet nie szukam co to znaczy, pogadam z pediatrą.

Piotrek był badany w szpitalu, miał robione USg główki i nie wykazało nieprawidłowości.
Olek też robi cos takiego jak piszesz coś jakby kołyska pada tak jak juz mu się ręce zmęczą ;)
ale ja nie widzę w tym nic złego
pamiętam że Nikoś też tak robił

Dzisiejsza nocka kontunuacją wczorajszej czyli dla odmiany Błażej zwracał, a reszta bez zmian tyle że znów nie byłam w dresikach
Zauważyłam, że ja już się przestawiłam na tryb nocny czyli bez większego problemu ich obsługuję i wstaję jakoś tak mechanicznie (tylko czasem sobie siarczyście zaklne), ale za to w dzień jestem nieprzytomna i rozkręcam się pół dnia. Zbieram siły na nockę!
kurcze Ewa strasznie ci współczuję!!
u mnie też dzis nie było za fajnie, tzn Olek rewelacja (mleko o 18.30 o 2 i o 6.30), ale za to Nikoś :(
kaszel straszny w nocy, zaczyna mu się odrywać ale jeszcze nie mógł tego odkaszlnac, kaszlał kaszlał aż się posikał :( spał ze mną bo B w pracy, no i miała nocą robote zmiana poscieli, a od rana suszę materac suszarka

jak jesteś z nimi sama to korzystaj - jak pójdą obaj spać w dzień też się połóż. Chociaż odpocznij trochę bo nam padniesz!
wspólczuję nocki
na pocieszenie dodam że też miałam jazdy przez 2 czy 3 nocki a dzisiaj luzik. Może też się chłopaki zlitują i dzisiaj dadzą Ci już wolne?
życzę by dali ci wolne, bo ty tak długo nie pociagniesz
odpoczywaj w dzień ile się da, kładx się chodziaż na 20 min zawsze to cos
ale jutro juz wraca twój mąż to będzie lzej, odpocznijesz chociaż troszke

magonil
26-09-08, 10:59
a po śniadanku

i dla chętnych

dzieki :)
ale mi smaka narobiłaś

magonil
26-09-08, 11:01
ja tylko oczy ciesze
a wpierdzielam suchary :mad:
podobno od samego patrzenia też można się najeść :D
ale ja nie wierzę .........

magonil
26-09-08, 11:04

ja za bardzo rozwojem ruchowym Amelii się nie przejmuję, bo bidulka tyle w tej szynie była/jest. Dla mnie najważniejsze jest to że na brzuszku coraz dłużej wytrzymuje, raczej opiera sie na przedramionach nie na dłoniach, poza tym się nie przekręca, ale pięknie trzyma głókę , a w wózku jak leży to ma ją podniesiona cały czas i muszę jej podwyźszać główkę bo się denerwuje że świata nie widzi
a propos internetu, sama to przeżyłam, najlepiej nie czytać bo wyłapuje się same najgorsze rzeczy , w sumie zupełnie nieprawdopodobne

magonil
26-09-08, 11:09
jak tam dzisiejsza noc?
Ale po kolei - wieczorem cycanko o 19 i Mlody poszedł spac, potem jadł ok 23 (nie jestem pewna bo właściwie spałam :D), jakoś koło 3 i o 6. Pomijam to że dwa razy przebierałąm go od stóp do głów bo się przesikał. Ale za to o tej 6 jeszcze zasnął, Asia spała i w efekcie pospaliśmy dzisiaj wszyscy do 8:30! Hura!

a ja dzisiaj zaszalałam ;)
o 23 nakarmiłam Amelię, po 6 znowu, o 8 przygotowłam Weronike do przedszkola i spałam razem z Amelią do 11.00 :eek:

magonil
26-09-08, 11:11
współczuję Ci , silna jesteś....
ale wiecznie to trwać nie może przecież , tzn takie nocki !

Efcia2004
26-09-08, 11:12
a jak uczulenie? zeszło już?

znacznie zbladło. Posmarowałam tak jak kazała kiedyś pediatra (jak załatwiłam mlodego bo zjadłam truskawki :o ) pudrem w płynie i jest lepiej

no to wreszcie nagroda dla ciebie
byle tak już zostało :)
a jak to się dzieje że Piotrek przesikany cały? jakie pieluchy używacie?

Dzisiaj coś się stało dziwnego bo dwa razy się przesikał z boku. Uzywamy na noc pampersów 4, jak zakładałam 3 to mu wszytsko wylatywało tyłem więc przeszliśmy na 4 i do tej pory nie narzekałam. Ale fakt wieczorem wypił 100 ml herbatki i na dodatek byłam lekko nieprzytomna jak zmianiałam mu pieluchę więc może to od tego :D

a czemu na karmieniu?
jest mi cholernie cieżko bez słodkosci :( ale walcze
bo młody chyba był głodny i ciagle wisiał na cycku, zamiast co 2 jadł co 1 godzinę, więc wywnioskowałam że to co jem ma wpływ na mleko. Może nie mam racji ale jakoś tak dziwnie się złożyło że jak zaczęłam normalnie jeśc to i Piotrek jakoś dłużej wytrzymywał na cycu.

u mnie też dzis nie było za fajnie, tzn Olek rewelacja (mleko o 18.30 o 2 i o 6.30), ale za to Nikoś :(
kaszel straszny w nocy, zaczyna mu się odrywać ale jeszcze nie mógł tego odkaszlnac, kaszlał kaszlał aż się posikał :( spał ze mną bo B w pracy, no i miała nocą robote zmiana poscieli, a od rana suszę materac suszarka

współczuję :(

Efcia2004
26-09-08, 11:13
o 23 nakarmiłam Amelię, po 6 znowu, o 8 przygotowłam Weronike do przedszkola i spałam razem z Amelią do 11.00 :eek:

dobra przebiłaś mnie - jesteście debeściaki Kciuki

Bociek
26-09-08, 11:37
Dziewczyny ale szalejecie!!!
Kiedy wy macie czas na pisanie? Ja ostatnio jakaś niepozbierana jestem i z niczym się nie wyrabiam

JaEwa, Alina dużo zdrowia dla dzieci
Rybia nie szperaj więcej w necie!!! Nadmiar wiedzy (szczególnie z netu) szkodzi. A jak się niepokoisz odnośnie KAcperka to proponuję ci wizytę (jedną!) u dobrego rehabilitanta. Pokaże ci jak podnosić dziecko, rozbierać, ubierać, przewijać, trzymać na rękąch, bawić sie z dzieckiem by stymulować rozwój ruchowy. Z tego będziesz większy pożytek niż z bieganiny po lekarzach.
Kończę, Młody włączył syrenęPłacz

Ubieramy się i idziemy do przedszkola po AlicjęPa pa

Pati2007
26-09-08, 12:08
Pati - głowa do góry! Jak wszystko się wali to tylko po to żeby potem wszystko się poukładało.
postaram sie mysleć pozytywnie :o

Pati2007
26-09-08, 12:14
o 23 nakarmiłam Amelię, po 6 znowu, o 8 przygotowłam Weronike do przedszkola i spałam razem z Amelią do 11.00 :eek:zdroszcze moje dziecie o godzinie 6, 30 budzi sie i robi brrrrrrry i pluje:D

PaTriiShiA
26-09-08, 12:47

nasze dziewczyny sa najsatrsze i pewnie najszybciej odgrywaja nowe zdolnosci - chociaz Piotrula Efci obracal sie z boku na bok predzej niz moja dziewczyna :)
ale fakt, Maja niedlugo nie bedzie miala grama tluszczyku na brzuszku bo wciaz dzwiga glowe do gory

PaTriiShiA
26-09-08, 12:50
nie wolno ci kochana ;)
trzeba oczy nacieszyc ;)
od patrzenia tyłeczki nie rosną ;)

aaa tyam gadanie;) jajak powiedzialam tak zrobilam, pyyyyyszna drozdzowa z serem zaliczona :o jak niewiele mi do szczescia potrzebaHura!

PaTriiShiA
26-09-08, 12:54

racja!!

Pati2007
26-09-08, 12:58
nasze dziewczyny sa najsatrsze i pewnie najszybciej odgrywaja nowe zdolnosci - chociaz Piotrula Efci obracal sie z boku na bok predzej niz moja dziewczyna :)
ale fakt, Maja niedlugo nie bedzie miala grama tluszczyku na brzuszku bo wciaz dzwiga glowe do gory
pewnie sa starsze od niektórych majowych maluchów nawet o ponad miesiac:D

Efcia2004
26-09-08, 13:44
A jak się niepokoisz odnośnie KAcperka to proponuję ci wizytę (jedną!) u dobrego rehabilitanta. Pokaże ci jak podnosić dziecko, rozbierać, ubierać, przewijać, trzymać na rękąch, bawić sie z dzieckiem by stymulować rozwój ruchowy. Z tego będziesz większy pożytek niż z bieganiny po lekarzach.

no dobra a zanim się pójdzie do rehabilitanta nie trzeba odwiedzić neurologa?

mam teraz zagwozdkę - nasza pediatra potwierdziła - Piotrek jest lekko asymetryczny ale jak będę czekała na miejsce państwowo to się nie doczekam. radziła poszukac czegoś na własną rękę ale wspomniała przy tym że asymetria nie jest duża ale jest.
już znalazłam namiary na dobrego prywatnego neurologa w Sosnowcu - koszt 70 zł. Żeby było ciekawiej to on przyjmuje też w Centrum Pediatrii... ale terminy.....

a jeszcze dodam że w końcu byłam dziś zaszczepić Piotrka. Dziecię moje waży 7150 g :)

Efcia2004
26-09-08, 13:47
aaa tyam gadanie;) jajak powiedzialam tak zrobilam, pyyyyyszna drozdzowa z serem zaliczona :o jak niewiele mi do szczescia potrzebaHura!

ja się dzisiaj uszczęśliwiłam jabłkiem ;) ale do wieczora dalekoooo ;) a przede mną wyprawa do apteki.... po drodze jest tyyle sklepów....

Devilry
26-09-08, 13:49

mam teraz zagwozdkę - nasza pediatra potwierdziła - Piotrek jest lekko asymetryczny ale jak będę czekała na miejsce państwowo to się nie doczekam. radziła poszukac czegoś na własną rękę ale wspomniała przy tym że asymetria nie jest duża ale jest.
już znalazłam namiary na dobrego prywatnego neurologa w Sosnowcu - koszt 70 zł. Żeby było ciekawiej to on przyjmuje też w Centrum Pediatrii... ale terminy.....

a jeszcze dodam że w końcu byłam dziś zaszczepić Piotrka. Dziecię moje waży 7150 g :)

Centrum Pediatrii w Zabrzu?
Moze ja się też wybiorę? Proszę o kontakt na priv do togo lekarza. Zaczekam na poniedzialkowe usg i jak bedzie cos nie tak to sie umowie.

Pati2007
26-09-08, 14:22

no to Piotruś ładnie waży o

Bociek
26-09-08, 14:42

nie trzeba. Ale generalnie nawet jak pójdziesz prywatnie do rehabilitanta to i tak poprosi cię o opinię od neurologa. Ja dostałam 2 skierowania - do neurologa i do poradni rehabilitacyjnej. W poradni nie wymagali wczesniejszej wizyty u neurologa. Tak się złozyło że u neurologa byłam 2 godziny wczesniej w dodatku u kobietki która współpracuje z tą poradnia rehabilitacyjną. Gdybym tej wizyty nie miała na swoim koncie to oni sami by mnie pokierowali do tej pani. Trochę to zawiłe hmmm
Odnośnie wizyt u neurologa cenna jest dla mnie informacja od mojej koleżanki. Ona naprawdę miała spore problemy z synem, od samego początku. Juz po urodzeniu widziała że przed nią trudna droga. Na rehabilitację trafiła duzo wcześniej niż do neurologa. POza tym tak naprawdę wszelkie wady rozwojowe neurolog jest w stanie w 100% zdiagnozować dopiero po ukończeiu przez dziecko roku życia. Wszelkie wcześniejsze diagnozy mogą być błędne. KOlezankę np. straszono dziecięcym porażeniem mózgowym:eek:
A asymetrię lepiej zdiagnozuje rehabilitant niz neurolog...

Bociek
26-09-08, 14:45
Moze ja się też wybiorę? Proszę o kontakt na priv do togo lekarza. Zaczekam na poniedzialkowe usg i jak bedzie cos nie tak to sie umowie.

Rybcia, jak chcesz iść do naprawdę dobrego neurologa, lekarza z powołaniem to dam ci namiar. Zaznaczam że w rachubę wchodzi prywatna wizyta. Lekarza sprawdzony, nie przeze mnie ale przez kogoś do kogo mam bardzo duże zaufanie.

Efcia2004
26-09-08, 14:48

dla mnie istnieje tylko centrum pediatrii w sosnowcu ;)
lekarz o ktorym wspominam ma tez gabinet w sosnowcu i to calkiem niedaleko dlatego sie nad nim zastanawiam.

Bociek
26-09-08, 14:48

Niezła waga!
A mój "rogalik" pewnie też juz tyle waży skoro 3 tygodnie temu było 6500.Szok
Ale tak to jest jak ktoś je i nie chce mu się ruszaćHyhy

Efcia2004
26-09-08, 14:51
nie trzeba. Ale generalnie nawet jak pójdziesz prywatnie do rehabilitanta to i tak poprosi cię o opinię od neurologa. Ja dostałam 2 skierowania - do neurologa i do poradni rehabilitacyjnej. W poradni nie wymagali wczesniejszej wizyty u neurologa. Tak się złozyło że u neurologa byłam 2 godziny wczesniej w dodatku u kobietki która współpracuje z tą poradnia rehabilitacyjną. Gdybym tej wizyty nie miała na swoim koncie to oni sami by mnie pokierowali do tej pani. Trochę to zawiłe hmmm
Odnośnie wizyt u neurologa cenna jest dla mnie informacja od mojej koleżanki. Ona naprawdę miała spore problemy z synem, od samego początku. Juz po urodzeniu widziała że przed nią trudna droga. Na rehabilitację trafiła duzo wcześniej niż do neurologa. POza tym tak naprawdę wszelkie wady rozwojowe neurolog jest w stanie w 100% zdiagnozować dopiero po ukończeiu przez dziecko roku życia. Wszelkie wcześniejsze diagnozy mogą być błędne. KOlezankę np. straszono dziecięcym porażeniem mózgowym:eek:
A asymetrię lepiej zdiagnozuje rehabilitant niz neurolog...

zawiłe to wszystko.
z tego co piszesz A asymetrię lepiej zdiagnozuje rehabilitant niz neurolog powinnam sie udac od razu na rehabilitacje ale
generalnie nawet jak pójdziesz prywatnie do rehabilitanta to i tak poprosi cię o opinię od neurologa.

no i zgłupialam. bo sie zastanawiam jaki sens ma wizyta u neurologa. piotek mial juz usg przez glowke i bylo ok.
asymetrie zauwazyla tez lekarka prowadzaca piotra podczas pobytu w szpitalu ale zostala sprowadzona do parteru przez innego lekarza, kolege starszego stazem i stwierdzila "a moze mi sie wydaje" ze znaczacym spojrzeniem......

Bociek
26-09-08, 15:11
zawiłe to wszystko.
z tego co piszesz A asymetrię lepiej zdiagnozuje rehabilitant niz neurolog powinnam sie udac od razu na rehabilitacje ale
generalnie nawet jak pójdziesz prywatnie do rehabilitanta to i tak poprosi cię o opinię od neurologa.

no i zgłupialam. bo sie zastanawiam jaki sens ma wizyta u neurologa. piotek mial juz usg przez glowke i bylo ok.
asymetrie zauwazyla tez lekarka prowadzaca piotra podczas pobytu w szpitalu ale zostala sprowadzona do parteru przez innego lekarza, kolege starszego stazem i stwierdzila "a moze mi sie wydaje" ze znaczacym spojrzeniem......

Chodzi o to że rehabilitant chce wiedzieć czy dziecko ma jakieś wady rozwojowe ale niezależnie od tego czy ma juz opinię neurologa czy też nie może się zabrać do roboty. REhabilitant skupia się na rozruszaniu dziecka a nie na tym DLACZEGO ono czegos tam nie robi lub robi nieprawidłowo.

JaEwa
26-09-08, 15:16
zawiłe to wszystko.

Dziewczyny, ja myślę, że podstawa to trafic do dobrego, najlepszego z możliwych lekarzy.
My potrzebowaliśmy dla Olafa neurochirurga to pytaliśmy wielu lekarzy kogo polecają, znajoma ięlegniarka pytała tez sowich lekarzy i wtedy nazwisko najbardziej chwalone zaczęliśmy "sprawdzać" i w necie szukać opinii. Wysłałam też pytanie o tego lekarza do wielu znajomych na naszej klasie. Okazało się, ze wszystko co o nim zdobyliśmy to tylko dobre lub bardzo dobre opinie, nie było NIC negatywnego, a wiadomo że i tak mogło się zdarzyć. W ten sposób wiedzieliśmy że wybraliśmy najlepiej. Niestety cudem udało się wkręcić i na wizytę czekaliśmy "tylko" 2,5 miesiąca i niestety wizyta kosztuje u niego 150zł. On właśnie operował Olafa.
Teraz po szpitalu też mamy skierowanie do poradni neurologicznej, będziemy musieli być pod stałą kontrolą. Na szczeście to jest tylko profilaktycznie, bo niczego niepokojacego na dzień dzisiejszy nie ma. W każdym razie też muszę zaczać szukać gdzie się udać, do jakiego lekarza. Jestem zdania, że nie ma co iść do pierwszego lepszego tylko najpierw warto zrobić wywiad do kogo iść. Wtedy jak się wie, że się idzie na najlepszego łatwiej jest zawierzyć w to co mówi.
top tyle się powymądrzałam i lecę dalej :)

PaTriiShiA
26-09-08, 15:21
Ty to masz dobrze. Jak ja próbowałam zyć bez słodyczy i na waflach ryżówych jakopodstawie żywienia to większą częśc dnia spędzałm na karmieniu :(

no, ja mialam to samo, w dodatku trzeslam sie jak galareta to pewnie z niedoboru cukru i weglowodanow ;)

PaTriiShiA
26-09-08, 15:45
no to Piotruś ładnie waży o

A Haneczka ile juz nazbierala tych kilosow?

Bociek
26-09-08, 20:07
Ale cisza. Czyżby każda majówka była zajęta??Niepewny

Pati2007
26-09-08, 20:10
ja dzis jezdziłam po warsztatach i załatwiałam naprawe samochodu i mam dzis dosyc

Pati2007
26-09-08, 20:11
A Haneczka ile juz nazbierala tych kilosow?
Hancia wazy 6900g a jak Majutek

Bociek
26-09-08, 20:13
Dziewczyny, ja myślę, że podstawa to trafic do dobrego, najlepszego z możliwych lekarzy.

Zgadza się, dobry lekarz to podstawa. TYlko że w przypadku asymertii, czy np. osłabionym napięciu mięśniowym ważniejsza jest sama rehabilitacja a nie wizyta u neurologa. A jeśli komuś zależy na lekarzu, to może poszukać lekarza rehabilitanta

magonil
26-09-08, 21:11
zdroszcze moje dziecie o godzinie 6, 30 budzi sie i robi brrrrrrry i pluje:D
to plucie najlepsze :D , moja dzis na macie też była mega zaśliniona, tzn miała wokół buźki bąble zw śliny :D

Bociek
26-09-08, 21:16
ja dzis jezdziłam po warsztatach i załatwiałam naprawe samochodu i mam dzis dosyc

Oj, ciężki dzień miałaś:(

magonil
26-09-08, 21:25
:D Amelia non stop robi brzuszki :D jakaś gimnasyczka mi rosnie czy co ;)

magonil
26-09-08, 21:27
no tak ...zazdroszczę......a ja znowu na diecie trwającej całe życie ;)

magonil
26-09-08, 21:29

no ! gratuluję mega wagi ! ja aż boję się co u nas waga może pokazać ;) 8 ? po 6 października .....

magonil
26-09-08, 21:30
ja się dzisiaj uszczęśliwiłam jabłkiem ;) ale do wieczora dalekoooo ;) a przede mną wyprawa do apteki.... po drodze jest tyyle sklepów....
skąd ja to znam ;) Efcia ! jestem z Tobą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

magonil
26-09-08, 21:31
Głowę dam Rybcia, że będzie u Was wszystko ok.
Ale Cię rozumiem, ja jestem okropna hipochonryczka ;)

magonil
26-09-08, 21:35
Niezła waga!
A mój "rogalik" pewnie też juz tyle waży skoro 3 tygodnie temu było 6500.Szok
Ale tak to jest jak ktoś je i nie chce mu się ruszaćHyhy
Amelia na ostatnim szczepieniu ważyła 6600 gtak więc teraz spodziewam się mega wagi pewnie ponad 7 kg. To dla mnie zupełnie nowe doświadaczenie bo Weronika zawsze ważyał duuużżżżo mniej

Bociek
26-09-08, 21:44
Amelia na ostatnim szczepieniu ważyła 6600 gtak więc teraz spodziewam się mega wagi pewnie ponad 7 kg. To dla mnie zupełnie nowe doświadaczenie bo Weronika zawsze ważyał duuużżżżo mniej

Moja starsza pociecha też zawsze była (i wciąż jest) drobniutka i szczyplutka. Jeszcze trochę i Bartek przegoni Alicję wagowo ;)

PaTriiShiA
26-09-08, 21:47
Hancia wazy 6900g a jak Majutek

rowniusio 6500 ( waga z 24.09)

PaTriiShiA
26-09-08, 21:48
to plucie najlepsze :D , moja dzis na macie też była mega zaśliniona, tzn miała wokół buźki bąble zw śliny :D

maja tak miala od miesiaca, az jej sie porobilo pelno takich maulsienkich krosteczek, na szczescie nie na darmo bo dwa zebole sa ;););)

Bociek
26-09-08, 21:57
maja tak miala od miesiaca, az jej sie porobilo pelno takich maulsienkich krosteczek, na szczescie nie na darmo bo dwa zebole sa ;););)

Toż to prawdziwa zębowa przodowniczka!!!Hura!

magonil
26-09-08, 22:06
Moja starsza pociecha też zawsze była (i wciąż jest) drobniutka i szczyplutka. Jeszcze trochę i Bartek przegoni Alicję wagowo ;)
tak, też się tego obawiam ;)

magonil
26-09-08, 22:08
chyba jeszcze nie gratulowałam ....tak więc GRATULACJE !!!!!!!!

JaEwa
26-09-08, 22:41
:D Amelia non stop robi brzuszki :D jakaś gimnasyczka mi rosnie czy co ;)

Mój też ćwiczy brzuszki, chyba zauważył że 8800 to trochę za dużo i musi poćwiczyć, albo mi coś sugeruje ;)

Efcia2004
26-09-08, 23:21
My potrzebowaliśmy dla Olafa neurochirurga to pytaliśmy wielu lekarzy kogo polecają, znajoma ięlegniarka pytała tez sowich lekarzy i wtedy nazwisko najbardziej chwalone zaczęliśmy "sprawdzać" i w necie szukać opinii. Wysłałam też pytanie o tego lekarza do wielu znajomych na naszej klasie. Okazało się, ze wszystko co o nim zdobyliśmy to tylko dobre lub bardzo dobre opinie, nie było NIC negatywnego, a wiadomo że i tak mogło się zdarzyć. W ten sposób wiedzieliśmy że wybraliśmy najlepiej. Niestety cudem udało się wkręcić i na wizytę czekaliśmy "tylko" 2,5 miesiąca i niestety wizyta kosztuje u niego 150zł. On właśnie operował Olafa.
Teraz po szpitalu też mamy skierowanie do poradni neurologicznej, będziemy musieli być pod stałą kontrolą. Na szczeście to jest tylko profilaktycznie, bo niczego niepokojacego na dzień dzisiejszy nie ma. W każdym razie też muszę zaczać szukać gdzie się udać, do jakiego lekarza. Jestem zdania, że nie ma co iść do pierwszego lepszego tylko najpierw warto zrobić wywiad do kogo iść. Wtedy jak się wie, że się idzie na najlepszego łatwiej jest zawierzyć w to co mówi.
top tyle się powymądrzałam i lecę dalej :)

neurolog którego znalazłam jest jednym z lepszych - nawet moja kolezanka która miała z nim do czynienia na stopie zawodowej bardzo go poleca.

Efcia2004
26-09-08, 23:22

ja poszłam czytać Asi bajkę na dobranoc i odleciałam Wstyd

Devilry
26-09-08, 23:59
A ja przeszłam przez fora gazety.pl o stracie dziecka. Nie moge spac. Plakać mi sie chce. Ogladalam filmy wczesniakow z 21tc ... jedne historie sa straszne inne radosne ...

Ide zabrac Kacperka, ktory grzecznie spi w swoim pokoju (od 2 dni go "ucze" tam zasypiac) do swojego łóżka i chyba będę cała noc na niego patrzec ...

Pati2007
27-09-08, 07:35
rowniusio 6500 ( waga z 24.09)
no no to Haneczka nie jedyna dba o linie:D