• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : bita śmietana do tortu

moni2003
12-04-08, 07:17
właśnie się zastanawiam czy można czymś zastąpić ten nieszczęsny 'śmietan - fix'...
bo chcę zrobić torcik urodzinowy i w wiekszości przepisów jest właśnie jakiś ulepszacz
pomóżcie...
a może robię zamieszanie zupełnie nie potrzebnie

ewike
12-04-08, 11:27
właśnie się zastanawiam czy można czymś zastąpić ten nieszczęsny 'śmietan - fix'...
bo chcę zrobić torcik urodzinowy i w wiekszości przepisów jest właśnie jakiś ulepszacz
pomóżcie...

pozostaje żelatyna, ale wtedy masa jest inna taka sztywniejsza. Moja mama też nie ufa smietanfixom.

Często robimy masę na tort czy biszkopt z tego przepisu
Tort Hawajski
pychotka!

Potrzebne:
puszka ananasu
1/2 litra śmietany kremówki
2 cytryny
żelatyna
cierpliwość i pewne zdolności manualne /images/forum/icons/smile.gif

1. Przygotować biszkopt z 4-5 jajek
2. Żelatynę rozpuścić w soku ananasowym (proporcje na opakowaniu z żelatyną), dodać sok z dwóch cytryn, 5 łyżek cukru i cukier waniliowy. Roztwór ogrzewać aż do rozpuszczenia żelatyny i cukru ciągle mieszając. Uwaga: nie może się zagotować. Ostudzić do temperatury pokojowej.
3. Wokół biszkoptu ułożyć połówki krążków ananasa, dodatkowo aby się trzymało otoczyć papierem śniadaniowym, spiąć aby utworzyć krąg i ponacinać lekko w kilku miejscach.
4. Ubić śmietanę stopniowo dodając żelatynę
5. Pozostały ananas można drobno pokroić i wrzucić do śmietany (można dodac też brzoskwinie z puszki) a sama masa cytrynowa bez owoców też jest świetna.
6. Masę wyłożyć na biszkopt
7. Górę udekorować różnego rodzaju owocami wg. uznania
8. Można zalać cienką warstwą galaretki.
9. Po zastygnięciu zdjąć papierową otoczkę podtrzymującą
10. Krojąc nie przekrawamy ananasa, to znaczy na każdy kawałek tortu przypada jedno półkole z ananasa.

dorotka1
12-04-08, 11:37
smietan fix mozesz zastapic zelatyna ale ona troche moim zdaniem zmienia smak

ostatnio robilam taki tort z bita smietana i dodawlam do niej biala czekolade rozpuszczona w minimalnej ilosci mleka
wyszlo boskie i sztywne

eunike
12-04-08, 14:42
ostatnio robilam taki tort z bita smietana i dodawlam do niej biala czekolade rozpuszczona w minimalnej ilosci mleka
wyszlo boskie i sztywne
tzn. zmieszałaś tą czekoladę z bitą śmietaną?

dorotka1
12-04-08, 14:58
tak ubilam smietane sama ze soba :D a nastepnie wlewalam po troszku przestudzona rozpuszczona biala czekolade (rozpuszczalm w niewielkiej ilosci mleka) i razem sie ubilo na swietna sztywna mase

eunike
12-04-08, 15:09
no ciekawe ciekawe, może to pomysł dla mnie, bo właśnie w przyszłym tyg. będe robić torcik :)

miamia
13-04-08, 15:40
pomóżcie...

a do czego chcesz tą śmietanę? jako masę do przełożenia czy do dekroacji?
można kupić śmietankę tortową i ubić, ewentualnie jest Rama do ubijania - tez niezła do ciasta, a używałam też masy tortowej oetkera, są w różnych smakach- dla leniwców :D, ale całkiem niezłe

moni2003
14-04-08, 11:29
a do czego chcesz tą śmietanę? jako masę do przełożenia czy do dekroacji?
można kupić śmietankę tortową i ubić, ewentualnie jest Rama do ubijania - tez niezła do ciasta, a używałam też masy tortowej oetkera, są w różnych smakach- dla leniwców :D, ale całkiem niezłe
i do przełożenia jako jedna warstwę i do dekoracji
a jak ubijasz tą śmietankę tortową to n ic nie dodajesz - żadnego 'utwardzacza'??

miamia
14-04-08, 21:17
i do przełożenia jako jedna warstwę i do dekoracji
a jak ubijasz tą śmietankę tortową to nic nie dodajesz - żadnego 'utwardzacza'??
nic nie dodaje i ładnie się ubija i wcale wodą nie podcieka potem, cukru do smaku można dodać
robię też masę z kaszy manny do przekładania, do tortu np orzechowego -rewelka, ale do biszkoptu zwykłego tez sie nadaje, można i z kakao pomieszać

moni2003
15-04-08, 07:13
nic nie dodaje i ładnie się ubija i wcale wodą nie podcieka potem, cukru do smaku można dodać
robię też masę z kaszy manny do przekładania, do tortu np orzechowego -rewelka, ale do biszkoptu zwykłego tez sie nadaje, można i z kakao pomieszać
dzięki za info... właśnie sie bałam że mi będzie tort potem pływał...

JoannaR
15-04-08, 12:59
Jak weźmiesz śmietanę 36% to wystarczy tylko śmietanę ubić. Nic się z nią nie stanie. Ani nie spłynie ani nic ;) Ja czasem dodaję pokruszone bezy do tej ubitej śmietany. Pycha do tortu :)

moni2003
15-04-08, 13:53
Jak weźmiesz śmietanę 36% to wystarczy tylko śmietanę ubić. Nic się z nią nie stanie. Ani nie spłynie ani nic ;) Ja czasem dodaję pokruszone bezy do tej ubitej śmietany. Pycha do tortu :)
dzięki:)