• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : kurtka zamszowa

gucia
31-03-08, 14:21
pytanie za 100 punktow: czy ktoras z Was wyprala kurtke zamszowa w pralce? Jaki efekt- kosz czy da sie przezyc......?

viccy
31-03-08, 14:29
pytanie za 100 punktow: czy ktoras z Was wyprala kurtke zamszowa w pralce? Jaki efekt- kosz czy da sie przezyc......?

ciekawe pytanie, bo ja mam kieckę zamszową i też tak się czaję prać ją czy do pralni zaiwaniać, ale chyba zaryzykuję i wypiorę. :p

Moje zimowe białe sztuczne futerko piorę sama po kilka razy w ciągu jednej zimy i jest jak nowe po dwóch latach.:p

gucia
31-03-08, 14:40
ciekawe pytanie, bo ja mam kieckę zamszową i też tak się czaję prać ją czy do pralni zaiwaniać, ale chyba zaryzykuję i wypiorę. :p

Moje zimowe białe sztuczne futerko piorę sama po kilka razy w ciągu jednej zimy i jest jak nowe po dwóch latach.:p

no wlasnie- ja raczej zrezygnuje z pralni bo po kilku razach wyszlo by tyle ile dalam za kurtke- a ze kurtka jasniutka to do prania nadaje sie wlasciwie ciagle.....;)

vieshack
31-03-08, 15:17
wyporałam zamszowe rękawiczki - bez szwanku

Qr Chuck
03-04-08, 11:45
Taką skórzaną-zamszową, czy sztuczną?

GosiaG
03-04-08, 13:33
To ja powiem tak: Moja siostra ma zamszowy płaszczyk - śliczny, jasno beżowy kupiony w zeszłym roku... wyprała go w pralce ustawiając bez temparatury i ... ma ciuszek jak nowy :) A w pralni za czyszczenie chcieli 50 zł!

gucia
04-04-08, 07:00
To ja powiem tak: Moja siostra ma zamszowy płaszczyk - śliczny, jasno beżowy kupiony w zeszłym roku... wyprała go w pralce ustawiając bez temparatury i ... ma ciuszek jak nowy :) A w pralni za czyszczenie chcieli 50 zł!

kurka 50 zl za czyszczenie plaszczyka??? to czemu u mnie za kurtke chca 100 zl;((( - zdzierstwo. Dzieki za odpowiedz- chyba sie zdecyduje na ta pralke bez temp- jest nadzieja ;)

gucia
04-04-08, 07:01
Taką skórzaną-zamszową, czy sztuczną?

skorzana

Qr Chuck
04-04-08, 08:40
skorzana
Ja kiedyś uprałam taką spódniczkę - zrobiła się sztywna i taka dziwnie pozawijana na brzegach :(. Ale to było parę ładnych lat temu - może teraz są lepsze środki do wyprawiania skór, skoro dziewczyny piszą, że prały i ok?

nadii
05-04-08, 16:57
wyporałam zamszowe rękawiczki - bez szwanku

Moja koleżanka z pracy też pierze zamszowe rękawiczki w pralce, już od kilku lat :eek: i nic się z nimi nie dzieje :). Kurtkę oddała ze dwa razy do pralni i zrobiła się sztywna. Teraz sama pierze ją wiórami korkowymi i mówi, ze to najlepsze co może być.

gucia
05-04-08, 17:15
Moja koleżanka z pracy też pierze zamszowe rękawiczki w pralce, już od kilku lat :eek: i nic się z nimi nie dzieje :). Kurtkę oddała ze dwa razy do pralni i zrobiła się sztywna. Teraz sama pierze ją wiórami korkowymi i mówi, ze to najlepsze co może być.

mozesz podac szczegoly- skad sie takie wiorki bierze ( mam sama nastrugac po winiakach ? ;) moze troche potrwac nim uzbieram odpowiednia ilosc) no i jak to sie w ogole czysci tymi wiorkami?

nadii
05-04-08, 17:37
Zapatam w poniedziałek koleżankę i napiszę wtedy.

lauidz
05-04-08, 20:27

a co to sa te wiory korkowe????

nadii
08-04-08, 17:08
Wprowadziłam Was w błąd. Sama jej nie pierze tylko oddaje do pralni gdzie piorą tymi wiórami korkowymi. Niestety ta usługa jest nieco droższa. Także trzeba znaleźć pralnie mającą w swojej ofercie ten rodzaj prania, bo jak twierdzi moja znajoma jest najlepszy.

Milka81
08-04-08, 18:54
a co to sa te wiory korkowe????

A ja przeczytałam wiórki kokosowe:D Na oczy mi juz poszło chyba....Też mam kurtkę zamszową i się zastanawiam jak ją wyprać...

viccy
08-04-08, 21:08
Wyprałam moją skórzaną sukienkę i NIE POLECAM prania w pralce.

Prałam na 30 st. krótkim praniem.
Sukienka firmy APART, na metce oznaczona że skóra i pranie specjalistyczne rozmiaru 36 skurczyła się baaaardzo, tak mierząc po podszewce to jakieś o 16 cm pod biustem mniej czyli NIGDY tyle nie tylko nie będę mieć ale i nie mogę, choćbym chciała schudnąć. :p
Nie wiem czy zostawić ją teraz młodej, może jako dziecko ją jeszcze założy i to chyba tylko dla hecy, hihiihh , czy w śmieci.
Na szczęście nie kosztowała wiele, ale i tak mi strasznie szkoda.

GosiaG
09-04-08, 10:11
Dopytałam siostry raz jeszcze - płaszczyk jasny, to co pisały dziewczyny - też jej zesztywniał nieco po wypraniu ale... "zmiękczyła" go szczoteczką do paznokci - po prostu cały wyszczotkowała po praniu - po wyschnięciu. Na 100% działa - to kazała przekażać moja siostra!! Sama mówi, że zaryzykowała bo... taki jasny płaszczyk musiałaby często oddawać do pralni a tak - ma już patent! :)

Olesia
09-04-08, 12:53

Oj nie!!! Ja tak zniszczyłam zamszowy płaszczyk staaary po maimie. nie mogłam znaleźć wiadomości czym go wyprać i wrzuciłam do pralki :-( Zrobił się sztywny i stracił kolor

Do kozaków zamszowych kupiłam specjalny szampon do nabycia w buciarskim sklepie, a zamszową kurtkę z lumpeksu popsiukałam brązowym sprayem do nubuku.

gucia
01-06-08, 06:48
odnawiam bo chcialam sie odzielic swoim doswiadczeniem- moze komus sie przyda ;) Wypralam w koncu ta swoja kurtke w pralce na jakies 20-30 stopni prawie bez proszku i z niewielka ilosci plynu do plukania. Kurtka ( co ciekawe.....) miala na metce NIE PRAC NIE CZYSCIC CHEMICZNIE ( czyli co jednorazowa- od razu do wyrzucenia.....?)Kurtka po tym praniu jest znosna- tzn lekko stracila kolorek- moge zniesc, lekko sie pogniotla i zesztywniala- tez do zniesienia, nie jest tak tragicznie -podczas noszenia powinno sie wyrobic.