• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  
 

Zobacz pełną wersję : uczulenie na zinnatAnonim
20-11-06, 15:10
Dziewczyny mam do Was pytanie, czy któras spotkała się może z uczulenie na ten lek? U mojej córeczki po dwóch dniach brania antybiotyki pokazały się czerowone krostki wokół ust i zwiększały się ilościow, w miarę kontynuacji antybioterapii (wg zaleceń lekarza). Teraz zlały się w plamę. Dodatkowo córeczka zaczeła się drapać w okolicach dromu i pochwy-mimi, iż nic tam nie widziałam, smarowałam ją Clotrimazolem, dodam,że w trakcie brania leku podawałam jej lakcidofil i flumycon. Najbardziej mnie jednak marti zaczerwienie lewego sutka i takie jakby jego powiększenie. Nie wiem czy wystąpiło też na drugi dzień czy dopiero na trzeci(wtedy zauważyłam). Dawałam córeczce Clemastynę i smarowałam maścią robioną(cos na bazie cynkowej), ale nie pomaga. Dziś dam jej wapno, aż wstyd, ale dopiero dzis o tym pomyślałam, ale nie wiem czym to smarować? Mam wrażenie że ta plama wokół ust bleknie, ale na tym sutku nic a nic, dalej jest zgrubiony i czerwony. Martwię się tym. Poradzcie. )
Antybiotyk brała tylko 5 dni miala kaszel krtaniowo-tchawicowy). Skończyła w piątek.
Córeczka ma 16 miesięcy

Monika i Carmenka

monik77
21-11-06, 12:23
Dziewczyny pytanie wyżej to moje, zapomniałam się zalogować.Pisałam w pośpiechu i narobiłam masę literówek, za co przepraszam ;-).
Dajcie znać co dajecie dziecku na uczulenie. Ile wapna można dać w wieku 17miesięcy? Jedna lekarka kazała mi dawać 3x 5 ml, a inna po 3 ml (tak było przy przeziębieniu). Moja córeczka bierze na stałe Ketotifen z antyhistaminowych leków -ma go zapisanego na kaszel niewiadomego pochodzenia, z podejrzeniem na tle alergicznym. Z góry dziękuję.

Monika i Carmenka

http://foto.onet.pl/upload/33/60/_545480_n.jpg