• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  
 

Zobacz pełną wersję : skąd się biorą bakterie w moczu?deltax
11-01-06, 19:24
Moja 5-tygodniowa córeczka ma skierowanie na posiew. Od kilku nocy ma bóle, które ja odbieram jako kolki. Pręży się, przyciąga nóżki i płacze rozpaczliwie. I trwałabym nadal w przekonaniu, że to kolki ale moje maleństwo nie przybiera na wadze od 2 tygodni.W dodatku od dwóch dni miała problem z kupą, wysilała się bidula jak mogła a kupy nie było. Podaliśmy czopek i jakoś poszło. Dziś pojechaliśmy do lekarza i ta stwierdziła, że to wcale nie musi być kolka i to ustanie na wadze ją zaniepokoiło, stąd to skierowanie.
Błagam, powiedzcie jeśli wiecie , skąd się to cholerstwo lęgnie?? Czy to ja robię jakieś błędy w pielęgnacji (zmieniam pileuszki przed każdym karmieniem, myję krocze przy każdym przwijaniu, kąpię dziecko codziennie). Serce mnie boli kiedy ona tak płacze całe noce i mam wielkie wyrzuty sumienia jeśłi coś jej się stanie przeze mnie...

koyaga
11-01-06, 20:23
To nie musi być twoja wina. Moja Titka w wieku 2 m-cy miała wykryte bakterie w moczu (e.coli). I też myślałam o tym, że źle ją myję. Titka miała refluks ukł. moczowego czyli wadę wrodzoną (?). Jeśli twoja córeczka ma bakterie to nie musi być ani refluks, ani twoja wina. Mogła być np. zarażona bakterią w szpitalu po urodzeniu.
Zrób badania. Wszystko jest do wyleczenia.
Powodzenia.

Aga & Ty$ka (23.08.03) i Malusi KTOŚ (21.08.06)

mamaala
11-01-06, 20:55
dokładnie tak jak napisała Aga, a poza tym wystarczy mniejsze zakwaszenie moczu (a małe dzieci często maja mocz zasadowy) czy osłabienie organizmu, a bakterie, które sa w nim cały czas szybciutko się namnażają
ja tez obwiniałam siebie za pierwsze zakażenie Ali, ale u nas też wykryto refluks, zrób posiew, a jeśli nawet będa w nim bakterie to nadal pielęgnuj córeczkę jak do tej pory, bo robisz wszystko bardzo dobrze, zmienianie pieluszek tak często jak trzeba, mycie w kierunku od przodu do tyłu (czyli w strone odbytu), i ogólnie higiena, z która też przesadzać nie mozna, żeby znów dziecka nie zaatakowały grzybki ;)))), wszsytko robisz prawidłowo, u dziewczynek niestety zakażenia bakteryjne się zdarzają...

Aga i Ala (10.02.2003)

http://zwlp.com.pl/aga/podpis3.jpg

asia2005
11-01-06, 21:09
<font color=purple> Witaj,
Mamy podobny problem! Mój synek ma 6 tygodni. Urodził się ważąc 3630g, teraz waży 4200g. W ciągu ostatnich 2 tygodni przybrał tylko 130g ! W poniedziałek zrobiłam mu podstawowe badania krwi i moczu. Czekam jeszcze na wyniki posiewu moczu i kału. Jak na razie w moczu wykryto obfitą florę bakteryjną. Jednak wyniki krwi nie wskazują na infekcję. Czekam na posiewy; mają być jutro pojutrze.
Oli od 2 dni też nie robił kupki i właśnie tlę go bo krzyczy w niebogłosy i pręży się.

Bądźmy w kontakcie, może łatwiej będzie nam razem przez to przejść:-))
Ile teraz waży Twoja córeczka??

Pozdrawiamy
Asia i Oliwier</font color=purple>


<P ID="edit"><FONT class="small">Edited by asia2005 on 2006/01/11 21:18.</FONT></P>

deltax
12-01-06, 12:12
Dominika po urodzeniu ważyła 3680g, spadła w szpitalu do 3420g. Była dużym dzieckiem i nie miałyśmy problemów z karmieniem, jadła jak smok. Przybrała na wadze do 3870g i dwa tygodnie temu waga stanęła, co zauważyłam dopiero teraz po wizycie w przychodni. Mała nic nie przybrała, lekarka dała skierowanie na te badania, a póki co mam podawac glukoze po posiłkach a przed jedzeniem debridat. I karmić co 2 godziny. Kupa - dzis jeszcze nie było... A mała marudzi... Koniecznie dawaj znać jak Maleństwo i badania.
Pozdrawiamy.

asia2005
13-01-06, 15:26
<font color=purple>Są już wyniki posiewu. Napiszę co wyszło, jak tylko je odbiorę. A jak Wasze badania?
Oliwier robi kupki co około 1,5 - 2 doby. Wiem, że tak może być i nie martwię się tym. Ale czy to normalne, że stały się one bardziej gęste od kiedy robi je rzadziej?? Może to coś w rodzaju zatwardzenia?
Pozdrowienia </font color=purple>

asia2005
13-01-06, 16:11
<font color=purple>Wyszedł Enterobacter cloacae. Wg lekarki jest to bakteria typowa dla kału raczej nie wywołująca zapalenia układu moczowego. Prawdopodobnie dostały się do próbki przy pobieraniu. Musimy posiew powtórzyć, ale bez używania woreczka.
Pozdrawiamy
</font color=purple>

deltax
13-01-06, 17:54
a u nas nic się nie wyhodowało, nie ma bakterii więc już wiem, że moje Szczęście najwyczajniej nie dojada. Chociaż nie wiem jak to mozliwe bo po zjedzeniu z jednej piersi (10 min) nie upomina się o więcej, zasypia i po probie obudzenia zrobi parę łyków i zasypia dalej. Dzwoniłam do poradni laktacyjnej, w poniedziałek mamy wizytę. Póki co mam karmić z dwóch piersi po 10 min i resztę odciągać i dawać przy nastepnym karmieniu. I nie dawać tej cholernej glukozy (ja też nie byłam do niej przekonana!!!). Po pierwszym zjedzeniu z dwóch piersi ulała troszeczkę ale zasnęła spokojnym snem (co za ulga po tylu dniach płaczu!!!). A te problemy z kupką to też przez to niedojadanie.
Daj znac co wyszło po powtórce Waszych badań.
Pozdrawiam!

jagulka
13-01-06, 17:55
a ja mam roczna córcię i dwa miesiące temu przez 3 dni miała temp 38.5 stopnia i w końcu bad. ogólne moczu wykazało zakażenie a posiew potwierdził (eschirechia coli) i nie mam pojęcia jak i skąd to rsie wzięło, usg wykazało że ukł moczowy ok, prawidłowe, i wczoraj mocz wykazał obfitą florę bakteryjną, ale bez białka i białych ciałek, i posiew znowu wychodował (e. coli) ale już brak w moczu białych ciałek i białka więc lekarz wyeliminowała zakarzenie ukł moczowego chyba to zewnętrznie albo pochwa, i nie wiem skąd, czasami lata przez 5 min max bez pieluchy tak dla wietrzenia, siądzie czasami na podłodze, no już na prawdę sama nie wiem jutro znowu mam oddać posiew!!!! żeby potwierdzić i sprawdzić czy jest mniej czy namnaża sie .........., a najgorsze że nasza lekarka na ferie jutro wyjeżdza i my też w niedzielę w same Sudety z mazowsza zasuwamy........

mamaala
13-01-06, 21:28
ta bakteria to najczęstsza przyczyna zakażeń dróg moczowych, a skąd sie bierze to poczytaj <a target="_blank" href=http://pl.wikipedia.org/wiki/Escherichia_coli>tutaj</a>, często tez jest w moczu w wyniku niesterylnego pobrania...

Aga i Ala (10.02.2003)

asia2005
14-01-06, 14:51
<font color=purple>Cieszę się i zazdroszczę Ci, że wszystko jest ok.
Jeżeli jednak okazałoby się, że mała mimo obfitszych posiłków nadal nie przybiera to przeanalizuj swoją dietę. Być może jest uczulona na jakiś produkt, który Ty spożywasz. Ale na pewno już teraz wszystko będzie ok.
Pozdrawiamy</font color=purple>


<P ID="edit"><FONT class="small">Edited by asia2005 on 2006/01/14 15:04.</FONT></P>