• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  
 

Zobacz pełną wersję : cysta w ciążymika7
17-11-05, 18:33
witajcie kochane kobitki
Od całkiem niedawna wiem, że jestem w ciąży ( początek 7 tygodnia). Po 2 latach starań taki cud:) no i oczywiście jest ALE mam cyste na lewym jajniku 9cm*6cm. Cysta powstała po zapłodnieniu, podobno ciąża ją wywołała ( raczej hormony ciążowe). Jest to ciąża po dosyć mocnej stymualcji i inseminacji, dlatego hormonów sporo we mnie władowali..
Mam do Was pytanie.. czy któraś z Was miała cystę w ciąży i jak to się skończyło...?
Mi lekarz powiedział, że są 3 opcje;1) cysta się wchłonie, cysta pęknie(podobno nie szkodzi to ciąży) 3) cysta się skręci i niestety trzeba będzie operować;;;((((
siedzę trochę na szpilkach ....jeśli ktoś cos wie to proszę o pomradę.
pozdrawiam mocno


ania

dagi80
17-11-05, 19:13
Hej Aniu. Jestem w 15 t. c. i też mam cystę na jajniku. Przy pierwszym badaniu miała ona ponad 5 cm a teraz już tylko 3 cm. Też bardzo sie bałam na początku, ale porozmawiałam z koleżanką, która także miała taką przypadłość. całą ciąże miała a po ciąży zniknęło. Podobno takie rzeczy sie zdarzają, właśnie ciąża jest przyczyną powstawania cyst ale z reguły się wchłaniają i rzadko dochodzi do powikłań. nie martw sie na zapas i ciesz sie maleństwem, które w Tobie rośnie.

Dagi, Amelka i http://lilypie.com][img]http://bd.lilypie.com/qdADp1/.jpg[/obrazek]

0112
22-11-05, 09:08
Witam,

Ja miałam cystę też byłam przerażona zwłaszcza, że całą moją ciążę nie miałam żadnych problemów. A tu masz: cystya. Skończyło to się tak, że sama się wchłonęła i.. problem minął. Nie martw się na zapas. Na pewno wszystko będzie o.k.


Pozdrawiam- Justyna i Martynka- 2,5 roku.