• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  
 

Zobacz pełną wersję : zajęcia dodatkowe w przedszkoluagniecha14
14-09-04, 08:38
Hej,
Co myślicie o zapisaniu trzylatka na dodatkowe zajęcia. W moim przedszkolu proponują dwa języki, korektywę i naukę tańca. Mój Marcel "twierdzi", że chce chodzić na wszystkie zajęcia, Panie przedszkolanki mówią, że może być mu ciężko się skupić podczas zajęć. W domu Mały lubi się uczyć (zna już nawet kilka słów po angielsku).
Nie wiem co mam robić.
Pozdrawiam

Agnieszka i Marcel 06.05.2001

mkkafe
15-09-04, 18:53
hm, my jestesmy w przedszkolu drugi rok, teraz w czterolatkach. Dopiero teraz postanowilam zapisac dziecko na dodatkowe zajecia. Agata chce na pianino, biore pod uwage jeszcze rytmike. Wiem ze po osmiu godzinach w przedszkolu jako 3 latek nie dalaby rady uczeszczac na dodatkowe zajecia, tym bardziej ze wiekszosc z nich jest po 14:30, gdy umysl dziecka nie jest juz taki otwarty jak rano. Jesli Twoje dziecko chodzi do przedszkola na dlugi czas, a nie np na 5 godzin to mysle ze jest jeszcze za wczesnie na takie zajecia. W tym wieku najwazniejsza jest jeszcze zabawa. Znam rowiesnikow corki, chodzacych na dodatkowe zajecia, nawet poza przedszkolem, wracajacych do domu po 19-stej i zastanawiam sie czy bardziej tego pragna rodzice czy same dzieci.
To jest oczywiscie moja sugestia, poslucham chetnie co inne mamy maja do powiedzenia.

Monika (9 cykl) i Agatka 4l http://foto.onet.pl/upload/11/88/_226267_n.jpg

Mamroć
15-09-04, 19:12
Myślę, tak jak przedszkolanki. dziecko po paru godzinach przedszkola może faktycznie się nie skupić na zajęciach.
Pozatym przedszkole to nie sama zabawa...dzieci mają zajęcia rózniaste, malują, uczą się piosenek, mają rytmikę i co tam jeszcze. jego umysł jest już dostatecznie obciązony. Ja na Twoim miejscu w tym roku dałabym sobie na luz - może w jak będzie w 4 latkach - to będzie miało to sens i nie na wszystko - tylko na jedną, góra dwie rzeczy.

http://jakub.fenert.net/kuba1.jpg Marzena i Kubuś (3 latka 5 mies.) i nasze starania...
http://www.fertilityfriend.com/ticker/Marzenka/ttc.png</a>

o_d
26-10-04, 01:19
Jeśli lubi i chce to tak.
Ja Tadzia zapisałam tylko na rytmikę (korektywy niestety nie ma).
Starszy Stas chodzi jeszcze na angielski (w przedszkolu, bo poza ma jeszcze plastyke i kung-fu), ale w maluchach też chodził tylko na rytmikę. Wyszłam z założenia, że pierwszy rok jest adaptacyjny, no i dziecko i tak sporo przeważnie choruje, więc z zajęć nie skorzyta, a zaplacic trzeba.

Ola+Staś+Tadzio+Basia http://foto.onet.pl/upload/17/5/_349928_n.jpg

mamma
28-10-04, 23:41
hej!
u mojej domi w przedszkolu najmłodsza grupa ma tylko zajęcia z rytmiki i ewentualnie gimnastykę korekcyjną...cała reszta zajęć dodatkowych będzie dla nich "dostępna" od przyszłego roku...taką decyzję podjęliśmy wspólnie z panią dyrektor na zabraniu rodziców i uważam,że tak jest ok,póki co-niech się maluszki na dobre przyzwyczają do samego przedszkola ;o)

pozdrowionka

Aga http://foto.onet.pl/upload/48/39/_345671_s.jpg Domi 2 l.+10 m.