• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : UWAGA! niebezpieczne leki!!!

Annie
22-04-04, 22:43
ponizsza wiadomosc przekopiowalam z e-dziecko z tamtego forum poronienie bo mysle ze takimi informacjami powinnysmy sie wszedzie dzielic:
Preparaty na bazie ibuprofenu przyjmowane tuż przed i po zapłodnieniu zwiękaszają ryzyko poronienia o około 80%. Pochodne ibuprofenu obniżają płodność kobiet i mężczyzn poprzez hamowanie syntezy prostagladyn zawartych w nasieniu, macicy i jajnikach.podobnie niebezpieczne są leki na bazie naproksenu i kwasu acetylosalicynowego. Bardzo niebezpieczne są w tym okresie zwykła etopiryna, tabletki z krzyżykiem, anapiryna, itp. Dowiedziono, że zwiększają ryzyko wystąpienia wad układów moczowo-płciowego i nerwowego. Bezpieczny jest tylko paracetamol - bo ma inny mechanizm działania, ale nie podawajcie go dzieciom!!! Przewrotnie, dla dzieci bezpieczniejszy jest ibuprofen. Od razu zaznaczam, że nie reklamuję żadnego preparatu. Po prostu dostałam raport z badań nad działaniem leków przeciwbólowych na kobiety w ciąży i uznałam, że powinnam Was ostrzec.Jeszcze jedno. Niebezpieczna dawka ibuprofenu to już 3 tabletki dziennie w okresie okołoowulacyjnym.

Sciskam was mocno
Anka

dziolek
23-04-04, 22:31
Apap - apap można łykać bezpiecznie, bylebyś sobie żołądka nie podrażniła.
Dawka dopuszczalna to 5g, czyli 10 tabletek, 6g to dawka toksyczna, 16 tabletek - dawka śmiertelna.
Ibuprofen ja napisałam hamuje syntezę prostagladyn zawartych w nasieniu,
jajowodach i macicy.
Zaburzenia w wydzielaniu prostaglandyn w czasie ciąży są powodem poronień.
Prostaglandyny odgrywają ważną rolę w pękaniu i wydalaniu pęcherzyków
jajnikowych w czasie owulacji. Jedna tabletka zażyta sporadycznie nie powinna
zaszkodzić, ale jeśli przyjmujesz przez kilka dni po jednej tabletce, mogą
pojawić się kłopoty.
Coffecornu niestety nie można stosować w ciąży, bo zawarta w nim ergotamina
powoduje skurczenie (zaciśnięcie) naczyń macicy i w konsekwencji może prowadzić
do niedokrwienia. Do zagnieżdżenia się zarodka potrzebna jest dobrze ukrwiona
macica. Oprócz tego powoduje też skurcz mięśni gładkich macicy - sprzyjający
raczej wydaleniu niż przyjęciu zarodka...
Podobnie niebezpieczne są preparaty na bazie kwasu acetylosalicylowego i
naproksenu. Bardzo niebezpieczna w tym okresie jest zwykła etopiryna itp.
Jeśli się staracie, to lepiej odstawcie te leki, oboje
pozdrawiam,
andzia

maja25
24-04-04, 14:18
Podaję nazwy ziół które też działają poronnie, te z najbardziej pospolitych to: tymianek, szałwia i dziurawiec. Co do ibuprofenu to czytałam też że zarzywając go nawet kilka miesięcy przed ciążą może powodować poronienie. Tak więc przerzućmy się na apap.
Pozdrawiam
Magda

jola72
26-04-04, 10:04
Witam!! Z tego co wiem to poronnie działa również malwa. Z witamin najgorsza jest witamina A, w nadmiarze powoduje uszkodzenie płodu.
Pozdrawiam Jola

Jola

inka36
29-04-04, 12:22
Nie do konca rozumiem jak to jest z kwasem acetylosalicynowym. Wydaje mi sie ze to jest aspiryna, ktora poleca sie brac w pierwszych miesiacach ciazy, zeby polepszyc ukrwienie macicy? Tak samo jak w przypadku problemow immunologicznych.
No wiec brac czy nie brac?

Lea
02-05-04, 23:09
No własnie... ja brałam z zalecenia lekarza, i przyznam, ze mialam wielkie opory, odmowilam brania leku prezez miesiac, ze strachu...

Lea i Mateuszek (14.03.03) http://foto.onet.pl/upload/13/7/_203963_s.jpg