• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : płeć dziecka - pomyłki na USG

eda
16-10-03, 08:26
Moje Drogie!
Ostatnio kilka razy słyszłam wśród znajomych historie dotycząće pomyłek na USG przy określaniu płci.
Moja sąsiadka na przykład była trzy razy i za każdym razem mówiono, że to chłopiec. Wyobraźcie sobie w jakim była szoku, kiedy urodziła córeczkę..........
Ciekawa jestem czy też się z tym często spotykacie.
Ja byłam ostatnio na badaniu i lekarz przepowiedzial mi dziewczynkę, ale przez te historie traktuję to z niepewnością.......Napiszczie o swoich odczuciach.

Eda 20.11.2003

asik47
16-10-03, 08:38
cześć
ja miałam taką sytuacja z pierwszyn dzieckiem; na usg gdzieś w 6 miesiącu lekarz powiedział że to raczej chłopak- ja niegdy wiecej już później nie pytałam o płeć- bo stwierdziłąm że jak facet to facet (skompletowałam "męską" garderobę w smochodziki :)) - a tu urodziłam dzidzię i mi mówią, że ma pani córeczkę- byłam b. szczęśliwa;
obecnie jestem w 9 miesiącu kolejnej ciąży i gdzieś tydzień temu byłam znów na usg, no i inny lekarz powiedział że to facet, zresztą gdzieś w 7 m. też wychodziło, że facet - ale kto to będzie naprawdę to sie okaże dopiero po - ja teraz specjalnie też się nie nastawiam na konkretną płeć - bo najważniejsze jest zdrowie dziecka- i bedę równie szczesliwa czy sie urodzi dziewczynka, czy chłopak
pzdr
asia z madzią(3l) i ....(39 tc)

13aga
16-10-03, 08:52
Znam wsrod znajomych dwie pomylki i obie pomulki byly widziane na usg jako chlopcy a urodzily sie dziewczynki :) Ale znam rozwniez kilka trafien w plec dziecka !

http://foto.onet.pl/upload/34/78/_163522_s.jpg
Aguś i Emilka 23.06.2003

Usianka
16-10-03, 09:31
Eda, mam identycznie!! Niby gin mi za kazdym razem mowi ze bedzie malutka kobietka, ale ja traktuje to nadal z niepewnoscia. Uwierze, jak malutka bedzie na swiecie hihihi
pozdrawiamy

Usianka i listopadowa dziewczynka (9.XI.2003 a może jednak wcześniej?)

maja24
16-10-03, 09:38
Też słyszałam o kilku pomyłkach... Mi lekarka powiedziała, że Patryk jest tak fajnie ułożony, że nie ma mowy o pomyłce :-)))) No cóż, zobaczymy... Pozdrawiam
majka i patryk (17.11.2003)

anies
16-10-03, 09:55
znam parę takich pomyłek:

miał być Daniel, jest Daniela
miał być Kacper, jest Oliwia
miała być Zuzanna, jest Daniel
miała być Kamila, jest Kamil

to z bliskich znajomych, a pewnie jest jeszcze dużo z dalszych znajomych

u mnie miał byc Wojtuś i jest, z czego jestem przeogromnie zadowolona

<font color=green>Agnieszka i /images/forum/icons/smile.gif Wojtuś (23.07.2003)</font color=green>

malinka
16-10-03, 09:58
kurcze, ja na usg widzialam takiego siusiaka, ze chyba razczej na dziewczynke to nie wygladalo, ale bylby numer !

<font color=red>malinka i upragniony maly chlopczyk</font color=red>
29.02.04

agnessa
16-10-03, 10:50
Moja koleżanka na dzień przed porodem miała robione USG, i "wyszła" dziewczynka. Na poprzednich dwóch USG również nie było widać żadnych męskich oznak.... Mamusia była szczęśliwa, ale tatuś trochę niepocieszony, gdyż w domu baraszkowała już 2 letnia córa. Kiedy urodziła położne nie powiedziały jej od razu co się objawiło, dopiero sama "wymacała" malutkie jajeczka.....kiedy zadzwoniła tatuś nie uwierzył, dopiero przyjechał i zobaczył a potem długo, długo i skwapliwie opijał upragnionego syna.

teodor
16-10-03, 10:52
Mój Kajtekk do 30 tygodnia był Zuzią..hihi a teraz ma siurdalka i jest Kajetanem. Dopiero na USG trójwymiarowym wyszło szydło z worka! Taki mi numer zrobił, ale to fajnie bo tata troche chyba liczył na synka...

dotina
16-10-03, 11:24
Znam to!
W 26 tygodniu byłam na usg i doktorek oznajmił nam: " Będzie córeczka!". No to super.
W 36 tygodniu byłam jeszcze raz na usg i lekarz (ten sam) stwierdził po zobaczeniu jajeczek na monitorze :"Będzie synek!" - jeszcze bardziej się ucieszyłam bo marzyliśmy o chłopczyku.
I faktycznie - urodził się Jakub! W rodzinie się śmiali że przez 10 tygodni dorobiliśmy mu siusiaka bo chcieliśmy synka /images/forum/icons/laugh.gif!!

Pozdr!

Dorota i Kubuś /images/forum/icons/wink.gifhttp://foto.onet.pl/upload/10/83/_149752_s.jpg

akamila
16-10-03, 23:37
ja znam jedną historię...mojej koleżanki!
...podczas ciąży chwaliła się albumem ze zdjeciami z usg...miała ich chyba z 20 i każde było podpisane data i imieniem dziecka - Kondi (od Konrada)...
...po porodzie dzwonie do niej z gratulacjami i pytam się jak sie czuje synuś a ona, że urodziła córę - Kingę :-))) Nie mogłam uwierzyć!!! Nikt nie mógł....ona sama nie mogłam a jaj mama gdyby nie była przy porodzie powiedziałaby, ze zamienili :-))) Ale szczęśliwi są przeogromnie a Kinga jest tak słodka, ze można by było ją zjeść :-)))

Ja mimo iż wiem, ze pomyłki istnieją i 100% sie ma dopiero po porodzie to...bardzo bardzo bardzo bym chcaiął znać płeć dziecka!

Może 27.10...wtedy bedzie 24 t.c i bede robiła #D - powinnam poznać płeć in-sidera :-)

AiR Klejn i dzidzio (Alan/Nina) 15 luty :-)))

CIKU
17-10-03, 00:07
Czyli moj Kacperek to moze byc dziewczynka???????? Pani na USG powiedziala ze to chlopczyk na 100 procent. Pokazala nam jajeczka i ja sama je widzialam na wlasne oczy - taki woreczek miedzy nozkami sobie dyndal. Juz tak sie przyzwyczailam przez te kilka dni odkad wiem ze to Kacperek ze teraz jakos sobie nie wyobrazam zeby moglo byc inaczej.....to nie o to chodzi ze nie chce dziewczynki tylko raczej o to ze juz wszyscy sie nastawilismy i pokochalismy tego malego dziada jako wlasnie Kacperka:))))

Ciku i Kacperek /images/forum/icons/laugh.gif
<font color=red> 12 luty 2004 </font color=red>

Bondi
17-10-03, 00:13
U znajomych w zeszlym tygodniu urodzila sie dziewczynka, zamiast zapowiadanego (chyba po 3 USG) chlopaczka.
Wiele jednak zalezy i od sprzetu jakim lekarz dysponuje jak i od jego talentu :o))

Bondi i Kangurek (10 luty 2004)

akamila
17-10-03, 01:26
:-))) skoro widziałas to wiesz co bedzie :-)))
tez bym chciala widziec....ale myślę ze płeć w 100% to dopiero po urodzeniu możnba stwierdzic!
Mąż mówi, ze ma przeczucie, ze nosze chłopca...ja jeszcze nie wiem sam co myślę i czuję...
ale wolałabym używac jednej z form on lub ona a nie jak sie powie :-)))
Co ma być to bedzie....cieszmy sie!

AiR Klejn i dzidzio (Alan/Nina) 15 luty :-)))

kura plemienna
19-10-03, 00:12
Basiulec miałbyć chłopakiem, dopiero w ..chyba........w 8 miesiacu była na 100% dziewczynka. We łonie matki dziewczynki mają bardzo spuchniętę wargi sromowe i to często lekarze biorą za jaderka !!!

Anka i Basiulec (10 MIECHÓW!!!)http://foto.onet.pl/upload/41/68/_161666_s.jpg

onka
19-10-03, 00:48
u nas ok. 20 tygodnia 'klejnoty rodzinne' byly widoczne jak na dloni - raczej nie bylo mowy o pomylce ;)

onka i http://foto.onet.pl/upload/43/31/_165098_s.jpg ;18.08.03

Kaska
19-10-03, 00:51
EEE mi w 16 tyg powiedział że będę miała cipulca i mam i to jakiego :-)

Kaska i Nadia 17.05.2003
http://foto.onet.pl/upload/4/32/_141934_n.jpg

matusia100
19-10-03, 07:39
Witam!
Mój lekarz w pierwszej ciąży powiedział,że będzie chłopiec.Trzy razy to potwierdzał.I rzeczywiście urodził sie chłopiec.Teraz urodziłam dziewczynkę,na usg lekarz zobaczył ,że to córeczka będzie.Nie wierzyłam do końca,bo wiem,że chłopca łatwiej zauważyć.
Ciesze się,bo w moim przypadku dwa razy lekarz się nie pomylił.

matusia

Pantherka
19-10-03, 10:31
Ja ostatnio sie mocno zastanawiam, co wyskoczy mi z brzusia.......
W 29tc na USG dowiedzialam sie, ze bedzie dziewczynka, maz tez widzial, wiec na 99%.
A teraz kazdy kto na mnie spojrzy mowi, ze chyba bedzie chlopiec, bo wygladam na chlopca :))
No coz.......mam nadzieje niedlugo sie dowiedziec
Pozdrawiam

Aga i perełka (Jagódka) 07.X.2003, ktora wcale sie nie spieszy......

Gosia
19-10-03, 11:11
Mi lekarz nie chciał powiedzieć, ale wyobraź sobie,że sama wiedziałam, że Artek to chłopiec. Lekarz w późniejszym stadium ciąży potweirdził.

Gosia i Artek
http://a.k.burzynska.w.interia.pl/Wobysk-anim..gif

milutka
19-10-03, 12:31
U mnie zarówno przy pierwszej jak i drugiej ciąży lekarz zdiagnozował płec poprawnie. A znalazłam lekarza, ktory ma jeszcze 100% "wykrywalność", ciagle posyłam do niego nowe koleżanki i jeszcze sie nie pomylił. Znany jest równiez z tego w szpitalu. Wiec chyba okreslenie płci zależy od doswiadczenia i umiejetnosci "widzenia".

Ewa, Sandra , Sebastian http://foto.onet.pl/upload/23/5/_159147_n.jpg

Monika21
20-10-03, 00:09
Mi w 22tc i 24tc na usg wyszlo, ze bedzie corcia...Baaardzo chcialabym, zeby tak bylo. W 30tc mam zamiar znow zrobic usg i wtedy zobaczymy:)Odnosnie pomylek. Mojej kolezance 17 tc powiedziano, ze chlopiec. Pozniej w 25tc i 36tc powiedziano, ze dziewczynka i urodzila sie dziewuszka Gabrysia. Wlasnie dzisiaj bylam i trzymalam 4 tygodniowe malenstwo na rekach:)Juz nie moge doczekac sie swojej kruszynki- mam nadzieje, ze Mai:)
Pozdrawiam

Monisia i styczniowy dzidziuś

Lea
20-10-03, 00:29
slyszalam o wielu pomylkach w bliskim mi gronie, pomylkach w obie strony, nie zgadzam sie z tym, ze latwiej poznac jakas plec i pomylic trudniej te druga... po prostu za duzo slyszalam, m. in. o tragediach kiedy ojciec nie chcial swojej corki bo jeszcze dzien wczesniej dziecie mialo byc chlopcem... moj synek z kolei mial przez kilka tygodni byc dziewczynka
moglabym tak opowiadac i opowiadac, naprawde znam wiele przypadkow

Lea i Mateuszek (14.03.03) http://foto.onet.pl/upload/3/86/_161924_s.jpg