• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  
 

Zobacz pełną wersję : Jak ustrzec się gronkowca?gacka
09-10-03, 14:25
Dziewczynki - w jaki sposób można zarazić się gronkowcem, czym on się objawia, co robić by nie dopuścić go do naszego ciała? Będę wdzięczna za każdą informację.

Duża buźka

gacka i Kruszynka (19.03.04)

misia26
09-10-03, 14:38
Gronkowcem możesz się zarazić praktycznie na wiele sposobów, ale nie martw się- atakuje on jedynie osłabione organizmy! Musisz pamiętać, żeby odpowiednio się odżywiać i brać witaminy. Ja niestety zaniedbałam swoje zdrowie i gronkowiec zaatakował moje gardło do tego stopnia, że miałam anginę za anginą. W czerwcu miałam zabieg wycięcia migdałków. Teraz jestem w 6 tygodniu ciąży. Gronkowiec pewnie mnie nie zostawił na zawsze, ale teraz jestem mądrzejsza o te doświadczenia. Rozmawiałam z wieloma lekarzami i okazało sie, że praktycznie każdy z nas może być nosicielem tego "miłego" pasażera na gapę, tylko nie każdy o tym wie (wymaz gardła). Poza tym nie zagraża on w żaden sposób dziecku w łonie matki. Więc nie przejmuj się! Odżywiaj się zdrowo i szeroko uśmiechaj, a wszystko będzie OK!!!!

Buźka!
Misia+1

bratek.
09-10-03, 15:03
Zarazić się można na wiele sposobów i gronkowiec może zaatakwać wiele punktów w organiźmie. Jednak z doświadczenia wiem, że zarazić się nie tak łatwo.... Skąd wiem? Przez 5 lat leczyłąm mojego psa na zakażenie gronkowcem i pałeczką ropy błekitnej- uszy i oczy. Drapał się , trzepał łbem, przytulał do nas.... Wiele osób mówiło mi "uśpij go zanim się pozarażacie". I co - i nic. Ani ja, ani mąż, ani mój drugi pies, ani odwiedzający mnie goście- nikt się nie zaraził. A pies w końcu poszedł na autoszczepionkę i wyzdrowiał!!!
Więc nic się nie martw.
Pozdrawiamy- Bratek i Małe
P.s. Podobno najłatwiej zarazić się gronkowcem w szpitalu (wszepienie, zakażenie).

asia80
09-10-03, 15:16
Ja jako nastolatka mialam gronkowcowe zapalenie skory. Zlapalam paskudztwo na obozie zeglarskim od brudnej wody w morzu. Leki od dermatologa pomogly, a potem powtorzylo sie to tylko raz (podobno jak raz zaatakuje to pozniej powraca). Powstaje podobno od brudu (w otoczeniu itd.)

Asia i maluszek ;) (24 tygodniowy)