• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : Jakie leki uspakajające?

misia26
09-10-03, 10:03
Witajcie! Przed ciążą brałam ziołowy lek uspakajający (z walerianą) Walidol. Nie wiedząc, iż jestem w ciąży, brałam go również w I m-cu ciąży. Po wizycie u lekarza dowiedziałam się, że nie jest wskazane przyjmowanie jakichkolwiek leków. Czy macie jakieś doświadczenia w przyjmowaniu Walidolu albo innych leków uspakajających? Martwię się, czy nie zaszkodziłam tym dzidzi....

kate24
09-10-03, 10:52
hej ja biore riwanol...i sam gin mi zalecił wiec biore bez obaw...dla swojego spokoju skonsultowałam to z innym ginekologiej i powiedzial że spokojnie moge brać...przynajmniej organizm wypocznie....pozdrawiam

kate&dzidzia

Żabka
09-10-03, 11:26
Na pewno można Neospasminę. To też ziołowy lek.

<font color=green>Martyna i Maja ur. 17.07.2003</font color=green>

wizard111
09-10-03, 12:01
Zasada jest taka-ze leki (nawet te nie dla nas)sa bezbieczne kiedy okres czasu ich zazywania nie przekracza 10 dni (pod rzad)Robione badania w klinikach dowiodly ze takie stosowanie lekow nie ma wplywu na rozwoj dziecka.To wiem od lekarzy i z innych zrodel.Zatem leki ziolowe (naturalne) mozesz przyjmowac.A Twoj lekarz niech pomysli czasem o Tobie i Twoich nerwach.Co to wogole znaczy ze masz nic nie brac?Przeciez od Twojego dobrego samopoczucia zalezy jak sie bedzie rozwijalo dzieciatko.
Sam niech nic nie bierze...ale mnie zezloscil no ;-))
Trzymaj sie i ciesz ciaza,obawy jako takie przeciez nas i tak nie opuszczaja,zawsze sie czyms zamartwiamy ale skoro mowisz ze raczej potrzebujesz cos na uspokojenie to idz do lekarza i mu powiedz dosadnie ze sie za bardzo denerwujesz i chcesz lepiej spac.Pozdrawiam Cie serdecznie i moj dzidzius 06.02.04

misia26
09-10-03, 15:17
Bardzo Wam dziękuję!!!!!!!!

Misia+1(6-tygodniowe)

agmag
10-10-03, 07:01
Jeszcze ja się wtrącę. Lekarz ogólny kazał mi brać krople walerianowe - to a propos twojej waleriany. Podobno bezpieczne w ciąży. Ja miałam momentami przyspieszone bicie serducha. Nie martw się.
Pozdrawiamy

Agnieszka, Hubi (2,5 r.), Córcia (29.11.03)

MarikaSJ
10-10-03, 07:48
Znam Walidol, ale jakos zawsze gdy była potrzeba brałam Persen (tez ziołowy). Też się denerwowałam i bałam się czy nie zaszkodzę dziecku tabletkami uspokajajacymi, ale moj lekarz mnie uspokoił, że wszystko co ziołowe można brać.

Życzę dużo spokoju przyszłej mamie i pozdrawiam : )

Marika + malutki człowieczek (14.04.2004)