• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : Prolaktyna a ciąża

Monia24
24-09-03, 08:47
Cześć dziewuszki,

Niestety nie mogę jeszcze u Was zagościć na stałe, ale mam do Was pytanko czy miała któraś z Was wysoką prolaktynę i zaszła w ciążę???
Z góry dziękuję za odpowiedź

elik
24-09-03, 11:26
czesc

ja mialam podwyzszona (powyzej normy, ale nieznacznie) . wczesniej bralam leki na obnizenie poziomu prolaktyny ale w momencie zajscia w ciaze wciaz byla wysoka. zajscie w ciaze jest wiec mozliwe, ale pewnie zalezy od tego jak bardzo jest to wysoki poziom.

elik i wodnik (7/02/04)

gosik
24-09-03, 12:13
Moniu
Miałam bardzo podwyższoną prolaktynę kilka lat temu .....nie leczyłam tego niczym i po dwóch latach zaszłam w ciążę. Teraz znów stwierdzono podwyższoną prolaktynę , brałam bromergon (przez kilka dni, strasznie źle go tolerowałam i przeszłam na parlodel). Po dwóch miesiącach brania zaszłam w ciążę /images/forum/icons/smile.gif. Nie wiem, czy prolaktyna zdążyła spaść do normalnego poziomu, bo nie badałam jej odkąd zaczęłam łykać leki. Z pewnością jednak, podwyższony poziom prolaktyny może ALE NIE MUSI powodować poblemy z zajściem w ciążę. To słowa mojego lekarza.

Pozdrawiam

<font color=purple>GOSIA</font color=purple> i <font color=green>Maleńki Majowy Cud</font color=green>

Monia24
24-09-03, 16:26
Dzięki za odpowiedz troszeczkę mnie podbudowałyście u mnie jest 49 to dokładnie dwa razy taka jaka powinna być od wczoraj biorę bromergon ale chyba sie przezucę na parlodel( a tak na marginesie wiecie ile kosztuje, bo mój lekarz mnie przestraszył że po szwajcarsku)
Pozdrawiam Monika

Moniek
04-10-03, 22:43
Witaj serdecznie. Znany mi temat - prolaktyna, ciąża parlodel... Miałam całe życie bardzo wysoką prolaktynę. Stan powiększony kilkakrotnie około 100 (jakiś jednostek) Lekarz zalecił mi parloden. Coś strasznego - nie mogłam chodzić, miałam mdłości, nie mogłam normalnie funkcjonować. Ten lek buciorami wchodzi w gospodarkę hormonalną organizmu. Po 4 dniach odrzuciłam ten lek. 4 ginekologów endokrynologów mi go polecało!!!!! Wreszcie trafiłam do ginekolg która zapisała mi CASTAGNUS. REWELACJA!!! ziołowy delikatny nie czułam wogóle że biorę jakieś leki!!! Obniża prolaktynę i kosztuje kilka złotych. (parlodel około 60 na 30 dni). I CO JESTEM W CIĄŻY W 5 TYGODNIU PO 1 TYGONIU BRANIA TEGO LEKU. AAA I TA GINEKOLOG POWIEDZIAŁA ZE WYSOKA PROLAKTYNA ABSOLUTNIE NIE MA NEGATYWNEGO WPŁYWU NA ZAJŚCIE W CIĄŻE - JEŻELI TWOJE CYKLE SĄ PŁODNE!!!! JA PROPONUJĘ ZAPYTAĆ SIĘ SWOJEGO LEKARZA O CASTAGNUS!! POZDRAWIAM SERDECZNE BUZIACZKI

karolinka_s
05-10-03, 20:42
Ja też miałam podwyższony poziom prolaktyny(dwukrotnie),brałam bromocorn(jest niedrogi) i już w tym samym miesiącu zaszłam w ciążę.Wcześniej starałam się o to przez 10 miesięcy.Po tym leku nie czułam się rewelacyjnie, ale okazał się skuteczny i to chyba najważniejsze. Wierzę, że u Ciebie też wszystko zakończy się szcześliwie. Powodzenia!
Karolcia z córcią 4.11.03